Federations valg    ECU Logo

Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Bolivia (bol)

Flag bol
Nr.TurneringSidste opdatering
1Torneo Gran Maestro Darcy Lima 5 Dage 15 Timer
25to Clasificatorio Nacional Mayores Absoluto 2018 SUCRE 6 Dage 11 Timer
3IV Torneo IRT "El Alto de pie Siempre" 2018 6 Dage 21 Timer
4CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL PROMOCIONAL 2018 U15, U17 7 Dage 14 Timer
5CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL 2018 U13 ABSOLUTO 7 Dage 14 Timer
6CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL PROMOCIONAL 2018 SUB 11 ABSOLUTO 7 Dage 14 Timer
7CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL 2018 U11, U13 DAMAS 7 Dage 14 Timer
8CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL PROMOCIONAL 2018 SUB 9 ABSOLUTO 7 Dage 14 Timer
9CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL 2018 U7 ABSOLUTO 7 Dage 14 Timer
10Torneo Blitz - 1 de Junio de 2018 - ADALP 8 Dage 4 Timer
11Torneo Blitz - 11 de Mayo de 2018 - ADALP 8 Dage 4 Timer
12Torneo Blitz - 25 de Mayo de 2018 - ADALP 8 Dage 4 Timer
13Torneo Blitz - 18 de Mayo de 2018 - ADALP 8 Dage 4 Timer
142do Torneo de Ajedrez Universitario Cochabamba 2018 11 Dage 8 Timer
15XVIII TORNEO INTERCOLEGIAL DE AJEDREZ - COLEGIO GREGORIO REYNOLDS - SECUNDARIA 11 Dage 9 Timer
16XVIII TORNEO INTERCOLEGIAL DE AJEDREZ - COLEGIO GREGORIO REYNOLDS - PRIMARIA 11 Dage 9 Timer
17TORNEO PROMOCIONAL SUB 7 13 Dage 11 Timer
18TORNEO PROMOCIONAL SUB 13, SUB 15, SUB 17 13 Dage 12 Timer
19TORNEO PROMOCIONAL SUB 9, SUB 11 13 Dage 12 Timer
20Campeonato Nacional de Ajedrez Sub-18 Femenino 2018 14 Dage 16 Timer
21Campeonato Nacional de Ajedrez Sub-18 Absoluto 2018 14 Dage 16 Timer
22Fecha 20 Torneo Blitz ANBA Cochabamba (02/06/2018) 15 Dage 9 Timer
23I TORNEO UNIVERSITARIO COCHABAMBA 18 Dage 6 Timer
24IRT "80 Aniversario de la F.B.A." - Tarija 19 Dage 13 Timer
25IRT "80 Aniversario F.B.A." - Yacuiba 19 Dage 15 Timer
26 2do. IRT CLUB DE AJEDREZ PUERTO SUAREZ 19 Dage 18 Timer
27IRT Rápido 80º Aniversario de la Federación Boliviana de Ajedrez - AMALP 2018 19 Dage 23 Timer
28Sopocachi Chess - 26 de Mayo de 2018 21 Dage 15 Timer
2919ma. Fecha Torneo Blitz ANBA-COCHABAMBA (26/05/2018) 22 Dage 8 Timer
30Torneo IRT 80º Aniversario de la FBA - ADALP 2018 25 Dage 5 Timer
31Torneo Clasificatorio Municipio Colcapirhua Secundaria DAMAS 25 Dage 11 Timer
32Torneo Clasificatorio Municipio Colcapirhua Secundaria Varones 25 Dage 11 Timer
33Torneo de Ajedrez Municipio Colcapirhua Ciclo Primaria VARONES 26 Dage 9 Timer
34Torneo de Ajedrez Municipio Colcapirhua Ciclo Primaria DAMAS 26 Dage 9 Timer
35IRT "80 Aniversario de la F.B.A." - ACHACACHI 27 Dage 7 Timer
36CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ SUB 8 - FEMENINO 28 Dage 17 Timer
37CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ SUB 8 - ABSOLUTO 28 Dage 17 Timer
38CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ SUB 6 - ABSOLUTO 28 Dage 17 Timer
39CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ SUB 6 - FEMENINO 28 Dage 17 Timer
4018Va. Fecha Torneo Blitz ANBA-COCHABAMBA (19/05/2018) 29 Dage 8 Timer
41IRT Aniversario FBA 2018 Santa Cruz 29 Dage 10 Timer
42IRT 80 ANIVERSARIO DE LA FBA-COCHABAMBA 34 Dage 4 Timer
43IRT RAPIDO - 80mo Aniversario de la Federación Boliviana de Ajedrez ARD ICA - Academia Habana 34 Dage 22 Timer
4417ma. Fecha Torneo Blitz ANBA-COCHABAMBA (12/05/2018) 36 Dage 7 Timer
45CLASIFICATORIO EL ALTO SUB 8 37 Dage 8 Timer
46CLASIFICATORIO EL ALTO SUB 6 37 Dage 8 Timer
47Torneo Blitz - 27 de Abril de 2018 - ADALP 38 Dage 1 Timer
48Torneo Blitz - 20 de Abril de 2018 - ADALP 38 Dage 1 Timer
49Torneo Blitz - 13 de Abril de 2018 - ADALP 38 Dage 1 Timer
50Torneo Blitz - 6 de Abril de 2018 - ADALP 38 Dage 1 Timer