Logged on: Gast
Servertime 23.04.2024 23:20:48
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
Late Bharatbai Halkude Memorial,1st All India Open FIDE Rating Chess Tournament. AICF Event Code- 178569/MAH/2018; *****FIDE ID Updated*****
последно ажурирање21.05.2018 05:19:13, Creator/Last Upload: Rajendra Shidore
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
пол
Тип
Ск.
Клуб/Град
1
GM
Roy Chowdhury Saptarshi
5002974
IND
2338
Wes
2
IM
Kulkarni Vikramaditya
5009847
IND
2323
Mah
3
IM
Rajesh V A V
5029317
IND
2316
TN
4
FM
Gajwa Ankit
5077834
IND
2290
MP
5
IM
Deshmukh Anup
5000564
IND
2276
Mah
6
Patil Pratik
5038758
IND
2259
Mah
7
IM
Tilak Sharad S
5000165
IND
2228
S55
Mah
8
FM
Matta Vinay Kumar
5016649
IND
2220
AP
9
FM
Phadke Sohan
5016223
IND
2207
Pune
Mah
10
Prakash Ram
5014530
IND
2172
Pun
11
Samant Aditya S
35080580
IND
2167
U13
Pune
Mah
12
IM
Shashikant Kutwal
5006520
IND
2157
Pune
Mah
13
IM
Ramnathan Balasubramaniam
5001277
IND
2153
TN
14
Bartakke Amardeep S.
5003288
IND
2133
Mah
15
IM
Hegde Ravi Gopal
5000254
IND
2126
S55
Kar
16
FM
Joshi S G
5000270
IND
2125
S55
Mah
17
Satkar Chirag
25010522
IND
2048
Mah
18
Shelke Sankarsha
25071580
IND
2041
U15
Mah
19
Mulay Pratik
5059690
IND
2019
Pune
Mah
20
Gaikwad Siddhant
25010239
IND
2009
Pune
Mah
21
Khaire Ketan R.
5004829
IND
1992
Pune
Mah
22
Deota Snehil S
45038295
IND
1979
Kar
23
Pimpalkhare Vedant
25048236
IND
1965
Pune
Mah
24
Kiran Panditrao
5001382
IND
1958
Pune
Mah
25
Swaraj Palit
5014590
IND
1932
JHA
26
Vigneshwaran S
5035252
IND
1929
TN
27
Joshi Abhijeet
5010993
IND
1926
Pune
MAH
28
Bhagyashree Patil
25053256
IND
1918
w
F13
Mah
29
Nagare Akhilesh
25071351
IND
1911
Mah
30
Nair Sanjeev
5026202
IND
1897
Mah
31
Shinde Kiran
5037310
IND
1886
Pune
Mah
32
Dongre Chandrakant
5013097
IND
1882
S55
Mah
33
Sudarshan Bhat
35070843
IND
1880
Kar
34
Subramanian R M
5096812
IND
1879
TN
35
Patil Harshal
45036756
IND
1866
MAH
36
Warude Satyam
25071726
IND
1864
Pune
Mah
37
Gaurav Rajesh Zagade
25033522
IND
1858
Pune
Mah
38
Anusha N L V
5041627
IND
1843
w
AP
39
Aryan B Joshi
35055933
IND
1816
HCAP
Mah
40
Karthik Sai Ch
46649484
IND
1809
U13
AP
41
Gaurav Das
45053200
IND
1800
Wes
42
Kumthekar Shubham
5061164
IND
1791
Mah
43
Wankhede Avishkar
46611991
IND
1787
U15
Mah
44
Kulkarni Saurabh P
25070703
IND
1776
Mah
45
Shah Jeet
45012954
IND
1753
U13
Mah
46
Jail Digambar
45098921
IND
1751
U15
Pune
Mah
47
Nirgun Keval
35099957
IND
1747
U15
Pune
Mah
48
Jain Kashish Manoj
35081098
IND
1744
U13
Pune
Mah
49
Konatham Snehil
35070991
IND
1727
U15
AP
50
Kapadi Yash
46608524
IND
1722
Mah
51
Rahul Bharadwaj B
35004476
IND
1716
TN
52
AIM
Komal Srivatsav Sajja
35044443
IND
1713
U13
Kar
53
Deodhar Vrushali Umesh
5076030
IND
1712
w
Mah
54
Aswin.P.G
5058252
IND
1697
Ker
55
Ajinkya Pingale
5027535
IND
1693
MAH
56
Tangsale Pranav Vijay
5038839
IND
1690
Mah
57
Joshi Girish
5003873
IND
1674
S55
Pune
MAH
58
Pate Machindra
25071394
IND
1667
Pune
Mah
59
Sawyan Baran De
5004292
IND
1660
Wes
60
Phatak Aanjaneya
46627936
IND
1657
Pune
Mah
61
Joshi Mihir
45010145
IND
1656
Mah
62
Shintre Neel
35097504
IND
1651
U15
Mah
63
Pawar Rahul
35033050
IND
1650
Mah
64
Mhatre Rahat Rahul
35071017
IND
1649
U15
Mah
65
Mishra Sanjeev
45012857
IND
1645
Mah
66
Sunil Vaidya
5027063
IND
1643
Pune
Mah
67
Lund Rachit
25613065
IND
1642
U15
MAH
68
WCM
Chopdekar Gunjal
25099450
IND
1637
w
F13
Goa
69
Ankur Mahesh Gokhale
25033352
IND
1629
Mah
70
Apte Dhaivat
45035016
IND
1627
U15
Pune
Mah
71
Bhaskar Teja K V
45003114
IND
1625
TN
72
Bhat Sanjay
25639277
IND
1624
Mah
73
Sathya Naarayanan S
35082094
IND
1623
TN
