Note: For at reducere serverbelastningen ved daglig skanning af alle links (dagligt mere end 100.000) af søgemaskiner såsom Google, Yahoo og andre, vil alle links der er ældre hvor slutdatoen er overskredet med mere end to uger, blive vist efter et klik på den følgende knap:

Copenhagen Chess Festival Pair Blitz 2016

Sidst opdateret 27.07.2016 23:51:38, Oprettet af/Sidste upload: dansk skak union

Slut placering efter 9 runder

Rk.SNrHoldPartier  +   =   -  TB1  TB2 
11Reserver for Boris981017,017
212Sjakkhestene971113,015
36New in Chess953112,513
44will grigg's on fire961212,013
58Dumb & Dumber 3943211,011
63The Belgian Butchers934211,010
75IM WITH STUPID943210,511
10RoligSvindel951310,511
16Nordgutta951310,511
102Swe-Danes934210,510
7The Brothers942310,510
1215Team FO943210,011
1311Low Quality Chess942310,010
1422Team XtraCon94329,511
23Andre og Sigurd Inc.94329,511
1614Bossen og Bumsen93429,510
21Team Amarone93429,510
1819Knaellerne93339,59
20SporgDigSelv93339,59
30HarakiriNakamura92529,59
219Berlin Gambit94239,010
2217De Eneste To93339,09
23133CS92439,08
2427Team Skovgaard93248,58
32The Hound Dogs92438,58
35IJAMSEGSYANRERETARDAa92438,58
36Mistaken Identity92438,58
2829Tranum7393248,08
33VI LIKER HETTER92438,08
392 sekunder93248,08
3118R to D291538,07
3234Knoll og Tott92437,58
3325fakkermedmeg91537,57
26Fahrenhorst og Freier92347,57
31Real Madrink92347,57
3637Insert name here92347,07
3724Vi ka' bestikkes92256,56
40Team Lars91446,56
3938DavMat91356,55
4041No Quality Chess91355,05
4142Eivind og Odd91264,04
43Bukk1 Bruse90454,04
4328Ostensjo00000,00

Notat:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)