Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Uruguay (uru)

Flag uru
Nr.TurneringSidste opdatering
1CAMPEONATO URUGUAYO SENIOR 2018 Categoria + 50 9 Timer 59 Min.
2CAMPEONATO URUGUAYO SENIOR 2018 Categoria + 65 10 Timer 40 Min.
3Reina Reyes VI 3 Dage 7 Timer
4III Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 3 Dage 8 Timer
5XIII American Continental Classical Championship 2018 Tie-break 6 Dage 8 Timer
6Torneo Otoño Frontera Rivera Chico 2018 6 Dage 8 Timer
7XIII American Continental Classical Championship 2018 7 Dage 13 Timer
8Blitz Continental "DÍA LIBRE" 2018 10 Dage 19 Timer
91er Torneo Jesus Maria 2C 11 Dage 17 Timer
101er Torneo Jesus Maria 2B 11 Dage 18 Timer
111er Torneo Jesus Maria 2A 11 Dage 18 Timer
124to año de Santa Teresa de Jesus 12 Dage 18 Timer
13III Memorial D'Andrea 22 Dage 11 Timer
14Noches de Misterio 25 Dage 4 Timer
15II Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 26 Dage 18 Timer
16Open 119 de nau64 Academia de Ajedrez nau64 chess club 27 Dage 5 Timer
17Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 18 27 Dage 16 Timer
18Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 16 27 Dage 16 Timer
19Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 14 27 Dage 16 Timer
20Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 12 27 Dage 16 Timer
21Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 10 27 Dage 17 Timer
22Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 08 27 Dage 18 Timer
23II Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 28 Dage 10 Timer
241er Torneo Las Teresas 6to año 31 Dage 18 Timer
251er Torneo Jesus Maria 5A 32 Dage 20 Timer
26Torneo Memorial Angel "Coco" Muñoz 34 Dage 16 Timer
27III Torneo Sub 2000 35 Dage 13 Timer
28Torneo Regional Este 42 Dage 12 Timer
29Torneo ChiefArbiter U-20 45 Dage 11 Timer
30Torneo ChiefArbiter 45 Dage 11 Timer
31Primer clasificatorio Salteño 2018 47 Dage 16 Timer
32Rapido Otoño 2018 50 Dage 10 Timer
33Campeonato Uruguayo sub 20 Absoluto y Femenino 2018 55 Dage 15 Timer
34Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 12 56 Dage 14 Timer
35Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 10 56 Dage 15 Timer
36Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 8 56 Dage 15 Timer
37"Blitz Otoño 2018 CAP" 57 Dage 12 Timer
38FINAL ABSOLUTO 2018 63 Dage 13 Timer
39II Sub 2000 Los Bohemios 70 Dage 13 Timer
40Ajedrez Activo - Los tres primeros no pagan inscripción en "Noches de Misterio" 74 Dage 4 Timer
41Copa Frontera Rivera Chico 2018 75 Dage 5 Timer
42Reina Reyes V - Blitz 84 Dage 13 Timer
43Reina Reyes V - Torneo Abierto 84 Dage 14 Timer
44Reina Reyes V - Torneo Cerrado 84 Dage 14 Timer
45Torneo "Rapido Verano 2018" 85 Dage 11 Timer
46Torneo Abierto 118 de nau64 87 Dage 8 Timer
47OTOÑO TREBEJOS 2018 88 Dage 6 Timer
48Abierto Florida 91 Dage 14 Timer
49Torneo "Blitz Verano 2018" 92 Dage 12 Timer
50Primer Sub 2000 Los Bohemios 98 Dage 13 Timer