Välj nation    ECU Logo

Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: England (ENG)

Flag ENG
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Richmond Rapidplays 116 Open Section 7 Timmar 17 Min.
2Richmond Rapidplay 116 U120 Section 7 Timmar 18 Min.
3Richmond Rapidplays 116 U160 Section 7 Timmar 19 Min.
423rd Birmingham Rapidplay Major 1 Dagar 6 Timmar
552nd Dorset Chess Congress Intermediate 1 Dagar 8 Timmar
652nd Dorset Chess Congress Open 1 Dagar 8 Timmar
752nd Dorset Chess Congress Minor 1 Dagar 8 Timmar
823rd Birmingham Rapidplay Minor 1 Dagar 8 Timmar
923rd Birmingham Rapidplay Inter 1 Dagar 8 Timmar
1023rd Birmingham Rapidplay Open 1 Dagar 8 Timmar
1152nd Dorset Chess Congress Major 1 Dagar 8 Timmar
12Crewe Congress: Major 1 Dagar 9 Timmar
13Crewe Congress: Minor 1 Dagar 9 Timmar
14Crewe Congress: Intermediate 1 Dagar 9 Timmar
15Crewe Congress: Open 1 Dagar 9 Timmar
16Scarborough Open 1 Dagar 10 Timmar
17Golders Green Rapidplay: FIDE Major Under 170 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 1 Dagar 16 Timmar
18Golders Green Rapidplay: FIDE Open Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 1 Dagar 16 Timmar
19Cambridgeshire Chess Championship 2017-18 2 Dagar 2 Timmar
20Poplar Rapid-Play Major - Under 171 2 Dagar 4 Timmar
21Golders Green Rapidplay: FIDE Minor Under 145 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 2 Dagar 9 Timmar
22Golders Green Rapidplay: FIDE Amateur Under 120 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 2 Dagar 9 Timmar
23Golders Green Rapidplay: "My First Tournament" / ECF Under 80 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 2 Dagar 10 Timmar
24Scarborough Foundation 2 Dagar 11 Timmar
25Scarborough Minor 2 Dagar 12 Timmar
26Scarborough Intermediate 2 Dagar 12 Timmar
27Scarborough Major 2 Dagar 12 Timmar
28Northumberland County Championship Gilroy 2017-18 2 Dagar 17 Timmar
29Northumberland County Championship Sell 2017-18 2 Dagar 17 Timmar
30Northumberland County Championship Zollner 2017-18 2 Dagar 17 Timmar
3155th Hampstead: Under 135 Section [GREEN NUMBERS] - every month in the heart of Hampstead Village, London NW3 6NS 3 Dagar 10 Timmar
3255th Hampstead: Under 1900 Section [BLUE NUMBERS] - every month in the heart of Hampstead Village, London NW3 6NS 3 Dagar 10 Timmar
3355th Hampstead: Under 2200 Section [BLACK NUMBERS] - every month in the heart of Hampstead Village, London NW3 6NS 3 Dagar 10 Timmar
34Hampton Qualifier for the London Junior Chess Championship Under 8 5 Dagar 21 Timmar
35Hampton Qualifier for the London Junior Chess Championship Under 10 7 Dagar 12 Timmar
364NCL Individual Rapidplay 8 Dagar 10 Timmar
372017 Coventry Junior Open Under 14 & 18 9 Dagar 5 Timmar
382017 Coventry Junior Open Under 11 Girls 9 Dagar 5 Timmar
392017 Coventry Junior Open Under 11 Boys 9 Dagar 5 Timmar
402017 Coventry Junior Open Under 9 Girls 9 Dagar 5 Timmar
412017 Coventry Junior Open Under 9 Boys 9 Dagar 5 Timmar
424NCL Team Rapidplay 9 Dagar 7 Timmar
43Hendon First Thursday Blitz - every month on the First Thursday! 11 Dagar 5 Timmar
44Bridge Trial 01 12 Dagar 14 Timmar
45Northumberland Open 15 Dagar 5 Timmar
46Hampton Qualifier for the London Junior Chess Championship Under 12 15 Dagar 5 Timmar
47Northumberland Minor 15 Dagar 8 Timmar
48Chess.com Isle of Man Open - Masters 15 Dagar 8 Timmar
49Northumberland Major 15 Dagar 8 Timmar
50Northumberland Foundation 15 Dagar 8 Timmar
Advertisement