Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Iceland (isl)

Flag isl
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1Minningarskakmot um Jorge Fonseca 3 Денови 23 Часови
2Pool-mót BDTR 2018 8 Денови
3Hradkvold 27. nov. 2017 12 Денови 19 Часови
4Icelandic Open 2018 15 Денови
5Skólaskákmót Ölduselsskóla 25 Денови 1 Часови
6Hraðkvöld Hugins 28. maí 2018 26 Денови 18 Часови
7Minningarskakmot um Björn Sölva 27 Денови 2 Часови
8Meistaramót Skákskóla Íslands 2018 27 Денови 22 Часови
9Meistaramót Skákskóla Íslands 2018 - U1600 27 Денови 22 Часови
10Meistaramót Hörðuvallaskóla 2018 - 3. bekkur 33 Денови 3 Часови
11Meistaramót Hörðuvallaskóla 2018 - 1. bekkur 33 Денови 5 Часови
12Meistaramót Hörðuvallaskóla 2018 - 2. bekkur 33 Денови 6 Часови
13Meistaramót TRUXVA 2018 33 Денови 19 Часови
14Meistaramót Hörðuvallaskóla 2018 - 4.-5. bekkur 37 Денови 5 Часови
15Meistaramót Hörðuvallaskóla 2018 - 6.-7. bekkur 37 Денови 6 Часови
16Meistaramót Laugalækjarskóla 2018 38 Денови 2 Часови
17Meistaramót Hörðuvallaskóla 2018 - 8.-10. bekkur 40 Денови 5 Часови
18Hraðskákmót öðlinga 2018 45 Денови 19 Часови
19Vormót Breiðabliks 2018 45 Денови 23 Часови
20Meistaramót Kópavogs í skólaskák 1 bekkur stúlkna 46 Денови 7 Часови
21Hradkvold 27. nov. 2017 47 Денови 14 Часови
22Landsmótið í skólaskák 2018 yngri flokkur 49 Денови 3 Часови
23Landsmótið í skólaskák 2018 eldri flokkur 49 Денови 4 Часови
24Skákmót öðlinga 2018 52 Денови 17 Часови
25Hraðkvöld 30, april 2018 54 Денови 16 Часови
26Nordic Girls Championship 2018 - a-group (u20) 55 Денови 21 Часови
27Nordic Girls Championship 2018 - b-group (u16) 55 Денови 21 Часови
28Nordic Girls Championship 2018 - c-group (u13) 55 Денови 21 Часови
29Skákþing Norðlendinga 2018 - lett mot 55 Денови 21 Часови
30Hraðskákmót Norðlendinga 55 Денови 23 Часови
31Sumarskákmót Fjölnis 2018 56 Денови 22 Часови
32Laugardagsmót barna XII 57 Денови 2 Часови
33Hraðskákmótaröð TR - Mót 4 57 Денови 19 Часови
342018 Landakotsskoli Open 58 Денови 1 Часови
35Meistaramót Hugins (N) 2018 - Sprúðlandi úrslitakeppni 63 Денови 23 Часови
36Skákþing Skagafjarðar 2017 64 Денови
37Skákþing Vestmannaeyja 2018 64 Денови
38Meistaramót Hugins (N) 2018 - Flippsturlaður austurriðill 64 Денови
39Meistaramót Hugins (N) 2018 - Flippflennifínn vesturriðill 64 Денови
40Skákþing Akureyrar 2018 64 Денови
41Skákhátíð MótX 2018 - Hvítir hrafnar 64 Денови
42Skákhátíð MótX b-flokkur 64 Денови
43Skákhátíð MótX a-flokkur 64 Денови
44Bikarsyrpa TR 17/18: Mót 4 64 Денови 1 Часови
45Skákþing Reykjavíkur 2018 64 Денови 1 Часови
46Laugradagsmót barna XI 2018 64 Денови 1 Часови
47Steinþór Baldursson Memorial - Youth Championship 2018 64 Денови 1 Часови
48Meistaramót Kópavogs í skólaskák 1-7 bekkur 67 Денови 2 Часови
49Meistaramót Kópavogs í skólaskák 8-10 bekkur 67 Денови 6 Часови
50Skólameistaramót Reykjavíkur 2018 - yngri flokkur 67 Денови 22 Часови