Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Netherlands (ned)

Flag ned
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1B2-Groep SV De Pion voorjaar 2018 1 Денови 10 Часови
2B1-Groep SV De Pion voorjaar 2018 1 Денови 10 Часови
3A-Groep SV De Pion voorjaar 2018 1 Денови 10 Часови
4De Pion Jeugd Voorjaar 2018 - E 1 Денови 22 Часови
5De Pion Jeugd Voorjaar 2018 - C 1 Денови 22 Часови
6De Pion Jeugd Voorjaar 2018 - D 1 Денови 22 Часови
7De Pion Jeugd Voorjaar 2018 - B 1 Денови 22 Часови
8Groninger Combinatie/NOSBO 2018 13 Денови 2 Часови
9Sjors Sportief 2018 15 Денови 11 Часови
10NK Snelschaken clubteams B - 2018 34 Денови 4 Часови
11De Pion Jeugd Voorjaar 2018 - A 36 Денови 22 Часови
12NK Snelschaken Clubteams A - 2018 39 Денови 10 Часови
13Pupillenkampioenschap Jeugd NBSB 2018 Categorie H 41 Денови 1 Часови
14Pupillenkampioenschap Jeugd NBSB 2018 Categorie G 41 Денови 1 Часови
15Pupillenkampioenschap Jeugd NBSB 2018 Categorie F 41 Денови 1 Часови
16Snelschaakkampioenschap Jeugd NBSB 2018 Categorie E 41 Денови 1 Часови
17Snelschaakkampioenschap Jeugd NBSB 2018 Categorie D 41 Денови 1 Часови
18Snelschaakkampioenschap Jeugd NBSB 2018 Categorie AB 41 Денови 1 Часови
19Snelschaakkampioenschap Jeugd NBSB 2018 Categorie C 41 Денови 1 Часови
20D NBSB Snelschaakkampioenschap voor de Jeugd ABCDE 43 Денови 22 Часови
21C NBSB Snelschaakkampioenschap voor de Jeugd ABCDE 43 Денови 22 Часови
22AB NBSB Snelschaakkampioenschap voor de Jeugd ABCDE 43 Денови 22 Часови
23Masters Interne Competitie SV De Pion Roosendaal Senioren najaar 2017 57 Денови 21 Часови
24Districts Cup 4 Stap 4-5 2017-2018 77 Денови 4 Часови
25Districts Cup 4 Stap 1 2017-2018 77 Денови 4 Часови
2610th dMP Batavia Amsterdam Chess Tournament 84 Денови 5 Часови
2710th dMP Batavia Amsterdam Chess Tournament 93 Денови 6 Часови
28C-Groep Interne Competitie SV De Pion Roosendaal Senioren najaar 2017 127 Денови 21 Часови
29B-Groep Interne Competitie SV De Pion Roosendaal Senioren najaar 2017 127 Денови 21 Часови
30A-Groep Interne Competitie SV De Pion Roosendaal Senioren najaar 2017 127 Денови 21 Часови
31De Pion Jeugd Najaar 2017 - A 135 Денови 1 Часови
32De Pion Jeugd Najaar 2017 - C 141 Денови 21 Часови
33Chessfestival Groningen 2017 4kamp group 7 147 Денови 19 Часови
34Chessfestival Groningen 2017 4kamp group 6 147 Денови 19 Часови
35Chessfestival Groningen 2017 4kamp group 5 147 Денови 19 Часови
36Chessfestival Groningen 2017 4kamp group 4 147 Денови 19 Часови
37Chessfestival Groningen 2017 4kamp group 3 147 Денови 19 Часови
38Chessfestival Groningen 2017 4kamp group 2 147 Денови 19 Часови
39Chessfestival Groningen 2017 4kamp group 1 147 Денови 19 Часови
40Chessfestival Groningen 2017 Compact group D 147 Денови 19 Часови
41Chessfestival Groningen 2017 Compact C 147 Денови 19 Часови
42Chessfestival Groningen 2017 Compact B 147 Денови 19 Часови
43Chessfestival Groningen 2017 Compact A 147 Денови 19 Часови
44Chessfestival Groningen 2017 A group 148 Денови 5 Часови
45Chessfestival Groningen 2017 B group 148 Денови 6 Часови
46De Pion Jeugd Najaar 2017 - E 162 Денови 4 Часови
47De Pion Jeugd Najaar 2017 - D 162 Денови 5 Часови
48De Pion Jeugd Najaar 2017 - B 162 Денови 6 Часови
49Districts Cup 1 Stap 4-5 2017-2018 167 Денови
50Districts Cup 1 Stap 2-3 2017-2018 167 Денови