Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Uruguay (uru)

Flag uru
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1II Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 8 Минути
2Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 12 17 Минути
3Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 10 1 Часови 7 мин.
4Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 08 1 Часови 19 мин.
5Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 16 3 Часови 20 мин.
6Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 18 3 Часови 43 мин.
7Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 14 3 Часови 57 мин.
8Noches de Misterio 20 Часови
9XIII American Continental Classical Championship 2018 23 Часови 7 мин.
10III Memorial D'Andrea 1 Денови 21 Часови
11Torneo Otoño Frontera River Chico 2018 2 Денови 20 Часови
121er Torneo Las Teresas 6to año 3 Денови 6 Часови
13Open 119 de nau64 Academia de Ajedrez nau64 chess club 3 Денови 22 Часови
141er Torneo Jesus Maria 5A 4 Денови 7 Часови
15Torneo Memorial Angel "Coco" Muñoz 6 Денови 4 Часови
16III Torneo Sub 2000 7 Денови 1 Часови
17Torneo Regional Este 13 Денови 23 Часови
18Torneo ChiefArbiter U-20 16 Денови 22 Часови
19Torneo ChiefArbiter 16 Денови 22 Часови
20Primer clasificatorio Salteño 2018 19 Денови 3 Часови
21Rapido Otoño 2018 21 Денови 21 Часови
22Campeonato Uruguayo sub 20 Absoluto y Femenino 2018 27 Денови 3 Часови
23Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 12 28 Денови 2 Часови
24Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 10 28 Денови 2 Часови
25Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 8 28 Денови 2 Часови
26"Blitz Otoño 2018 CAP" 28 Денови 23 Часови
27FINAL ABSOLUTO 2018 35 Денови 1 Часови
28II Sub 2000 Los Bohemios 42 Денови 1 Часови
29Ajedrez Activo - Los tres primeros no pagan inscripción en "Noches de Misterio" 45 Денови 15 Часови
30Copa Frontera Rivera Chico 2018 46 Денови 16 Часови
31Reina Reyes V - Blitz 56 Денови
32Reina Reyes V - Torneo Abierto 56 Денови 2 Часови
33Reina Reyes V - Torneo Cerrado 56 Денови 2 Часови
34Torneo "Rapido Verano 2018" 56 Денови 22 Часови
35Torneo Abierto 118 de nau64 58 Денови 20 Часови
36OTOÑO TREBEJOS 2018 59 Денови 17 Часови
37Abierto Florida 63 Денови 1 Часови
38Torneo "Blitz Verano 2018" 64 Денови
39Primer Sub 2000 Los Bohemios 70 Денови 1 Часови
40Primera Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 76 Денови 22 Часови
41Campeonato Nacional Femenino 2018 76 Денови 23 Часови
42Activo Apertura de nau64 Para Socios Amigos y Alumnos de nau64 chess club 79 Денови 18 Часови
43Tercer Sub 1800 Los Bohemios 83 Денови 17 Часови
44Torneo Activo - Club ACAL 84 Денови 2 Часови
45Semifinal Campeonato Uruguayo 2018 93 Денови 17 Часови
46II Abierto de Montevideo "COPA MARCEL DUCHAMP" 98 Денови 2 Часови
47Cuartos de Final Salto 2018 104 Денови 21 Часови
48Cuartos CBR 111 Денови 22 Часови
49Torneo Gilberto Cuello 112 Денови
50TORNEO VERANO 2018 112 Денови 21 Часови