Logged on: Gast
Servertime 25.04.2024 14:00:24
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
10th Poti International Chess Festival "Nana Aleksandria Cup - 2015" Blitz
Last update 17.07.2015 18:25:23, Creator/Last Upload: Georgian chess federation
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
Rtg
sex
Typ
1
IM
Bortnyk Olexandr
14120828
UKR
2732
U20
2
IM
Azaladze Shota
13603027
GEO
2636
3
IM
Quparadze Giga
13602250
GEO
2552
4
GM
Bernadskiy Vitaliy
14100371
UKR
2542
5
GM
Harutjunyan Gevorg
13300873
ARM
2539
6
GM
Hayrapetyan Hovik
13302639
ARM
2523
7
GM
Rasulov Vugar
13402390
AZE
2520
8
GM
Benidze Davit
13603086
GEO
2497
9
GM
Janjghava Lasha
13600087
GEO
2484
10
GM
Kekelidze Mikheil
13600818
GEO
2466
11
GM
Paichadze Luka
13602934
GEO
2455
12
IM
Pourramezanali Amirreza
12511412
IRI
2424
13
GM
Maghalashvili Davit
13602276
GEO
2420
14
IM
Javakhadze Zurab
13603647
GEO
2414
15
GM
Kostenko Petr
13700669
KAZ
2412
16
IM
Morchiashvili Bachana
13602535
GEO
2400
17
FM
Shahinyan David
13304380
ARM
2387
18
IM
Petrosyan Manuel
13300857
ARM
2362
U18
19
FM
Mgeladze Tamaz
13601202
GEO
2362
20
Beradze Irakli
13604597
GEO
2352
U20
21
FM
Rozhko Dmitry
4150430
RUS
2351
22
FM
Vardanian Haik G.
13303562
ARM
2301
23
FM
Poghosyan Suren
13303201
ARM
2295
24
FM
Strugnell Carl
616753
WLS
2275
25
Gajic Mladen
1709178
SWE
2271
26
Hayrapetyan Artavazd R.
13304240
ARM
2243
27
FM
Gamzardia Giorgi
13603388
GEO
2230
28
Nuri Murad
13404474
AZE
2224
U18
29
Mammadov Gulam
13404040
AZE
2175
U16
30
Firouzja Alireza
12573981
IRI
2169
U12
31
Patsia Zviad
13603485
GEO
2165
32
WIM
Kasoshvili Tsiala
13600354
GEO
2162
w
S50
33
Chkhaidze Nikoloz
13601750
GEO
2159
34
Matevosyan Sedrak
13302035
ARM
2145
35
Sirbiladze Sulkhan
13603299
GEO
2144
36
WIM
Datuashvili Nona
13602390
GEO
2141
w
37
WFM
Khazhomia Salome
13603230
GEO
2130
w
38
WFM
Gevorgyan Maria
13300270
ARM
2127
w
39
Guseynov Alihan
14202875
UZB
2105
U20
40
Mkrtchyan Sargis R.
13307878
ARM
2072
U18
41
Ebralidze Alexandre
13604660
GEO
2070
U20
42
CM
Gharibyan Mamikon
13308300
ARM
2036
U12
43
Ghvamberia Nika
13602128
GEO
2022
U18
44
Tsomaia Nikoloz
13611518
GEO
2007
U16
45
Azaryan Tigran
13303902
ARM
1999
U20
46
WFM
Lingur Zalina
34165670
RUS
1993
w
U18
47
Petriashvili Nikoloz
13611216
GEO
1991
U14
48
Siradze Salome
13603973
GEO
1972
w
49
Ahmadov Vusal
13403435
AZE
1959
50
Yayloyan Konstantin
13307088
ARM
1956
U16
51
Kobeshavidze Lika
13601580
GEO
1931
w
U20
52
Ryzhkov Daniil
24198587
RUS
1927
U14
53
Khachikyan Haik
13304305
ARM
1919
54
Gasparyan Rafik
13307339
ARM
1912
U14
55
Zardiashvili Akaki
13612093
GEO
1904
56
Hakobyan Hovhannes H.
13306308
ARM
1880
U18
57
Kokaia Guram
13609599
GEO
1879
U16
58
Akhaladze Beka
13609351
GEO
1874
59
Tqeshelashvili Giorgi
13613111
GEO
1862
60
Gevorgyan Anahit
13305646
ARM
1844
w
61
Absaridze Gigi
13606042
GEO
1833
U16
62
Karayev Kanan
13406671
AZE
1829
U14
63
Naqopia Giorgi
13615866
GEO
1827
U12
64
Bibilashvili Lali
13604236
GEO
1823
w
65
Mikadze Alexandre
13616706
GEO
1807
66
Nazaryan Armenak
13304747
ARM
1787
U16
67
Apyan Hayk
13307061
ARM
1786
U18
68
WFM
Jalaghonia Nino
13605895
GEO
1780
w
U16
69
CM
Muradli Mahammad
13409301
AZE
1779
U12
70
Babazada Khazar
13413554
AZE
1694
U10
71
Khvadagiani Nika
13611453
GEO
1691
U14
72
Talyspaeva Adel
13717227
KAZ
1683
w
U18
73
Malania Vakhtang
13610988
GEO
1628
S50
74
Mehdiyev Rashad
13416332
AZE
1607
U14
75
Sabazova Zhamilya
13711075
KAZ
1581
w
76
Chanturia Giorgi
13617931
GEO
1562
77
Mehdiyev Heydar
13412353
AZE
1553
U16
78
Prodiashvili Levan
13616641
GEO
1508
79
Javakhishvili Mariam
13609955
GEO
1500
w
U16
80
Gumberidze Lile
13612492
GEO
1453
w
U10
81
Khatashvili Giorgi
13616773
GEO
1450
U10
82
Lataria Giorgi
13611461
GEO
1413
U14
83
Gognadze Tsira
13616749
GEO
1247
w
U14
84
Sakhamberidze Natia
13615513
GEO
1138
w
U10
85
Endeladze Elene
GEO
0
86
Gvatua Levan
13617877
GEO
0
87
Kobakhidze Irakli
13612204
GEO
0
U14
88
Maghlakelidze Rusudan
13617826
GEO
0
w
U10
89
Manukov Gari
GEO
0
90
Paniani Albert
GEO
0
91
Poghosyan Erik
13310755
ARM
0
U08
92
Talalyan Alexander
13311263
ARM
0
U14
93
Tevosyan Nane
ARM
0
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use