74
Gengaje Pratik
25668986
IND
1619
Mah
75
Devesh Anand Naik
45005702
IND
1616
U13
Goa
76
AIM
Durgesh K
5047714
IND
1614
Kar
77
Kothari Pranit
25094440
IND
1612
U13
MAH
78
Borse Pankaj
35059270
IND
1610
MAH
79
Dhoot Vinit
35079344
IND
1608
U15
Mah
80
Wairagade Khush
45017840
IND
1607
U15
Mah
81
Patil Ketan Anil
25057014
IND
1603
Mah
82
Tanvi Vasudev Hadkonkar
46643613
IND
1599
w
F13
Goa
83
Nikam Sudhanshu
25087347
IND
1595
U13
Mah
84
Akshit Jha
35080954
IND
1594
U11
Del
85
Shirodkar Aayush
46602330
IND
1590
U13
Goa
86
Sawant Siddhant
25609122
IND
1569
U15
Mah
87
Krishna Malay
46675833
IND
1559
Mah
88
Bhagwat Heramb
25054791
IND
1558
Pune
Mah
89
Gupta R K
5045444
IND
1557
S55
Raj
90
Pingale Shivraj
45088047
IND
1557
U13
Pune
Mah
91
Joshi Nikhil
5038863
IND
1546
Pune
MAH
92
AFM
Kumtakar Deepak
5029678
IND
1545
S55
MAH
93
WCM
Wankhade Sanskruti
25063561
IND
1544
w
F13
Pune
Mah
94
Parikh Pratham
46649956
IND
1543
U15
Guj
95
Mhamane Sourabh
25778463
IND
1540
U15
MAH
96
Arnav Kushwaha
45013330
IND
1537
U11
Cha
97
Sarvade Mihiir
25661841
IND
1532
U13
Pune
Mah
98
Mahajan Snehal
5078369
IND
1531
w
Pune
Mah
99
Nagargoje Dhananjay
25056840
IND
1531
Pune
Mah
100
Darsh Kansal
25614851
IND
1528
U15
MP
101
Shetty Murugan
45019304
IND
1527
Mah
102
Watarkar Yash
46699740
IND
1521
MAH
103
Yogesh Bharat Mahamuni
5049890
IND
1519
Pune
Mah
104
Hari Charan Sai Kalluri
46647759
IND
1517
U15
AP
105
Boramanikar Tanisha S
35023454
IND
1513
w
F13
Mah
106
Saikat Nath
46667180
IND
1510
Del
107
Amar Jyoti Kakoty
5002443
IND
1508
Asam
108
Karmarkar Prakash
5016002
IND
1505
S55
Pune
Mah
109
Shah Devansh
46672257
IND
1502
U15
Mah
110
Suthar Pradip
25632272
IND
1496
Mah
111
Kant Swapnil
35038117
IND
1493
U15
Mah
112
Chulet Mayank L
35037846
IND
1489
Mah
113
Joshi Tejas
46619828
IND
1489
Pune
Mah
114
Gandhi Akash
5010853
IND
1487
Mah
115
Nargundkar Ravindra
25001230
IND
1476
S55
Pune
Mah
116
Athalye Varad
46616462
IND
1466
U13
Mah
117
Bilpe Abhijeet
35023225
IND
1465
MAH
118
Shrey Nilkant
45060240
IND
1462
U13
Mah
119
AFM
Abhinav Karthik M
45070920
IND
1455
U13
TN
120
Greeshma Anand Dhumal
45059900
IND
1455
w
F15
Mah
121
Redij Aniket
35087037
IND
1453
Mah
122
Kohad Dipesh
45031924
IND
1452
U15
Mah
123
Bartakke Aditya
45019002
IND
1450
U15
Mah
124
Abel Saju Chazhoor
35076388
IND
1448
U15
Ker
125
Bargava Narasimhan S
46642226
IND
1441
TN
126
Shinde Rujul
45017794
IND
1441
U13
MAH
127
Jaiveer Mahendru
25611151
IND
1439
U09
Mah
128
Pipada Kush
35059645
IND
1432
Pune
MAH
129
Borgaonkar Akshay
25639110
IND
1427
U09
Pune
Mah
130
Nanal Arnav
45035270
IND
1418
U11
Pune
Mah
131
AIM
Anirudh Venkat Ramesh Kumar
45003033
IND
1416
U13
TN
132
Khushi M Hombal
35006967
IND
1415
w
F15
Kar
133
Subramanian T.V.
5041198
IND
1409
S55
TN
134
Joshi Sagar
45060045
IND
1408
U15
Mah
135
Pawaar Sohum
25041355
IND
1407
Mah
136
Lasaroda Prince
45082065
IND
1405
Mah
137
Emayasri S
45003246
IND
1403
w
F15
TN
138
Bhagare Abhishek
25070940
IND
1397
Mah
139
Chincholikar Suhas
5010756
IND
1397
S55
Pune
Mah
140
Amarnath Gupta
25919342
IND
1395
Bih
141
Shejal Sahil Sanjay
25605755
IND
1395
U15
Pune
Mah
142
Nankar Pranav
46687017
IND
1393
U13
Mah
143
Neha Srinibash D
35081888
IND
1388
w
TN
144
Sangoi Hriday
35097415
IND
1386
U13
Mah
145
Kherdekar Arnav
46646345
IND
1375
U13
Mah
146
Gavkhadkar Om
45081930
IND
1370
U15
Mah
147
Bhat Yogesh
35030256
IND
1367
Mah
148
Koli Isha
45001073
IND
1360
w
F15
Mah
149
Dhumal Amit
46686886
IND
1357
U13
Pune
Mah
150
Mitank Maru
46624422
IND
1352
U11
Mah
Покажи комплетна листа
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead