Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Greece (GRE)

Flag GRE
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Christmas Open by A.s.o.p DIAS 16 Dagar 15 Timmar
237th Individual Women Greek Championship 17 Dagar 1 Timmar
364th Individual Greek Championship 17 Dagar 1 Timmar
41ο open τουρνουά ΑΜΕΣ 17 Dagar 3 Timmar
528th SOP-SMAOK <1900 17 Dagar 5 Timmar
628th SOP-SMAOK >1900 17 Dagar 6 Timmar
7New Year Open By A.s.o.p DIAS 17 Dagar 6 Timmar
8Champions League 2014 17 Dagar 7 Timmar
986th blitz at Kaissa Cafe 17 Dagar 7 Timmar
10ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΥΦΛΩΝ & ΜΕΡΙΚΩΣ ΒΛΕΠΟΝΤΩΝ 2014 17 Dagar 9 Timmar
11TOURNOUA PROETOIMASIAS 17 Dagar 14 Timmar
122o ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ 17 Dagar 16 Timmar
13Ομαδικό Κύπελλο "Σπύρος Μπίκος" 2014 Όμιλος Α' Teams Cup "Spyros Mpikos" Group A 2014 17 Dagar 18 Timmar
141ο NEANIKO OPEN Ε.Ο.Σ. ΑΧΑΡΝΩΝ 17 Dagar 19 Timmar
15Autumn2014 - Φθινόπωρο2014 Nea Filadelfia Chess Club - Σκ. Ομ. Νέας Φιλαδέλφειας 18 Dagar 5 Timmar
162nd Ανοιχτο Τουρνουα Άνω Λιοσιων 2014 18 Dagar 9 Timmar
1749ο ΑΤΟΜΙΚΟ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΕΙΡΑΙΑ 2014 18 Dagar 14 Timmar
181ο τουρνουα Αργοναυτη 18 Dagar 18 Timmar
19TEAM CHESS LEAGUE By A.s.o.p DIAS 3*3 b΄Topiko {A OMILOS} 18 Dagar 19 Timmar
20TEAM CHESS LEAGUE By A.s.o.p DIAS 3*3 b΄Topiko {B OMILOS} 18 Dagar 19 Timmar
21SENIOR DIVISION by A.s.o.p DIAS 18 Dagar 19 Timmar
22ΠΑΣ ΠΡ. ΔΕΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΨΩΜΙΑΔΗ GROUP 3 19 Dagar 7 Timmar
23ΠΑΣ ΠΡ. ΔΕΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΨΩΜΙΑΔΗ GROUP 1 19 Dagar 7 Timmar
243ο ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Rapid ΝΙΚΑΙΑΣ 19 Dagar 7 Timmar
25Open 2014 AE PATRON SPORT AKADEMY A GROUP 19 Dagar 7 Timmar
26ΠΑΣ ΠΡ. ΔΕΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΨΩΜΙΑΔΗ GROUP 2 19 Dagar 7 Timmar
27Open 2014 AE PATRON SPORT AKADEMY B GROUP 19 Dagar 8 Timmar
284th blitz AS Lavriou 2014 19 Dagar 9 Timmar
29Open 2014 AE PATRON SPORT AKADEMY C GROUP 19 Dagar 9 Timmar
30ΧΑΝΙΑ 2014 - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ Γ' ΟΜΙΛΟΣ 19 Dagar 9 Timmar
31ΧΑΝΙΑ 2014 ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ RAPID B' ΟΜΙΛΟΣ 19 Dagar 9 Timmar
32Τουρνουά Σκάκι Μυτιλήνης 2014 - Α' Γύρος 19 Dagar 10 Timmar
333o Blitz AS Lavriou 19 Dagar 12 Timmar
34150th OPEN S.O.AMBELOKIPON (MONO SABBATA) 20 Dagar 3 Timmar
35149th OPEN S.O.AMBELOKIPON (MONO TETARTES) 20 Dagar 5 Timmar
3617ο ΝΕΑΝΙΚΟ Σ.Ο. ΑΙΓΑΛΕΩ 20 Dagar 5 Timmar
37ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΘΡΑΚΗ 20 Dagar 8 Timmar
38ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ - Β' ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΘΡΑΚΗ 20 Dagar 11 Timmar
39ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (-12 ΕΤΩΝ) ΑΤΤΙΚΗΣ 2014 20 Dagar 11 Timmar
40ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (-16 ΕΤΩΝ) ΑΤΤΙΚΗΣ 2014 20 Dagar 11 Timmar
41ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ Α' ΑΟ. ΛΑΤΩ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΡΗΤΗΣ. 20 Dagar 14 Timmar
42Ομαδικό Κύπελλο "Σπύρος Μπίκος" όμιλος Β1 21 Dagar 8 Timmar
43"Kaissa 28", 21 Dagar 19 Timmar
4416th UNDER 1800 (Δευτέρες) 22 Dagar 7 Timmar
45Ομαδικό Κύπελλο "Σπύρος Μπίκος" όμιλος Γ 22 Dagar 15 Timmar
4655 Νεανική Κυριακή ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ_B' Όμιλος 24 Dagar 3 Timmar
4755 Νεανική Κυριακή ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ_Α' Όμιλος 24 Dagar 3 Timmar
488ο Φθινοπωρινό Open 2014 Σκακιστικός Όμιλος Νέας Φιλαδέλφειασ 24 Dagar 7 Timmar
4985th blitz kaissa Kafe 24 Dagar 7 Timmar
503ο Τουρνουά της Δευτέρας 24 Dagar 14 Timmar