Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

VIII CIRCUITO GALICIA CENTRAL (10/10) Lalín S08S10S12

Last update 06.09.2015 07:06:01, Creator/Last Upload: fedración gallega de ajedrez (110)

Starting rank

No.NameFEDRtgIRtgNTypClub/City
1Conde Riveiro XacobeESP13162199S10Xadrez Ourense
2Cantón Nespereira MiguelESP02178S10Xadrez Benchoshey
3Mallo Penas AntonioESP02176S12Gallaecia
4Fernández López PedroESP11302175S10Escola Luguesa
5Reboredo Martínez ClaudioESP02175S12E.T.X. Coruña
6Vázquez Velasco AdriánESP12092168S12Xadrez Ourense
7Pérez Ochandategui XabierESP02158S10Chantada
8Diéguez Novoa BenjamínESP02128S08Xadrez Benchoshey
9Quintás Fernández MartaESP02119S10Escola Luguesa
10Cernadas Cameán DavidESP02115S10Marquiño-Brétema
11Quintás Fernández PaulaESP02113S12Escola Luguesa
12Godoy Quintela IagoESP02106S12Xadrez Benchoshey
13Rei Figueira BraisESP02104S12Xadrez Rianxo
14López Conde XoaquínESP02099S10Xadrez Benchoshey
15Barreiro Pérez XoelESP02085S12Marquiño-Brétema
16Lago Regenjo AdriánESP02081S12Xadrez Rianxo
17Garrido Masid CristinaESP02080S12Xadrez Benchoshey
18Carou Filgueira MarcosESP02077S12Xadrez Rianxo
19Garrido Masid AlejandroESP02076S10Xadrez Benchoshey
20Caudet Soto JavierESP02059S08Lucena
21López González DiegoESP12032059S10Grupo Bazán
22Saco Pérez JuanESP02059S10Xadrez Benchoshey
23Cereijo Suárez AlejandroESP02050S08Peleteiro
24Cereijo Suárez NereaESP02047S08Peleteiro
25López López XesúsESP02044S12Gallaecia
26Gutiérrez Castañeda SamuelESP02030S12Gallaecia
27Gómez Carreño LauraESP02030S10Xadrez Ourense
28García González CarlotaESP02018S08Xadrez Benchoshey
29García Camiña BelarminoESP02015S10U.S.C.
30Vilariño Lorenzo AntonESP02014S08Escola Luguesa
31Barreiro Pérez XenxoESP02008S10Marquiño-Brétema
32Feijó De Araujo FranciscoESP02007S12U.S.C.
33Fernández Ramos BraisESP01999S12Marquiño-Brétema
34Alcalde González HugoESP01997S10Xadrez Benchoshey
35Mota Camino LeaESP01997S12Gallaecia
36Fernández Ramos IagoESP01993S08Marquiño-Brétema
37Diéguez Novoa PuraESP01988S08Xadrez Benchoshey
38Mota Camino MarcoESP01986S10Gallaecia
39Fernández Carral Luis ManuelESP01978S12Lalín
40López Conde ManuelESP01978S08Xadrez Benchoshey
41Isorna Ordóñez SaraESP01975S10Xadrez Rianxo
42Sánchez Bascoy IanESP01970S08Gallaecia
43Aranda Fernández AntónESP01964S12San Francisco
44Feijó De Araújo ClaraESP01964S08U.S.C.
45Alonso Rodríguez TristánESP01958S08Xadrez Verín
46Vilariño Lorenzo UxíoESP01956S08Escola Luguesa
47Rama Novoa GabrielESP01951S12Lalín
48Diz Pérez IvánESP01950S08Xadrez Benchoshey
49Juanes Barandela MarcoESP01942S08Xadrez Benchoshey
50Núñez Martínez AlbertoESP01937S12E.T.X. Coruña
51Vidal Monfort MartinaESP01937S08Xadrez Benchoshey
52Fernández López MiguelESP01932S08Chantada
53Pérez Rodríguez HugoESP01930S10Xadrez Verín
54Gavieiro Pérez RubénESP01929S10Xadrez Benchoshey
55Alcalde González GabrielESP01919S08Xadrez Benchoshey
56Fontán Taboada RubénESP01851S12Lalín
57Pérez Ochandategui IbánESP01830S08Chantada
58Saco Pérez MencíaESP01808S08Xadrez Benchoshey
59Eiriz Cuíña Xoaquín AurelioESP01806S08Lalín
60Goldar Novos AdriánESP00S10Xadrez Rianxo
61Lago Regenjo LucíaESP00S08Xadrez Rianxo
62Muñoz Rielo UxíoESP00S10Lalín
63Muñoz Sierra ÁlexESP00S08Vigo
64Méndez Rial ClaraESP00S08Xadrez Rianxo
65Represas Gómez LucasESP00U12Lucena
66Silva González PabloESP00S10Lalín
67Suárez Duro XiánESP01986S08Xadrez Rianxo
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 30.05.2020 17:55
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use