Välj nation    ECU Logo

Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Greece (GRE)

Flag GRE
Nr.TurneringSenast uppdaterad
120ο ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Rapid ΝΙΚΑΙΑΣ (-16 ΕΤΩΝ) 27 Minuter
2ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΑΠΙΝΤ «ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΧΙ» ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 29.10.2017 2 Timmar 39 Min.
32ο ΝΕΑΝΙΚΟ RAPID ΑΣ Ν. ΨYXIKOY - ΚΥΡΙΑΚΗ 22/10 2 Timmar 40 Min.
43rd Sunday's ( ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ) open Chess Square under 1900 2 Timmar 58 Min.
514ο ΝΕΑΝΙΚΟ RAPID ΚΗΦΙΣΙΑΣ 3 Timmar 16 Min.
64ο ΠΑΙΔΙΚΟΤΟΥΡΝΟΥΑ ΡΑΠΙΝΤ ΟΠΑΧ ΚΥΡΙΑΚΗ 22/10 4 Timmar 18 Min.
71ο ΠΑΙΔΙΚΟ-ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΡΑΠΙΝΤ ΑΠΟ ΚΟΤΙΝΟΥ-ΠΓΣ Σάββατο 21/10 ώρα 19:00-ΝΕΟΣ ΧΩΡΟΣ ΚΟΤΙΝΟΥ 4 Timmar 36 Min.
823ο open Σ.Ο.Περιστερίου 14 Timmar 12 Min.
9ESOTERIKO PROTATHLIMA 2017-2018 14 Timmar 28 Min.
103ο OPEN ΤΟΥΡΝΟΥΑ «ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»Α.Π.Ο ΚΟΤΙΝΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΓΑΛΑΝΟΣ 14 Timmar 46 Min.
116th Chess Festival 2017 Blitz 15 Timmar
1210th Chess Festival 2017 Rapid 15 Timmar
13European Team Chess Championship 2017 Women Section 17 Timmar 17 Min.
14Ερμίδεια 2017-Ανοιxτό Blitz 18 Timmar 16 Min.
15Ερμίδεια 2017-Ανοιχτό Rapid 18 Timmar 48 Min.
16*ULTIMA series "PRE MASTER U1800" by A.s.o.p DIAS 18 Timmar 48 Min.
17Ερμίδεια 2017-Νεανικό rapid 18 Timmar 57 Min.
186o Παιδικό Τουρνουά Rapid Καλλιθέας 20 Timmar
193ο BLITZ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 20 Timmar 2 Min.
20*ULTIMA series "LOW -1200" by A.s.o.p DIAS 21 Timmar 2 Min.
21*ULTIMA series "MID 1200-1500" by A.s.o.p DIAS 21 Timmar 2 Min.
22*ULTIMA series "HIGH 1500-1800" by A.s.o.p DIAS 21 Timmar 2 Min.
23ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ U12 ΑΤΤΙΚΗΣ 2017 21 Timmar 46 Min.
24ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΥΜΑΝΤΡΟΝ Α ΓΚΡΟΥΠ 1 Dagar
25ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣHΜΑΝΤΡΟN Β ΓΚΡΟΥΠ 1 Dagar 1 Timmar
266ο Τουρνουά Rapid Φάρος Αλεξανδρούπολης 2017 (Γ Γκρουπ) 1 Dagar 3 Timmar
276ο Τουρνουά Rapid Φάρος Αλεξανδρούπολης 2017 (Β Γκρουπ) 1 Dagar 3 Timmar
286ο Τουρνουά Rapid Φάρος Αλεξανδρούπολης 2017 (Α Γκρουπ) 1 Dagar 3 Timmar
29ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (-16 ΕΤΩΝ) ΑΤΤΙΚΗΣ 2017 1 Dagar 15 Timmar
3011ο Τουρνουά Περιστερίου 1 Dagar 15 Timmar
31165ο Τουρνουά Αμπελοκήπων (μόνο Τετάρτες) 1 Dagar 15 Timmar
32Amateur Chess Tournament EPIKOINONIAS 2017 U1600 WWW.SKAKI.GR 1 Dagar 16 Timmar
33Attica Teams Youth Championship 2017 1 Dagar 16 Timmar
344ο ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΕΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ) 1 Dagar 16 Timmar
353rd International Open Chess Tournament EFTIHIOS KROMMIDAKIS Platanias Chania, 20 -27 October 2017 1 Dagar 16 Timmar
3611th Autumn Open tournament Spyros Loverdos 11ο Φθινοπωρινό Ανοικτό Τουρνουά "Σπύρος Λοβέρδος" 1 Dagar 17 Timmar
37ΤΕΑΜ 3*3 By A.s.o.p DIAS - Α΄ΤΟΠΙΚΟ 1 Dagar 17 Timmar
38ΤΕΑΜ 3*3 By A.s.o.p DIAS - Β΄ΤΟΠΙΚΟ 1 Dagar 17 Timmar
39Μαντούκι Κέρκυρας Δ'-Ε'-ΣΤ' 1 Dagar 18 Timmar
40ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ U12 1 Dagar 21 Timmar
4120ο ΝΕΑΝΙΚΟ RAPID ΤΡΙΩΝ ΑΣΤΕΡΩΝ - ΚΥΡΙΑΚΗ 29/10 1 Dagar 22 Timmar
42ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣHΜΑΝΤΡΟN Γ ΓΚΡΟΥΠ 1 Dagar 23 Timmar
4352nd Piraeus Championship Stelios Psaras Memorial 2 Dagar
4442ο Τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ για παίκτες κάτω του 1900 2 Dagar
454th International Chess Open Tournament "Vardaris" 2 Dagar 2 Timmar
46Beginning tournament 1 2 Dagar 14 Timmar
47Εσωτερικό Τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ 2017 "Εις μνήμην Παναγιώτη Αναιρούση" 2 Dagar 14 Timmar
4813ο open ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ 2 Dagar 15 Timmar
49 Kaissa Cafe 229o Blitz 2 Dagar 15 Timmar
507ο κλειστό τουρνουά ΣΟΠ νόρμας ΥΜ 2 Dagar 15 Timmar
Advertisement