Tournament Database of Chess Results

Remark: Upper and lower case does not make any difference

TournamentTournament director Organizer(s) Chief Arbiter Arbiter
Location tournament end between ( yyyymmdd or yyyymm or yyyy ) and Tournament type Sort according to Country Only finished tournaments
TournamentfromtoTournament directorOrganizer(s)Chief ArbiterDeputy Chief ArbiterArbiterRd.ndbkey
Oct. 2018
fekri langroud2018/10/312018/10/31Langroud Chess AssociationZinab Ramezannia750407778
13th Rapid Hormozgan U17002018/10/312018/10/31IA Salari ShahramHormozgan Chess AssociationIA Salari Shahram716389063
175 RCF and Sport Club Baltika Rapid Cup 31.10.2012018/10/312018/10/31FA Mihailovs Arturs ID 11603690Riga Chess Federation and Sport Club BaltikaIA Cimins Alberts ID 11601787FA Laizans Aivars ID 11603348815387090
1st Inter School Chess Tournament 2018 (Upto 3rd G2018/10/312018/10/3100388837
1st Jurassic Blitz2018/10/312018/10/31Jonathan UnderwoodJonathan Underwood614386111
23-31 oktyabr 2018 "Qızıl Payız" Beynəlxalq Reytin2018/10/232018/10/3113438476 - Hashimova AidaVüqar Həşimov Şahmat Akademiyası13417550 - Allahverdiyev Khanlar13438476 - Hashimova Aida13414259 - Salehov Kamran, 13403680 - Guliyeva Sabina024378998
3rd DDCA All India Open FIDE Rated Chess Tournamen2018/10/272018/10/31Rotary Club of Hubli North, RID - 3170IA Vasanth BH (25006606)IA Manjunatha M (5029724)9243379993
4ta Fecha Circuito Javiera Carrera2018/10/312018/10/31Liceo Javiera CarreraAN. Carlos Garces Garcia521394229
5я лига Школы И.В.Курчатова2018/10/012018/10/31Парфенов М.А.Парфенов М.А.02388787
6th Jai Shankar Tiwari Memorial Lucknow Inter-Scho2018/10/302018/10/31S K TiwariAVIJAI CHARITABLE TRUSTAnand SinghDevendra Bajpai520388615
Alborz Rapid Cup 9 Aban 13972018/10/312018/10/31Alborz Chess AssociationFA Eivazi Halimeh (12551392)719391125
bardi2018/10/312018/10/31profeprofebardi718395919
Blitz Premiación de fases Barcelona - 20182018/10/312018/10/31GM Jordi Magem (ID 2200074)Federació Catalana d'EscacsIA Francisco Pizarro Soza (ID 3408299)726399807
boys under 12-16 (kerman selection)2018/10/312018/10/31Samareh Farshad616388863
CAMPEONATO DE ADECORE - CUSCO 2018CAT. MENORES DAM2018/10/262018/10/31ADECORE - CUSCOAN Cesar QuiñonesOscar Quintanilla742388582
CAMPEONATO DE ADECORE - CUSCO 2018CAT. MENORES VAR2018/10/292018/10/31ADECORE - CUSCOAN Cesar QuiñonesOscar Quintanilla323388587
Centurion Chess Club Rapid 30/302018/10/102018/10/31Hendrik MalanCenturion Chess ClubHendrik MalanGerhard Jacobs444383449
CLUB DE AJEDREZ CHILE - SUPER BLITZ HALLOWEEN 20182018/10/312018/10/31LEONARDO ROJAS MERYCLUB DE AJEDREZ CHILEAR MANUEL REVECO726388975
CNTRAL ZONE SELECTION CHESS TOURNAMENT-20182018/10/292018/10/31Vishnoi Rajneeesh KumarOrdnance Factory Bhandara Sports Council.S.Balaraman IA128388375
CNTRAL ZONE SELECTION CHESS TOURNAMENT-20182018/10/292018/10/31Vishnoi Rajneesh KumarOrdnance Factory Bhandara Sports Council.S.Balaraman IA628388472
Festivalul International de Sah intre Juniori " To2018/10/272018/10/31Valeriu CoadaIA Svetlana Bargan057387379
Festivalul International de Sah intre Juniori "Toa2018/10/272018/10/31Valeriu CoadaIA Svetlana Bargan933387344
Festivalul International de Sah intre Juniori „Toa2018/10/272018/10/31Coada ValeriuFederatia de sah a RMIA Kharitonova SvetlanaOpinca Iurie943387168
Girls under 12-16 (kerman selection)2018/10/312018/10/31Samareh,Farshad77388866
I Torneig Blitz Chupitorneo2018/10/312018/10/31Iván Cano Sevilla - Juan Manuel SánchezBarcelona, Club EscacsXavier Solera Castellano920382786
II Encuentro de Ajedrez Terciario 20182018/10/312018/10/31Profesorado en MatemticaEnzo Oliveira513388943
III Halloween Chess Tournament (SUSPENDIDO) - Peón2018/10/312018/10/31Daniel Garcia Llargues (ID 2268183)Daniel Garcia Llargues (ID 2268183)FA Francisco Pizarro Soza (ID 3408299)020380802
III_Torneo_Feria_de_Calamocha2018/10/312018/10/31Club de Ajedrez ZumbanClub de Ajedrez ZumbanJ.Angel AyensaJavier Gonzalez832389366
IPM2018/10/312018/10/31Ajedrez San Miguel e IPMAN Nievas Daniel M520397521
Israel rapid championship 2018 for Seniors 50+2018/10/312018/10/31Burstein Almog IOBurstein Almog IASoffer Ram IA616383428
Israel rapid championship 2018 for Seniors 65+2018/10/312018/10/31Burstein Almog IOBurstein Almog IASoffer Ram IA648383429
KAYAPA ORTAOKULU SATRANÇ TURNUVASI2018/10/082018/10/31MUSTAFA ERGEMİCİKAYAPA İLKOKULU/ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜMUSTAFA ERGEMİCİMESUT ARSLAN730403713
KUHS D ZONE MEN TEAM CHESS CHAMPIONSHIP-20182018/10/312018/10/31MR.BIJU.K.SGOVT.NURSING COLLEGE,KOZHIKODEDR.M.S.GOVINDANKUTTY, IA449389069
KUHS D ZONE WOMEN TEAM CHESS CHAMPIONSHIP-20182018/10/312018/10/31MR.BIJU.K.SGOVT.NURSING COLLEGE,KOZHIKODEDR.M.S.GOVINDANKUTTY, IA443389070
LXVIII - Torneio XadrezDF KAIZEN Blitz da Amizade2018/10/312018/10/31Sebastiao MagalhaesXadrezDFAgnaldo Braga da Silva106388982
Mistrovství Moravy a Slezska 2018Bleskový turnaj j2018/10/312018/10/31Jiří KoptaSK Slavia Orlová, z.s.IA Jiří Kopta (328910)1187365240
Nohomin dor rapid Haftegi2018/10/312018/10/31Rahim hoseiniRahim hoseiniRahim hoseiniRahim hoseini011388830
ODPRTO PRVENSTVO MLADIH GORIŠKE V HITROPOTEZNEM ŠA2018/10/312018/10/31Gari Grosar, NA1111388954
Open de Otoño 2018 - Fundación CajaCanarias2018/10/152018/10/31Centro de Ajedrez Fundación CajaCanariasIA Kosara Fernández938381972
OPEN Zákoutí 20182018/10/272018/10/31Jan Paukert715388112
p 20182018/10/312018/10/31nn918381192
PORKAB V TUBAN 2018 PUTRI2018/10/312018/10/31Drs. Abdullah NawawiKONI TUBANAlim PranataAhmad inda dan Amin Sugiyanto519388818
PORKAB V TUBAN PUTRA2018/10/312018/10/31Drs. Abdullah NawawiKONI TUBANAlim PranataAhmad Inda dan Amin Sugiyanto522388820
POR-SD KABUPATEN BLITAR 2018 PA2018/10/302018/10/31BAMBANG DWIONODINAS PENDIDIKAN KABUPATEN BLITARMOH ELVAN ROFIANTOJAROT640388651
POR-SD KABUPATEN BLITAR 2018 PI2018/10/302018/10/31BAMBANG DWIONODINAS PENDIDIKAN KABUPATEN BLITARMOH ELVAN ROFIANTOJAROT532388652
profe2018/10/312018/10/31bardivictorprofevictor720395929
PRVENSTVO OŠ "AHMED MURADBEGOVIĆ" STRANJANI2018/10/312018/10/31FAZLIĆ MIRNASŠK "ČELIK" ZENICAIM TRKULJA GORANŠUNJIĆ VINCENCŠESTIĆ VEDAD511388933
Rapid Ultima {31-10} - By A.s.o.p DIAS2018/10/312018/10/31Valellis Georgios 4203208AsopdiasXiropoulou Alexandra4219406Xiropoulou Alexandra026388964
Rapid Ultima {31-10} - By A.s.o.p DIAS2018/10/312018/10/31Valellis Georgios 4203208AsopdiasXiropoulou Alexandra4219406Xiropoulou Alexandra034388278
Rapid Ultima HIGH {31-10} - By A.s.o.p DIAS2018/10/312018/10/31Valellis Georgios 4203208AsopdiasXiropoulou Alexandra4219406Xiropoulou Alexandra56388928
Rapid Ultima LOW {31-10} - By A.s.o.p DIAS2018/10/312018/10/31Valellis Georgios (4203208)AsopdiasXiropoulou Alexandra (4219406)Xiropoulou Alexandra (4219406)59388931
Rapid Ultima MID {31-10} - By A.s.o.p DIAS2018/10/312018/10/31Valellis Georgios (4203208)AsopdiasXiropoulou Alexandra (4219406)4219406Xiropoulou Alexandra (4219406)64388929
Rapid Ultima PRE {31-10} - By A.s.o.p DIAS2018/10/312018/10/31Valellis Georgios 4203208AsopdiasXiropoulou Alexandra (4219406)Xiropoulou Alexandra (4219406)77388926
Sachove sustredenie s GM Robertom Cvekom 30.10. -2018/10/302018/10/31Michal VrbaGM Robert Cvek020384974
SGFI Boys Under 17 Warangal District2018/10/312018/10/31SGFI WarangalKanna576388844
SGFI Girls Under 17 Warangal District2018/10/312018/10/31SGFI WarangalKanna417388845
Spaßblitz am 31.10.20182018/10/312018/10/31Johannes WinklerSchachfreunde Berlin 1903 e.V.1128389871
SUB 14 TORNEO ANIVERSARIO V ALEMANA 20182018/10/312018/10/31amador ahumada562389428
SUKAN PARA SUKMA XIX, PERAK 2018 (CATUR)LELAKI RAP2018/10/312018/10/31EN HASSANPERSATUAN CATUR OKU MALAYSIA, MAJLIS SUKAN NEGARAFA KABER AZZADNA SENDY YANTYNA MOHD NURUL IZANI (5763444)017390687
SUKAN PARA SUKMA XIX, PERAK 2018 (CATUR)LELAKI RAP2018/10/312018/10/31EN HASSANPERSATUAN CATUR OKU MALAYSIA, MAJLIS SUKAN NEGARAFA KABER AZZADNA SENDY YANTYNA MOHD NURUL IZANI (5763444)019390688
SUKAN PARA SUKMA XIX, PERAK 2018 (CATUR)LELAKI RAP2018/10/312018/10/31EN HASSANPERSATUAN CATUR OKU MALAYSIA, MAJLIS SUKAN NEGARAFA KABER AZZADNA SENDY YANTYNA MOHD NURUL IZANI (5763444)022390689
SUKAN PARA SUKMA XIX, PERAK 2018 (CATUR)WANITA RAP2018/10/312018/10/31EN HASSANPERSATUAN CATUR OKU MALAYSIA, MAJLIS SUKAN NEGARAFA KABER AZZADNA SENDY YANTYNA MOHD NURUL IZANI (5763444)010390691
SUKAN PARA SUKMA XIX, PERAK 2018 (CATUR)WANITA RAP2018/10/312018/10/31EN HASSANPERSATUAN CATUR OKU MALAYSIA, MAJLIS SUKAN NEGARAFA KABER AZZADNA SENDY YANTYNA MOHD NURUL IZANI (5763444)010390692
Tehran Blitz Cup 9 Aban 13972018/10/312018/10/31Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI) IA1112389060
TEMPO 10-11-2018 RSK2018/10/312018/10/31IA Mammadzada Nurali785391525
Thailand Pattaya Open 2018 Amateur2018/10/252018/10/31Jarunpol SajjapornthepIA Patcharawee Brahmawong734374906
Thailand Pattaya Open 2018 Open2018/10/242018/10/31Jarunpol SajjapornthepIA Patcharawee BrahmawongNA Khosak Phanudom, NA Akihiro Yamada, NA Suchart Srisawat9105387653
Tieto Open 20182018/10/312018/10/3156388937
Toamna Moldovei 2018, O-82018/10/272018/10/31Valeriu CoadaIA Svetlana Bargan023387111
Torneo de Halloween SELECCION UIS2018/10/312018/10/31Andrea Camila Villamizar (Capitana)Seleccion UISAF Pablo Alexander Ruiz Aguilar69388921
Torneo Secundario 2018. CODEIM2018/10/312018/10/31CODEIMEnzo Oliveira ID182249Viveros, Florencia. Lupke Daira536390276
Turneul de blitz PARANG-OLANESTIcopii U082018/10/312018/10/31IA Radu-Pompiliu SofranACS Elisabeta PolihroniadeIA Radu-Catalin ChirilaDariana Didiliuc721388726
Turneul de blitz PARANG-OLANESTIcopii U102018/10/312018/10/31IA Radu-Pompiliu SofranACS Elisabeta PolihroniadeIA Radu-Catalin ChirilaDariana Didiliuc718388727
Turneul de blitz PARANG-OLANESTIcopii U122018/10/312018/10/31IA Radu-Pompiliu SofranACS Elisabeta PolihroniadeIA Radu-Catalin ChirilaDariana Didiliuc721388728
Turneul de blitz PARANG-OLANESTIcopii U142018/10/312018/10/31IA Radu-Pompiliu SofranACS Elisabeta PolihroniadeIA Radu-Catalin ChirilaDariana Didiliuc720388730
Vüqar Həşimov Şahmat Akademiyasında 23-31 oktyabr2018/10/232018/10/3113438476 - Hashimova AidaVüqar Həşimov Şahmat Akademiyası13417550 - Allahverdiyev Khanlar13438476 - Hashimova Aida 13403680 - Guliyeva Sabina, 13414259 - Salehov Kamran998386950
Vüqar Həşimov Şahmat Akademiyasında 23-31 oktyabr2018/10/232018/10/3113438476 - Hashimova AidaVüqar Həşimov Şahmat Akademiyası13417550 - Allahverdiyev Khanlar13438476 - Hashimova Aida 13403680 - Guliyeva Sabina, 13414259 - Salehov Kamran298378999
Warangal Dist SGF U14 Boys Selection Championhsip2018/10/312018/10/31Jagan K563388841
Warangal Dist SGF U14 Girls Selection Championhsip2018/10/312018/10/31Jagan K435388843
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/312018/10/31SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF59388801
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/312018/10/31SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF511388808
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/312018/10/31SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF59388819
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/312018/10/31SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF59388817
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/312018/10/31SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF59388821
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/312018/10/31SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF511388822
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/312018/10/31SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF512388823
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/312018/10/31SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF512388824
Гран-при "Ноябрьский Этюд" (Турнир 2)2018/10/312018/10/31Захаров Александр 4120132Шахматная школа "Этюд"Захаров Александр 4120132719388935
ІV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ШАХОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ШАХОВА ШКОЛА2018/10/292018/10/31Семенов Д.Г.Шахова ШколаСедляр Юрій IAХріновський О.915386929
Кваліфікацийний турнір з нормою 3 розряду (м. Мико2018/10/272018/10/31Горощенко Д.В.Федерація шахів Миколаївської областіБондарчук С.Л.Бабич Л.О.1058386973
Кваліфікаційний турнір для шахістів 1-2 розрядів2018/10/292018/10/31Кейк Микола78388394
Кваліфікаційний турнір для шахістів 3 розрядів2018/10/292018/10/31Кейк Микола910388393
Октябрьский Кубок ЦАО-2018. Турнир В.2018/10/032018/10/31ЦФКиС ЦАО г. МосквыЖуков ВадимЧехов Антон920376981
Осенние каникулы в Центре имени А.А. Алехина (млад2018/10/292018/10/31Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А. (РШФ ID: 43529)Румянцев В.А., Корбут Т.Ю., Горбатенко А.Т., Сочагин А.Г., Щукин Д.В., Бирюков О.В.531388471
Открытое осеннее Первенство МУ СШ "Пахра" - 1 ЛИГА2018/10/282018/10/31Дераков ВячеславМУ СШ "Пахра"Ясков И.А.870387496
Турнир в Старте+- A2018/10/272018/10/31Лушников А. Я.Ванеев Алексей 21298714388920
Турнир в Старте+ - B2018/10/272018/10/31Лушников А. Я.Ванеев Алексей 21298732388919
Турнир по быстрым шахматам "Группа Слон-3" (октябр2018/10/262018/10/31Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов Олег Владимирович, Леднев Петр Александрович, Селиванов Даниил Игоревич, Яковлев Егор Вадимович47388955
Турнир по быстрым шахматам "Группа Ферзь-1" (октяб2018/10/312018/10/31Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов Олег Владимирович, Леднев Петр Александрович, Селиванов Даниил Игоревич, Яковлев Егор Вадимович416388956
Турнир, посвященный Дню Народного Единства (2001-22018/10/282018/10/31Степанов А.А.Чхань В.А.854386568
Турнир, посвященный Дню Народного Единства (2008-22018/10/282018/10/31Степанов А.А.Чхань В.А.870386100
Турнир, посвященный Дню Народного Единства (2010 г2018/10/282018/10/31Степанов А.А.Чхань В.А.840386092
Фестиваль факультетов ВУЗов2018/10/312018/10/31ГАУ НСО "ДСМ"Долгов АС938388424
Финал Кубка города Верхняя Салда среди юношей и де2018/10/292018/10/31Комиссаров ВладимирКомиссаров Владимир910388643
Դպրոցականների շախմատի 13-րդ օլիմպիադայի II փուլ -2018/10/312018/10/31Ալբերտ ՊետրոսյանԱրարատի մարզի կրթության վարչությունՌոբերտ ՓանոսյանՄիքայել Մարտիրոսյան, Երվանդ Գաբրիելյան595388889
مسابقات شطرنج سریع هفتگی باشگاه شطرنج پیشگام قلعه2018/10/312018/10/31Mehry, Mahyaar [12528595]PishgamGhale Chess ClubIA Marzoughi, Mohammadsadegh [12502430]523388934
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi III Zona, Oğu2018/10/232018/10/30"Təhsil" Respublika İdman MərkəziLeyla SarıyevaE.Məmmədov,A.Alməmmədov,A.Qocayev,M.Ağakişiyeva,Ç.Rzayev,G.Süleymanova78386802
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi III Zona, Oğu2018/10/232018/10/30"Təhsil" Respublika İdman MərkəziLeyla SarıyevaE.Məmmədov,A.Alməmmədov,A.Qocayev,M.Ağakişiyeva,Ç.Rzayev,G.Süleymanova99386804
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi III Zona, Oğu2018/10/232018/10/30"Təhsil" Respublika İdman MərkəziLeyla SarıyevaE.Məmmədov,A.Alməmmədov,A.Qocayev,M.Ağakişiyeva,Ç.Rzayev,G.Süleymanova106386800
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi III Zona, Oğu2018/10/232018/10/30"Təhsil" Respublika İdman MərkəziLeyla SarıyevaE.Məmmədov,A.Alməmmədov,A.Qocayev,M.Ağakişiyeva,Ç.Rzayev,G.Süleymanova910386805
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov105386692
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov105386694
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov64386696
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov105386688
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov105386690
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov106386691
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov106386693
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov105386695
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov64386697
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov105386685
"TƏHSİL" RİM Respublika Birinciliyi II Zona, Quba2018/10/232018/10/30Təhsil RİM, Quba İOEUGİŞM FA Sohrab Murtuzov105386689
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi III Zona, Oğuz2018/10/232018/10/30"Təhsil" Respublika İdman MərkəziLeyla SariyevaE.Məmmədov,A.Alməmmədov,A.Qocayev,N.Manaflı,M.Ağakişiyeva,G.Süleymanova1111386803
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi III Zona, Oğuz2018/10/232018/10/30"Təhsil" Respublika İdman MərkəziLeyla SarıyevaE.Məmmədov,A.Alməmmədov,A.Qocayev,M.Ağakişiyeva,Ç.Rzayev,G.Süleymanova78386799
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi III Zona, Oğuz2018/10/232018/10/30"Təhsil" Respublika İdman MərkəziLeyla SarıyevaE.Məmmədov,A.Alməmmədov,A.Qocayev,N.Manaflı,Ç.Rzayev,G.Süleymanova910386801
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad99386769
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad106386770
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Natiq Lahıcov"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad77386771
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad93386772
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad93386767
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad105386768
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad910386775
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad1111386776
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad910386777
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad106386778
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad93386773
"Təhsil" RİM Respublika Birinciliyi VI Zona,Salyan2018/10/232018/10/30Quliyev Raul"Təhsil" Respublika İdman MərkəziFA Abdullayev Elshad99386774
1er TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2018-2019 SE2018/10/022018/10/30Roxane PoulinCHAMPIONNAT D'ÉCHECS DE LAVAL (info@echecslaval.com)Alexandre Ber56381708
1er TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2018-2019 SE2018/10/022018/10/30Roxane PoulinCHAMPIONNAT D'ÉCHECS DE LAVAL (info@echecslaval.com)Alexandre Ber510382285
2018年日新年终象棋比赛2018/10/302018/10/30767388221
2018年日新年终象棋比赛-女子组2018/10/302018/10/3077388617
27o OPEN ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - κάθε Τρίτη -2018/09/182018/10/30Iakovos Lapatas (4266986)SO PeristeriouFA Virginia Psoma (4259033)IA Alexandros Kostouros (4206100)730376267
283th Blitz Kaissa Cafe 20182018/10/302018/10/30Kolivas PetrosPanelliniosMarianna Pagali (4214250)714388770
3rd Intra-University Chess Tournament-20182018/10/302018/10/30Md Haroon Or Rashid584388682
4 ABIERTO UNIVERSITARIO DE AJEDREZ2018/10/302018/10/30ZUVICH EMILCARUSO TOMÁS, ZUVICH EMILCARUSO TOMÁSZUVICH EMIL051388923
