Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 550.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1III - ти турнир по ускорен шахмат "Купа Ботевград" - 04.12.2022 г. BUL
0 Минути
2FESTIVAL REGIONAL DE AJEDREZ QUINTAL D4 Sub 10 COL
0 Минути
32023 TÜRKİYE İŞ BANKASI KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI 12 KIZ ZZZ
1 Минути
4Gilan Youth Chess Championship (Open U16) IRI
1 Минути
51st Rapid Championship Magnisia - 1o Ανοικτό Πρωτάθλημα Ράπιντ Μαγνησίας Κυριακή 04-12-22 | 9 Γύροι | 110 ευρώ έπαθλα GRE
1 Минути
6VIII Torneig d'Hivern ESP
1 Минути
7Шахматы на выходных-Турнир А KGZ
1 Минути
8YILDIZLAR (13-18 YAŞ) DENİZLİ İL BİRİNCİLİĞİ 16 GENEL TUR
1 Минути
92022 m. Atviras Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatas LTU
1 Минути
1051st National Day 2022 Chess Festival Celebration Group B UAE
1 Минути
11Cup of the REGION Group of Companies RUS
1 Минути
12Pskov Region Team Rapid Championship 2022 Командный Чемпионат Псковской области по шахматам 2022 года RUS
1 Минути
13Staffordshire Junior Congress 2022: Under 16 and Under 18 ENG
1 Минути
142022 İSTANBUL KÜÇÜKLER İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI KAĞITHANE GRUBU 8 YAŞ GENEL KATEGORİSİ (2015 DOĞUMLU SPORCULAR) TUR
1 Минути
15BALIKESİR KÜÇÜKLER SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ 09 YAŞ KIZ KATEGORİ TUR
2 Минути
162022 İSTANBUL KÜÇÜKLER İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI SULTANBEYLİ GRUBU 8 YAŞ GENEL KATEGORİSİ (2015 DOĞUMLU SPORCULAR) TUR
2 Минути
17XI Torneo "A ritmo lento" Villa de La Zubia ESP
2 Минути
18IX Torneo de Ajedrez IRT Activo Velez Santader Mayores COL
3 Минути
19TEPLICE CHRISTMAS CHESS PARTY 2022 - FIDE BLITZ CZE
3 Минути
20Torneo Abierto Aniversario de Tekax 2022 - Libre MEX
3 Минути
21RYP Chess Tournament 2022 Under 11 IND
3 Минути
22KP II. třídy - Skupina A 2022/2023 CZE
3 Минути
23Aberto do Brasil STD Cidade de Taubaté - Série Prata 3 e 4 de dezembro de 2022 - 3º Festival Via Vale Shopping BRA
3 Минути
242022 İSTANBUL KÜÇÜKLER İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI KAĞITHANE GRUBU 7 YAŞ GENEL KATEGORİSİ (2016 DOĞUMLU SPORCULAR) TUR
3 Минути
25Torneo Nacional sub 1700 Estandar Absoluto Sucre - Bolivia BOL
3 Минути
26RYP Chess Tournament 2022 Under 15 IND
3 Минути
27REP. Hon. Femi Gbajabiamila Grassroot Chess and Scrabble Preliminaries under 10 NGR
4 Минути
285. MEMORIJALNI TURNIR "ZVONIMIR MEŠTROVIĆ 2022" BIH
4 Минути
29Torneo Abierto Aniversario de Tekax 2022 - Juvenil MEX
4 Минути
30BALIKESİR KÜÇÜKLER SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ 08 YAŞ KIZ KATEGORİ TUR
4 Минути
31YILDIZLAR ELAZIĞ SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ (17-18 YAŞ KIZLAR VE GENEL KATEGORİSİ) TUR
4 Минути
321ER TORNEO AJEDREZ SANTIAGO 2022 CHI
4 Минути
33Torneo Abierto Aniversario de Tekax 2022 - Infantil MEX
4 Минути
34Caplin Hastings Masters ENG
4 Минути
35REP. Hon. Femi Gbajabiamila Grassroot Chess and Scrabble Preliminaries under 12 NGR
5 Минути
36Torneo Nacional sub 1400 Estandar Absoluto Sucre - Bolivia BOL
5 Минути
37YILDIZLAR (13-18 YAŞ) DENİZLİ İL BİRİNCİLİĞİ 17 KIZLAR TUR
5 Минути
38ELAZIĞ SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ (15 YAŞ KIZ VE GENEL KATEGORİSİ) TUR
5 Минути
39BALIKESİR KÜÇÜKLER SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ 11 YAŞ KIZ KATEGORİ TUR
5 Минути
404º Torneio ART Semirrápidas (04/12 - 14h30) POR
5 Минути
41Krajský přebor II. třídy skupiny "A" UKŠS 2022/23 CZE
5 Минути
42Title Arena-Zgurita Open Blits MDA
5 Минути
43Staffordshire Junior Congress 2022: Under 14 ENG
5 Минути
44YILDIZLAR ELAZIĞ SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ (13 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ) TUR
5 Минути
45TÜRKİYE KUPASI ERZURUM İL BİRİNCİLİĞİ TUR
5 Минути
46Sesvete 2022. - V. otvoreni kadetski i juniorski šahovski turnir - kadeti do 13 godina CRO
5 Минути
47Okresní přebor škol v šachu 2022, 1.-5.třída, Frýdek-Místek CZE
5 Минути
48Blitz Escalade du CEG SUI
6 Минути
49Yıldızlar (13-18 Yaş) Kayseri İl Birinciliği 13 Yaş Genel Kategorisi TUR
6 Минути
50Okresní přebor středních škol v šachu 2022, Frýdek-Místek CZE
6 Минути
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 01.12.2022 09:16
PixFuture exclusive partner, masthead