Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Open Vysočina 2014 10. ročník mezinárodního šachového festivalu

Last update 24.05.2014 15:28:10, Creator/Last Upload: czech republic licence 63

Starting rank

No. NameFEDRtgIRtgNsexTypGrClub/City
1
IMPlischki SebastianGER24230F
2
GMIvanov Mikhail M.RUS23720FBanik Havirov
3
IMStrebkovs AndrejsLAT23560F
4
IMMishuchkov NikolaIRUS23130S60F
5
Haba ZdenekCZE22970FSk Gordic Jihlava
6
IMPiankov EvgenijUKR22840S60FIssy-Les-Moulineaux
7
IMChudinovskikh Alexander M.RUS22820F
8
Machan JanCZE22610F2222 Sk Polabiny
9
IMChetverik MaximRUS22600FOsk Voronez
10
FMBartos JanCZE22320FSk Era Postovni Sporitelna
11
Karasek LukasCZE21960FGordic Jihlava
12
Walek PetrCZE21250FSk Caissa Trebic
13
Karban VlastimilCZE21190FSsk Cejle
14
Heppell IanENG20900S60FWimbledon
15
Tesar JanCZE20840FTj Caissa Trebic
16
Hrubant IvanCZE20680FSk Ricany
17
Andreev AlexandreRUS20620F
18
Richterova NatasaCZE20530wFSk Lokomotiva Brno
19
Bradac RomanCZE20310FSk Caissa Trebic
20
Kotva MilanCZE20270S60FTj Slovan Moravska Trebova
21
Miculka PetrCZE20180FTj Namest N/Oslavou
22
Paldus PetrCZE20080FTj Slavia Liberec
23
Cieslak LeszekCZE20070FSk Caissa Trebic
24
Ruzicka JosefCZE19990U16FTj Znojmo
25
Svoboda IvoCZE19930FTj Zdas Zdar Nad Sazavou
26
Pavlis JaromirCZE19750S60FTj Zdas Zdar Nad Sazavou
27
Normann OyvindNOR19730FBergens Schakklub
28
Jelinek VaclavCZE19710S60FSk Bohemia Pardubice
29
Spanton TimENG19610FHastings
30
Young MelENG19420S60FHastings
31
Gurtovoi BorysUKR19350S60FRusanovka
32
Veznik MichaelCZE19290FSk Duras Brno
33
Svizensky LubosCZE19220FSk Caissa Trebic
34
Bachan LukasCZE19100F
35
Majerik VladimirCZE18840S60FSk Union Louny
36
Mezlik StanislavCZE18790FSk Caissa Trebic
37
Saroun RadekCZE18750FGambit Jihlava
38
Liduch FilipCZE18700F2222 Sk Polabiny
39
Simkin AlexanderRUS18670S60FSc Profkom Npp Energu
40
Oburka VladislavCZE18610S60FTj Zdas Zdar N/Saz
41
Skorepa JakubCZE18380U16FGambit Jihlava
42
Suchomelova SimonaCZE18340wU16CSk Sklo-Bohemia Svetla N.Saz.
43
Korinkova EvaCZE18160wFSk Svetla Nad Sazavou
44
Bazala VladimirCZE18120S60FCaissa Trebic
45
Skorepa TomasCZE18120U16FGambit Jihlava
46
Stork RostislavCZE18120FSk Caissa Trebic
47
Kosina VladimirCZE18020S60FSk Lokomotiva Brno
48
Feldvabl VilemCZE17460S60FTj Namest Nad Oslavou
49
Svoboda FrantisekCZE17450FSk Caissa Trebic
50
Kearsley RaymondENG17440S60FWimbledon
51
Collins AlanENG17300S60FCowley
52
Von Keyserlingk ChandaGER17300wFSv Lokomotive Dresden
53
Brhlik AntoninCZE17180S60FTj Kavalier Sazava
54
Divis JanCZE17050S60FSk Petrvald
55
Doskar MiloslavCZE17030S60FSk Lokomotiva Brno
56
Ornet TomasCZE16860FTj Olympie Hroznetin
57
Baraniuk AndrejUKR16820S60FAvangard
58
Burdov PetrRUS16460S60F
59
Horak JaroslavCZE15950S60FGambit Jihlava
60
Schoeppe ChristianGER15920F
61
Glacner KarelCZE15790S60FSk Bystrc Oilers
62
Halbrstat PetrCZE15130FTj Znojmo
63
Richterova JulieCZE14640wU16FTj Sokol Zastavka