4 ABIERTO UNIVERSITARIO DE AJEDREZ2018/10/302018/10/30ZUVICH EMILCARUSO TOMÁS, ZUVICH EMILCARUSO TOMÁSZUVICH EMIL749389052
5° Abierto ASOCIACION DEL PERSONAL SUPERIOR DE EMP2018/10/092018/10/30APSEEAI OI Marcelo Mariano HERMIDA747383412
59th Odisha State Senior Fide Rating Open Chess Ch2018/10/262018/10/30Mr.Sankar Prasad MishraBoudh District Chess Association & AOCAIA Nihar Ranjan Sasmal (25030345)FA G.C.Mohapatra(5015286)Bidhu Bhusan Mishra(5011957), Pradhan Kesha Ranjan(35002791)9119387337
6GP Humanitarni GP cuger Nis 2018 - Dom gluvih, 302018/10/302018/10/30Dragan Zivic (904740)SKGN NAIS & GSS NisIA Lukic, Igor M 930601NA Zlatanovic, Aleksandar 902373918387791
Atty. Christian NAtividad Agila ng BulacanFIDE Rat2018/10/272018/10/30NA Reden CruzIA Patrick Lee910387628
Bhaktapur Municipality Inter School Chess Tourname2018/10/292018/10/30Bhaktapur MunicipalityIA Prajapati NiranjanNA Laghu Rajkumar, NA Puncha Indra BhaktaPrajapati Prabish59388430
Bhaktapur Municipality Inter School Chess Tourname2018/10/292018/10/30Shyam Krishna KhatriBhaktapur Municipality, Sports Development CommetteeIA Prajapati NiranjanNA Raj Kumar Laghu, NA Puncha Indra BhakaManandhar Keshav734388431
Bhaktapur Municipality Inter School Chess Tourname2018/10/292018/10/30Shyam Krishna KhatriBhaktapur MunicipalityIA Niranjan PrajapatiNA Laghu Rajkumar, NA Indra Bhakta PanchaPrabish Prajapati512388427
Blits in Stryiskyy - 462018/10/302018/10/30IA, FT Khrypach, Artem (UKR) /14138239/Lviv Region Chess FederationIA, FT Khrypach, Artem (UKR) /14138239/921386879
Blitz s GM Robertom Cvekom 30.10.20182018/10/302018/10/30Michal VrbaBratislavska sachova akademiaMichal Vrba714388677
CAVP 5 MIN 2018-10-302018/10/302018/10/30AN Gustavo AguilaC.A.V.P.-Club de Ajedrez de Villa del ParqueAN Néstor Spagnuolo59388809
Chittagong BAR Association FIDE Rapid Rating Chess2018/10/292018/10/30Chittagong District BAR AssociationTareq S M, Fide ID - 10208658529388224
Club Argentino de Ajedrez - Torneo Sub-2300 Martes2018/10/302018/10/30Dr. Paz, MarioSub-Comision de torneos - Club Argentino de AjedrezAN Alegre, EugeniaIA García, Nicolás Gabriel920388791
CLUB DE AJEDREZ CHILE - BLITZ VI TORNEO POR EQUIPO2018/10/302018/10/30L.R.MCLUB DE AJEDREZ CHILEL.R.M730388792
COPA PANADERIA D'ITALIA2018/10/302018/10/30CLUB DE AJEDREZ PIGUECLUB DE AJEDREZ PIGUECLUB DE AJEDREZ PIGUE013386043
Departamental CAP 20182018/09/252018/10/30Nicolas UlaneoCAPDionisio De Cuadro1111378416
EJA - Festival de Xadrez ES 20182018/10/302018/10/30SEDUCLUBE SALDANHA DA GAMAAN LINDOMAR TONINI34389394
Guwahati Chess Championship-2018 (Open)2018/10/272018/10/30Mr. Lachit BoroGuwahati Chess AssociationNA Salina Masum750403361
HH dprotsakanneri 13-rd olimpiada Hrazdan 20182018/10/302018/10/30Movsisyan NairaAlaverdyan Gevorg, Galstyan Gor564388665
I Riga Chess Club blitz-2018 30.10.2018/10/302018/10/30Gubanovs Ivo FIDE ID 11613459Riga Chess ClubIA Cimins Alberts FIDE ID 11601787106386862
Infantil Feminino - Festival de Xadrez ES 20182018/10/302018/10/30SEDUCLUBE SALDANHA DA GAMAAN LINDOMAR TONINI522387520
Infantil Masculino - Festival de Xadrez ES 20182018/10/302018/10/30SEDUCLUBE SALDANHA DA GAMAAN LINDOMAR TONINI551387523
Irish Major simulation 20182018/10/302018/10/30NemoICUTim Harding560388689
IRT Copa ICESI 2018 Blitz Absoluto2018/10/302018/10/30WIM Martha MateusUniversidad ICESIAI. Enrique Morales Zorrila ID 4419855953388884
Juvenil Feminino - Festival de Xadrez ES 20182018/10/302018/10/30SEDUCLUBE SALDANHA DA GAMAAN LINDOMAR TONINI541387521
Juvenil Masculino - Festival de Xadrez ES 20182018/10/302018/10/30SEDUCLUBE SALDANHA DA GAMAAN LINDOMAR TONINI5105387525
Karmiel blitz 20182018/10/302018/10/30Grisha GotGrisha GotMichael SorinYacov Vaksman344388873
Karmiel blitz 20182018/10/302018/10/30Grisha GotGrisha GotMichael SorinYacov Vaksman944389067
Letzi Rapid 1 182018/10/302018/10/30510388759
Marmaris Cleopatra Closed WGM Norm Chess Tournamen2018/10/262018/10/30Baris Ozturk (ID:26302055)Baris Ozturk (ID:26302055), Sebnem Nazlican Ozturk (26343037)FA Aysegul Akdeniz (34597875)NA Yildiz Postaagasi (26350335)1010384388
Marmaris Karya III. Closed IM Norm Chess Tournamen2018/10/262018/10/30Baris OZTURK [ID:26302055]Baris OZTURK [ID:26302055]IA Harun KÜÇÜKKILINÇ (ID:6384536)NA Ömer Faruk ERCAN (ID:6364152)1010384142
Marmaris Karya III.Closed IM Norm Chess Tournament2018/10/262018/10/30Barış Öztürk (26302055)Barış Öztürk (26302055), Sebnem Nazlican Ozturk (26343037)IA Harun Küçükkılınç (6384536)NA Ömer Faruk ERCAN (6364152)1010386663
martes de ludika2018/10/302018/10/30manuel gutierrezmanuel gutierrez616388825
PRIPREMNI TURNIR - 12018/10/302018/10/30Goran StanimirovićDom učenika JagodinaIA Boban Milojević77389123
Randburg Chess Club Spring Swiss 20182018/09/182018/10/30Peter HangelbroekPeter HangelbroekPeter HangelbroekNeil Durow215380106
Randburg Chess Club Spring Swiss 20182018/09/182018/10/30Peter HangelbroekPeter HangelbroekPeter HangelbroekNeil Durow715380112
Rating List Player's ( Standard ) Golestan Chess2018/10/012018/10/30 Golestan Chess ProvinceGolestan Chess ProvinceAminifard , M.Ebrahim0169378074
Šachmatų turnyras "Kauno viltys 2018" A2018/10/292018/10/30FT Vaznonis Donatas [12801216]Kauno sporto mokykla GAJAIA Vaznonis Donatas [12801216]817386927
Šachmatų turnyras "Kauno viltys 2018" B2018/10/292018/10/30FT Vaznonis Donatas [12801216]Kauno sporto mokykla GAJAIA Vaznonis Donatas [12801216]830386925
SAN ISIDRO DELTA SCHOOL 2018 MAÑANA2018/10/302018/10/30Prof. Javier ORTEGA MORALESAI OI Marcelo Mariano HERMIDAAN Pablo LUPPI554388797
SAN ISIDRO DELTA SCHOOL 2018 TARDE2018/10/302018/10/30Prof. Javier ORTEGA MORALESAI OI Marcelo Mariano HERMIDAAN Pablo LUPPI567388798
School Level Chess tournament 20182018/10/302018/10/30Naresh.BK.C.S. kundapuraSachin ShettySwathi035388359
SET INTER COLLEGE CHESS TOURNAMENT BOYS 2018-192018/10/302018/10/30RAVINDRASESHADRIPURAM PU COLLEGE MAGADI ROAD BENGALURU ( BANGALORE )FA Murugasundaram K (25712063)416388641
SET INTER COLLEGE CHESS TOURNAMENT GIRLS 2018-192018/10/302018/10/30RAVINDRASESHADRIPURAM PU COLLEGE MAGADI ROAD BENGALURU ( BANGALORE )FA Murugasundaram K (25712063)47388642
SIRKUITAN CATUR KILATKABUPATEN TULUNGAGUNG2018/10/302018/10/30GURUH SOKARNOCAHAYA MOTOR YAMAHAWIWIN CAHYONO, S.H.RUDI BILYARD712388984
SKICENTRUM OPEN 2018MČech mládeže 2018 - blesk2018/10/302018/10/30IO Ing. Zdeněk FialaŠachová škola Světlá nad SázavouFA Kateřina Šmajzrová1177388710
Stockholms Schacksallskap FRC 1810302018/10/302018/10/30Christian Hammerman (1730665)Stockholms SchacksallskapLars Dock (1704982)Benny Kellner (1748874)914351171
Tartu Sügisvälk VIII osavõistlus2018/10/302018/10/30Andres Karba710389091
Tehran Blitz Cup 8 Aban 1397 (U1800)2018/10/302018/10/30Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI) IA926388733
Torneig d'Escacs Esspiral 20182018/10/302018/10/30AA Joan Crespi640388524
TORNEIO CLÁSSICO 65 K.O2018/10/292018/10/30ENDSON LIMA / REGINALDO BELTRAMIFEDERACAO RORAIMENSE DE XADREZJOELSON SALLESLEONARDO OLIVEIRA615380880
TORRE BLANCA - "IRT Sub 2200" - Octubre 2018(Clasi2018/10/092018/10/30AI OI Leandro Plotinsky (106542)Círculo de Ajedrez Torre BlancaFA Dubrovich, Igor 122335517383396
Turneu memorial MUSTAFË IBRAHIMI2018/10/302018/10/30Podlesnik, BogdanNLB BankMisini, Burhanudin IABerisha, Agon1349386786
VI Open Int. Sub 2200 Hotel CEMAR2018/10/292018/10/30Martinez Fernandez, Juana Maria 24534471Marcote Nunez, Javier 2289202Tallarico Tallarico, Ovidio Mari 2208733561377190
Vilniaus Šachmatų klubo žaibo turnyras 2018-10-302018/10/302018/10/30Antanas Klimkevičius LaizanasVilnius Chess ClubŽilvinas Ežerinskis, FA Zybartas GintasDarius Matonis1130388762
World Youth Chess Championships 2018Girls under 142018/10/202018/10/30IA Sotiris Logothetis (4203267)FIDEIA Panagiotis Nikolopoulos (4226070)IA Biagioli, Marco 841285IA Chanturia, Giorgi 13607294; IA Japaridze, Marika 13601857; Draskovic, Davor 944327; Bauyrzhan, Kausar 1370701911107385917
World Youth Chess Championships 2018Girls under 162018/10/202018/10/30IA Sotiris Logothetis (4203267)FIDEIA Panagiotis Nikolopoulos (4226070)IA Biagioli, Marco 841285IA Karali, Panagiota 4264584; IA Sokrustov, Igor 4186290; FA Tsypin, Vadim 2623463; IA Chibikova, Irina 241380611190385906
World Youth Chess Championships 2018Girls under 182018/10/202018/10/30IA Sotiris Logothetis (4203267)FIDEIA Panagiotis Nikolopoulos (4226070)IA Biagioli, Marco 841285; IA Korou, Laskarina 4204832; FA Kontogiannis, Christos 4291891; IA Khaiju, Gyanendra 123014691183385905
World Youth Chess Championships 2018Open under 142018/10/202018/10/30IA Sotiris Logothetis (4203267)FIDEIA Panagiotis Nikolopoulos (4226070)IA Kytharidis, Argyrios 4214218IA Iskos, Alexandros 4208676; O Muireagain, Colm 2507382; FA Papaefstratiou, Andreas 4222644; Pagonis, Ioannis 4264924; Palaiochorinos, Panagiotis 2584168811137385904
World Youth Chess Championships 2018Open under 162018/10/202018/10/30IA Sotiris Logothetis (4203267)FIDEIA Panagiotis Nikolopoulos (4226070)IA Kytharidis, Argyrios 4214218IA Prevenios, Mihail 4203585; IA Serntedakis, Athanasios 4239423; Tzegka, Ismini 4273613; FA Borsuk, Yury 13504703; Mitsiou, Dimitrios 2585074111120385903
World Youth Chess Championships 2018Open under 182018/10/202018/10/30IA Sotiris Logothetis (4203267)FIDEIA Panagiotis Nikolopoulos (4226070)IA Kytharidis, Argyrios 4214218IA Kontokanis, Andreas 4228065; IA Haznedaroglu, Akif Tayfun 6383343; IA Keramiotis, Michail 4285310; Fregidis, Nikolaos 42183291198385901
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/302018/10/30SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF515388319
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/302018/10/30SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF518388328
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/302018/10/30SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF518388340
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/302018/10/30SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF518388347
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/302018/10/30SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF520388307
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/302018/10/30SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF522388309
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/302018/10/30SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF519388311
XIII JOGOS ESTUDANTIS DAS ESCOLAS MUNICIPAIS 20182018/10/302018/10/30SMESME / FUNDESPIRIK DANILO KUFF522388313
XX BLITZ FENAG 20182018/10/302018/10/30FEDERACION NACIONAL DE AJEDREZ DE GUATEMALAQuintana924388802
YCM Tuesday Blitz Fever 2nd Series2018/10/302018/10/30Iwan SchaniYoung Chess MastersNik Farouqi78388754
ZŠS Brzopotezni turnir 27 20182018/10/302018/10/30ZŠSVid Brzica918388757
Блиц в Сбербанке 30 октября2018/10/302018/10/30Луговой Дмитрий64 клеткиТахиров Виктор964388725
Блиц в Щемиловском 30 октября 20182018/10/302018/10/30ЦФКиС ЦАО г. МосквыЖуков Вадим147388681
ІV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ШАХОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ШАХОВА ШКОЛА2018/10/272018/10/30Семенов Д.Шахова ШколаСедляр Ю.Хріновський О.618386930
ІV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ШАХОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ШАХОВА ШКОЛА2018/10/292018/10/30Семенов Д.Г.Шахова ШколаСедляр Юрій IAХріновський О.Р.916386928
Кваліфікацийний турнір з нормою 1 юнацького розряд2018/10/272018/10/30Горощенко Д.В.Федерація шахів Миколаївської областіКірєєв А.В.Бабич Л.О.1057386974
Кваліфікаційний турнір 2 розрядів. Шаховий центр Т2018/10/262018/10/30Олег КовальШаховий центр "Товариш"Юрій Пепа /14136422/Юрій Седляр /14120410/915387418
Кваліфікаційний турнір 3 розрядів. Шаховий центр Т2018/10/262018/10/30Шаховий центрШаховий центр "Товариш"Юрій ПепаОлег Коваль911387513
Кваліфікаційний турнір серед шахістів 1 юнацького2018/10/292018/10/30Шаховий центрГО Шаховий центрЮрій Седляр /14120410/Олег Коваль /14140870/928388397
Кубок Профессиональной Детской Шахматной Лиги г.Гр2018/10/262018/10/30Трус И.Ю.Росихин И.С.925387407
Кубок Профессиональной Детской Шахматной Лиги г.Гр2018/10/262018/10/30Трус И.Ю.Росихин И.С.932387405
Октябрь-OPEN2018/10/022018/10/30Греков А.А.ГБУ "Центр"Печников А.А.Печников А.А.918381799
Октябрьский Кубок ЦАО – 2018. Турнир А2018/10/022018/10/30ЦФКиС ЦАО г. МосквыЖуков ВадимЧехов Антон925375061
Открытое первенство Василеостровского района по ша2018/10/272018/10/30816387229
Открытое первенство Василеостровского района по ша2018/10/272018/10/30825387226
Открытое первенство Василеостровского района по ша2018/10/272018/10/30843387230
Открытый турнир ХМАО-Югры по быстрым шахматам сред2018/10/292018/10/30Кабанова Екатерина, 19123Думаков Павел, 18872720388423
Открытый турнир ХМАО-Югры по быстрым шахматам сред2018/10/292018/10/30Кабанова Екатерина, 19123Думаков Павел, 1887255388663
Первенство области рапид 2003-20042018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.106388774
Первенство области рапид 2003-20042018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.106388476
Первенство области рапид 2005-20062018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.515388477
Первенство области рапид 2005-20062018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.915388776
Первенство области рапид 2007-20082018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.927388781
Первенство области рапид 2007-20082018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.527388478
Первенство области рапид 2009-2013 девочки2018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.518388479
Первенство области рапид 2009-2013 девочки2018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.918388783
Первенство области рапид 2009-2013 мальчики2018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.960388784
Первенство области рапид 2009-2013 мальчики2018/10/292018/10/30Рыбкин М.С.Федерация шахмат Ивановской областиГоловкин А.В.560388480
Первенство СФО 2018 по быстрым шахматам среди дево2018/10/292018/10/30Shaab, Alexander, 4153758ООО «РШФ», АШФ СФО, Департаментом молодежной политики и спорта Кем. областиShukan, Vladimir, 4153766919388376
Первенство СФО 2018 по быстрым шахматам среди дево2018/10/292018/10/30Shaab, Alexander, 4153758ООО «РШФ», АШФ СФО, Департаментом молодежной политики и спорта Кем. областиShukan, Vladimir, 4153766927388377
Первенство СФО 2018 по быстрым шахматам среди маль2018/10/292018/10/30Shaab, Alexander, 4153758ООО «РШФ», АШФ СФО, Департаментом молодежной политики и спорта Кем. областиShukan, Vladimir, 4153766938388378
Первенство СФО 2018 по быстрым шахматам среди маль2018/10/292018/10/30Shaab, Alexander, 4153758ООО «РШФ», АШФ СФО, Департаментом молодежной политики и спорта Кем. областиShukan, Vladimir, 4153766925388379
Первенство СФО по быстрым шахматамсреди девушек до2018/10/292018/10/304141733 Shukan, Alexander (RUS) FA920388192
Первенство СФО по быстрым шахматамсреди девушек до2018/10/292018/10/304141733 Shukan, Alexander (RUS) FA78388193
Первенство СФО по быстрым шахматамсреди девушек до2018/10/292018/10/304141733 Shukan, Alexander (RUS) FA105388194
Первенство СФО по быстрым шахматамсреди юношей до2018/10/292018/10/304141733 Shukan, Alexander (RUS) FA921388195
Первенство СФО по быстрым шахматамсреди юношей до2018/10/292018/10/304141733 Shukan, Alexander (RUS) FA925388196
Первенство СФО по быстрым шахматамсреди юношей до2018/10/292018/10/304141733 Shukan, Alexander (RUS) FA916388197
Первенство Чувашской Республики по быстрым шахмата2018/10/292018/10/30РОО "Шахмтаная федерация Чувашской Республики"Корнилов В.В.Соколов С.В.914388545
Первенство Чувашской Республики по быстрым шахмата2018/10/292018/10/30РОО "Шахмтаная федерация Чувашской Республики"Корнилов В.В.Соколов С.В.954388542
Первенство ЮФО России по блицуМальчики до 11 лет2018/10/302018/10/30Брызгалин Кирилл ДмитриевичИльенков Евгений Сергеевич,54103398Шурдумов Хвыча Сафарбиевич,24256960,Оганьян Арсен Гургенович 4175492,Усков Андрей Владимирович 41738721122388563
Первенство ЮФО России по блицуМальчики до 13 лет2018/10/302018/10/30Брызгалин Кирилл ДмитриевичИльенков Евгений Сергеевич,54103398Шурдумов Хвыча Сафарбиевич,24256960,Оганьян Арсен Гургенович 4175492,Усков Андрей Владимирович 41738721123388564
Первенство ЮФО России по блицуМальчики до 15 лет2018/10/302018/10/30Брызгалин Кирилл ДмитриевичИльенков Евгений Сергеевич,54103398Шурдумов Хвыча Сафарбиевич,24256960,Оганьян Арсен Гургенович 4175492,Усков Андрей Владимирович 41738721117388565
Первенство ЮФО России по блицусреди девочек до 132018/10/302018/10/30Брызгалин Кирилл ДмитриевичИльенков Евгений Сергеевич,54103398Шурдумов Хвыча Сафарбиевич,24256960,Оганьян Арсен Гургенович 4175492,Усков Андрей Владимирович 41738721120388568
Первенство ЮФО России по блицусреди девушек до 192018/10/302018/10/30Брызгалин Кирилл ДмитриевичИльенков Евгений Сергеевич,54103398Шурдумов Хвыча Сафарбиевич,24256960,Оганьян Арсен Гургенович 4175492,Усков Андрей Владимирович 41738721117388569
Первенство ЮФО России по блицуЮноши до 17 лет- до2018/10/302018/10/30Брызгалин Кирилл ДмитриевичИльенков Евгений Сергеевич,54103398Шурдумов Хвыча Сафарбиевич,24256960,Оганьян Арсен Гургенович 4175492,Усков Андрей Владимирович 41738721116388566
Районные соревнования "Измайловская осень", 2018.2018/10/272018/10/30ГБУ ДО ДТ "Измайловский"ССВК Стяжкина О.М.Гл. секр. Ерастов АН.; Ясенева Г.Н., Бедарев В.В., Баранцев И.О.933387795
Районные соревнования "Измайловская осень-2018". Т2018/10/272018/10/30ГБУ ДО ДТ "Измайловский"ССВК Стяжкина О.М.Гл. секр. Ерастов А.Н.998389278
Рейтинговый турнир мл.2018/10/272018/10/30Максимов Ю.Н.РОО "ФШКК"Гребенкин А.П.Демидов В.В.Косицын С.В.812387565
Рейтинговый турнир ст.2018/10/272018/10/30Максимов Ю.Н.РОО "ФШКК"Гребенкин А.П.Демидов В.В.Косицын С.В.543387588
Рейтинговый турнир ст.2018/10/272018/10/30Максимов Ю.Н.РОО "ФШКК"Гребенкин А.П.Демидов В.В.Косицын С.В.843388067
Семейный командный рапид-турнир в России Молодой2018/10/282018/10/30ГБУ ДО ЦТ "На Вадковском с.п. "Росия молодая"Лавров П Н518388200
Третья лига Школы имени И.В.КУрчатова2018/10/012018/10/30Борисов В.В.77390920
Турнир D Фестиваля "Шахматная осень в Купчино 20182018/10/272018/10/30А.В. БыковД.С. Сугаков817387535
Турнир F Фестиваля "Шахматнаяосень в Купчино 2018"2018/10/272018/10/30А.В. БыковД.С. Сугаков817387537
Турнир G Фестиваля "Шахматная осень в Купчино 20182018/10/272018/10/30А.В. БыковД.С. Сугаков813387536
Турнир В Фестиваля Шахматная осень в Купчино 20182018/10/282018/10/30А.В. БыковД.С. Сугаков847388081
