Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: England (ENG)

Flag ENG
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Docklands Chess - Poplar Rapid Tournament Major Tournament - Under 171 2 Timmar 26 Min.
2Midweek Evening Fide Blast Under 1551 to 1699 6 Timmar 3 Min.
3Midweek Evening Fide Blast Under 1550 6 Timmar 11 Min.
4Midweek Evening Fide Blast Over 2000 6 Timmar 19 Min.
5Midweek Evening Fide Blast Over 1700 to 1899 6 Timmar 20 Min.
6Docklands Chess - Poplar Rapid Tournament Minor Tournament - Under 130 1 Dagar 19 Timmar
77th Brainstormchess FIDE BLITZ 3m +2s per game 1 Dagar 21 Timmar
86th Brainstormchess Junior Rapidplay Holland Park U9 2 Dagar 2 Timmar
96th Brainstormchess Junior Rapidplay Holland Park U11 2 Dagar 2 Timmar
106th Brainstormchess Junior Rapidplay Holland Park Under 7 2 Dagar 2 Timmar
116th Brainstormchess Junior Rapidplay Holland Park Under 13 2 Dagar 2 Timmar
12Loz Coopers Birthday Blitz Group B 2 Dagar 2 Timmar
13Loz Coopers Birthday Blitz Group A 2 Dagar 2 Timmar
14Loz Coopers Birthday Blitz 2 Dagar 4 Timmar
15Midweek Evening Fide Blast Over 1700 to 1899 3 Dagar 5 Timmar
1615th Muswell Hill Weekday Rapidplay: Minor at The Clissold Arms, 105 Fortis Green, East Finchley, London N2 9HR 5 Dagar 23 Timmar
1715th Muswell Hill Weekday Rapidplay: Major Under 160 at The Clissold Arms, 105 Fortis Green, East Finchley, London N2 9HR 6 Dagar
1815th Muswell Hill Weekday Rapidplay: Open at The Clissold Arms, 105 Fortis Green, East Finchley, London N2 9HR 6 Dagar
19Avanti House Juniors summer championship 2018 6 Dagar 18 Timmar
20ICCD 5th Deaf Chess Olympiad - Blitz 7 Dagar 6 Timmar
21ICCD 18th Deaf Chess Olympiad - Womens Team 7 Dagar 7 Timmar
22ICCD 18th Deaf Chess Olympiad - Open Team 7 Dagar 8 Timmar
2319th 4NCL Congress Major 7 Dagar 22 Timmar
2419th 4NCL Congress Open 7 Dagar 23 Timmar
252018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 12 7 Dagar 23 Timmar
262018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 15-18 7 Dagar 23 Timmar
272018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 13 7 Dagar 23 Timmar
282018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 10 Girls 7 Dagar 23 Timmar
2919th 4NCL Congress Minor 7 Dagar 23 Timmar
302018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 11 Boys Group A 7 Dagar 23 Timmar
312018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 14 7 Dagar 23 Timmar
322018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 8 Girls 8 Dagar
332018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 9 Girls 8 Dagar
342018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 11 Boys Group B 8 Dagar
352018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 7 Girls 8 Dagar
362018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 11 Girls 8 Dagar
37ICCD 5th Deaf Chess Olympiad - Open Individual 8 Dagar 4 Timmar
382018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 9 Boys Group B 8 Dagar 23 Timmar
392018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 10 Boys Group B 8 Dagar 23 Timmar
402018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 8 Boys 9 Dagar
412018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 10 Boys Group A 9 Dagar
422018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 7 Boys 9 Dagar
432018 UK Chess Challenge Northern Gigafinal Under 9 Boys Group A 9 Dagar
44Golders Green Rapidplay: FIDE Minor Under 145 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 9 Dagar
45Golders Green Rapidplay: FIDE Amateur Under 120 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 9 Dagar
46Golders Green Rapidplay: FIDE Open Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 9 Dagar
47Golders Green Rapidplay: FIDE Major Under 170 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 9 Dagar
48Golders Green Rapidplay: My "First" Tournament / ECF Under 80 Section at St Luke’s Church in Kidderpore Avenue, London NW3 7SU 9 Dagar 2 Timmar
49ECF National Schools under 11 2018 9 Dagar 21 Timmar
50ICCD 18th Deaf Chess Olympiad - Open Team 10 Dagar 4 Timmar