Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Montenegro (mne)

Flag mne
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1European Amateur Chess Championship 2018 - U2000 Open 15 Часови 1 мин.
2European Amateur Chess Championship 2018 - U2300 Open 15 Часови 7 мин.
3European Amateur Chess Championship 2018 - U1700 Open 15 Часови 35 мин.
4European Amateur Chess Championship 2018 - U1700 Women 16 Часови 32 мин.
5Rapid turnir "Zeta 06-2018" 15 Денови 6 Часови
6DJECJI SAHOVSKI VIKEND DJECA NA POTEZU 16 Денови 11 Часови
7Third Saturday Djenovici MNE IM V - 2018 21 Денови 15 Часови
8Third Saturday Djenovici MNE FM V - 2018 21 Денови 19 Часови
924. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - B18 24 Денови 23 Часови
1024. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - B16 24 Денови 23 Часови
1124. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - B14 24 Денови 23 Часови
1224. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - B12 24 Денови 23 Часови
1324. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - B10 24 Денови 23 Часови
1424. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - B8 24 Денови 23 Часови
1524. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - G18 24 Денови 23 Часови
1624. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - G16 24 Денови 23 Часови
1724. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - G14 24 Денови 23 Часови
1824. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - G12 24 Денови 23 Часови
1924. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - G10 24 Денови 23 Часови
2024. Prvenstvo Crne Gore za mlade sahiste - G8 24 Денови 23 Часови
21Sahom protiv zaborava ,,Veso, Stanko, Sveto i Bozo,, 27 Денови 14 Часови
22Rapid turnir "Zeta 05-2018" 43 Денови 3 Часови
23Prvenstvo Kolašina 43 Денови 14 Часови
24Montenegro Team Cup 2018 48 Денови 20 Часови
25Osmi Memorijal "Branko Vukmanovic" - Tivat 58 Денови 12 Часови
26Meč Đukic Nikola - Kozul Zdenko 66 Денови 19 Часови
27Brzopotezni turnir "Zeta 01-2018" 68 Денови 13 Часови
28Pionirska liga 2018 - proljecni dio 79 Денови 15 Часови
29Rapid turnir SK "Plavsko jezero" - 2018 79 Денови 15 Часови
30Montenegro Individual Championship 2018 - Semifinal 79 Денови 15 Часови
31Third Saturday Djenovici MNE IM III-2018 84 Денови 15 Часови
32PRVENSTVO PLAVA 2018 105 Денови 17 Часови
33Third Saturday Djenovici MNE - GM II-2018 111 Денови 9 Часови
34Third Saturday Djenovici MNE - IM II-2018 111 Денови 10 Часови
35Third Saturday Djenovici MNE - FM II-2018 111 Денови 10 Часови
36Rapid turnir "Zeta 04-2018" 111 Денови 17 Часови
37Open Rapid Trebjesa Februar 2018 120 Денови 7 Часови
38IV Memorijal Djordje Konjevic 126 Денови 16 Часови
39Rapid turnir "Zeta 03-2018" 134 Денови 3 Часови
40Memorijalni turnir "Dragoje Drago Adzic" 147 Денови 14 Часови
41Bozicni rapid turnir "Zeta 02-2018" 160 Денови 9 Часови
42Memorijal turnir "Zoran i Vuko 2018" 160 Денови 9 Часови
43Novogodisnji brzopotezni turnir - Berane 2018 160 Денови 9 Часови
44Novogodisnji rapid turnir "Zeta 01-2018" 167 Денови 6 Часови
453. Open SK "Buducnost" 173 Денови 8 Часови
46Third Saturday Djenovici MNE -IM XII - 2017 174 Денови 17 Часови
47Third Saturday Djenovici MNE -FM XII - 2017 174 Денови 19 Часови
4812. novogodisnji sahovski turnir za djecu Kotor 2017 175 Денови 11 Часови
49PRVENSTVO PETNJICE 2017 175 Денови 15 Часови
50Djecje prvenstvo SK "7.oktobar" Podgorica za 2017 kategorija djevojcice 175 Денови 16 Часови