Турнир Е Фестиваля "Шахматная осень в Купчино 20182018/10/272018/10/30А.В. БыковД.С. Сугаков813387538
Турнир С Фестиваля Шахматная осень в Купчино 20182018/10/282018/10/30А.В. БыковД.С. Сугаков824388082
Турнир среди шахматистов без разряда (2001-2009 г.2018/10/282018/10/30Степанов А.А.Чхань В.А.926386105
Турнир среди шахматистов без разряда (2010 г.р. и2018/10/282018/10/30Степанов А.А.Чхань В.А.946386104
Улаанбаатар хотын захирагч С. Батболдын нэрэмжит "2018/10/302018/10/30Х. ЭрдэнэдоржНийслэлийн шатрын холбооУШ М. ГүнбаярУШ Д. АнхмааА. Баярсайхан, Ж. Дагийсүрэн, Х. Нямтэмүүлэн, Б. Билэгжаргал6384388400
Чемпионат группы "Конь" ШШ "Этюд" (октябрь-2018)Во2018/10/162018/10/30мм Захаров Александр Сергеевич, 4120132Шахматная школа "Этюд" (Волгоград)мм Роговской А.Н, 4107241Мельничук П.Н., Брежнев И.В., Брежнева О.В.55385216
Шахматный фестиваль "Осенний". Турнир 2ю-3ю разряд2018/10/272018/10/30Рыжков В.Д. 423876387785
Шахматный фестиваль "Осенний". Турнир 3-1ю разрядо2018/10/272018/10/30Рыжков В.Д. 423846387854
Шахматный фестиваль "Осенний". Турнир безразрядник2018/10/272018/10/30Рыжков В.Д. 423873387672
Դպրոցականների շախմատի 13-րդ օլիմպիադայի II փուլ -2018/10/302018/10/30Ալբերտ ՊետրոսյանԱրարատի մարզի կրթության վարչությունՌոբերտ ՓանոսյանՄիքայել Մարտիրոսյան, Երվանդ Գաբրիելյան7132388695
אליפות הבחירות 2018 בין 1300-15002018/10/302018/10/30אלון כהןמועדון ירושחמטאלון כהן58388675
אליפות הבחירות 2018 כיתות ד' ומעלה2018/10/302018/10/30אלון כהןמועדון ירושחמטאלון כהן510388673
אליפות הבחירות 2018 מעל 15002018/10/302018/10/30אלון כהןמועדון ירושחמטאלון כהן05388674
אליפות הבחירות 2018 מעל 15002018/10/302018/10/30אלון כהןמועדון ירושחמטאלון כהן07388662
אליפות הבחירות 2018 עד 13002018/10/302018/10/30אלון כהןמועדון ירושחמטאלון כהן514388661
על 15002018/10/302018/10/30אלון כהןאלון כהן55388724
1 torneio de xadrez do A.T.L. os Buzios2018/10/292018/10/29Viktor Ulyanovskyy A.T.L. os BuziosViktor Ulyanovskyy417393720
2 DO CLASIFICATORIO2018/10/292018/10/29SERGIO IPORRE ESCOBARCLUB CAPABLANCASERGIOSERCHEES1992718389180
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛女子10-12级组2018/10/292018/10/29527388467
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛女子13-14级组2018/10/292018/10/29530388469
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛女子15-无级组2018/10/292018/10/29531388470
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛女子4-6级组2018/10/292018/10/29741388464
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛女子7级组2018/10/292018/10/29722388465
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛女子8-9级组2018/10/292018/10/29520388466
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子10级组2018/10/292018/10/29537388454
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子11级组2018/10/292018/10/29554388456
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子12级组2018/10/292018/10/29543388457
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子13级组2018/10/292018/10/29551388458
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子14级组2018/10/292018/10/29555388853
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子15级组2018/10/292018/10/29555388461
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子4级组2018/10/292018/10/29749388434
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子5级组2018/10/292018/10/29765388852
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子6级组2018/10/292018/10/29792388437
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子7级组2018/10/292018/10/29783388441
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子8级组2018/10/292018/10/29547388443
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子9级组2018/10/292018/10/29553388444
2018年通州区(秋季)国际象棋等级赛男子无级组2018/10/292018/10/29579388854
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI11 KIZ2018/10/292018/10/29Kuzey Kıbrıs Satranç FederasyonuNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM,55389815
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI11 KIZ2018/10/292018/10/29Kuzey Kıbrıs Satranç FederasyonuNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM,55390013
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI12 GENEL2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ ŞAMPİYONASINA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN610387240
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI12 KIZ2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ FEDERASYONUNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN56387246
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI13 GENEL2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ ŞAMPİYONASINA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN618387241
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI13 KIZ2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ FEDERASYONUNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN56387247
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI14 GENEL2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ ŞAMPİYONASINA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN69387242
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI14 KIZ2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ ŞAMPİYONASINA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN67387244
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI15 GENEL2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ ŞAMPİYONASINA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN611387245
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI15 KIZ2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ FEDERASYONUNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN56387248
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI16 GENEL2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ FEDERASYONUNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN55387249
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI16 KIZ2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ FEDERASYONUNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN34387250
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI17 GENEL2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ FEDERASYONUNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN55387251
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI17 KIZ2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ FEDERASYONUNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN33387252
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI18 GENEL2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ FEDERASYONUNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN22387254
2019 KKTC YAŞ GRUPLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASI18 KIZ2018/10/272018/10/29KUZEY KIBRIS SATRANÇ FEDERASYONUNA HAVVA DOĞANNA MELTEM AKBAŞ BİTİRİM, BENAN AĞDELEN, GÜL ŞEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, TOLGA ÖZTÜRK, ŞAHİN ŞAHMARAN55387255
29_EKM_CUMHURİYET_KUPASI_SATRAN_TURNUVASI10_YAŞ_VE2018/10/282018/10/29ERDOĞAN TOZLUSATRANÇ İL TEMSİLCİLĞİ - GHSİMAHMET DEDEHASAN ONAT, EBUBEKİR ÇALIŞKAN, ABDULLAH KOÇ, MUSTAFA TEKİN, HÜSEYİN ŞİMŞEK, ERMAN İYİÇALIŞKAN, MEVLÜT GÜLCAN, ZEYNEP ÖZKAYA FİDAN, BERRİN YÜCE656388899
29_EKM_CUMHURİYET_KUPASI_SATRAN_TURNUVASI10_YAŞ_VE2018/10/282018/10/29ERDOĞAN TOZLUSATRANÇ İL TEMSİLCİLĞİ - GHSİMAHMET DEDEHASAN ONAT, EBUBEKİR ÇALIŞKAN, ABDULLAH KOÇ, MUSTAFA TEKİN, HÜSEYİN ŞİMŞEK, ERMAN İYİÇALIŞKAN, MEVLÜT GÜLCAN, ZEYNEP ÖZKAYA FİDAN, BERRİN YÜCE617388898
29_EKM_CUMHURİYET_KUPASI_SATRAN_TURNUVASI12_YAŞ_VE2018/10/282018/10/29ERDOĞAN TOZLUSATRANÇ İL TEMSİLCİLĞİ - GHSİMAHMET DEDEHASAN ONAT, EBUBEKİR ÇALIŞKAN, ABDULLAH KOÇ, MUSTAFA TEKİN, HÜSEYİN ŞİMŞEK, ERMAN İYİÇALIŞKAN, MEVLÜT GÜLCAN, ZEYNEP ÖZKAYA FİDAN, BERRİN YÜCE636388897
29_EKM_CUMHURİYET_KUPASI_SATRAN_TURNUVASI12_YAŞ_VE2018/10/282018/10/29ERDOĞAN TOZLUSATRANÇ İL TEMSİLCİLĞİ - GHSİMAHMET DEDEHASAN ONAT, EBUBEKİR ÇALIŞKAN, ABDULLAH KOÇ, MUSTAFA TEKİN, HÜSEYİN ŞİMŞEK, ERMAN İYİÇALIŞKAN, MEVLÜT GÜLCAN, ZEYNEP ÖZKAYA FİDAN, BERRİN YÜCE616388896
29_EKM_CUMHURİYET_KUPASI_SATRAN_TURNUVASI14_YAŞ_VE2018/10/282018/10/29ERDOĞAN TOZLUSATRANÇ İL TEMSİLCİLĞİ - GHSİMAHMET DEDEHASAN ONAT, EBUBEKİR ÇALIŞKAN, ABDULLAH KOÇ, MUSTAFA TEKİN, HÜSEYİN ŞİMŞEK, ERMAN İYİÇALIŞKAN, MEVLÜT GÜLCAN, ZEYNEP ÖZKAYA FİDAN, BERRİN YÜCE634388895
29_EKM_CUMHURİYET_KUPASI_SATRAN_TURNUVASI8_YAŞ_VE_2018/10/282018/10/29ERDOĞAN TOZLUSATRANÇ İL TEMSİLCİLĞİ - GHSİMAHMET DEDEHASAN ONAT, EBUBEKİR ÇALIŞKAN, ABDULLAH KOÇ, MUSTAFA TEKİN, HÜSEYİN ŞİMŞEK, ERMAN İYİÇALIŞKAN, MEVLÜT GÜLCAN, ZEYNEP ÖZKAYA FİDAN, BERRİN YÜCE649388900
29_EKM_CUMHURİYET_KUPASI_SATRAN_TURNUVASIAÇIK2018/10/282018/10/29ERDOĞAN TOZLUSATRANÇ İL TEMSİLCİLĞİ - GHSİMAHMET DEDEEBUBEKİR ÇALIŞKAN,635388894
4th Avinash Chandra Chaturvedi Inter School Chess2018/10/282018/10/29S K TiwariAVIJAI Charitable TrustAnand SinghDevendra Bajpai549387608
ACC 2018 Halloween Rapid Swiss2018/10/292018/10/29Annex Chess ClubMarcus Wilker643388603
ADANA CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASIA KATEGO2018/10/272018/10/29IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM. ADANA SATRANÇ İL TEMSİLCİLĞİMUSTAFA SEVENLERSANİYE TUNA, GÜLHAN ŞAĞIN, REMZİ ZORLU, GÜRSEL YILDIZ714387646
ADANA CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASIB KATEGO2018/10/272018/10/29IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM. ADANA SATRANÇ İL TEMSİLCİLĞİMUSTAFA SEVENLERSANİYE TUNA, GÜLHAN ŞAĞIN, REMZİ ZORLU, GÜRSEL YILDIZ760387647
Alborz Amozesh parvaresh motevasete22018/10/292018/10/29Maleki MojtabaSalehi Ashkan625388422
Amozesh v parvash nahieh 2 dabirestan maghte 1 (132018/10/292018/10/29Kianpour MahdiMaleki MojtabaChoobor Nastaran771388421
Arisan Catur Putaran Ke-32018/10/292018/10/29Andi T.WibisonoPercasi PatiRibut WDwi S520388518
Atty. Christian NAtividad Agila ng BulacanFIDE Rat2018/10/292018/10/29NA Reden CruzNA Noel Morales910388090
Bahrain Old Citizens 1st Championship2018/10/292018/10/29IM/FT/Mohamed TissirBahrain Chess AcademyFA/ CM/Larbi Ben YahyaNA/Mitchele Magracia56388528
Campeonato Asociacion de Deporte Universitario de2018/10/292018/10/29IA Mario Garay722388584
Campeonato Asociacion de Deporte Universitario de2018/10/292018/10/29IA Mario Garay59388585
CAMPEONATO BLITZ 20182018/10/292018/10/29EN. CESAR BLANCOCLUB CAISSA GUATEMALAANF. JUAN JOSE QUINTANA711389464
Canlaon Chess Tournament 2018 (16 under)2018/10/292018/10/29Asford TalledoDepEdBryan Jones A. BanicoAngelin Mae S. Balnig611388468
Distrital de Bayamón Cat. 10-11 F2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan512389130
Distrital de Bayamón Cat. 10-11 M2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan514389129
Distrital de Bayamón Cat. 12-13 F2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan46389135
Distrital de Bayamón Cat. 12-13 M2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan510389133
Distrital de Bayamón Cat. 14-15 F2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan11389128
Distrital de Bayamón Cat. 14-15 M2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan56389127
Distrital de Bayamón Cat. 16-19 F2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan34389126
Distrital de Bayamón Cat. 16-19 M2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan513389124
Distrital de Bayamón Cat. 8-9 F2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan58389132
Distrital de Bayamón Cat. 8-9 M2018/10/292018/10/29Ismael R. Soto GonzálezEscuela Herminia Rivera FernándezIsmael R. Soto GonzálezIvan510389131
Final do Circuito Blitz MEXE 20182018/10/292018/10/29Regina RibeiroMEXE & Clube de Xadrez de BlumenauFA Rietter, Luciano 22702440730381445
GIAI CO NHANH CLB KIEN TUONG TUONG LAI2018/10/292018/10/29820388460
GRAN PRI BRZOPOTEZNI TURNIR JESEN/ZIMA 2018 br. 152018/10/292018/10/29Basta, Dane V 995207SSNS I NSKGagic, Almir 9581901122388580
HH dprotsakanneri 13-rd olimpiada Abovyan20182018/10/292018/10/29Movsisyan NairaKarapetyan Kamsar, Norijanyan Hakob7128388743
homayoon tofighi chess club2018/10/292018/10/29GM tofighi homayoonhomayoon tofighi chess schoolghane sahar948388562
Hong Kong Open 20182018/09/032018/10/29K.K. ChanHong Kong Chess Federation LimitedCheung, Ka Hung 6002765Wong Pui Tak, Vito 6002803; Tai, Tak Yu 6003796736374498
Hraðskákmót Hugins (s) 20182018/10/292018/10/29Vigfús Óðinn VigfússonSkákfélagið HuginnVigfús Óðinn Vigfússon1412388590
IRT Club Capablanca San Bernardo2018/09/032018/10/29Club CapablancaAI Claudio Tossi725375900
Joukkuepikashakin HM 2018, M-ryhmä2018/10/292018/10/29Telenius KimmoHSLHaverinen Jarmo1560388520
KEJOHANAN CATUR TERBUKA KOTA SETAR 2018 (B12)2018/10/292018/10/29SYED ISKANDAR SHAH SYED HUSSINPERSATUAN CATUR NEGERI KEDAH (PERCAK) & PUSAT AKADEMI CATUR UTARA (PACU)MUHAMMAD IYAS BIN ILIASSYED ISKANDAR SHAH SYED HUSSIN766392111
KEJOHANAN CATUR TERBUKA KOTA SETAR 2018 (TERBUKA &2018/10/292018/10/29SYED ISKANDAR SHAH SYED HUSSINPERSATUAN CATUR NEGERI KEDAH (PERCAK) & PUSAT AKADEMI CATUR UTARA (PACU)MUHAMMAD IYAS BIN ILIASNAZLI JOHARDY JOHARI799392109
KEJUARAAN CATUR BEREGU HUT BPK RI KE- 72 TAHUN 2012018/10/292018/10/29BADAN PEMERIKSA KEUANGAN RIAGUS SUBANDRIJO, SE, MM, FA455388360
Kollam District Civil Service Chess Tournament - 22018/10/292018/10/29NarendrnadhKollam District Sports CouncilGregory Daniel [NA, IND, ID: 4665 9200]410388373
O Pohár penzionu Protěž 20182018/10/262018/10/29Jaroslav ŠmídŠK Lípa, z.s.Milan BorůvkaJaroslav Šmíd1129385287
October Lviv Tradition2018/10/242018/10/29IO Prohorov, Olexandr (UKR) /14105578/Lviv Chess Federation, Ukraine Chess FederationIA Prohorov, Olexandr (UKR) /14105578/910386875
ODEV1_14YASGENEL2018/10/272018/10/29TOLGA OZTURKKKSFMELTEM AKBASTOLGA OZTURK, GUL SEB, ERDOĞAN BARIŞSEVER, ŞAHİN ŞAHMARAN39388231
OPEN CIUDAD DE CABRERO 20182018/10/292018/10/29CLUB DE AJEDREZ DE CABREROAF. CRISTIAN ESTRADA SANDOVAL520388227
OPEN CIUDAD DE CABRERO 2018 - CADETES2018/10/292018/10/29CLUB DE AJEDREZ DE CABREROAF. CRISTIAN ESTRADA SANDOVAL510388229
OPEN CIUDAD DE CABRERO 2018 - INFANTILES2018/10/292018/10/29CLUB DE AJEDREZ DE CABREROAF. CRISTIAN ESTRADA SANDOVAL512388230
OPEN CIUDAD DE CABRERO 2018 - JUVENILES2018/10/292018/10/29CLUB DE AJEDREZ DE CABREROAF. CRISTIAN ESTRADA SANDOVAL55388228
Ordu İl Birinciliği2018/10/282018/10/29Önder Zafer FAZLAOrdu Satranç İl temsilciliğiTayfun AKYOLNecmettin ŞAHİN Gokcan ARSLAN645388237
Otevřený šachový turnaj pro školní mládež -"Turnov2018/10/292018/10/29Ing. Zdenek MaršálekŠK ZIKUDA Turnov, z.s.Tomáš Ďúran78387771
Otevřený šachový turnaj pro školní mládež -"Turnov2018/10/292018/10/29Ing. Zdenek MaršálekŠK ZIKUDA Turnov, z.s.Tomáš Ďúran78387773
Otevřený šachový turnaj pro školní mládež -"Turnov2018/10/292018/10/29Ing. Zdenek MaršálekŠK ZIKUDA Turnov, z.s.Tomáš Ďúran78387774
Parse Khazar Gilan 13972018/10/292018/10/29Kazaemi HamedParse KhazarNA Mirfarhadi Seyed Hamzeh742388544
PRVENSTVO PRVE GIMNAZIJE ZENICA2018/10/292018/10/29ŠESTIĆ VEDADŠK "ČELIK" ZENICAMISKIĆ BELMIRŠUNJIĆ VINCENCTRKULJA GORAN511388475
Suneeta Singh & Sanjay Kasliwal Memorial All India2018/10/262018/10/29Mr. Anil FatehchandaniAll Indore Chess Association & Sanjay Kasliwal Memorial Chess Academy IndoreIA Anurag, Singh 25096826FA Pravin, Pantawane 35008382FA Chandalia Manish 35018035; Yash, Tulapurkar 450678998221382744
Tehran Blitz Cup 7 Aban 1397 (U2000)2018/10/292018/10/29Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI) IA923388537
TELANGANA STATE SENIOR OPEN CHESS CHAMPIONSHIP - 22018/10/272018/10/29K S PRASAD, SECRETARY, TSCASECRETARY, TSCASampath BChandra Mouli R876387424
TORRE BLANCA - IRT "Campeonato de Primera - Segund2018/10/042018/10/29AI OI Leandro Plotinsky (106542)Círculo de Ajedrez Torre BlancaFA Dubrovich, Igor 122335714381684
TORRE BLANCA - IRT "Campeonato de Segunda categorí2018/10/042018/10/29AI OI Leandro Plotinsky (106542)Círculo de Ajedrez Torre BlancaFA Dubrovich, Igor 12233504381685
TORRE BLANCA - IRT "Campeonato de Tercera - Cuarta2018/10/042018/10/29AI OI Leandro Plotinsky (106542)Círculo de Ajedrez Torre BlancaFA Dubrovich, Igor 122335722381687
TORRE BLANCA - IRT "Campeonato de Tercera categorí2018/10/042018/10/29AI OI Leandro Plotinsky (106542)Círculo de Ajedrez Torre BlancaFA Dubrovich, Igor 12233517381686
XXXIII турнир памяти В. П. Макеева, турнир Б2018/09/242018/10/29Галин Р. О.Государственный ракетный центр, Шахматная федерация МГОЧурилов Н. В. 34178004Романенко Т. В. 341780631123388612
Δημοτικό Γαστορίου Κέρκυρας2018/10/292018/10/29ΝΑΘΑΝΑΗΛ ΜΑΝΟΣΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣΜΑΚΡΗΣ ΦΩΝΤΑΣΓΑΤΣΟΥΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ537388403
Блиц турнир ТГ-2, Школа Карпова2018/10/292018/10/29Василевич И.А.Кузнецов М.В.615388516
Гран-при "Декабрьский Этюд" (Турнир 1)2018/10/292018/10/29Захаров Александр 4120132Шахматная школа "Этюд"Шевченко Роман 54103444530397434
Гран-при "Ноябрьский Этюд" (Турнир 1)2018/10/292018/10/29Захаров АлександрШахматная школа "Этюд"Захаров Александр529388514
Квалификационный турнир на 3ю 2010 год и старше2018/10/292018/10/29Кононенко Максим Сергеевич920388355
Квалификационный турнир на 3ю. 2011 и младше2018/10/292018/10/29Кононенко М.С.Маргарян А.А.919388345
Кубок Осінь-2018 1-КМС розряди (Вінниця)2018/10/292018/10/29Боднар МиколаДорофєєв Станіслав923388426
Осенние старты младшией 9,11.2018/10/292018/10/29Педашенко Анатолий324388448
Осенние старты младшией 9,11.2018/10/292018/10/29Педашенко Анатолий724388855
Осенние старты, 13,15,172018/10/292018/10/29Педашенко Анатолий715388857
Осенние старты, 13,15,172018/10/292018/10/29Педашенко Анатолий315388449
Полуфинал города среди 2008-2009 г.2018/10/292018/10/29Дерли О.ВДюсш-1Щелоков В.ВЩелоков В.В Пестов.С.Е Лукашенко А.А889388415
Третья Лига школы имени И.В.Курчатова. Ноябрь2018/10/012018/10/29Борисов В.ВБорисов В.В56397270
Турнир по быстрым шахматам "Группа Ладья-3" (октяб2018/10/272018/10/29Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов Олег Владимирович, Леднев Петр Александрович, Селиванов Даниил Игоревич, Яковлев Егор Вадимович413389081
Турнир по быстрым шахматам в Щемиловском 29 октябр2018/10/292018/10/29ЦФКиС ЦАО г. МосквыЖуков Вадим722388392
Фестиваль в СШОР-2- октябрь 2018 турнир-А-2018/10/272018/10/29Ковалева А.В.СШОР-2 Калининского районаПраслов А.С.786387865
Чемпионат Белгородской оласти по Блицу шахматам ср2018/10/292018/10/29Маслова И. В.1138389400
Чемпионат группы "Ладья" ШШ "Этюд" (октябрь-2018)В2018/10/152018/10/29мм Захаров Александр Сергеевич, 4120132Шахматная школа "Этюд" (Волгоград)мм Роговской А.Н, 4107241Мельничук П.Н., Брежнев И.В., Брежнева О.В.55385211
