Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Uruguay (uru)

Flag uru
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1Torneo Otoño Frontera Rivera Chico 2018 1 Часови 59 мин.
2III Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 2 Часови 46 мин.
3CAMPEONATO URUGUAYO SENIOR 2018 Categoria + 50 12 Часови 28 мин.
4CAMPEONATO URUGUAYO SENIOR 2018 Categoria + 65 12 Часови 40 мин.
5Reina Reyes VI 4 Денови 2 Часови
6XIII American Continental Classical Championship 2018 Tie-break 7 Денови 3 Часови
7XIII American Continental Classical Championship 2018 8 Денови 8 Часови
8Blitz Continental "DÍA LIBRE" 2018 11 Денови 14 Часови
91er Torneo Jesus Maria 2C 12 Денови 12 Часови
101er Torneo Jesus Maria 2B 12 Денови 13 Часови
111er Torneo Jesus Maria 2A 12 Денови 13 Часови
124to año de Santa Teresa de Jesus 13 Денови 12 Часови
13III Memorial D'Andrea 23 Денови 6 Часови
14Noches de Misterio 25 Денови 23 Часови
15II Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 27 Денови 13 Часови
16Open 119 de nau64 Academia de Ajedrez nau64 chess club 28 Денови
17Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 18 28 Денови 11 Часови
18Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 16 28 Денови 11 Часови
19Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 14 28 Денови 11 Часови
20Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 12 28 Денови 11 Часови
21Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 10 28 Денови 12 Часови
22Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 08 28 Денови 12 Часови
23II Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 29 Денови 5 Часови
241er Torneo Las Teresas 6to año 32 Денови 13 Часови
251er Torneo Jesus Maria 5A 33 Денови 14 Часови
26Torneo Memorial Angel "Coco" Muñoz 35 Денови 11 Часови
27III Torneo Sub 2000 36 Денови 8 Часови
28Torneo Regional Este 43 Денови 7 Часови
29Torneo ChiefArbiter U-20 46 Денови 6 Часови
30Torneo ChiefArbiter 46 Денови 6 Часови
31Primer clasificatorio Salteño 2018 48 Денови 11 Часови
32Rapido Otoño 2018 51 Денови 5 Часови
33Campeonato Uruguayo sub 20 Absoluto y Femenino 2018 56 Денови 10 Часови
34Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 12 57 Денови 9 Часови
35Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 10 57 Денови 10 Часови
36Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 8 57 Денови 10 Часови
37"Blitz Otoño 2018 CAP" 58 Денови 7 Часови
38FINAL ABSOLUTO 2018 64 Денови 8 Часови
39II Sub 2000 Los Bohemios 71 Денови 8 Часови
40Ajedrez Activo - Los tres primeros no pagan inscripción en "Noches de Misterio" 74 Денови 23 Часови
41Copa Frontera Rivera Chico 2018 76 Денови
42Reina Reyes V - Blitz 85 Денови 8 Часови
43Reina Reyes V - Torneo Abierto 85 Денови 9 Часови
44Reina Reyes V - Torneo Cerrado 85 Денови 9 Часови
45Torneo "Rapido Verano 2018" 86 Денови 5 Часови
46Torneo Abierto 118 de nau64 88 Денови 3 Часови
47OTOÑO TREBEJOS 2018 89 Денови
48Abierto Florida 92 Денови 8 Часови
49Torneo "Blitz Verano 2018" 93 Денови 7 Часови
50Primer Sub 2000 Los Bohemios 99 Денови 8 Часови