Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Uruguay (uru)

Flag uru
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Match La Proa vs. Udelar 1 Minuter
2Reina Reyes VI 2 Timmar 9 Min.
3Torneo Otoño Frontera Rivera Chico 2018 23 Timmar 16 Min.
4III Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 1 Dagar
5CAMPEONATO URUGUAYO SENIOR 2018 Categoria + 50 1 Dagar 9 Timmar
6CAMPEONATO URUGUAYO SENIOR 2018 Categoria + 65 1 Dagar 9 Timmar
7XIII American Continental Classical Championship 2018 Tie-break 8 Dagar
8XIII American Continental Classical Championship 2018 9 Dagar 5 Timmar
9Blitz Continental "DÍA LIBRE" 2018 12 Dagar 11 Timmar
101er Torneo Jesus Maria 2C 13 Dagar 9 Timmar
111er Torneo Jesus Maria 2B 13 Dagar 10 Timmar
121er Torneo Jesus Maria 2A 13 Dagar 10 Timmar
134to año de Santa Teresa de Jesus 14 Dagar 10 Timmar
14III Memorial D'Andrea 24 Dagar 3 Timmar
15Noches de Misterio 26 Dagar 20 Timmar
16II Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 28 Dagar 10 Timmar
17Open 119 de nau64 Academia de Ajedrez nau64 chess club 28 Dagar 21 Timmar
18Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 18 29 Dagar 8 Timmar
19Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 16 29 Dagar 8 Timmar
20Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 14 29 Dagar 8 Timmar
21Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 12 29 Dagar 8 Timmar
22Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 10 29 Dagar 9 Timmar
23Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 08 29 Dagar 10 Timmar
24II Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 30 Dagar 2 Timmar
251er Torneo Las Teresas 6to año 33 Dagar 11 Timmar
261er Torneo Jesus Maria 5A 34 Dagar 12 Timmar
27Torneo Memorial Angel "Coco" Muñoz 36 Dagar 9 Timmar
28III Torneo Sub 2000 37 Dagar 6 Timmar
29Torneo Regional Este 44 Dagar 4 Timmar
30Torneo ChiefArbiter U-20 47 Dagar 3 Timmar
31Torneo ChiefArbiter 47 Dagar 3 Timmar
32Primer clasificatorio Salteño 2018 49 Dagar 8 Timmar
33Rapido Otoño 2018 52 Dagar 2 Timmar
34Campeonato Uruguayo sub 20 Absoluto y Femenino 2018 57 Dagar 8 Timmar
35Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 12 58 Dagar 7 Timmar
36Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 10 58 Dagar 7 Timmar
37Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 8 58 Dagar 7 Timmar
38"Blitz Otoño 2018 CAP" 59 Dagar 4 Timmar
39FINAL ABSOLUTO 2018 65 Dagar 5 Timmar
40II Sub 2000 Los Bohemios 72 Dagar 6 Timmar
41Ajedrez Activo - Los tres primeros no pagan inscripción en "Noches de Misterio" 75 Dagar 20 Timmar
42Copa Frontera Rivera Chico 2018 76 Dagar 21 Timmar
43Reina Reyes V - Blitz 86 Dagar 5 Timmar
44Reina Reyes V - Torneo Abierto 86 Dagar 6 Timmar
45Reina Reyes V - Torneo Cerrado 86 Dagar 7 Timmar
46Torneo "Rapido Verano 2018" 87 Dagar 3 Timmar
47Torneo Abierto 118 de nau64 89 Dagar 1 Timmar
48OTOÑO TREBEJOS 2018 89 Dagar 22 Timmar
49Abierto Florida 93 Dagar 6 Timmar
50Torneo "Blitz Verano 2018" 94 Dagar 5 Timmar