Чемпионат группы "Пешка-1" ШШ "Этюд" (октябрь-20182018/10/152018/10/29мм Захаров Александр Сергеевич, 4120132Шахматная школа "Этюд" (Волгоград)мм Роговской А.Н, 4107241Брежнева Ольга ВикторовнаМельничук П.Н., Брежнев И.В.1111385209
Чемпионат группы "Слон" ШШ "Этюд" (октябрь-2018)Во2018/10/152018/10/29мм Захаров Александр Сергеевич, 4120132Шахматная школа "Этюд" (Волгоград)мм Роговской А.Н, 4107241Мельничук П.Н., Брежнев И.В., Брежнева О.В.78385213
Дитячий кваліфікаційний чемпіонат області з ш2018/10/262018/10/28Черняк Олена ЄвгеніївнаМельниченко О. М., Портянко Т. В., Грицюк М. В.928388506
11th Rapid Chess Festival 20182018/10/272018/10/28Tsarouhas, Vasilios (4203437)SS PEFKON-SYKEON NEAPOLIS CHESS ACADEMY-ESSTH-HIA Gerontopoulos, Prodromos (4214463)IA Oustabasidou, Eleni (4285069)FA Galanis Georgios (25872036), FA Paterakis Aristeidis (25849689), NA Kioutsoukos Dimitrios (4259530), NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311), NA Avramidou Varvara (25872125), NA Gioras Ioannis (25810308), NA Potoulis Achilleas (25891804), NA Zagkas Vaios (25894706), NA Konstantinidis Ioannis (4247531)10155373318
II liga centar2018/03/252018/10/28GM Alojzije JankovićHrvatski šahovski savezIA Slavko Bejuk, (14517361)Drago Marjanović, Ivan Bulimbašić, Aleksandar Švaljek11141332234
IV B liga centar2018/03/252018/10/28GM Alojzije JankovićHrvatski šahovski savezIA, Slavko BejukDragutin Srnec, Stjepan Radić, Mladen Petanjek, Goran Pergar, Darko Močnik7123332244
IV D liga centar2018/04/082018/10/28GM Alojzije JankovićHrvatski šahovski savezIA Slavko Bejuk, (14517361)Franjo Vukić, Judita Motočić, Rudolf Ilić, Boris Galoić798332258
Torneo Eliminatoria Regional Este Femenino 20182018/10/282018/10/28MIDERECNelson Ortiz IA IDJohnatan R. Mejia Sosa ID 6408524313388244
Tula_October blitz_22018/10/282018/10/28Katkov, Sergey (RUS)2211388265
V liga centar2018/03/252018/10/28GM Alojzije JankovićHrvatski šahovski savezIA Slavko Bejuk, (14517361)Damir Fatušić, Domagoj Augusta, Zlatko Lončarić, Mladen Nagl, Dejan Glišić, Marijan Dolčić9194332261
"Shakh Club Open 2018" 1-st International Chess Fe2018/10/282018/10/28Araz BabayevShakh Chess Club (Şah Klub)Khalid AtababayevAraz Babayev930378992
"Відкритий Кубок Києва зі швидких шахів до 8 років2018/10/272018/10/28Семенов Д.Шахова ШколаПриходько О.Седляр Ю., Хріновський О.1166386561
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 7н насны2018/10/272018/10/28Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид"Алаг морь" шатрын клубС. Ган-ОдБ. Цоггэрэл043387440
"Старшие группы в Этюде" (классика, 21,27,28 октяб2018/10/212018/10/28Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов О.В.Курноскина А.В., К.Б. Свистунов, Б.Н. Сосин, Рязанцева Ю.С., Ларина А., Огар Н.64386415
1 er Tournoi Locale de Tiznit 2018 02192018/10/282018/10/28El Moukhtar SalhiAmal Tiznit Des EchecsAmina BamoussMohamed Bouzalim715394217
1° TORNEO DE AJEDREZ "DIA DE MUERTOS MANZANILLO 202018/10/282018/10/28ASOCIACION DE AJEDREZ DEL ESTADO DE COLIMA AC Y CLUBES QUE LA CONFORMANAO IGNACIO LARIOS ANDRADE513388248
1° TORNEO DE AJEDREZ "DIA DE MUERTOS MANZANILLO 202018/10/282018/10/28ASOCIACION DE AJEDREZ DEL ESTADO DE COLIMA AC Y CLUBES QUE LA CONFORMANAO IGNACIO LARIOS ANDRADE511388247
1° TORNEO DE AJEDREZ "DIA DE MUERTOS MANZANILLO 202018/10/282018/10/28ASOCIACION DE AJEDREZ DEL ESTADO DE COLIMA AC Y CLUBES QUE LA CONFORMANAO IGNACIO LARIOS ANDRADE524388249
1° Torneo Rápido Sub 2300 CLUB ATLETICO BOCA JUNIO2018/10/282018/10/28Carlos FALCHIWIM Elisa Paola MAGGIOLOAI OI Marcelo Mariano HERMIDAAF Sebastian MIRA CASTETS9106383414
10 YAŞ ALTI GENEL KATEGORİSİ 2009-20102018/10/272018/10/28İBRAHİM OKURSOYGHSİM, KÜTAHYA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİMETİN AHMET ERHANMEHMET ALİ KARA, HURUZET ARAYAN638388188
10 YAŞ ALTI KIZLAR KATEGORİSİ 2009-20102018/10/272018/10/28İBRAHİM OKURSOYGHSİM, KÜTAHYA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİMETİN AHMET ERHANMEHMET ALİ KARA, HURUZET ARAYAN629388190
107-й фестиваль "Петровская Ладья". Турнир С12018/10/272018/10/28Калямин А.А.СПБРДОО "Петровская Ладья"СС2К Решетников В.Г.МА Другов П.И. СС1К Тоестев В.С., СС2К Пятин А.Л.927386411
11ο Νεανικό rapid 28/10 στην ΠΣ Περιστερίου2018/10/282018/10/28IA Mihailidis Anastasios (4205588)ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥLitsas Ioannis518387793
12 YAŞ ALTI 2007-2008 KIZLAR2018/10/272018/10/28İBRAHİM OKURSOYGHSİM, KÜTAHYA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİMETİN AHMET ERHANHURUZET ARAYAN,56388145
12 YAŞ ALTI GENEL KATEGORİSİ 2007-20082018/10/272018/10/28İBRAHİM OKURSOYGHSİM, KÜTAHYA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİMETİN AHMET ERHANMEHMET ALİ KARA, HURUZET ARAYAN625388204
12th Shivani Cup Sunday Open Chess Tournament 28th2018/10/282018/10/28Sudhir DubeyShivani Public SchoolYash Raj539388162
13 шахматный турнир памяти Евгения Скибы г.Морозов2018/10/282018/10/28Аоробьёв А.В717388168
13. "Automatikon Grand Prix" - serija šahovskih tu2018/10/282018/10/28Nemanja Šipka (FIDE ID: 14409305)"GAMBIT" BanjalukaFA Nemanja Šipka - FIDE šahovski sudija1122387138
1st Golf Green All India Open FIDE Rated Rapid Che2018/10/272018/10/28Atanu LahiriGlobal Chess Federation & Golf Green Phase II AOAFA Santanu Lahiri (5001935)NA Tapas Chakraborty (46637648)NA Swapan Adhikari (25039695), NA Niloy Chakraborty (25030191),9311387704
1ST MDS INTER CLASS CHESS TMT (Category A : CLASS2018/10/282018/10/28MDS CHESS CLUBSNA NEELESH KUMAWATSURAJ SAHUGAYATRI KATARIA, PARUL RATHORE523388057
1ST MDS INTER CLASS CHESS TOURNAMENT (Category B2018/10/282018/10/28MDS CHESS CLUBSNA NEELESH KUMAWATSURAJ SAHUGAYATRI KATARIA , PARUL RATHORE533388056
1ο Psychiko Chess Challenge U16002018/10/252018/10/28Tsiamis GeorgiosΑΣ Νέου ΨυχικούZevgiti Evgenia612388305
2. Međunarodni prijateljski susret kadeta Osijek-S2018/10/282018/10/28Zvonko HorvatOsječki šahovski savezJosip Jurman, NA (14536641)224388214
2° Semifinal Provincial AAPC27 y 28 de Octubre - S2018/10/272018/10/28Carlos SotoAAPC - Escuela Municipal de AjedrezAN Pablo ParisAR Juan Alcántara - Valentín Paris610387547
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI647387284
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI525387285
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI526387287
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI517387289
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI524387290
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI522387272
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI510387274
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI638387278
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI515387279
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI662387281
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI646387282
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/262018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI516387237
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI635387264
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/262018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI746387239
2018 ANTALYA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28Osman AKDOĞANGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-AGORA AVMTuğba BOZBEYOğuz BEREKET, Azime ATAŞOĞLUCemal KILIÇ, Volkan DERELİ, Selçuk ÇETİN, Ceyhan Narin DEMİR, Yaşar KÜÇÜKBAŞKAN, Solmaz URANLI513387266
2018 DEBSWANA BOTSWANA INTERNATIONAL OPEN CHESS CH2018/10/262018/10/28LESEGO SELEMOGWEBOTSWANA CHESS FEDERATIONKELAPILE KELATLHILWEVINCENT MASOLE8136386581
2018 DEBSWANA BOTSWANA INTERNATIONAL OPEN CHESS CH2018/10/262018/10/28LESEGOBOTSWANA CHESS FEDERATIONKELAPILWE KELATLHILWEROGER TIROYAMODIMOBONNO KEMONEILWE840386582
2018 DEBSWANA BOTSWANA INTERNATIONAL OPEN CHESS CH2018/10/262018/10/28LESEGO SELEMOGWEBOTSWANA CHESS FEDERATIONKELAPILE KELATLHILWEVINCENT MASOLEONKEMETSE KEABOFE844386580
2018 KOCAELİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ALTIN ÇOCU2018/10/272018/10/28Burak BaykalKOCAELİ GSHİM - ALTIN ÇOCUKLAR SATRANÇ SPOR KULÜBÜBurak BaykalBurak Baykal15386529
2018 m. Kauno miesto antrokų žaibo šachmatų turnyr2018/10/282018/10/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Virgilijus Maštaitis619388150
2018 m. Kauno miesto ikimokyklinukų žaibo šachmatų2018/10/282018/10/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Virgilijus Maštaitis55388106
2018 m. Kauno miesto ketvirtokų žaibo šachmatų tur2018/10/282018/10/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Virgilijus Maštaitis69388122
2018 m. Kauno miesto penktokų+ žaibo šachmatų turn2018/10/282018/10/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Virgilijus Maštaitis56388121
2018 m. Kauno miesto pirmokų žaibo šachmatų turnyr2018/10/282018/10/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Virgilijus Maštaitis621388120
2018 m. Kauno miesto trečiokų žaibo šachmatų turny2018/10/282018/10/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Sandra Navickaitė618388203
2018 Oxford Girls QuadrangularUnder 112018/10/282018/10/28Andrew VarneyOxfordshire Junior Chess AssociationIA Alex Holowczak 418668337387833
2018 Oxford Girls QuadrangularUnder 182018/10/282018/10/28Andrew VarneyOxfordshire Junior Chess AssociationIA Alex Holowczak 418668323387834
2018 SAMSUN CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI 122018/10/272018/10/28NA DURAN KARAKÖSEGHSM,SAMSUN SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİELİF KAMBERVEDAT BOZEFRAYİM YILMAZ,KAZIM YAVUZ,MURAT YİĞİT,ELİF GANİ,KEMAL ÇAKIROĞLU,HACER KABAŞ,FATMA BERRE YAMAN644387694
2018 SAMSUN CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI AÇ2018/10/272018/10/28NA DURAN KARAKÖSEGHSM,SAMSUN SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİELİF KAMBERVEDAT BOZEFRAYİM YILMAZ,KAZIM YAVUZ,MURAT YİĞİT,ELİF GANİ,KEMAL ÇAKIROĞLU,HACER KABAŞ,FATMA BERRE YAMAN655387692
2018 SAMSUN CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI102018/10/272018/10/28NA DURAN KARAKÖSEGHSM,SAMSUN SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİELİF KAMBERVEDAT BOZEFRAYİM YILMAZ,KAZIM YAVUZ,MURAT YİĞİT,ELİF GANİ,KEMAL ÇAKIROĞLU,HACER KABAŞ,FATMA BERRE YAMAN662387695
2018 SAMSUN CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI8 Y2018/10/272018/10/28NA DURAN KARAKÖSEGHSM,SAMSUN SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİELİF KAMBERVEDAT BOZEFRAYİM YILMAZ, KAZIM YAVUZ, MURAT YİĞİT, ELİF GANİ, KEMAL ÇAKIROĞLU, HACER KABAŞ, FATMA BERRE YAMAN632387697
2018 臺北市西洋棋等級積分秋季賽 新人組2018/10/282018/10/28Christina WangChristina WangChristina Wang710388386
2018 臺北市西洋棋等級積分秋季賽發展組2018/10/282018/10/28Christina WangChristina WangChristina Wang724388385
2018 臺北市西洋棋等級積分秋季賽進階組2018/10/282018/10/28Christina WangChristina WangChristina Wang514388365
2018 臺北市西洋棋等級積分秋季賽高階組2018/10/282018/10/28Christina WangChristina WangChristina Wang512388364
2018_CUMHURİYET_KUPASI_10_YAŞ_VE_ALTI2018/10/272018/10/28Akın ATEŞBOLU ROTARY KULÜBÜOnuralp DİNÇER637387476
2018_CUMHURİYET_KUPASI_14_YAŞ_VE_ALTI2018/10/272018/10/28Akın ATEŞBOLU ROTARY KULÜBÜOnuralp DİNÇER624387477
2018_CUMHURİYET_KUPASI_8_YAŞ_VE_ALTI2018/10/272018/10/28Akın ATEŞBOLU ROTARY KULÜBÜOnuralp DİNÇER514387474
2018_CUMHURİYET_KUPASI_AÇIK2018/10/272018/10/28Akın ATEŞBOLU ROTARY KULÜBÜOnuralp DİNÇER512387478
2018年山东省国际象棋少年个人冠军赛乙组2018/10/272018/10/28山东省棋类运动协会 临沂市体育局 临沂市体育总会王继领733387356
2018年山东省国际象棋少年个人冠军赛女子丁组2018/10/272018/10/28山东省棋类运动协会 临沂市体育局 临沂市体育总会王继领723387399
2018年山东省国际象棋少年个人冠军赛女子丙组2018/10/272018/10/28山东省棋类运动协会 临沂市体育局 临沂市体育总会王继领714387394
2018年山东省国际象棋少年个人冠军赛女子戊组2018/10/272018/10/28山东省棋类运动协会 临沂市体育局 临沂市体育总会王继领717387401
2018年山东省国际象棋少年个人冠军赛幼儿组2018/10/272018/10/28山东省棋类运动协会 临沂市体育局 临沂市体育总会王继领723387357
2018年山东省国际象棋少年个人冠军赛男子丁组2018/10/272018/10/28山东省棋类运动协会 临沂市体育局 临沂市体育总会王继领7169387398
2018年山东省国际象棋少年个人冠军赛男子丙组2018/10/272018/10/28山东省棋类运动协会 临沂市体育局 临沂市体育总会王继领7107387387
2018年山东省国际象棋少年个人冠军赛男子戊组2018/10/272018/10/28山东省棋类运动协会 临沂市体育局 临沂市体育总会王继领7109387400
20º Intercambio Cultural de Escuelas de Ajedrezen2018/10/282018/10/28Joaquín Corbí MartíClub de Ajedrez CocentainaAF Joaquín Corbí MartíAA Eduardo Senabre Pascual715391879
22ο BLITZ CHESS SQUARE (3ο μέρος 3ου GRAND PRIX)2018/10/282018/10/28KOERANT FILIPPOSSOA - SO.THOMAS GEORGIOUNA NIKOLAIDIS PARISNA FROSINOS IOANNIS711386573
28.10.2018 Турнир по быстрым шахматам в ШК "Интелл2018/10/282018/10/28Кретов А.Ю.ШК "Интеллект"Рендаков С.Н.Ермолин Д.И., Умаралиев К.А.522388100
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI16 YAŞ2018/10/272018/10/28RABİA DEMİRCİ44599900GSİM & TSFERCAN DEMİRCİ44599897YÜCEL NAMUSLU,ALİ AKYÜZ26300044,CİHANGİR KARAGÖZ26300117,ENES MAVİÇİÇEK26300133,FATMA ALTIN26300176,YAŞAR AKDUMAN26300214512388944
2do I.R.T. ABIERTO MAR DE AJO 2018 - 26/27/28 DE O2018/10/262018/10/28Paz, Jose MariaSosa, Adrian - CADAIA García, Nicolás Gabriel625381093
2DO TORNEO OPEN SUIZO- LICHESS PERU- FACEBOOK LIMA2018/10/072018/10/28CLUB LIMA CHESS116375790
2ND CCK-CANON CARLSEN KASPAROV KIDDIES U12 1900 BE2018/10/282018/10/28Priscilla TinderoCANON CARLSEN KASPAROV CHESS CLUBNA Salvador TardecillaCAUP2 Gabriel TardecillaCAUP2 Israel Landicho540392571
2nd LIC Nagpur District 960 Rapid Chess Tournament2018/10/272018/10/28Mr Umesh PanbudeNagpur District Chess AssociationIA Swapnil BansodSNA Umesh Panbude- 98227213869100387386
2ND PRESTIGE JUNIOR CUP TOURNAMENTUnder 15 CATEGOR2018/10/272018/10/28MR. MUKALAZI VIANNEYBRAND CHESS LIFE ACADEMYETYANGAT AUGUSTINE78388115
2ND PRESTIGE JUNIORS CHESS CUP TOURNAMENT UNDER 122018/10/272018/10/28Mukalazi John VianneyBrand Chess Life AcademyETYANGAT AUGUSTINE849388116
2-й этап детского Гран-При г.о. Мытищи 2018/19. Лю2018/10/202018/10/28Школа Карпова (Мытищи). (495) 505-0886Kapitsyn, Mark 4116240 Inomov, Gulomzhon 24292060Alifirov, Anatoliy 4107349, Ulyankin, Igor 24109169883383824
2-й этап детского Гран-При г.о. Мытищи 2018/19. Сп2018/10/202018/10/28Школа Карпова (Мытищи). (495) 505-0886Kapitsyn, Mark 4116240 Inomov, Gulomzhon 24292060Alifirov, Anatoliy 4107349, Ulyankin, Igor 24109169820383820
3RD CCK-CANON CARLSEN KASPAROV OPEN RAPID CHESS TO2018/10/282018/10/28Priscilla TinderoCANON CARLSEN KASPAROV CHESS CLUBNA Salvador TardecillaCAUP2 Gabriel TardecillaCAUP2 Israel Landicho771388316
3RD CCK-CANON CARLSEN KASPAROV OPEN RAPID CHESS TO2018/10/282018/10/28Priscilla TinderoCANON CARLSEN KASPAROV CHESS CLUBNA Salvador TardecillaCAUP2 Gabriel TardecillaCAUP2 Israel Landicho771388588
3rd Mentererum Rapid 20182018/10/282018/10/28BANIKAS HRISTODOULOSSO IRAKLIOU - APO KOTINOS- MENTERERUMPAGALI MARIANNA (4214250)737385926
3rd SMCA Pune Internal monthly tournament on 28th2018/10/282018/10/28Mr. Vishwanath SandilyaSMCAMr. Rathin Khandhadia656385205
4 этап Кубка Президента ФШНО 2018 по быстрым шахма2018/10/282018/10/28И.А.ЗавиваевЗавиваев И.А.М.А.ФеденкоА.А.Костров931383261
4 этап Кубка Президента ФШНО 2018 по быстрым шахма2018/10/282018/10/28И.А.ЗавиваевЗавиваев И.А.М.А.ФеденкоА.А.Костров949383262
4 этап Кубка Президента ФШНО 2018 по быстрым шахма2018/10/282018/10/28И.А.ЗавиваевЗавиваев И.А.М.А.ФеденкоА.А.Костров944383264
4. MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CUMHURİYET BAYRAMI2018/10/272018/10/28Barış ÖZTÜRK (26302055)MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ - TSF MENTEŞE İLÇE TEMSİLCİLİĞİBarış ÖZTÜRK (26302055)Atilla GÜLER-Ünat SAYIN-İ Hakkı SÜTÇÜ086387100
4.MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CUMHURİYET BAYRAMI E2018/10/272018/10/28Barış ÖZTÜRK (26302055)MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ - TSF MENTEŞE İLÇE TEMSİLCİLİĞİBarış ÖZTÜRK (26302055)Atilla GÜLER (44521227) - Ünat SAYIN (44521340) - İ.Hakkı SÜTÇÜ (26351412)624387517
4.MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CUMHURİYET BAYRAMI E2018/10/272018/10/28Barış ÖZTÜRK (26302055)MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ - TSF MENTEŞE İLÇE TEMSİLCİLİĞİBarış ÖZTÜRK (26302055)Atilla GÜLER (44521227) - Ünat SAYIN (44521340) - İ.Hakkı SÜTÇÜ (26351412)637387527
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS0101387878
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS031387872
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS064387880
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS020387873
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcademyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS039387881
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS015387883
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS020387882
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS010387874
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS023387875
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS057387877
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS017387871
43rd Thirumal Chess Academy District Level Childre2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS0312386633
43rd Thirumal Chess Academy U6 Girls Girls Round S2018/10/282018/10/28Thirumal Chess AcadmyKarthikeyan SNAKalyana Raghavan VS016387870
4th Avinash Chandra Chaturvedi Memorial Inter Scho2018/10/272018/10/28S K TiwariAVIjai Charitable TrustAnand SinghDevendra Bajpai429387641
515 TORNEIO RELAMPAGO ACADEMIA DAMASCENO-ADX 28.102018/10/282018/10/28ALECIO SOUZA DAMASCENOACADEMIA DAMASCENO DE XADREZATILA DAMASCENO1215388269
56. POJEDINACNI TRADICIONALNI MEDJUNARODNI OKTOBAR2018/10/262018/10/28Markov, Ziva 918253SKS ANPASANGagic, Almir 958190Vukovic, Stefan928388181
56. POJEDINACNI TRADICIONALNI MEDJUNARODNI OKTOBRS2018/10/262018/10/28Markov, Ziva 918253SKS ANPASANGagic, Almir 958190Vukovic, Stefan528387779
56. POJEDINACNI TRADICIONALNI MEDJUNARODNI OKTOBRS2018/10/262018/10/28Markov, Ziva 918253SKS ANPASANGagic, Almir 958190Vukovic, Stefan728387903
56. POJEDINACNI TRADICIONALNI MEDJUNARODNI OKTOBRS2018/10/262018/10/28Markov, Ziva 918253SKS ANPASANGagic, Almir 958190Vukovic, Stefan328387358
5o ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Γ.Σ.Φαρσάλων2018/10/282018/10/28Δίκαρος ΓιώργοςΓ.Σ.Φαρσάλων - ΚρούσταΔερέκας Δημοσθένης520386995
5th KL Junior Fide Rated Rapid Tournament (U12)2018/10/272018/10/28Suhairi, Hussin 5706483Cikgu-cikgu Catur MSSWPKLFA Mohd Tamil, Emran 393200060NA Menhat, Masha Naizli 5757240NA Ismail, Inawarni 5780594; Abdullah, Azmizi 5715407; Roque, Merben 5204054979383400
5th KL Junior Fide Rated Rapid Tournament (U17)2018/10/272018/10/28Suhairi, Hussin 5706483Cikgu-cikgu Catur MSSWPKLFA Mohd Tamil, Emran 393200060NA Menhat, Masha Naizli 5757240NA Ismail, Inawarni 5780594; Roque, Merben 5204054; Abdullah, Azmizi 5715407923383405
5th Oman Individual Chess Championship2018/10/232018/10/28Al Habsi Azza 22004106IA Al Wadhahi Musallam 22000119 Al Siyabi, Alya 22000801 + Al Mamari, Khalid Ahmed 22006184940386642
