Bun venit la baza de date a turneelor de pe chess-results.com

Chess-Results.com este un puternic si specializat site, numai pentru rezultate sahiste

Arhiva chess-results.com va contine in curand 385.000 turnee din toata lumea, de la turnee de club la Campionate Europene si Olimpiade de sah. Aceasta este posibil prin Swiss-Manager, un program de administrare pentru turnee de sah, lucrand indeaproape cu chess-results.com.

Cautare turneu

Aici puteti cauta un turneu si vizualiza/imprima/exporta in Excel rezultatele finale, perechile pe runde, diagramele etc.

Cautare jucator

Aici puteti gasi toate turneele la care a participat jucatorul si vizualiza/imprima/exporta in Excel toate detaliile despre jucator si turnee

Cautare partida

Aici puteti cauta partidele si vizualiza online sau descarca in format PGN

Contact

Pentru intrebari, sugestii si critici va rog sa-mi trimiteti (Heinz Herzog) un E-mail la

Selectia turneului

Sortare dupa

Nr.TurneuFEDSteagUltima actualizare
1ChessCraft Arena - 4th Phase - 24 noiembrie 2019, Sah rapid, U14, FIDE ROU
1 Minute
2MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 4.ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI A KATEGORİSİ / CATEGORY A TUR
1 Minute
3"Təhsil2 RİM-nin 3 nömrəli RİOEUGİŞM (Nərimanov r) "Payız-2019" şahmat üzrə II dərəcə uğrunda təsnifat turniri 15-19.11.2019 AZE
2 Minute
4SouthFR Chmp. 2019 Juniors B-13 Blitz RUS
2 Minute
5 Championship of the SZFO 2019_B13 RUS
3 Minute
6SouthFR Chmp. 2019 Juniors G-13 Blitz RUS
4 Minute
7Открытый турнир по шахматам "Югра-2019" приуроченный к ВСЕМИРНОЙ ШАХМАТНОЙ ОЛИМПИАДЕ 2020 RUS
4 Minute
8SouthFR Chmp. 2019 Juniors G-11 Blitz RUS
4 Minute
9SouthFR Chmp. 2019 Juniors B-15 Blitz RUS
5 Minute
1016-20 noyabr 2019 cu il tarixlərində Vüqar Həşimov Şahmat Akademiyasında "Milli Dirşəliş Günü" nə həsr olunmuş lV dərəcə üzrə təsnifat turniri AZE
6 Minute
11SouthFR Chmp. 2019 Juniors B-11 Blitz RUS
6 Minute
12Latvian Family Team Championship LAT
6 Minute
13Městské kolo Přeboru škol v šachu - kategorie SŠ CZE
6 Minute
14SouthFR Chmp. 2019 Juniors B-17 Blitz RUS
7 Minute
15Muswell Hill Weekday Rapidplay MAJOR at The Clissold Arms, 105 Fortis Green, East Finchley, London N2 9HR ENG
7 Minute
16SouthFR Chmp. 2019 Juniors B-9 Blitz RUS
8 Minute
17Přebor ZŠ A. Jiráska Lanškroun CZE
8 Minute
185th Inter School Team Chess Championship 2019 (LP) Category-1 IND
8 Minute
19MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 4.ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI B KATEGORİSİ / CATEGORY B TUR
8 Minute
20Muswell Hill Weekday Rapidplay OPEN at The Clissold Arms, 105 Fortis Green, East Finchley, London N2 9HR ENG
8 Minute
21Первенство Северо-Западного федерального округа РФ по классическим шахматам среди девочек до 11 лет RUS
9 Minute
22ELFIM Nərimanov filialı - "Şahmat üzrə beynəlxalq reytinq turniri" 050 458 40 50 AZE
10 Minute
23Přebor ZŠ A. Jiráska Lanškroun 1. - 5. tříd CZE
10 Minute
24XXIII OLIMPIADAS UNI 2019 - AJEDREZ - Grupo B PER
11 Minute
25XXIII OLIMPIADAS UNI 2019 - AJEDREZ - Grupo A PER
11 Minute
2611. Otvoreni šahovski turnir "Mediteran" CRO
12 Minute
27Квалификационный турнир ШШ Гроссмейстер Зима.Группа B. RUS
13 Minute
28125 річчя ЛШК попередня реєстрація UKR
13 Minute
29Městské kolo Přeboru škol v šachu - kategorie II. stupeň ZŠ CZE
13 Minute
30Late Lt. Gopal Sakharam SukthankarMemorial 9th All Goa Open Rapid Chess Tournament 2019-2020 IND
14 Minute
31Torneo Elo Rápido Ajedrez Plus en Las Termas de Río Hondo - 18.11.2019 Válido al Elo Rápido ARG
15 Minute
32CD Individual Absoluto do Porto 2019/2020 POR
16 Minute
33Prasad Group of Institution sports festival (chess championship Nov. 2019 , Jaunpur IND
17 Minute
34Первенство Санкт-Петербурга по шахматам среди девочек до 11 лет 2019 г. RUS
17 Minute
35Шкільна ліга з шахів загальнооствітня школа СИХІВСЬКИЙ РАЙОН UKR
20 Minute
366th Youth U16 Sykeon Neapolis Chess Academy 2019 GRE
20 Minute
372. Wiener Weihnachtsopen 2019 AUT
21 Minute
38Шкільна ліга з шахів початкова школа СИХІВСЬКИЙ РАЙОН UKR
21 Minute
39Circuito de Outono dos Galitos - Torneio III - 22 de novembro POR
23 Minute
40Юні таланти 2019 9 етап UKR
23 Minute
41Դպրոցականների 14-րդ օլիմպիադայի համայնքային փուլ /Շենգավիթ/ ARM
24 Minute
42EFELER BELEDİYESİ ULUSAL SATRANÇ TURNUVASI A KATEGORİSİ (1800 VE ÜSTÜ RATİNG) TUR
25 Minute
432019 National Chess Championship Battle of the Grandmasters PHI
26 Minute
44XXIII OLIMPIADAS UNI 2019 - AJEDREZ - GB PER
26 Minute
45Riga Chess School Championship A 2019 LAT
26 Minute
46EFELER BELEDİYESİ ULUSAL SATRANÇ TURNUVASI B KATEGORİSİ (1799 VE ALTI RATİNG) TUR
26 Minute
47Riga Chess School Championship B 2019 LAT
26 Minute
48Torneio Tematico Xadrez Gambito Budapest 07/12-14:30 POR
27 Minute
49GIẢI VÔ ĐỊCH CỜ VUA NHANH HÀ NỘI MỞ RỘNG TRANH CÚP KIỆN TƯỚNG TƯƠNG LAI - LẦN IV - NĂM 2019 - bảng Phong trào VIE
28 Minute
50"Ucar Payızı" rayon birinciliyi 2019 AZE
28 Minute