Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

XVI Obert Internacional Foment Martinenc - Memorial Josep Paredes- Grup B

Darrera actualització22.06.2014 09:26:30, Creador/Darrera càrrega: rodríguez i font, roger

Rànquing inicial

Núm.NomFEDEloTipusClub/Ciutat
1Hernandez Funes HectorESP2090SenCongres
2Torres Maiquez SergiESP2082SenL'Espiga de les Corts
3Fuertes Buisac BernatESP2080SenCatalunya
4Gonzalez Martin FernandoESP2055VetDiagonal Mar
5Walter Travella GermanESP2049VetCentre Aragones
6Leiva Ruiz SergiESP2048SenL'Espiga de les Corts
7Diaz Nieto AlbertoESP2043SenArenys
8Riu Lopez DanielESP2029U14Edami
9Flores Liñan Josep LuisESP2018SenLa Lira
10Serra Vilaro AgustiESP2004VetComtal
11Martos Martin Josep AngelESP1995SenL'Espiga de les Corts
12Pascual Gonzalez-Novelles CarESP1992SenSant Martí
13Quiles Olive ManelESP1983SenPineda
14Perez Garcia AdriaESP1979SenPeona i Peo
15Peiron Lluch Jose DanielESP1975SenPeon Doblado
16Llados Clos JordiESP1974U14Peona i Peo
17Llados Clos JaumeESP1973SenPeona i Peo
18Vargas Drechsler CarlosESP1973SenTres Peons
19Albert Cristobal JorgeESP1972SenDiagonal Mar
20Mir Viñas Pablo JoseESP1970SenIdeal Clavé
21Esteban Brugera GermanESP1959SenMasdenverge
22Escudero Martinez AlbertESP1953SenIdeal Clave
23Mendez Garcia Juan IgnacioESP1949SenBarbera
24Romero Funieles RafaelESP1948VetFoment Martinenc
25Marzo Pie XavierESP1942U14Colon
26Bota Carbo JordiESP1934SenTorrenegra
27Gonzalez Muelas JavierESP1925SenCongres
28Aparicio Escudero Hector F.ESP1924SenMasnou
29Palau Fontanet DavidESP1920SenFoment Martinenc
30Mercader Rubio LluisESP1919VetTorrenegra
31Barragan Hernandez ManelESP1916SenTres Peons
32Campoy Prades MarcESP1916SenFoment Martinenc
33Roca Llorca JosepESP1903SenFoment Martinenc
34Cespedes Llaverias LlibertESP1900U12Tres Peons
35Rosell Hornero AlejandroESP1895SenFoment Martinenc
36Claramunt Bassegoda MarcelESP1890U12Colon
37Calbet Freixanet EduardESP1886SenPeon Doblado
38Urrutia Mule OriolESP1886SenCastellar
39Cardo Llagostera Joana LlumESP1883SenPeona i Peo
40Ventura Fontanet JaumeESP1879SenVila Olimpica
41Torralba Brosa MarcESP1878SenCastellar
42Arribas Alvarez MartiESP1876SenEdami
43Pera Muntasell MarcESP1876U14La Lira
44Collell Rodriguez VictorESP1875SenPeona i Peo
45Vega D'aurelio DavideESP1869SenVila Olimpica
46Rodriguez Isern BernatESP1868SenTorrenegra
47Planas Sarmiento JuanESP1863SenSant Feliu
48Riu Lopez SergiESP1863U12Edami
49Pérez Molina PedroESP1862SenBadalona
50Aguilo Cervera XavierESP1858SenSant Joan Despi
51Brunet Gil PolESP1853U12La Lira
52Gonzalez Alonso MartiESP1844U14Escola d'Escacs de Barcelona
53Roig Martinez SalvadorESP1840SenSant Andreu
54Capella Baladas Jaume FrancesESP1835SenFoment Martinenc
55Sanchez Coves Joan JosepESP1824VetIdeal de Clave
56Lopez Mayoral Miguel AngelESP1816SenBadalona
57Lopez-Contreras Gonzalez JaviESP1801U14Vila Olimpica
58Maqueda Berdugo FranciscoESP1800SenSocietat Coral Colon
59Catala Ulied GuillemESP1799U14Vila Olimpica
60Martínez Torre AlejandroESP1798U12Vila Olimpica
61Moya Nuñez Pau SalvadorESP1757U12Foment Martinenc
62Catala Ulied BernatESP1749SenVila Olimpica
63Martínez Sáez FernandoESP1741SenVila Olimpica
64Diez Balastegui Jose AntonioESP1727SenPeon Doblado
65Antequera García LuísESP1700SenSant Marti
66Tateo IdaESP1700SenPeona i Peo
Servidor de resultats de torneigs d'escacs © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 30.05.2020 17:55
PixFuture exclusive partner, Impressió