5th Oman Individual Chess Championship - U182018/10/252018/10/28Al Habsi Azza 22004106Oman Chess CommitteeIA Al Wadhahi Musallam 22000119Al Siyabi, Alya 22000801 + Al Mamari, Khalid Ahmed 22006184740387158
7’DEN 77’YE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TUR2018/10/272018/10/28Karaca DERELİEGSİM&ELBİSTAN SATRANÇ İLÇE TEMSİLCİLİĞİVolkan KÜSMÜŞÖzgür KOÇ,Tuba KOÇ,Hasan DAĞLI,Mehmet SÖNMEZ,Cuma SAFİ0111387518
7’DEN 77’YE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TUR2018/10/272018/10/28Karaca DERELİEGSİM&ELBİSTAN SATRANÇ İLÇE TEMSİLCİLİĞİVolkan KÜSMÜŞÖzgür KOÇ,Tuba KOÇ,Hasan DAĞLI,Mehmet SÖNMEZ,Cuma SAFİ7112387654
7th Open OPA Cholargou 20182018/09/182018/10/28Botsari, Anna-MariaOPA CholargouGasparatos, Panagiotis (4277600)750376014
8 YAŞ ALTI 2001 VE SONRASI KIZLAR2018/10/272018/10/28İBRAHİM OKURSOYGHSİM, KÜTAHYA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİMETİN AHMET ERHANHURUZET ARAYAN,56388147
8 YAŞ ALTI GENEL KATEGORİSİ 2011-20122018/10/272018/10/28İBRAHİM OKURSOYGHSİM, KÜTAHYA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİMETİN AHMET ERHANMEHMET ALİ KARA, HURUZET ARAYAN623388191
9º Torneo Internacional de Ajedrez de Cocentaina "2018/10/282018/10/28Joaquín Corbí MartíClub de Ajedrez CocentainaAF Joaquín Corbí MartíAF José Antonio García DomingoAA Francisco Morató Tent , AA Eduardo Senabre Pascual764385426
9º Torneo Internacional de Ajedrez de Cocentaina "2018/10/282018/10/28Joaquín Corbí MartíClub de Ajedrez CocentainaAF Joaquín Corbí MartíAF José Antonio García DomingoAA Francisco Morató Tent , AA Eduardo Senabre Pascual721385427
9º Torneo Internacional de Ajedrez de Cocentaina "2018/10/282018/10/28Joaquín Corbí MartíClub de Ajedrez CocentainaAF Joaquín Corbí MartíAF José Antonio García DomingoAA Francisco Morató Tent , AA Eduardo Senabre Pascual718387988
Abierto Internacional del Litoral - Santa Fe 26, 22018/10/262018/10/28Antonio MasetAntonio MasetAI Juan Jose HuergoLionel Vivas (ID 152196 )676378804
AÇIK YAŞ GENEL KATEGORİSİ 2006 VE ÖNCESİ2018/10/272018/10/28İBRAHİM OKURSOYGHSİM, KÜTAHYA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİMETİN AHMET ERHANMEHMET ALİ KARA, HURUZET ARAYAN613388199
AÇIK YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ 2006 VE ÖNCESİ2018/10/272018/10/28İBRAHİM OKURSOYGHSİM, KÜTAHYA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİMETİN AHMET ERHANHURUZET ARAYAN,55388144
ADAPAZARI ROTARY KULÜBÜ DERNEĞİ ÖDÜLLÜ CUMHURİYET2018/10/272018/10/28BAHAR BİLGİNADAPAZARI ROTARY KULUBÜ DERNEĞİ&TSF SAKARYA İL TEMSİLCİLİĞİBARIŞ KAAN DÖLEKS.ÖZGÜR R.EKER E.KILINÇ A.KOCABAY E.ÖZGÖL645387741
ADAPAZARI ROTARY KULÜBÜ DERNEĞİ ÖDÜLLÜ CUMHURİYET2018/10/272018/10/28BAHAR BİLGİNADAPAZARI ROTARY KULUBÜ DERNEĞİ&TSF SAKARYA İL TEMSİLCİLİĞİBARIŞ KAAN DÖLEKS.ÖZGÜR R.EKER E.KILINÇ A.KOCABAY E.ÖZGÖL631387743
ADAPAZARI ROTARY KULÜBÜ DERNEĞİ ÖDÜLLÜ CUMHURİYET2018/10/272018/10/28BAHAR BİLGİNADAPAZARI ROTARY KULUBÜ DERNEĞİ&TSF SAKARYA İL TEMSİLCİLİĞİBARIŞ KAAN DÖLEKS.ÖZGÜR R.EKER E.KILINÇ A.KOCABAY E.ÖZGÖL628387745
ADAPAZARI ROTARY KULÜBÜ DERNEĞİ ÖDÜLLÜ CUMHURİYET2018/10/272018/10/28BAHAR BİLGİNADAPAZARI ROTARY KULUBÜ DERNEĞİ&TSF SAKARYA İL TEMSİLCİLİĞİBARIŞ KAAN DÖLEKS.ÖZGÜR R.EKER E.KILINÇ A.KOCABAY E.ÖZGÖL644387740
Æskan og ellin 20182018/10/282018/10/28Kjartan MaackRiddarinn og TRThorir Benediktsson957388134
Alapuzha School Team LP(Category 1) 20182018/10/282018/10/28Soman C R(sec.Chess Association Alapuzha North ZoneChess Association Alapuzha North ZoneAmeer P S(SNA)448388094
ALL INDIA SPORTS FESTIVAL SPARDHA CHESS TOURNAMENT2018/10/262018/10/28IIT BHU VARANASID D PATHAKVIJAY KUMARC K GANGULI578387144
ATCA - KK District Level Open Chess Tournament 2012018/10/272018/10/28Mr. A. PavanasamAgastheeswaram Taluk Chess AssociationFA Vinothkumar, T (5036917)FA Manikandan, Chellappan (35094203)Sr. NA Augustine M (25631012)739386945
ATCA - KK District Level Open Chess Tournament 2012018/10/272018/10/28Mr. A. PavanasamAgastheeswaram Taluk Chess AssociationFA Vinothkumar, T (5036917)FA Manikandan, Chellappan (35094203)Sr. NA Meena R (25631071)728387391
ATCA - KK District Level Open Chess Tournament 2012018/10/272018/10/28Mr. A. PavanasamAgastheeswaram Taluk Chess AssociationFA Vinothkumar, T (5036917)FA Manikandan, Chellappan (35094203)FA Ganesh Chockalingam Pillai (35094424)758387392
ATCA - KK District Level Open Chess Tournament 2012018/10/272018/10/28Mr. A. PavanasamAgastheeswaram Taluk Chess AssociationFA Vinothkumar, T (5036917)FA Manikandan, Chellappan (35094203)725387388
ATCA - KK District Level Open Chess Tournament 2012018/10/272018/10/28Mr. A. PavanasamAgastheeswaram Taluk Chess AssociationFA Vinothkumar, T (5036917)FA Manikandan, Chellappan (35094203)SA Muthukrishnan V746387389
ATCA - KK District Level Open Chess Tournament 2012018/10/272018/10/28Mr. A. PavanasamAgastheeswaram Taluk Chess AssociationFA Vinothkumar, T (5036917)FA Manikandan, Chellappan (35094203)SA Lekshmi Priyadharshini723387396
ATCA - KK District Level Open Chess Tournament 2012018/10/272018/10/28Mr. A. PavanasamAgastheeswaram Taluk Chess AssociationFA Vinothkumar, T (5036917)FA Manikandan, Chellappan (35094203)Sr. NA Vishnu Priya T (5087082)734387397
ATCA - KK District Level Open Chess Tournament 2012018/10/272018/10/28Mr. A. PavanasamAgastheeswaram Taluk Chess AssociationFA Vinothkumar, T (5036917)FA Manikandan, Chellappan (35094203)Sr. NA Sri Chitra P (25933280)728387393
ATCA - KK District Level Open Chess Tournament 2012018/10/272018/10/28Mr. A. PavanasamAgastheeswaram Taluk Chess AssociationFA Vinothkumar, T (5036917)FA Manikandan, Chellappan (35094203)FA Sulthana A P M (35016717)757387395
AUT STMK 2018 KREIS SÜDEINZELMEISTERSCHAFT2018/10/252018/10/28Johann WimmerSpg. Feldbach-KirchbergRS Arnold PristernikRS Arnold Pristernik514382968
Bhaktapur Municipality Inter School Chess Tournmen2018/10/282018/10/28Shyam Krishna KhatriBhaktapur MunicipalityIA Prajapati NiranjanNA Laghu Rajkumar, Pancha Indra BhaktaManandhar Keshav739388429
BIKOLKOP BROMBONG MANGGOLO PERCETAKAN2018/10/282018/10/28BROTO MANGGOLOBROTO MANGGOLOWIWIN CAHYONO SHPAK MUJANI738401191
Birjand Close Tournoment Mehr Mah13972018/10/202018/10/28Mr JafariMr JafariEshaghi Moghadam, Niloofar(22514376)Khosravi, Mahin(12535265)1112388254
Blitz Gazi Baba 20182018/10/282018/10/28IA Kocovski, Ivan 15000524IA Lakinski, Sasko 15001296(15002659) Ismaili, Vahidin (MKD); (15000419) Organdziev, Oliver (MKD); (15000044) Nikoloski Kire (MKD)1177387007
Blitz turnir Šk Vodnjan za rujan - listopad 2018.2018/10/282018/10/28MK Pačić, Andrej [14505126]Šk Vodnjan, VodnjanIA Milovac, Igor [14535661]NA Trošić, Zvonimir [15438849]1117388233
Blitz Valverde2018/10/282018/10/28123388289
Brzopotezni turnir Radnicki - 28.10.2018 (10 min.)2018/10/282018/10/28Kotevski DraganSK RadnickiNN1515386795
Bursa 8. Yıldırım Satranç Turnuvası2018/10/282018/10/28IA İsmail ÇALIŞKAN 6301258; NA Sedat SARMAN 6386890Nilüfer Satranç İlçe Temsilciliği, Bursa Büyükşehir BelediyesporNA Bilal BİNGÖLBALİ 34509712Esra KAYRAK 44597177714388104
Bursa 9. Yaş Grupları Satranç Turnuvası(A Kategori2018/10/272018/10/28IA İsmail ÇALIŞKAN (630125), NA Sedat SARMAN (6386890)Bursa Nilüfer Satranç İlçe Temsilciliği, Bursa Büyükşehir Belediyespor KulübüAhmet AKAN(44593821)Elif TÜRK, Ercan ÜRKMEZ510387491
Bursa 9. Yaş Grupları Satranç Turnuvası(B Kategori2018/10/272018/10/28IA İsmail ÇALIŞKAN (630125), NA Sedat SARMAN (6386890)Bursa Nilüfer Satranç İlçe Temsilciliği, Bursa Büyükşehir Belediyespor KulübüAhmet AKAN (44593821)Elif TÜRK, Ercan ÜRKMEZ516387495
Campeonato Abierto Neiva, La Razón de Todos2018/10/272018/10/28Victor Ramón PoloAN Juan Manuel GarciaKaren Dayanna Sabi749388011
Campeonato Entrerriano de Ajedrez Absoluto y Femen2018/10/262018/10/28Nicolas FurlongNicolas FurlongA.N. Luis E. MOREIRA GONZALEZ (119628)634382284
Campeonato regional por equipos sub 18 2018 Cantab2018/10/202018/10/28Federación Cántabra de AjedrezSergio Calvo RuizCeferino Alonso Contreras325385562
Campeonato regional por equipos Sub-12 2018 Cantab2018/10/202018/10/28Federación Cántabra de AjedrezSergio Calvo RuizCeferino Alonso Contreras321385554
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO CINCO2018/10/192018/10/28Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 7301138910385859
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO CUATRO2018/10/192018/10/28Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 7301138910385857
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO DOS2018/10/192018/10/28Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 7301138910385855
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO TRES2018/10/192018/10/28Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 7301138910385856
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO UNO2018/10/192018/10/28Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 7301138910385848
Campionatul Capitalei - Baieti U12 la Hotel CARO2018/10/282018/10/28Georgescu GabrielAsociatia Municipala de Sah BucurestiGeorgescu GabrielComan Victor-Florin56378704
Campionatul Capitalei - Fete U10 la Hotel CARO2018/10/282018/10/28Georgescu GabrielAsociatia Municipala de Sah BucurestiGeorgescu GabrielComan Victor-Florin55378708
CD Jovens Semi-Rápidas Individual SUB08 AXSetúbal2018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)78386709
CD Jovens Semi-Rápidas Individual SUB10 AXSetúbal2018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)626386710
CD Jovens Semi-Rápidas Individual SUB12 AXSetúbal2018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)512386711
CD Jovens Semi-Rápidas Individual SUB14 AXSetúbal2018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)78386712
CD Jovens Semi-Rápidas Individual SUB16 AXSetúbal2018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)77386713
CD Jovens Semi-Rápidas Individual SUB18+SUB20 AXSe2018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)56386714
CD Rápidas Veteranos +50 AXS 2018/20192018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)56387759
CD Rápidas Veteranos +65 AXS 2018/20192018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)56386540
CD Semi-Rápidas Veteranos +50 AXS 2018/20192018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)56387758
CD Semi-Rápidas Veteranos +65 AXS 2018/20192018/10/282018/10/28Modeste Mendes (ID:1925920)AXS & Santoantoniense FCAntónio Pedro Lopes (ID:1940872)Luís Simões Reis (ID:1901940); Viktor Ulyanovskyy (ID:14113350)55386539
CEPCA MONTHLY CHESS TOURNAMENT OCTOBER EDITION2018/10/282018/10/28NA Jerel Velarde518388321
Championship Surgut 2018 open2018/10/202018/10/28Dumakov PavelRyadchenko Fedor (RUS), 34181471Kabanova Ekaterina (RUS), 24112917; Filatov Sergey (RUS), 24180483952386053
Chandigarh Open Under 9 Children Chess Tournamento2018/10/282018/10/28Naveen BansalChandigarh Chess AcademyDr. Vipnesh BhardwajNaveen Bansal427386596
Chandigarh Under 12 Open Children Chess Tournament2018/10/282018/10/28Naveen BansalChandigarh Chess AcademyDr. Vipnesh BhardwajNaveen Bansal424386597
Chandigarh Under 15 Open Children Chess Tournament2018/10/282018/10/28Naveen BansalChandigarh Chess AcademyDr. Vipnesh BhardwajNaveen Bansal420386782
CHESS TOUR “FOUR SEASONS” - FM turnir2018/10/202018/10/28IM Goran MufićAŠK Junior, ŠK Kostrena ŠK LucijaFA Birk, BojanNA Dorić, Darko910384884
Chess.com Isle of Man International Chess Tourname2018/10/222018/10/28Brian WoodardIOM International Chess LimitedIA Purland, Peter 1802135IA Eliens, Arno 1040677; FA Clayton, David G 448613IA Brokko, Margit 4501098; IA Atkinson, Alan 450430735386172
Chess.com Isle of Man International Chess Tourname2018/10/202018/10/28Alan OrmsbyIOM International Chess LimitedIA Purland, Peter 1802135IA Eliens, Arno 1040677IA Brokko, Margit 4501098; IA Atkinson, Alan 450430; FA Clayton, David G 448613; IA Carr, Matthew 423971; IA Rudd, Jack 4057369165385685
Chess.com Isle of Man International Chess Tourname2018/10/222018/10/28Brian WoodardIOM International Chess LimitedIA Purland, Peter 1802135IA Eliens, Arno 1040677; FA Clayton, David G 448613IA Brokko, Margit 4501098; IA Atkinson, Alan 450430728386169
CLASIFICATORIO CORONEL 20182018/10/282018/10/28José Molina AguileraClub de Ajedrez CoronelJosé Molina Aguilera615388201
cobaan 12018/10/282018/10/28hazmihazmihazmihazmi00388027
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaFA Shelton Wijesuriya, NA Tharindu Weerasekara, Dilan Udayashantha5194386905
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Tharindu Weerasekara, Udaya Dushantha, Sandaru Kaushal599386906
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Tharindu Weerasekara, NA Niroshan Gunasena, Lakshan Perera, Minol Gimhan, Binu Kapugama7414387792
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Tharindu Weerasekara, Washini Chamithri, A A K K Amarasinghe6249386908
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Sameera Jayasuriya, NA Tharindu Weerasekara, Sachini Ranasinghe6225386909
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Tharindu Weerasekara, NA Rashmitha Wijerathne, Shaluka Dilan5154386910
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Tharindu Weerasekara, NA Wiraj Pramudha, Ramesh Nipuna5174386911
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Tharindu Weerasekara, Jeewatha Siriwardena5135386912
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Tharindu Weerasekara, Indunil Patabandige550386913
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/28IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Tharindu Weerasekara, Malithi Gamage553386914
Cristim Cup U14 - 7th ed.2018/10/272018/10/28Cezar CarabaCS Alcor BucurestiChirila Radu CatalinGrigore Gigi, Ulian Bogdan710378438
CRO TOP 100 LISTA 01/10/2018 juniori2018/10/012018/10/28Chess Club ZNG111 RijekaIA Eduard Piacun0100381506
CRO TOP 100 LISTA 01/10/2018 kadeti2018/10/012018/10/28Chess Club ZNG111 RijekaIA Eduard Piacun0101381516
CRO TOP 150 LISTA 01/10/20182018/10/012018/10/28Chess Club ZNG111 RijekaIA Eduard Piacun0150381497
CRO TOP 50 LISTA 01/10/2018 juniorke2018/10/012018/10/28Chess Club ZNG111 RijekaIA Eduard Piacun050381515
CRO TOP 50 LISTA 01/10/2018 kadetkinje2018/10/012018/10/28Chess Club ZNG111 RijekaIA Eduard Piacun050381521
CRO TOP-100 LISTA 01/10/2018 žene2018/10/012018/10/28Chess Club ZNG111 RijekaIA Eduard Piacun0101381496
Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası Açık Kategori2018/10/272018/10/28MEMDUH TURMAKTSF ŞANLIURFA İL TEMSİLCİLİĞİ-ŞANLIURFA GHSM İL MÜDÜRLÜĞÜ-NOVADA PARK AVMYAKUP AYKUTAHMET MİDYELİ, SALİH POLAT, İBRAHİM FENERCİ, NESİBE ŞAHİN513387666
Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası Gençler Kateg2018/10/272018/10/28TSF ŞANLIURFA İL TEMSİLCİLİĞİ-ŞANLIURFA GHSM İL MÜDÜRLÜĞÜ-NOVADA PARK AVMYAKUP AYKUTAHMET MİDYELİ, SALİH POLAT, İBRAHİM FENERCİ, NESİBE ŞAHİN663387667
Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası Minikler Kate2018/10/272018/10/28MEMDUH TURMAKTSF ŞANLIURFA İL TEMSİLCİLİĞİ-ŞANLIURFA GHSM İL MÜDÜRLÜĞÜ-NOVADA PARK AVMYAKUP AYKUTAHMET MİDYELİ, SALİH POLAT, İBRAHİM FENERCİ, NESİBE ŞAHİN516387668
CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASIİLKOKUL KATEGOR2018/10/272018/10/28NİMETULLAH KAYAGSİM,TSFZEYNEP NİSANUR DUVAN, HACI ÇÖL,YASİN KARACA,NİMETULLAH KAYA646388176
CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASIİLKOKUL KATEGOR2018/10/272018/10/28NİMETULLAH KAYAGSİM,TSFYASİN KARACAFURKAN ADANALIÖZGE YALÇIN, KADER YALMAN00386989
CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASIORTAOKUL KATEGO2018/10/272018/10/28NİMETULLAH KAYAGSİM,TSFZEYNEP NİSANUR DUVAN, HACI ÇÖL,YASİN KARACA,NİMETULLAH KAYA618388177
CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASIORTAOKUL KATEGO2018/10/272018/10/28NİMETULLAH KAYAGSİM,TSFZEYNEP NİSANUR DUVAN, HACI ÇÖL,YASİN KARACA,NİMETULLAH KAYA618397248
Cupa Cristim editia a VII-a 27-28 octombrie 2018 -2018/10/272018/10/28Cezar CarabaCS Alcor BucurestiChirila Radu CatalinGrigore Gigi, Ulian Bogdan729378428
Cupa Cristim editia a VII-a 27-28 Octombrie 2018 -2018/10/272018/10/28Cezar CarabaCS Alcor BucurestiChirila Radu CatalinGrigore Gigi, Ulian Bogdan713378433
Cupa Cristim editia a VII-a 27-28 octombrie 2018 -2018/10/272018/10/28Cezar CarabaCS Alcor BucurestiChirila Radu CatalinGrigore Gigi, Ulian Bogdan723378435
Cupa Shopping City Galati ed.I U102018/10/282018/10/28Smarandoiu Adrian IonShopping City Galati, Cs Sah Club GalatiJugaru LucianChipaila Adrian528383797
Cupa Shopping City Galati ed.I U10i2018/10/272018/10/28Smarandoiu Adrian IonShopping City Galati, Cs Sah Club GalatiJugaru LucianChipaila Adrian589385775
Cupa Shopping City Galati ed.I U142018/10/272018/10/28Smarandoiu Adrian IonShopping City Galati, Cs Sah Club GalatiJugaru LucianChipaila Adrian521383786
Cupa Shopping City Galati ed.I U14i2018/10/272018/10/28Smarandoiu Adrian IonShopping City Galati, Cs Sah Club GalatiJugaru LucianChipaila Adrian534385778
Cupa Shopping City Galati ed.I U62018/10/272018/10/28Smarandoiu Adrian IonShopping City Galati, Cs Sah Club GalatiJugaru LucianSmarandoiu Adrian Ion, Chipaila Adrian525385773
Cupa Ziua Armatei 2018 - grupa Open general2018/10/282018/10/28Strimbu Mihai (1211943)CSM Focsani 2007, CS Olimp Sah FocsaniStrimbu Mihai (1211943)Soare Anton743382250
Druga liga sahovskog saveza pomoravskog okruga2018/09/302018/10/28Zivkovic BranaSahovski savez pomoravskog okrugaIA Milojevic Boban (943657)589388482
El Túnel2018/10/142018/10/28Greyvin Amaya Madrigal (6517099)ajedrez.crJosué Amaya Madrigal (6502822)06380529
Elfim Günəşli " Rapid Turnir " 28 Oktyabr 2018 152018/10/282018/10/28Gunduz AliyevElfim Şahmat AkademiyasıMammadova Khayala FIDE ID 13406124Nigar Qambarova712388069
ENPEE SPORT DAY2018/10/282018/10/28MR.BALAJI ENPEE GROUPTUNDE OLADEJO FABIA N OKHIGBOCHIE418388206
ENPEE SPORT DAY CHILDREN CATEGORY2018/10/282018/10/28MR.BALAJI ENPEE GROUPTUNDE OLADEJO FABIAN OKHIGBOCHIE319388218
ERZURUM_2018_29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TU2018/10/272018/10/28MEHMETY SALİH YILDIRIMTSF+GHGM+HEDEF KOLEJİİBRAHİM YILMAZÖZGE GÜZEL77388186
FMDA Campeonato Metropolitano Sub-12 20182018/10/282018/10/28Gabriel Mazziotti IrigoyenClub Mariano MorenoGabriel Mazziotti Irigoyen632388031
Framsýnarmótið 20182018/10/272018/10/28Hermann AðalsteinssonSkákfélagið HuginnHermann Aðalsteinsson711388235
Framsýnarmótið 20182018/10/272018/10/28Adalsteinsson, HermannAdalsteinsson, HermannSigurdarson, Tomas Veigar05386255
Fthinoporino Neaniko Rapid Kallitheas2018/10/282018/10/28Stefanidi Maria-AnnaSkakistikos Omilos KallitheasNA Tsouba Maria (4231643)NA Tsouba Adamantia (4236548)745382863
