Federations valg    ECU Logo

Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Bolivia (bol)

Flag bol
Nr.TurneringSidste opdatering
1I TORNEO IRT INAUGURAL ACADEMIA DEPTAL. DE AJEDREZ "TORRE FUERTE" 1 Dage 6 Timer
22do. IRT "Memorial Prof. Felix Davalos" 2 Dage 3 Timer
32da Fecha Abierto Blitz ANBA-CBBA Julio (14/07/2018) 2 Dage 4 Timer
41ra Fecha Abierto Blitz ANBA-CBBA Julio (07/07/2018) 7 Dage 5 Timer
5Campeonato Nacional Mayores Absoluto 2018 Fase Preliminar 8 Dage 9 Timer
6Campeonato Nacional Mayores Femenino 2018 Fase Preliminar 8 Dage 10 Timer
72do Campeonato Inter - Escuelas de Ajedrez 2018 9 Dage 1 Timer
8OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-18 10 Dage 10 Timer
9OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-18 FEM 10 Dage 10 Timer
10OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-14 10 Dage 10 Timer
11OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-14 FEM 10 Dage 10 Timer
12OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-8 10 Dage 10 Timer
13OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-8 FEM 10 Dage 10 Timer
14OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-6 10 Dage 10 Timer
15OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-12 11 Dage 2 Timer
16OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-12 FEM 11 Dage 2 Timer
17OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-16 11 Dage 10 Timer
18OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-16 FEM 11 Dage 10 Timer
19OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-10 11 Dage 10 Timer
20OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-10 FEM 11 Dage 10 Timer
21TORNEO BLITZ - INAUGURACION ANBA VILLA TEJADA RECTANGULAR 12 Dage 4 Timer
22TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 14-18 12 Dage 7 Timer
23TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 12 12 Dage 7 Timer
24TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 10 12 Dage 7 Timer
25TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 8 12 Dage 7 Timer
26TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 6 12 Dage 7 Timer
27Torneo Inaugural AMALP Nuevo Amanecer 16 Dage 3 Timer
28I IRT BLITZ ANBA - COCHABAMBA 2018 "FECHA 24" 16 Dage 4 Timer
29IRT 80 ANIVERSARIO DE LA FBA-COCHABAMBA 16 Dage 8 Timer
30PLURINACIONALES C-17, SECUNDARIA VARONES. LA ASUNTA 17 Dage
31PLURINACIONALES C-17, SECUNDARIA DAMAS. LA ASUNTA 17 Dage
32Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub16;Sub18** 22 Dage 8 Timer
33I IRT RAPIDO BOLIVIA 22 Dage 10 Timer
34Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub14** 22 Dage 10 Timer
35Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub12** 22 Dage 10 Timer
36Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub10** 22 Dage 10 Timer
37Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub08** 22 Dage 10 Timer
38Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub06** 22 Dage 10 Timer
39Fecha 23 Torneo Blitz ANBA Cochabamba (23/06/2018) 23 Dage 4 Timer
40PLURINACIONALES CIRCUNSCRIPCIÓN 17, PRIMARIA VARONES- LA ASUNTA 25 Dage 9 Timer
41PLURINACIONALES CIRCUNSCRIPCION 17, PRIMARIA DAMAS - LA ASUNTA 25 Dage 9 Timer
42Fecha 22 Torneo Blitz ANBA Cochabamba (16/06/2018) 28 Dage 8 Timer
43Torneo Gran Maestro Darcy Lima 34 Dage 10 Timer
445to Clasificatorio Nacional Mayores Absoluto 2018 SUCRE 35 Dage 6 Timer
45IV Torneo IRT "El Alto de pie Siempre" 2018 35 Dage 16 Timer
46CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL PROMOCIONAL 2018 U15, U17 36 Dage 9 Timer
47CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL 2018 U13 ABSOLUTO 36 Dage 9 Timer
48CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL PROMOCIONAL 2018 SUB 11 ABSOLUTO 36 Dage 9 Timer
49CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL 2018 U11, U13 DAMAS 36 Dage 9 Timer
50CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL PROMOCIONAL 2018 SUB 9 ABSOLUTO 36 Dage 9 Timer