Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Poland (pol)

Flag pol
Nr.TurneringSidste opdatering
1WROCŁAW OPEN 2018 - OPEN B (ELO < 1900) WROCLAW CHESS FESTIVAL 14 Dage 4 Timer
2WROCŁAW OPEN 2018 - OPEN A (ELO > 1800) WROCLAW CHESS FESTIVAL 14 Dage 4 Timer
3ADOLF ANDERSSEN MEMORIAL - WROCLAW CHESS FESTIVAL 14 Dage 4 Timer
42nd International Irena Warakomska Memorial 24 Dage 18 Timer
5POL-UKR Youth Team Match https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/poland-ukraine-junior-match-2018/1 50 Dage 4 Timer
6POL-UKR Youth Team Match (rapid) 50 Dage 17 Timer
7POL-UKR Youth Team Match (blitz) 50 Dage 17 Timer
8I Turniej Szachowy Politechniki Rzeszowskiej 67 Dage 3 Timer
9“Katowice Spring 2018” (IM group) https://chess24.com./en/watch/live-tournaments/katowice-spring-2018 72 Dage 1 Timer
10EUROPEAN SENIOR TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2018 SECTION 65+ 91 Dage 22 Timer
11EUROPEAN SENIOR TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2018 SECTION 50+ 91 Dage 23 Timer
12Wrocław IM’s RR Tournaments edycja – maj 2018 133 Dage 6 Timer
13III Wielkopolska Liga Seniorów 2017/2018 135 Dage 18 Timer
14XXVIII Miedzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA-2017 Grupa A 189 Dage 15 Timer
15European Individual Rapid Chess Championship 2017 215 Dage 7 Timer
16European Individual Blitz Chess Championship 2017 219 Dage 20 Timer
17Krakow team tournament 2017 309 Dage 2 Timer
18FIDE OPEN Blitz - Ozanna 2017 311 Dage
19II Turniej Ożanna 2017 313 Dage 8 Timer
207th International Ferdynand Dziedzic Memorial https://www.chessmanager.com/tournaments/7 322 Dage 22 Timer
21Children Visegrad Chess League "A" U12 - Visegrad Fund 328 Dage 7 Timer
22Children Visegrad Chess League "B" U16 - Visegrad Fund 328 Dage 7 Timer
23III Mistrzostwa Leżajska w Szachach Błyskawicznych 328 Dage 15 Timer
24EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP - GIRLS SECTION 334 Dage
25EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP - OPEN SECTION 334 Dage
26Jablomka -Turnaj 2017 379 Dage 20 Timer
27IX International Grandmasters Tournament of the LUBLIN Union Memorial 408 Dage 3 Timer
28TURNAJ STYROCH VEZI Open 2016 - Muszyna 581 Dage
29TURNAJ STYROCH VEZÍ Mladez 2016 4. Muszyna 581 Dage 1 Timer
306th Women International Chess Memorial of Krystyna Hołuj-Radzikowska 590 Dage 21 Timer
31Mini Turniej 524 625 Dage 21 Timer
32Turniej Kontrolny 304 627 Dage
33INTEGRACYJNE MISTRZOSTWA POLSKI AZS 645 Dage 6 Timer
34Zebrzydowice 2016 mladší 667 Dage 3 Timer
351st IBCA European Team Chess Championship 721 Dage 3 Timer
36VIIIth International Grandmasters Tournament - The Lublin Union Memorial VIII Międzynarodowy Arcymistrzowski Turniej Szachowy im. Unii Lubelskiej 764 Dage 21 Timer
37Jastrzębskie Młodzieżowe Spotkania Szachowe ”A” - OPEN A 781 Dage 4 Timer
38Jastrzębskie Młodzieżowe Spotkania Szachowe ”B” - OPEN B 781 Dage 4 Timer
39IV Liga Szachowa - okręg wrocławski i podwrocławski 868 Dage 21 Timer
40TORNEO DE VERANO KIDS TRUJILLO 2016 -SUB 14 903 Dage 21 Timer
41Indywidualne Mistrzostwa Wojewodztwa Lubelskiego w szachach szybkich - VIII Memorial Marka Lobejko 948 Dage 19 Timer
42Euroijada2015 982 Dage 4 Timer
43II WORLD IV EUROPEAN CHAMPIONSHIP DRAUGHTS FOR BLIND AND PARTIALLY SIGHTED (WOMEN) 1053 Dage 2 Timer
44II WORLD IV EUROPEAN CHAMPIONSHIP DRAUGHTS FOR BLIND AND PARTIALLY SIGHTED (MEN) 1053 Dage 2 Timer
4551th Akiba Rubinstein Chess Festival - GM round robin tournament 1057 Dage 22 Timer
46V Memoriał im. Reginy Gerleckiej - Lublin 2015 1059 Dage 4 Timer
47V Memoriał Szachowy im. Reginy Gerleckiej ,Turniej B - Lublin 2015 1059 Dage 23 Timer
48Mini Turniej 438 1096 Dage 4 Timer
49Mini Turniej 437 1098 Dage 5 Timer
50Mini Turniej 436 1116 Dage 4 Timer