Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Paraguay (par)

Flag par
Nr.TurneringSidste opdatering
1Segundo Torneo Abierto de Ajedrez Rapido Del Club Peon Avanza 1 Dage 8 Timer
2XV Torneo Shopping Fuente Salemma 1 Dage 15 Timer
3Club Deportivo Sajonia 2018_Circuito 06 2 Dage 1 Timer
4IV IRT Clasificatorio 2018 - Copa Paz Del Chaco 5 Dage 15 Timer
5Torneo del Club "Peon Avanza" Ajedrez Rapido 13 Dage 11 Timer
6I TORNEO AJEDREZ BLITZ - CIT 21 Dage 7 Timer
7Cuarto Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza del mes de MAYO 22 Dage 9 Timer
8XIV Torneo Shopping Fuente Salemma 22 Dage 15 Timer
9XIV CAMPEONATO SUDAMERICANO SUB 20 -Rama Absoluta 2018 23 Dage 15 Timer
10XIV CAMPEONATO SUDAMERICANO SUB 20 -Rama Femenina 2018 23 Dage 15 Timer
11Tercer Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza del mes de MAYO 28 Dage 14 Timer
12Segundo Torneo Acumulativo Del Club Peon Avanza MAYO 2018 32 Dage 14 Timer
13III IRT Clasificatorio 2018 - Ciudad de Encarnación 34 Dage 11 Timer
14Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza 43 Dage 9 Timer
15Campeonato Nacional Paraguayo Sub 8 Absoluto 43 Dage 12 Timer
16Campeonato Nacional Paraguayo Sub 8 Femenino 43 Dage 13 Timer
17II IRT Clasificatorio 2018 46 Dage 3 Timer
18Undecimo Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza 57 Dage 8 Timer
19XIII Torneo Shopping Fuente Salemma 57 Dage 15 Timer
20Club Deportivo Sajonia 2018_Circuito 04 58 Dage 3 Timer
21Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 10 Femenino 63 Dage 11 Timer
22Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 10 Absoluto 63 Dage 11 Timer
23Desempate Campeontano Nacional Sub 12 Rama Femenina 64 Dage 9 Timer
24Desempate Campeontano Nacional Sub 12 Rama Absoluta Armagedon 64 Dage 9 Timer
25Desempate Campeontano Nacional Sub 12 Rama Absoluta 64 Dage 10 Timer
26Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 12 Femenino 64 Dage 10 Timer
27Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 12 Absoluto 64 Dage 10 Timer
28Campeonato Nacional Paraguayo Sub 14 2018 Desempate Armagedón 70 Dage 11 Timer
29Campeonato Nacional Paraguayo Sub 14 2018 Desempate Rapidas 70 Dage 11 Timer
30Campeonato Nacional Paraguayo Sub 14 70 Dage 12 Timer
31Club Deportivo Sajonia 2018_Circuito 03 78 Dage 8 Timer
32I IRTSub 2200_ Clasificatorio al Torneo Mayor 2018 78 Dage 15 Timer
33Noveno Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza 85 Dage 10 Timer
34Torneo interno de la Empresa "Voicenter S.A/Ccgroup" 85 Dage 18 Timer
35IRT "Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 16" 91 Dage 8 Timer
36Torneo Interno Club.Centenario 2018_Cat ADULTOS 91 Dage 13 Timer
37Torneo Interno Club Centenario 92 Dage 11 Timer
38 Campeonato Nacional Paraguayo de Ajedrez Categoría Sub 18 98 Dage 8 Timer
39XII Torneo Shopping Fuente Salemma 99 Dage 17 Timer
40Primer Torneo de Ajedrez Itacurubi de la Cordillera 102 Dage 18 Timer
41Desempate Campeonato Nacional Categoría Sub 20 Rama Femenina Armagedon 105 Dage 6 Timer
42Desempate Campeonato Nacional Categoría Sub 20 Rama Femenina 105 Dage 6 Timer
43IRT "Campeonato Nacional Paraguayo de Ajedrez Categoría Sub 20" 105 Dage 7 Timer
44Campeonato Mayor Femenino Paraguayo 2018 Desempate Armagedón 111 Dage 7 Timer
45Campeonato Mayor Femenino Paraguayo 2018 Desempate Rapidas 111 Dage 7 Timer
46Campeonato Mayor Femenino Paraguayo 2018 111 Dage 9 Timer
47Torneo Abierto de Ajedrez Blitz 113 Dage 8 Timer
48Cuarto Torneo Acumulativo del Club "Peon Avanza" 113 Dage 10 Timer
49I IRT Sub 2000 - MN Leonardo Lipiniks 119 Dage 10 Timer
50Tercer Torneo Acumulativo Peon Avanza 120 Dage 10 Timer