Gampaha District Youth CC 2018Under 07 Boys - 20112018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraesMarlon Fernendo , DA Rajitha Neligama , Hashan Jayakody , DA Indika Sooriarachchi , Jagath , Kalana6212386997
Gampaha District Youth CC 2018Under 07 Girls - 2012018/10/262018/10/28CFSL5176386998
Gampaha District Youth CC 2018Under 07 Girls - 2012018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraesNA Manisha Bandara , DA Rushini Rajapaksha , Rashini Fernando , Sachini Fernando , Nisansala Nuwarapakshalage , Lahiru Hapuarachchi5176388096
Gampaha District Youth CC 2018Under 09 Boys - 20092018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraesAnthony Samuel , Kelum Thilakarathna , Nivantha Gamage , Sonal Kumarapeli , Danuk Suchintha6216386999
Gampaha District Youth CC 2018Under 09 Girls - 2002018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraesVinod Fernando , DA Gayara Kusalini , Rukshani Chathumika , DA Madusha Priyangani , Chamodi Ranasinghe5163387000
Gampaha District Youth CC 2018Under 11 Boys - 20072018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraeaNA Dishal Ruwinga , DA Supun Rajapaksha , Chathuranga Buddhika , DA Kamesh Dissanayake5138387001
Gampaha District Youth CC 2018Under 11 Girls - 2002018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraesRoshani Thakshila , Sashini Kavindya573387002
Gampaha District Youth CC 2018Under 13 Boys - 20052018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraeaDA Rukman Dissanayake , Chandani Malwaththage5110387003
Gampaha District Youth CC 2018Under 13 Girls - 2002018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraeaDA Upul Nishantha , DA Dineshi De Silva572387004
Gampaha District Youth CC 2018Under 15 Boys - 20032018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraeaChanaka Ekanayake538387069
Gampaha District Youth CC 2018Under 15 Girls - 2002018/10/262018/10/28CFSLIA Wajira GunasingheShamin De MoraeaNadeeka Zoysa520387070
GELENEKSEL II. KANSERİ MAT EDİYORUM SATRANÇ TURNU2018/10/272018/10/28FERHAT KURUBURSA KANSERLE SAVAŞ DERNEĞİ, NİDA SATRANÇ SKNA ÖNDER ŞAHİN ( 6391010 )MEHMET DURAK ( 26325195 ), ALİ ÇETİN ( 44523769 )628387186
GELENEKSEL II. KANSERİ MAT EDİYORUM SATRANÇ TURNU2018/10/272018/10/28FERHAT KURUBURSA KANSERLE SAVAŞ DERNEĞİ, NİDA SATRANÇ SKNA ÖNDER ŞAHİN ( 6391010 )ALİ ÇETİN ( 44523769 ), EMİRHAN ÖZATA, ASLI HACER YÜZÜCÜ, YUNUS EMRE AKBAL7126386436
GELENEKSEL II. KANSERİ MAT EDİYORUM SATRANÇ TURNU2018/10/272018/10/28FERHAT KURUBURSA KANSERLE SAVAŞ DERNEĞİ, NİDA SATRANÇ SKNA ÖNDER ŞAHİN ( 6391010 )MUSTAFA KAYRAK ( 44597169 ), Birsen ARKAN641387659
Giải cờ vua Quân Đội tháng 10-Nâng Cao2018/10/282018/10/2879388050
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư822383905
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư828383906
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư825383907
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư828383908
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư833383909
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư821383910
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư822383911
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư820383912
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư818383913
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư816383914
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư817383915
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư818383916
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư823383917
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư824383918
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư817383919
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư816383920
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư815383921
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/282018/10/28Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư815383922
Gran Prix de ajedrez centro Bs. As. - Etapa Junin2018/10/282018/10/28Santiago CazauxEscuela Municipal de Ajedrez de JuninAF Ramiro Troilo724387943
Gran Prix de ajedrez centro Bs. As. - Etapa Junin2018/10/282018/10/28Santiago CazauxEscuela Municipal de Ajedrez de JuninAF Ramiro Troilo722387942
Gran Prix de ajedrez centro Bs. As. - Etapa Junin2018/10/282018/10/28Santiago CazauxEscuela Municipal de Ajedrez de JuninAF Ramiro Troilo717387941
Gran Prix de ajedrez centro Bs. As. - Etapa Junin2018/10/282018/10/28Santiago CazauxEscuela Municipal de Ajedrez de JuninAF Ramiro Troilo756387940
Gran Prix de ajedrez centro Bs. As. - Etapa Junin2018/10/282018/10/28Santiago CazauxEscuela Municipal de Ajedrez de JuninAF Ramiro Troilo919387939
Grand Baby Chess. Третья Лига РШШ28 октября 2018 г2018/10/282018/10/28Павлова К.Русская Шахматная ШколаФилиппов И.Медведев Д..519388088
GUJRAT STATE SELECTION CHESS TOURNAMENT UNDER 19 B2018/10/272018/10/28GUJRAT STATE CHESS ASSOCIATIONDHARMENDRA PANDYA791386953
GUJRAT STATE SELECTION CHESS TOURNAMENT UNDER 19 G2018/10/272018/10/28GUJRAT STATE CHESS ASSOCIATIONDHARMENDRA PANDYA631386956
Guwahati Under-7 (Open) Chess Championship-20182018/10/272018/10/28Mr. Lachit BoroGuwahati Chess AssociationNA Salina Masum34388083
Gwent Closed 20182018/10/262018/10/28Jon GilbertJon GilbertJohn Thornton58387472
HALANDRI NEANIKO MEGALOI OKT 2018HALANDRI NEANIKO2018/10/282018/10/28ΚΟΤΡΩΤΣΟΣΣΟΧΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ58388256
HALANDRI NEANIKO MIKROI OKT 2018HALANDRI NEANIKO M2018/10/282018/10/28ΚΟΤΡΩΤΣΟΣΣΟΧΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ512388255
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya541387838
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya521393874
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya523393875
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya523393876
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal AmbepitiyaN.H.A.S.Hettiarachchi548393877
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya524393878
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya542393879
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya525393880
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya55393881
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/28Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya56393882
I IRT "CIUDAD DE LAS FLORES: MONSEFU"SUB 22002018/10/272018/10/28ADRIAN BARRANTES ZUÑIGAI.E.P. SANTA TERESITA, MUNICIPALIDAD DISTRITAL DE MONSEFU Y CLUB MUCHIKFA Mesones, Omar 3802728673383363
I Torneo Salinas del Almiron2018/10/262018/10/28Jaime EscofetEduardo Muzzi, Jaime EscofetEduardo Muzzi521376978
I.T.S CUP UP Senior State FIDE Rated Chess Champi2018/10/252018/10/28Arpit ChadhaChess Sports Association GhaziabadFA Patel, Kavita 25062883Raghavendra, Kumar Shukla 350857788148385126
Ida-Virumaa Lahtised MV males 2018 - EV 100 sari2018/10/262018/10/28Svetlana PritulinaSK Valge RatsuSvetlana Pritulina624387376
II Кубок будущих чемпионов2018/10/212018/10/28Леолько В.А.Азбука шахматЩёлоков В.В.(6486)621386439
III B liga centar2018/03/252018/10/28GM Alojzije JankovićHrvatski šahovski savezIA, Slavko BejukSrećko Heric, Marijan Purgar, Miljenko Janušić, Rifat Trpeza9138332241
III Мемориал В.С. Якушева (Турнир В - без разряда)2018/10/272018/10/28Трус И.Ю.Росихин И.С., Минаева О.В., Баран Ю.М.963387657
III Мемориал В.С.Якушева. (Турнир А - 4 разряд)2018/10/262018/10/28Трус И.Ю.Росихин И.С.952387408
III этап Гран-при "Подрастающий Ферзь"2005-2008 г.2018/10/282018/10/28Махтумов М.М.Махтумов М.М. Малофеев К.В. Севостьянов Р.С. Чаплинский С.М.Севостьянов Р.С.Чаплинский С.М.913388157
III этап Гран-при "Подрастающий Ферзь"2009-2011 г.2018/10/282018/10/28Махтумов М.М.Махтумов М.М. Малофеев К.В. Севостьянов Р.С. Чаплинский С.М.Малофеев К.В.Чаплинский С.М.919388154
IMA MAHASPORTS MAHARASHTRA LEVEL CHESS TOURNAMENT2018/10/282018/10/28PRAVIN HENDIMA312387312
International Max Zavanelli Memorial Open A 20182018/10/222018/10/28IM Grabliauskas, Virginijus ID 12800597VSI Sachmatu erdves ("Z chess" club)IA Baltrunas, Arvydas ID 12803634IA Vaznonis, Donatas ID 12801216NA Grabliauskas, Virginijus ID 12800597, NA Kupšys Alfonsas ID 12800520956371483
International Max Zavanelli Memorial Open B 20182018/10/252018/10/28IM Grabliauskas Virginijus ID 12800597VSI Sachmatu erdves ("Z chess" club )IA Baltrunas Arvydas ID 12803634IA Vaznonis Donatas ID 12801216NA Shabrangasrami Marzieh ID 12562076, NA Savickienė Virginija ID 12806404768371234
International Max Zavanelli Memorial Open C 20182018/10/262018/10/28IM Grabliauskas Virginijus ID 12800597VSI Sachmatu erdves ( "Z chess" club )IA Baltrunas Arvydas ID 12803634IA Vaznonis Donatas ID 12801216NA Gabrilavičienė Salvinija ID 12807621748372264
International Max Zavanelli Memorial Open D2018/10/262018/10/28IM Grabliauskas Virginijus ID 12800597VSI Sachmatu erdves ( Zchess club)IA Baltrunas Arvydas ID 12803634IA Vaznonis Donatas ID 12801216NA Prigodin Ruslan ID 12801550, ID Jaškūnaitė Areta ID 12809250768375035
IRT Ajedrez ACTIVO Sport Fest Santiago de Cali SUB2018/10/272018/10/28Lic. Fabian JaramilloLiga Vallecaucana de AjedrezAI Enrique Morales Zorrilla ID 4419855AN. Luz Stella Gomez ID. 44254999113384118
IRT Ajedrez BLITZ Sport Fest Santiago de Cali SUB-2018/10/282018/10/28Lic. Fabian JaramilloLiga Vallecaucana de AjedrezAI Enrique Morales Zorrilla ID 4419855AN. Ciceron Arias689386443
IRT Cabo Domingo 15 y 28 de octubre 2018 Rio Grand2018/10/182018/10/28Carlos MirandaComite Ajedrez Rotary Club Isla GrandeAndres Ortiz514384905
IRT COLEGIO AMERICANO 2018CATEGORIA OPEN2018/10/252018/10/28FA JAIME BASTIDAS RODRIGUEZING. MONICA ARAUZ DE GAGLIARDOIA Guerrero Vargas, Jorge 3614816Ricaurte Lopez, Juan Carlos 3600327Ricaurte Macancela, Juan Carlos 3602893714386478
IRT COLEGIO AMERICANO 2018CATEGORIA U062018/10/262018/10/28F.M. JAIME BASTIDAS RODRIGUEZING. MONICA ARAUZ DE GAGLIARDOIA Guerrero Vargas, Jorge 3614816715386484
IRT COLEGIO AMERICANO 2018CATEGORIA U082018/10/262018/10/28F.M. JAIME BASTIDAS RODRIGUEZING. MONICA ARAUZ DE GAGLIARDOIA Guerrero Vargas, Jorge 3614816731386483
IRT COLEGIO AMERICANO 2018CATEGORIA U102018/10/262018/10/28F.M. JAIME BASTIDAS RODRIGUEZING. MONICA ARAUZ DE GAGLIARDOIA Guerrero Vargas, Jorge 3614816736386482
IRT COLEGIO AMERICANO 2018CATEGORIA U-18002018/10/252018/10/28F.M. JAIME BASTIDAS RODRIGUEZING. MONICA ARAUZ DE GAGLIARDOIA Guerrero Vargas, Jorge 3614816Ricaurte Lopez, Juan Carlos 3600327Ricaurte Macancela, Juan Carlos 3602893732386479
IRT COLEGIO AMERICANO 2018CATEGORIAS U14 Y U122018/10/252018/10/28F.M. JAIME BASTIDAS RODRIGUEZING. MONICA ARAUZ DE GAGLIARDOIA Guerrero Vargas, Jorge 3614816Ricaurte Lopez, Juan Carlos 3600327Ricaurte Macancela, Juan Carlos 3602893728386480
IRT Homs/Xeque Mate2018/10/272018/10/28Hoda RatcuXeque Mate[2112647] AI André Salama531381141
IRT Torneo Internacional de Ajedrez ACTIVO Sport F2018/10/272018/10/28Lic. Fabian JaramilloAI Jose Jesus Calle ID. 4418719AN. Luz Stella Gomez ID. 44254999198384115
IRT Torneo Internacional de Ajedrez BLITZ Sport Fe2018/10/282018/10/28Lic. Fabian JaramilloAI Jose Jesus Calle ID. 4418719AN. Luz Stella Gomez ID. 44254999186386442
IV Activo Gran Canaria Ciudad de Guia-Trofeo Ideas2018/10/272018/10/28Falcon Diaz Francisco Samuel (22249796)F.I.A.G.C.(AI) Arranz Martín, Pablo A(ID 22218734)9107381741
IV FESTIVAL DE AJEDREZ CAT 202018/10/282018/10/28ROBERTO VASQUEZCLUB DE AJEDREZ CAPA BLANCAROBERTO VASQUEZ518388924
IV TORNEO IRT DE ALTO RENDIMIENTO2018/10/262018/10/28FI Marcio Maceda A.Academia Departamental de Ajedrez La PazAN Marcio Maceda A.737387550
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR BITZ U2018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Russell SmithIA Uvencio Blanco, IA Jose Gauna, IA Alexis Gomez, IA Miriam Montes de Oca, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda922387211
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR BLITZ2018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Russell SmithIA Uvencio BlancoIA Uvencio Blanco, IA Jose Gauna, IA Alexis Gomez, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda934387212
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR BLITZS2018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Russell SmithIA Uvencio Blanco, IA Jose Gauna, IA Alexis Gomez, IA Miriam Montes de Oca, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda949387213
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR BLITZS2018/10/232018/10/28IA Russell SmithHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Uvencio BlancoIA Jose GaunaIA Alexis Gomez, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda955387190
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 072018/10/232018/10/28IA Russell SmithHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Uvencio BlancoIA Alexis GomezFA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda915386819
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 072018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Russell SmithIA Uvencio Blanco, IA Jose Gauna, IA Alexis Gomez, IA Miriam Montes de Oca, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda014386635
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 072018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Jose GaunaIA Alexis GomezFA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda99386826
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 092018/10/232018/10/28IA Russell SmithHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Uvencio BlancoAI Alexis GomezFA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Alexander Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda938386820
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 092018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Russell SmithIA Uvencio Blanco, IA Jose Gauna, IA Alexis Gomez, IA Miriam Montes de Oca, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda030386638
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 092018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Russell SmithIA Uvencio Blanco, IA Jose Gauna, IA Alexis Gomez, IA Miriam Montes de Oca, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda030380024
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 112018/10/232018/10/28IA Russell SmithHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Uvencio BlancoAI Jose GaunaFA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda930386818
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 112018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Jose GaunaIA Alexis GomezFA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda924386827
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 132018/10/232018/10/28IA Russell SmithHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalAI Jose GaunaIA Uvencio BlancoIA Alexis Gomez, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Alexander Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda940386817
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 132018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Jose GaunaIA Alexis GomezFA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda917386828
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 152018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Russell SmithIA Uvencio Blanco, IA Jose Gauna, IA Alexis Gomez, IA Miriam Montes de Oca, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda536386815
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 152018/10/232018/10/28IM Emilio BastidasHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Russell SmithIA Uvencio Blanco, IA Jose Gauna, IA Alexis Gomez, IA Miriam Montes de Oca, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda910386829
IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLARSub 172018/10/232018/10/28IA Russell SmithHugo Martinez, Luis Figueroa, F. Gonzalez, G. Diaz, P. Zamora, M. del NogalIA Jose GaunaIA Uvencio BlancoIA Alexis Gomez, FA Orlando Jimenez, FA Jose Luis Gonzalez, FA Jose Alexander Garcia, FA Luis Meza, FA Antonio Hadad, FA Yessica Mosqueda983386814
IX Open Internacional Marquês Pombal2018/10/262018/10/28António EloySecção de Xadrez da Oficina Creativa - FabrikartsCarlos Ferreira (Id.1922262)557343959
Jalna District Senior Women Selection Chess Tourna2018/10/282018/10/28Mr. Satish ThakurJalna Buddhibal Sangh JalnaMr. Krishna Thakur00387183
Jalna District Under 19 Boys Selection Chess Tourn2018/10/282018/10/28Mr. Satish ThakurJalna Buddhibal Sangh JalnaMr. Krishna Thakur00387178
Jalna District Under 19 Girls Selection Chess Tour2018/10/282018/10/28Mr. Satish ThakurJalna Buddhibal Sangh JalnaMr. Krishna Thakur00387182
Junioru Kauss 4.sp.kl. 27.-28.10.2018.2018/10/272018/10/28RKĢ un biedrība KaissaDiāna MatisoneDana Matisone833387815
Junioru kauss iesacejiem 27.-28.10.20182018/10/272018/10/28RKĢ u n biedrība KaissaDiāna MatisoneDana Matisone833387731
Junioru kauss pirmsskolnieki 27.-28.10.20182018/10/272018/10/28RKĢ u n biedrība KaissaDiāna MatisoneDana Matisone78387813
Kadetski GP2 "GO Crveni Krst 2018/2019" - Gradski2018/10/282018/10/28Gradski šahovski savez NišaIA Lukic, Igor M 930601NA Dimitrijevic, Dragana 959251749386496
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)562387571
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)543387572
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)557387573
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)550387574
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)522387575
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)513387576
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)33387577
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)12387578
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)567387566
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)541387567
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)566387568
Kalutara District Youth Chess Championship 2018/202018/10/272018/10/28Mr. Luxman WijesuriyaKalutara District Chess AssociationMr. Dayal Siriwardena (IA)570387569
Kampionati Kombetar Ekipor 20182018/10/202018/10/28IO Pilinci, Majlinda (4702069)Federata Shqiptare e ShahutFA Collaku, Marin 4702131Didi, Toni (4702611), NA Andoni, Kristaq (4702638), Bllaca, Arian (4702565)974385900
KEJUARAAN CATUR ANTAR PELAJAR MUHAMMADIYAH CUP 1T2018/10/282018/10/28USTADZ MAHRUF S.PdIMUHAMMADIYAH KOTA PROBOLINGGOMOKH.YANTO, SH, WD, PNMWARDOYO , S.Sos, WD. FATHUR ROZI S.Ag, S.Pdi, WD711388374
KEJUARAAN CATUR CEPAT DALAM RANGKA MEMPERINGATI SU2018/10/282018/10/28DIKI ARIATMOKOPENGDABARNAS BAYU TANTULAR, SURANTOFRISKY ADI SAKTI8133388159
KEJUARAAN CATUR POLBAN VIII TAHUN 20182018/10/272018/10/28WISNU DARMAWANPOLBANDARWISSAMMIN730388483
KEJUARAAN CATUR POLBAN VIII TAHUN 20182018/10/272018/10/28WISNU DARMAWANPOLBANDARWISSAMMIN9162388484
KEJUARAAN CATUR TERBUKA ANTAR PELAJAR MUHAMMADIYA2018/10/282018/10/28USTADZ MAHRUF, S.PdiMUHAMADIYAH KOTA PROBOLINGGOMOKH.YANTO, SH, WD, PNMWARDOYO Ssos WD, FATUUR ROZI , S.Ag, S.Pdi, WD731388371
KEJUARAAN CATUR TERBUKA ANTAR PELAJAR MUHAMMADIYA2018/10/282018/10/28USTADZ MAHRUF S.PdiMUHAMMADIYAH KOTA PROBOLINGGOMOKH.YANTO, SH ,WD, PNMWARDOYO , S.Sos, WD. FATHUR ROZI , S,Ag, S.Pdi, WD716388369
KEJUARAAN CATUR TERBUKA ANTAR PELAJAR MUHAMMADIYA2018/10/282018/10/28USTADZ MAHRUF, S.PdiMUHAMADIYAH KOTA PROBOLINGGOMOKH.YANTO, SH, WD, PNMWARDOYO Ssos WD, FATUUR ROZI , S.Ag, S.Pdi, WD762388368
KEJUARAAN CATUR TERBUKA ANTAR PELAJAR MUHAMMADIYA2018/10/282018/10/28USTADZ MAHRUF S.PdiMUHAMMADIYAH KOTA PROBOLINGGOMOKH.YANTO,SH, WD, PNMWARDOYO , S.Sos, WD. FATHUR ROZI , S,Ag, S.Pdi, WD716388370
KEJUARAAN CATUR TERBUKA ANTAR PELAJAR MUHAMMADIYA2018/10/282018/10/28USTADZ MAHRUF S,PdiMUHAMMADIYAH KOTA PROBOLINGGOMOKH.YANTO, SH, WD, PNMWARDOYO S.Sos , WD, FATHUR ROZI S,Pdi, WD740388372
KIEV CHESS CENTER (Rapid, 2018-10-28)2018/10/282018/10/28Koval Oleg (UKR) /14140870/KIEV CHESS CENTERPepa Yurij (UKR), FA /14136422/Sedliar Jurij (UKR), IA /14120410/928379293
Kovrov_Chess hopes 20182018/10/282018/10/2824185663 Solonets, Sergei24153613 Sharkov, Pavel4194241 Loshakov, Dmitry, 24193313 Telegina, Tatiyna979386869
KP a OP seniorů v rapid šachu 2018 - Havířov2018/10/282018/10/28Ing. Adolf WertheimTJ Slovan HavířovBc. Jozef ValenčíkJiří Kála711388079
Kurunegala District Youth CC 2018Under 07 Boys - 22018/10/262018/10/28CFSL5148387149
Kurunegala District Youth CC 2018Under 07 Girls -2018/10/262018/10/28CFSL5114387150
Kurunegala District Youth CC 2018Under 09 Boys - 22018/10/262018/10/28CFSL5125387151
Kurunegala District Youth CC 2018Under 09 Girls -2018/10/262018/10/28CFSL598387152
Kurunegala District Youth CC 2018Under 11 Boys - 22018/10/262018/10/28CFSL5122387153
Kurunegala District Youth CC 2018Under 11 Girls -2018/10/262018/10/28CFSL589387154
Kurunegala District Youth CC 2018Under 13 Boys - 22018/10/262018/10/28CFSL587387155
Kurunegala District Youth CC 2018Under 13 Girls -2018/10/262018/10/28CFSL559387156
Kurunegala District Youth CC 2018Under 15 Boys - 22018/10/262018/10/28CFSL520387299
Kurunegala District Youth CC 2018Under 15 Girls -2018/10/262018/10/28CFSL515387300
Kurunegala District Youth CC 2018Under 17 Boys - 22018/10/262018/10/28CFSL12387421
Kurunegala District Youth CC 2018Under 17 Girls -2018/10/262018/10/28CFSL12387335
Liechtensteiner Landesmeisterschaft 2018Kategorie2018/10/262018/10/28FA Dominik WolfingerLiechtensteiner SchachverbandFA Dominik Wolfinger512384931
Liechtensteiner Landesmeisterschaft 2018Kategorie2018/10/272018/10/28FA Dominik WolfingerLiechtensteiner SchachverbandFA Dominik Wolfinger56385099
LIGA CATUR SERI I UNSYIAH 20182018/10/282018/10/28UKM CATUR UNSYIAH416388137
Llampec de Tardor d'EEO 20182018/10/282018/10/28Marc VerdaguerAjuntament de Calldetenes, Escola d'Escacs d'OsonaIA Vladimir Zaiats818388232
Lola Baba Festival 2018 Bawah 10 Tahun2018/10/282018/10/28FA NORAZWAN KAMARUZAMANNA SYAWAL674372369
Lola Baba Festival 2018 Bawah 14 Tahun2018/10/282018/10/28FA NORAZWAN KAMARUZAMANNA SYAWAL653372368
Makerere Interhall 2018_Blitz2018/10/282018/10/28Kavuma lawrenceChris TuryahabweEdgar Ntende, Wadada Gerald563388180
Makerere Interhall Chess Championship 2018 (Ladies2018/10/272018/10/28Mr. Kavuma LawrenceMakerere University Sports and Recreation DepartmentTuryahabwe ChristopherWadada Gereald615388105
Makerere Interhall Individual Championship 20182018/10/272018/10/28Mr. Kavuma LawrenceMakerere University Sports and Recreation DepartmentTuryahabwe ChristopherWadada Gerald, Ntende Edgar660387884
Malatji-Nyamandi Challenge 20182018/10/272018/10/28Lubambo SkhulileAfruTalk/ University of Limpopo Chess ClubMmola FN122385795
MANİSA CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI 10 YAŞ2018/10/272018/10/28MEHMET ALBAYRAKMGSİM-MANİSATSFHAKAN KARAKAFAMEHMET ALBAYRAK663388693
MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ ULUSAL EGEMENLİK SATRAN2018/10/272018/10/28CEM BURSALIMARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ & MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİNA GÖKHAN EŞMEBAŞINA MEHMET VARDAR522387879
MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ ULUSAL EGEMENLİK SATRAN2018/10/272018/10/28CEM BURSALIMARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ & MARAEREĞLİSİ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ NA GÖKHAN EŞMEBAŞINA MEHMET VARDAR521392227
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu LakshanMr.Ronira Sakviru576388012
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu LakshanMr.Navod Nethsara576388013
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu LakshanMr.Thanuja Danushka , Miss.Gangani Madushika559388015
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu LakshanMrs.Upeksha Maduwanthi ,Miss.Ujali Sankula562388016
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu LakshanMr.Kosala Lakshan536388017
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu LakshanMr.Amila Nipuna537388018
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu LakshanMr.Chamal Sanjaya554388019
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu LakshanMr.Warnitha Nayan522388020
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu Lakshan34388021
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu Lakshan56388022
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu Lakshan01388025
Matara District Youth Chess Championship 2018/19Un2018/10/262018/10/28Mr.Dulanga DilhanChess Federation of Sri LankaMr.Chamara PrageethMr.Tharindu Lakshan01388026
Memorialul Ing.Marin Constantin 2018 (Elo<2000)2018/10/262018/10/28Conf.univ.dr. Remus GrigorescuBiblioteca Judeteana Antim Ivireanul, AJSah ValceaVarlan Hervig IoanDragu Ion754380078
Monatsschnellschach2018/10/282018/10/28521406303
Namakkal District Chess Tournament On 28.10.18 Sun2018/10/282018/10/28K.S.KannanPrime Chess Academy,Rasipuram,Namakkal D.t (affiliated to NDCF)SNA.Devendran.S (25631144)SNA.Muthukumarasamy.JSNA.Alagammai,SNA.Karthikeyan,SA.Vijayakumar,SA.Suganya,SA.Revathi.D060385029
Namakkal District Chess Tournament Open Category2018/10/282018/10/28K.S.KannanPrime Chess Academy,Rasipuram,Namakkal D.t (affiliated to NDCF)SNA.Devendran.S (25631144)SNA.Muthukumarasamy.JSrinivasan635387602
Namakkal District Chess Tournament Under-082018/10/282018/10/28K.S.KannanPrime Chess Academy,Rasipuram,Namakkal D.t (affiliated to NDCF)SNA.Devendran.S (25631144)SNA.Muthukumarasamy.JSNA.Alagammai,SNA.Karthikeyan,SA.Vijayakumar,SA.Suganya,SA.Revathi.D660387605
Namakkal District Chess Tournament Under-102018/10/282018/10/28K.S.KannanPrime Chess Academy,Rasipuram,Namakkal D.t (affiliated to NDCF)SNA.Devendran.S (25631144)SNA.Muthukumarasamy.JSNA.Alagammai,SNA.Karthikeyan,SA.Vijayakumar,SA.Suganya,SA.Revathi.D674387606
Namakkal District Chess Tournament Under-122018/10/282018/10/28K.S.KannanPrime Chess Academy,Rasipuram,Namakkal D.t (affiliated to NDCF)SNA.Devendran.S (25631144)SNA.Muthukumarasamy.JSNA.Alagammai,SNA.Karthikeyan,SA.Vijayakumar,SA.Suganya,SA.Revathi.D677387604
Namakkal District Chess Tournament Under-152018/10/282018/10/28K.S.KannanPrime Chess Academy,Rasipuram,Namakkal D.t (affiliated to NDCF)SNA.Devendran.S (25631144)SNA.Muthukumarasamy.JSNA.Alagammai,SNA.Karthikeyan,SA.Vijayakumar,SA.Suganya,SA.Revathi.D642387603
NEVŞEHİR CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI(12 Y2018/10/272018/10/28Çağrı TÜRKCÜGSİM & TSF NEVŞEHİR İL TEMSİLCİLİĞİ & FORUM KAPADOKYA AVMOsman ARSLANSalih VAROL, Elif SARIYILDIZ, Özkan ARPACI, Adnan KURTUL532387684
NEVŞEHİR CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI18 YA2018/10/272018/10/28Çağrı TÜRKCÜGSİM & TSF NEVŞEHİR İL TEMSİLCİLİĞİ & FORUM KAPADOKYA AVMOsman ARSLANSalih VAROL, Elif SARIYILDIZ, Özkan ARPACI, Adnan KURTUL520387820
NEVŞEHİR CUMHURİYET BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASIAÇIK2018/10/272018/10/28Çağrı TÜRKCÜGSİM & TSF NEVŞEHİR İL TEMSİLCİLİĞİ & FORUM KAPADOKYA AVMOsman ARSLANSalih VAROL, Elif SARIYILDIZ, Özkan ARPACI, Adnan KURTUL55387685
NON MASTER CHESS TOURNAMENT SENIOR & JUNIORHUT KE2018/10/282018/10/28MUJIROSO, WNPPERCA RAJAMARJOKO, WDSAIFUL ARIF, WD. PNP.IMAM MAHDI, WD774388041
NON MASTER CHESS TOURNAMENT SENIOR & JUNIORHUT KE2018/10/282018/10/28MUJIROSO, WNPPERCA RAJAMARJOKO, WDSAIFUL ARIF, WD. PNP.IMAM MAHDI, WD625388039
NON MASTER CHESS TOURNAMENT SENIOR & JUNIORHUT KE2018/10/282018/10/28MUJIROSO, WNPPERCA RAJAMARJOKO, WDSAIFUL ARIF, WD. PNP.IMAM MAHDI, WD632388040
NON MASTER CHESS TOURNAMENT SENIOR & JUNIORHUT KE2018/10/282018/10/28MUJIROSO, WNPPERCA RAJAMARJOKO, WDSAIFUL ARIF, WD. PNP.IMAM MAHDI, WD616388038
Northern Cape Open 2018 A - Section (FIDE)(Max Rat2018/10/262018/10/28Warren Ahjum (FIDE ID 14330555)Northern Cape ChessLoyd Wellen (FIDE ID 123065330)626384875
Northern Cape Open 2018 Prestige (FIDE)2018/10/262018/10/28Warren Ahjum (FIDE ID 14330555)Northern Cape ChessLoyd Wellen (FIDE ID 123065330)630384874
O Pohár penzionu Protěž - Bleskový turnaj2018/10/282018/10/28Jaroslav ŠmídŠK Lípa, z.s.Milan BorůvkaJaroslav Šmíd1125388092
O TAXI JUNIORS2018/10/282018/10/28DIVAKAR19388187
O TAXI OPEN SENIORS2018/10/282018/10/28DIVAKARDIVAKAR115388183
Odintsovo_Autumn in GDO2018/10/142018/10/284101987 Klimovets, Kirill54135397, Shatunov, Alexander830386310
OLIMPIADAS DEPORTES DE LA MENTE AJEDREZ2018/10/282018/10/28Lic. Walter MartinezCD. JUEGOS DE LA MENTEAN Ramos Jose LuisAR Morelli Nicolas720388333
OLIMPIADAS DEPORTES DE MENTE DAMAS2018/10/282018/10/28GUSTAVO MEDINACD JUEGOS DE LA MENTEGUSTAVO MEDINA510388334
Open Blitz Chess Tournament 20182018/10/282018/10/28Sadar Sub-Divisional Chess AssociationP.K.Roy , FABinoy Singha , SAMithun Paul , SA775388024
Open championship Kimry-20182018/10/272018/10/2834116360 Didenko Anastasiya941387839
Öppet DM Norrbotten 20182018/10/272018/10/28Jari IkonenSchack 641706225 Carlsson, Lars Goran321387680
Öppet DM Norrbotten 20182018/10/272018/10/28Jari IkonenSchack 641706225 Carlsson, Lars Goran521382637
Pawns Chess Academy's 1st International Open Fide2018/10/252018/10/28Mr. Arun Bose V SPawns Chess AcademyM Ephrame IA (5007186)IA Govindankutty, M S (45022011)NA Ameer P S(5008050),NA Subha Rakesh (25998978),NA Gowthaman D(25909835),FA Menaka Devi R (25631063),FA Shankar Govindaraj B (25751611)8233382307
PCMC 4th Sunday Rapid Chess Tournament @ Sangvi,Pu2018/10/282018/10/28MRS A M NaikVishvavijay Chess Academy & B S Naik Sports FoundationFA Milind B NaikFA Chinmay Naik8123385016
Pera Challenge - 2018Under 09 Open2018/10/272018/10/28Mr. M D Palitha KumaraPera Chess Commune & Department of Physical Education - University Of PeradeniyaMr.Lakmina Karunarathne63387800
Pera Challenge - 2018Under 11 Open2018/10/272018/10/28Mr. M D Palitha KumaraPera Chess Commune & Department of Physical Education - University Of PeradeniyaMr.Lakmina Karunarathne63387798
Pera Challenge - 2018Under 13 Open - 6th Round -2018/10/272018/10/28Mr. M D Palitha KumaraPera Chess Commune & Department of Physical Education - University Of PeradeniyaMr.Lakmina Karunarathne61387809
Pera Challenge - 2018Under 15 Open-6th Round - 022018/10/272018/10/28Mr.Pera Chess Commune & Department of Physical Education - University Of PeradeniyaMr.L V Mudalige (FA)60387831
Pera Challenge - 2018Under 20 Open - 5th Round -12018/10/272018/10/28Mr.Pera Chess Commune & Department of Physical Education - University Of PeradeniyaMr.L V Mudalige (FA)50387829
Pera Challenge - 2018Under 20 Open - 6th Round -22018/10/272018/10/28Mr.Pera Chess Commune & Department of Physical Education - University Of PeradeniyaMr.L V Mudalige (FA)60388091
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/28(IA) Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaFA R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne539390422
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/28(IA) Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri Lanka(FA) R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne533390423
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/28(IA) Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri Lanka(FA) R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne519390424
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/28(IA) Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri Lanka(FA) R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne515390426
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/28(IA) Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri Lanka(FA) R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne515390427
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/28(IA) Luxman WijesooriyaChess Federation Of Sri Lanka(FA) R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne515390430
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/28(IA) Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri Lanka(FA) R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne58390431
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)530387914
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)515387918
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)520387913
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)37387919
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)525387912
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)38387920
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)521387908
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)416387916
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)527387915
Powerful Queens One Day Trichy District Level Ches2018/10/282018/10/28Mrs.R.ChitraPowerful Queens Chess AcademyFA Dhenagaran B (5036305)414387917
PREDATOR CHESS OPEN TOURNAMENT KE 4 SE - MALANG RA2018/10/272018/10/28SETIJO WIBOWOPREDATOR CHESS CLUB KOTA MALANGHARJONO S.Pd WNPITONO7100387876
Premier Setiembre A2018/10/072018/10/28popepopearavena35386623
PRESTIGE JUNIORS CHESS TOURNAMENT 2018 UNDER 122ND2018/10/272018/10/28Mukalazi John VianneyBrand Chess Life AcademyTwinamatsko Ronald012387324
PRESTIGE JUNIORS CHESS TOURNAMENT 2018UNDER EIGHT2018/10/272018/10/28F.A I.A MUKALAZI VIANNEYBRAND CHESS LIFE ACADEMYF.A TWINAMASIKO RONALDF.A ETYANGAT AUGUSTINE821388522
PRIMER TORNEO CERRADO SEGUNDA FUERZA ROUND ROBIN I2018/10/272018/10/28Lic. Luis Armando Suárez ArguelloProf. Víctor Manuel Villegas EdgarProf. Víctor Manuel Villegas Edgar56386249
Pub Chess @ Thunderbird Week 432018/10/282018/10/281111388198
Puttlam District Youth CC 2018/19Under 07 Boys - 22018/10/262018/10/28Mr.Luxman WijesooriyaCFSLMr.Sanjeewa Anuradha FAMr.Kasun HarshaMr Kalhara Janith535387453
Puttlam District Youth CC 2018/19Under 07 Girls -2018/10/262018/10/28Mr.Luxman WijesooriyaCFSLMr.Sanjeewa Anuradha FAMr.Kasun HarshaMr Kalhara Janith528387454
Puttlam District Youth CC 2018/19Under 09 Girls -2018/10/262018/10/28Mr.Luxman WijesooriyaCFSLMr.Sanjeewa AnuradhaMr.Kasun Harsha535387456
Puttlam District Youth CC 2018/19Under 11 Boys - 22018/10/262018/10/28Mr.Luxman WijesooriyaCFSLMr.Sanjeewa Anuradha FAMr.Kasun Harsha535387457
Puttlam District Youth CC 2018/19Under 13 Boys - 22018/10/262018/10/28Mr.Luxman WijesooriyaCFSLMr.Sanjeewa Anuradha FAMr.Kasun Harsha522387459
Puttlam District Youth CC 2018/19Under 13 Girls -2018/10/262018/10/28Mr.Luxman WijesooriyaCFSLMr.Sanjeewa Anuradha FAMr.Kasun HarshaMr Kalhara Janith520387460
Puttlam District Youth CC 2018/19Under 15 Boys - 22018/10/262018/10/28Mr.Luxman WijesooriyaCFSLMr.Sanjeewa Anuradha FAMr.Kasun Harsha56387461
Puttlam District Youth CC 2018/19Under 15 Girls -2018/10/262018/10/28Mr.Luxman WijesooriyaCFSLMr.Sanjeewa AnuradhaMr.Kasun Harsha57388080
Puttlam District Youth CC 2018Under 09 Boys - 20092018/10/262018/10/28Mr.Luxman WijesooriyaCFSLMr.Sanjeewa AnuradhaMr.Kasun HarshaMr Kalhara Janith550387455
Puttlam District Youth CC 2018Under 11 Girls - 2002018/10/262018/10/28Mr Luxman WijesooriyaCFSLMr Sanjeewa Anuradha FAMr Kasun HarshaMr Kalhara Janith517387458
Puttlam District Youth CC 2018Under 17 Boys - 20012018/10/262018/10/28Mr Luxman WijesooriyaCFSLMr Sanjeewa AnuradhaMr Kasun HarshaMr Kalhara Janith12388241
Puttlam District Youth CC 2018Under 17 Girls - 2002018/10/262018/10/28Mr Luxman WijesooriyaCFSLMr Sanjeewa AnuradhaMr Kalhara Janith01388242
RAJASTHAN STATE DEAF & DUMB SENIOR GIRL CHESS TOUR2018/10/282018/10/28BHUENDRA SINGH KHICHIADV. PRAVEEN KOTHARIPRAVEEN SAXENA415387935
RAJASTHAN STATE DEAF AND DUMB JUNIOR BOYSCHESS TOU2018/10/282018/10/28BHUENDRA SINGH KHICHIADV. PRAVEEN KOTHARI PRAVEEN SAXENA413387930
RAJASTHAN STATE DEAF AND DUMB JUNIOR GIRLCHESS TOU2018/10/282018/10/28ADV. PRAVEEN KOTHARIPRAVEEN SAXENA16387867
RAJASTHAN STATE DEAF AND DUMB SUB JUNIOR GIRLCHESS2018/10/282018/10/28ADV. PRAVEEN KOTHARIPRAVEEN SAXENA00387885
RAJASTHAN STATE DEAF AND DUMB SUBJUNIOR BOYS CHESS2018/10/282018/10/28BHUENDRA SINGH KHICHDCAUDAIPUR.COMPRAVEEN KUMAR KOTHARI PRAVEEN SAXENA00387904
RAJASTHAN STATE DEAF SENIOR CHESS TOURNAMENT AT KO2018/10/282018/10/28BHUENDRA SINGH KHICHIADV. PRAVEEN KOTHARIPRAVEEN SAXENA648387933
Rajasthan State Women Championship 20182018/10/272018/10/28Jaipur District Chess AssociationIA Bhagwati Prasad Sharma653387796
RPD- Copa Futuro 2018 - Etapa 3 | Sub 12 y 142018/10/282018/10/28Miguel A. CanesiniErnesto Ariel ReinosoSamuel Gogna519388610
RPD- Copa Futuro 2018 - Etapa 3 | Sub 16 y 182018/10/282018/10/28Miguel A. CanesiniErnesto Ariel ReinosoJuan Pablo Heimur58388611
RPD- Copa Futuro 2018 - Etapa 3 | Sub 8 y 102018/10/282018/10/28Miguel A. CanesiniErnesto Ariel ReinosoEvelin Perez619388609
Ryazan region champ. - 2018 HL2018/10/132018/10/28Gorshkov, Nikolay 34120855Bilenko, Larisa 41238321314389270
Scarborough Foundation2018/10/262018/10/28Lara BarnesLara Barnes/Chess DirectAlex McFarlaneAndy Howie276387822
Scarborough Foundation2018/10/262018/10/28Lara BarnesLara Barnes/Chess DirectAlex McFarlaneAndy Howie576377124
Scarborough Inter2018/10/262018/10/28Lara BarnesLara Barnes/Chess DirectAlex McFarlaneet al555377122
Scarborough Major2018/10/262018/10/28Lara BarnesLara Barnes/Chess DirectAlex McFarlaneet al551377121
Scarborough Minor2018/10/262018/10/28Lara BarnesLara Barnes/Chess DirectAlex McFarlaneet al578377123
Scarborough Open2018/10/262018/10/28Lara BarnesLara Barnes/Chess DirectAlex McFarlaneet al548377126
School Team Chess Championship 2018 (UP)2018/10/282018/10/28Soman C RChess Association ,Alapuzha North ZoneAmeer P S (SNA)5120388095
School Team Chess Championship 2018(HS)2018/10/282018/10/28Soman C R(Sec.Alapuzha North Zone)Chess Association North Zone AlapuzhaAmeer P S448388087
Semilampo "San Martino"- Rapid Fide2018/10/282018/10/28IA Arnetta Benedetto Piero (FID 876917)ASD Accademia Scacchistica MonrealeseIA Arnetta Benedetto Piero (FID 876917)734388220
SK Kg Baru Si Rusa Invitational Chess Under Age 202018/10/282018/10/28Abd Rahman, Syazrin (5703824)Genius Chess Learning CentreJansar,NA Muhd Khairi (5783887)Jaafar, Juwahir ; Ishak, Mohd Hafizul (5734223)643386870
SK Kg Baru Si Rusa Invitational Chess Under Age 202018/10/282018/10/28Abd Rahman, Syazrin (5703824)Genius Chess Learning CentreJansar,NA Muhd Khairi (5783887)Jaafar, Juwahir ; Ishak, Mohd Hafizul (5734223)614386871
St. Joseph's Cup 2018 - Rapid2018/10/272018/10/28Daniel LamSt. Joseph College, Hong Kong Chess Federation LimitedRobin LaiMichael Cheung78384619
Surrey: Bill Waterton Minor: U130 ECF2018/10/262018/10/28Surrey County Chess AssociationAdam RaoofDaniel Young519385395
Surrey: Eric Weimann FIDE Major: U1900 FIDE and U12018/10/262018/10/28Surrey County Chess AssociationAdam RaoofDaniel Young535385394
Surrey: Frank Winter FIDE Open2018/10/262018/10/28Surrey County Chess AssociationAdam RaoofDaniel Young542385392
T. Petrosyan Chess House SF / Rapid-22018/10/282018/10/28Armenian Chess FederationIA Nune VARDANYAN7149386651
Tangerine Under 1600 Chess TournamentKampala Ugand2018/10/222018/10/28Vinay Choudary, Stephen KisuzeChristopher Turyahabwe919386556
Team Friendship Tournament (28.10.2018)2018/10/282018/10/28[13815008] Chubakov, Tilek[13815008] Chubakov, Tilek; Champion Club etc[13800680] Esenbek Uulu, Ilimbek322388103
Tehran Blitz Cup 6 Aban 13972018/10/282018/10/28Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Nima (IRI) 42505712918388259
TEMPO 03-11-2018 RSK2018/10/282018/10/28IA Mammadzada Nurali794389835
Thailand Pattaya Open 2018 Blitz Final2018/10/282018/10/28Jarunpol SajjapornthepIA Patcharawee BrahmawongFA Poompong Wiwatanadate, NA Thoetsak Wongsawan, NA Jarunpol Sajjapornthep, NA Phuttarak Khampliew, NA Akihiro Yamada, NA Khosak Phanudom, NA Manunthon Atikankhotchasee1112387846
The Barracks Chess Club FIDE Standard Round-Robin2018/10/062018/10/28FA Marvin RuelanJerel John VelardeNA Edilberto Velarde Jr.NA Jerel John D. Velarde, NA Gamaliel Gonzales910383738
The Chess House 1st International FIDE Rated Rapid2018/10/272018/10/28Naga SubramaniamThe Chess House, ChennaiIA Ravikumar, R 5025273FA Visalakshi, M 25036165NA Kishore Kumar N (25972146); NA Varatharajan S (25997670); NA Sudhakar H (25717146); NA Ramkumar E (25929020); NA Sreedhara Raju P (25987631); NA Anusuya S (25036181); FA Nandakumar, Veeraraghavan 46684050; FA Basker, P K 25631110; FA Sivaranjani, S 35055690;9345386656
The Chess House 1st International FIDE Rated Rapid2018/10/272018/10/28Naga SubramaniamThe Chess House, ChennaiR. Ravikumar IAVisalakshi FANanda Kumar FA00386637
Third Saturday Djenocici MNE FM X-20182018/10/202018/10/28Goran Tomic, FMVeselin Balsic, IA (16501179)106385090
Third Saturday Djenovici MNE GM X-20182018/10/202018/10/28FM Goran TomicVeselin Balsic, IA (16501179)910385085
Third Saturday Djenovici MNE IM X-102018/10/202018/10/28Goran Tomic, FMVeselin Balsic, IA (16501179)910385089
Tirupur 3rd District Level Children's & Open Chess2018/10/282018/10/28Mr . Mani AMount Litera Zee SchoolNA Lingesh Arunkumar P (45022720)NA Gobikrishnaan S (25095730)SA Jeeva Uma543387805
Tirupur 3rd District Level Children's & Open Chess2018/10/282018/10/28Mr . Mani AMount Litera Zee SchoolNA Lingesh Arunkumar P (45022720)NA Gobikrishnaan S (25095730)SA Kannan P568387802
Tirupur 3rd District Level Children's & Open Chess2018/10/282018/10/28Mr . Mani AMount Litera Zee SchoolNA Lingesh Arunkumar P (45022720)NA Gobikrishnaan S (25095730)SA Kannan R573387803
Tirupur 3rd District Level Children's & Open Chess2018/10/282018/10/28Mr . Mani AMount Litera Zee SchoolNA Lingesh Arunkumar P (45022720)NA Gobikrishnaan S (25095730)SA Dhamodharan R519387804
Tirupur 3rd District Level Children's & Open Chess2018/10/282018/10/28Mr . Mani AMount Litera Zee SchoolNA Lingesh Arunkumar P (45022720)NA Gobikrishnaan S (25095730)SA Krithika S549387801
TORNEO "OPEN ALFIL DE ORO IX" (ILO) 28 OCTUBRE 2012018/10/282018/10/28OI David Lauro RamosClub Dragon Alexander Aliojin - Club Emanuel Lasker Ilo - Club Wihelm Steinitz IAF Edgar Velasco LaqueLuis Orlando Condori724386432
TORNEO "OPEN ALFIL DE ORO IX" (ILO) 28 OCTUBRE 2012018/10/282018/10/28OI David Lauro RamosClub Dragon Alexander Aliojin - Club Emanuel Lasker Ilo - Club Wihelm Steinitz IAF Edgar Velasco LaqueLuis Orlando Condori613386433
Torneo Abierto de Ajedrez "Don Modesto Castellón C2018/10/262018/10/28LEF. Wilbert Villanueva CastilloAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.O. Fernando Juan Candila RodriguezA.F. Edwin David Bolio Zapata544387599
Torneo Abierto de Ajedrez "Don Modesto Castellón C2018/10/262018/10/28LEF. Wilbert Villanueva CastilloAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.O. Fernando Juan Candila RodriguezA.O. Ivan Alberto Vargas SeguraA.O. Carlos Enrique Arcila Villanueva573387195
Torneo Abierto de Ajedrez "Don Modesto Castellón C2018/10/282018/10/28LEF. Wilbert Villanueva CastilloAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.O. Fernando Juan Candila RodriguezA.O.Miguel Ricardo Sosa PérezA.E. Fernando Jesus Arcila Villanueva551387322
Torneo Abierto de Ajedrez "Don Modesto Castellón C2018/10/282018/10/28LEF. Wilbert Villanueva CastilloAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.O. Fernando Juan Candila RodriguezA.O.Cecilia Duby Santos CabañasA.E. Fernando Jesus Arcila Villanueva537387323
Torneo Abierto de Ajedrez "Don Modesto Castellón C2018/10/282018/10/28LEF. Wilbert Villanueva CastilloAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.O. Fernando Juan Candila RodriguezA.O.Rosa Eguia Lis MárquezA.E. Fernando Jesus Arcila Villanueva547387321
Torneo Blitz Mao2018/10/282018/10/28WillyAsociacion de Ajedrez de MaoWilfredo Paulino IA019388284
Torneo Chess Viña 20182018/10/282018/10/28Rodrigo CuevasClub Chess ViñaAN Claudio Rosales618388268
TORNEO CLASIFICATORIO A SEMIFINAL CAMPEONATO DE CH2018/10/272018/10/28AF HANSSEL AMARO627387861
Torneo de Ajedrez en la UNAJ.2018/10/282018/10/28Julio SandovalFA. Daniel Millain628388589
Torneo de Ajedrez Activo en Euskal Erría 702018/10/282018/10/28Eduardo Rodríguez FaríasAN Alfonso Figueroa562381417
Torneo ICAM2018/10/282018/10/28Giovanni Rodríguez735388346
Torneo Interclubes 20182018/10/202018/10/28Carlos Vander HansFederacion de Ajedrez de PanamaAI Roquelina FandinoAgustin Murillo, Orlando Leon6146385834
Torneo Juvenil de Las Cumbre cat. Sub 122018/10/282018/10/28Prof. Feliciano GuerraClub Juvenil de Ajedrez de Las CumbresAF: Juan Rivera 6601316517388491
Torneo Juvenil de Las Cumbres Cat sub 152018/10/282018/10/28Prof. Feliciano GuerraClub Juvenil de Ajedrez de Las CumbresAF: Juan Rivera 6601316512388492
Torneo Juvenil de las Cumbres Cat. Sub 182018/10/282018/10/28Prof. Feliciano GuerraClub de Leones de Las CumbresAF: Juan Rivera 660131658388493
Torneo Juvenil de Las Cumbres cat. Sub 92018/10/282018/10/28Prof. Feliciano GuerraClub Juvenil de Ajedrez de Las Cumbres.AF Juan Rivera 6601316515387623
TORNEO SEMIRÁPIDAS XI ANIVERSARIO SHAMROCK2018/10/272018/10/28Associació d'escaquistes de BalearsJeroni Bergas Ferriol834379014
Tsaghkadzor Open 20182018/10/202018/10/28GM Lputian Smbat /13300024/Chess Academy of Armenia/ Armenian Chess FederationIA Kalantaryan Norayr /13300300/NA Musaelyan Davit Y. /13309609/NA Manandyan Varsine /13315595/, NA Movsisyan Naira /13300610/, NA Ghazaryan Yura /13306464, NA Muradyan Gevorg /13312588/940385068
Tsaghkadzor Open 2018U-102018/10/202018/10/28GM Lputian Smbat /13300024/Chess Academy of Armenia/ Armenian Chess FederationIA Kalantaryan Norayr /13300300/938385472
Tsaghkadzor Open 2018U-122018/10/202018/10/28GM Lputian Smbat /13300024/Chess Academy of Armenia/ Armenian Chess FederationIA Kalantaryan Norayr /13300300/927385471
Tsaghkadzor Open 2018U-82018/10/202018/10/28GM Lputian Smbat /13300024/Chess Academy of Armenia/ Armenian Chess FederationIA Kalantaryan Norayr /13300300/940385473
TURNAMEN CATUR PELAJAR KLATEN BERSINAR SERI KE-202018/10/282018/10/28PIALA, PIAGAM & HADIAH TOTAL RP.1.800.000 (UNTUK RANK. 1-15)KOMUNITAS COKLAT (CATURNYA ORANG KLATEN)TURNAMEN RUTIN SETIAP BULANSUTARNO,MN626387484
U25 Grandprix Blitz2018/10/282018/10/28Michael Kotyk910388246
UR CUP 2018-19 rpd (st.7)2018/10/282018/10/2834113590 Sherikhova, Elena732388131
V TORNEO DE AJEDREZ DE PROMOCIÓN SESTAO 2018Catego2018/10/282018/10/28Sergio Trigo UrquijoClub de Ajedrez SestaoMiguel Angel Almansa Martin6143378812
V TORNEO DE AJEDREZ DE PROMOCIÓN SESTAO 2018Catego2018/10/282018/10/28Sergio Trigo UrquijoClub de Ajedrez SestaoMiguel Angel Almansa Martin673378813
V TORNEO DE AJEDREZ DE PROMOCIÓN SESTAO 2018Catego2018/10/282018/10/28Sergio Trigo UrquijoClub de Ajedrez SestaoMiguel Angel Almansa Martin651378814
V TORNEO DE AJEDREZ DE PROMOCIÓN SESTAO 2018Catego2018/10/282018/10/28Sergio Trigo UrquijoClub de Ajedrez SestaoMiguel Angel Almansa Martin616378815
VI Torneo de Ajedrez 20182018/10/262018/10/28Patricia Claros AguilarClub Ajedrez AlicanteAna Pastor Jorda728377965
VII Cup Gran-Prix Chelyabinsk 2018 Rapid 32018/10/282018/10/28 Yatsenko, Vitaly D. (RUS)958388053
VII Torneio da Junta de Freguesia de São Domingos2018/10/282018/10/28AXLAXL / Junta de Freguesia de São Domingos de RanaCarlos Carneiro727383466
Viridhunagar Distict Level Round Rabait Chess Tour2018/10/282018/10/28U.RAJ KUMARAPS CHESS ACADEMYP.ARUMUGAM56388048
Virudhunagar Distict Level Round Rabait Chess Tour2018/10/282018/10/28U.RAJ KUMARAPS CHESS ACADEMYP.ARUMUGAM FA78388049
Weekend Sahist Bucurestean 152018/10/262018/10/28Coman Victor FlorinACS Comex BucurestiFA Georgescu GabrielFA Coman Victor Florin737385450
XI Torneo anual CLub Ajedrez Duitama MAYORES2018/10/272018/10/28Maritza Suna LadinoClub ajedrez Duitama - Liga Ajedrez de BoyacaAF Pedro Antonio RojasAN Luis Abril - AN Heliodoro Rojas - AN Rafael Bayona - AAN622388002
XI Torneo anual CLub Ajedrez Duitama SUB 122018/10/272018/10/28Nilse Rojas VillamilClub ajedrez Duitama - Liga Ajedrez de BoyacaAF Pedro Antonio RojasAN Luis Abril - AN Heliodoro Rojas - AN Rafael Bayona - AAN423387909
XI Torneo anual CLub Ajedrez Duitama SUB 62018/10/272018/10/28Nilse Rojas VillamilClub ajedrez Duitama - Liga Ajedrez de BoyacaAF Pedro Antonio RojasAN Luis Abril - AN Heliodoro Rojas - AN Rafael Bayona - AAN78388001
XI Torneo anual CLub Ajedrez Duitama SUB 102018/10/272018/10/28Nilse Rojas VillamilClub ajedrez Duitama - Liga Ajedrez de BoyacaAF Pedro Antonio RojasAN Luis Abril - AN Heliodoro Rojas - AN Rafael Bayona - AAN419387906
XI Torneo anual CLub Ajedrez Duitama SUB 142018/10/272018/10/28Nilse Rojas VillamilClub ajedrez Duitama - Liga Ajedrez de BoyacaAF Pedro Antonio RojasAN Luis Abril - AN Heliodoro Rojas - AN Rafael Bayona - AAN411387907
XI Torneo anual CLub Ajedrez Duitama SUB 82018/10/272018/10/28Nilse Rojas VillamilClub ajedrez Duitama - Liga Ajedrez de BoyacaAF Pedro Antonio RojasAN Luis Abril - AN Heliodoro Rojas - AN Rafael Bayona - AAN411387905
XI Torneo anual CLub Ajedrez Duitama SUB 162018/10/272018/10/28Nilse Rojas VillamilClub ajedrez Duitama - Liga Ajedrez de BoyacaAF Pedro Antonio RojasAN Luis Abril - AN Heliodoro Rojas - AN Rafael Bayona - AAN517387921
XIII шахматный турнир памяти Евгения скибы г.Мороз2018/10/282018/10/28Воробьёв А.ВБеляевский Иван718388166
XIV Circuito Provincial de Ajedrez de Guadalajara2018/10/282018/10/28Delegacion de Ajedrez de GuadalajaraDelegacion de Ajedrez de GuadalajaraMartin Rodriguez ValeroAlejandra Romero, Alfonso Otero, , Jose Mariano Crespo656390090
XIV TORNEO REGIONAL ADASUR CATEGORIA LIBRE2018/10/282018/10/28IE 6971 REPUBLICA FEDERAL ALEMANARivero Ortiz, Justino00384217
XIV TORNEO REGIONAL ADASUR SUB 082018/10/282018/10/28IE 6971 REPUBLICA FEDERAL ALEMANARivero Ortiz, Justino00384214
XIV TORNEO REGIONAL ADASUR SUB 102018/10/282018/10/28IE 6971 REPUBLICA FEDERAL ALEMANARivero Ortiz, Justino00384215
XIV TORNEO REGIONAL ADASUR SUB 132018/10/282018/10/28IE 6971 REPUBLICA FEDERAL ALEMANARivero Ortiz, Justino00384216
XIV TORNEO REGIONAL ADASUR CATEG. LIBRE2018/10/282018/10/28ADASURRIVERO ORTIZ, JUSTINO531384238
XIV TORNEO REGIONAL ADASUR SUB 082018/10/282018/10/28ADASURRIVERO ORTIZ, JUSTINO516384241
XIV TORNEO REGIONAL ADASUR SUB 102018/10/282018/10/28ADASURRIVERO ORTIZ, JUSTINO518384240
XIV TORNEO REGIONAL ADASUR SUB 132018/10/282018/10/28ADASURRIVERO ORTIZ, JUSTINO529384239
XVIII турнир по быстрым шахматам памяти академика2018/10/282018/10/28Трушина Н.В.Маценко В.П.987388245
XXII TORNEO MUNICIPAL DE AJEDREZ. Sede Benimaclet.2018/10/282018/10/28Ciutat VellaNéstor EcheverríaHernán SiludakisRomán Beltrán Beltrán435387980
XXII TORNEO MUNICIPAL DE AJEDREZ. Sede Benimaclet.2018/10/282018/10/28Ciutat VellaNéstor EcheverríaHernán SiludakisRomán Beltrán Beltrán434387979
XXII TORNEO MUNICIPAL DE AJEDREZ. Sede Benimaclet.2018/10/282018/10/28Ciutat VellaNéstor EcheverríaHernán SiludakisRomán Beltrán Beltrán424387981
XXII TORNEO MUNICIPAL DE AJEDREZ. Sede Benimaclet.2018/10/282018/10/28Ciutat VellaNéstor EcheverríaHernán SiludakisRomán Beltrán Beltrán434387982
XXII Torneo Social Rapidas Anai 20182018/10/282018/10/28José Luis Fernández (A.N.)Anaitasuna Kakute Xake Taldea714327805
XXIV Trofeo Diputación - 12 Horas de Ajedrez (Gene2018/10/282018/10/28Justino López CarreteroDiputación Provincial de AlbaceteIA Andrés Martínez CebriánMario González López842385313
XXIX Trofeo Diputación - 12 Horas de Ajedrez (Sub12018/10/282018/10/28Justino López CarreteroDiputación Provincial de AlbaceteFA Julián González LópezFrancisco Ruiz Tébar850385314
Zákoutí piškvorky2018/10/282018/10/28Šachová škola pat a mat, z.s.914388439
Zhmerinskiy meridian-20182018/10/272018/10/28Khoduk, AnatolyChess of Federation ZhmerinkaDorofeev, StanislavRoenko, ArturLychkin, Viktor1178387361
ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΝΕΑΝΙΚΟ ΡΑΠΙΝΤ ΚΟΤΙΝΟΣκυριακη πρωι2018/10/282018/10/28Seferis GeorgiosAPO KOTINOSPagali Marianna (4214250)617385929
Блицтурнир 28 октября имени Колмогорова Константин2018/10/282018/10/28Предеин ВладимирПредеин ВладимирКолмогоров Константин941389072
Блицтурнир,посвящённый 70-летию Абдрахманова Р.О.2018/10/282018/10/28Исхаков Р.К. 241161731718388941
В.Н.Т ХХК-ны нэрэмжит шатрын 4-дэх удаагийн нээлтт2018/10/272018/10/28Т.ХүрэлчулуунДархан-уул аймаг Дархан сумД.БатсайханХ.Нямдорж С.Болдэрдэнэ993387607
Воскресный блиц 28.102018/10/282018/10/28Греков А.А.ГБУ "Центр"Печников А.А.Печников А.А.921388171
Воскресный рапид 28.102018/10/282018/10/28Греков А.А.ГБУ "Центр"Печников А.А.Печников А.А.724388234
Вторая Лига ЧереповецСезон 6 - Этап 22018/10/282018/10/28МГ Рахманов АлександрШахматный клуб "Гроссмейстер"Федосов Дмитрий, судья 2К710388208
Гран-при Дворец 21 этап Группа A 1801 и выше между2018/10/132018/10/28Kim Alexey, 4129776GBPOU “VOROBIOVY GORY”Dubov, Eduard 24158054Maslova Irina M. 24230367, Chapaev Victor 34136190734380343
Гран-при Дворец 21 этап Группа B1601-1800 междунар2018/10/132018/10/28Kim Alexey, 4129776GBPOU “VOROBIOVY GORY”Dubov, Eduard 24158054Maslova Irina M. 24230367, Chapaev Victor 34136190720380344
Гран-при Дворец 21 этап Группа C1401-1600 междунар2018/10/132018/10/28Kim Alexey, 4129776GBPOU “VOROBIOVY GORY”Dubov, Eduard 24158054Maslova Irina M. 24230367, Chapaev Victor 34136190726380346
Гран-при Дворец 21 этап Группа D1200-1400 междунар2018/10/132018/10/28Kim Alexey, 4129776GBPOU “VOROBIOVY GORY”Dubov, Eduard 24158054Maslova Irina M. 24230367, Chapaev Victor 34136190735380348
Гран-при Дворец 21 этап Группа Eдо 1200 международ2018/10/132018/10/28Kim Alexey, 4129776GBPOU “VOROBIOVY GORY”Dubov, Eduard 24158054Maslova Irina M. 24230367, Chapaev Victor 34136190738380349
Детски турнир на ЦСКА 2 клас2018/10/282018/10/28Пламен СтанчевШК ЦСКАПламен СтанчевВасил Илиев640388381
Детски турнир на ЦСКА за 3 клас2018/10/282018/10/28Пламен СтанчевШК ЦСКАПламен СтанчевВасил Илиев622388382
Детски турнир на ЦСКА за 4-7 клас2018/10/282018/10/28Пламен СтанчевШК ЦСКАПламен СтанчевВасил Илиев621388383
Детский воскресный турнир 6Б2018/10/282018/10/28Абашеев Д.А.Федерация шахмат Забайкальского краяАбашеев Д.А. (ID: 6600)Баженов П.Ф (ID: 198592)562388037
Ежемесячный блиц Октябрь2018/10/282018/10/28Решетин Валерий ВасильевичРОО "Истринская федерация шахмат"Германов Петр Алексеевич1116388077
Классика октябрь, www.chessarea.ru 27-28 октября 22018/10/272018/10/28Фризюк Н. А.Шахматное КоролевствоДогадушкин С. Н.Шуранов В. В., Фризюк Н. А., Елькина Ю., Джаграева А.513383783
Классика октябрь, www.chessarea.ru 27-28 октября 22018/10/272018/10/28Фризюк Н. А.Шахматное КоролевствоДогадушкин С. Н.Шуранов В. В., Фризюк Н. А., Елькина Ю., Джаграева А.511383784
Классика октябрь, www.chessarea.ru 27-28 октября 22018/10/272018/10/28Фризюк Н. А.Шахматное КоролевствоДогадушкин С. Н.Шуранов В. В., Фризюк Н. А., Елькина Ю., Джаграева А.542383782
Командный блиц-турнир, посвященный XX Спартакиаде2018/10/282018/10/28Белов Е.Ю.1024388097
Командный чемпионат Липецкой области по шахматам 22018/10/192018/10/28Маринин М.В.УФКиСКурбатов А.В.772388262
Командный чемпионат Липецкой области по шахматам 22018/10/192018/10/28Маринин М.В.УФКиСКурбатов А.В.772385786
Командный чемпионат СШ "Шахматная школа Анатолия К2018/10/212018/10/28Плотников Павел Александрович 18083Бабиков Иван Николаевич 435583384982
Королевская битва2018/10/282018/10/28Гуреев Д.А.812388126
Кубок г.о. Красногорск среди взрослых и детей турн2018/10/212018/10/28Карпова Оксана АлександровнаСпорткомитет г о КрасногорскБуякевич Александр ЕвгеньевичДубровская Я. Г. Гребенников И. А. Рябов А. А.924386372
Кубок г.о. Красногорск среди взрослых и детей турн2018/10/212018/10/28Карпова Оксана АлександровнаСпорткомитет г о КрасногорскБуякевич Александр ЕвгеньевичДубровская Я. Г. Гребенников И. А. Рябов А. А.935386376
Кубок г.о. Красногорск среди взрослых и детей турн2018/10/212018/10/28Карпова Оксана АлександровнаСпорткомитет г.о. КрасногорскБуякевич Александр ЕвгеньевичДубровская Я. Г. Гребенников И. А. Рябов А. А.919386377
Кубок г.о. Красногорск среди взрослых и детей турн2018/10/212018/10/28Карпова Оксана АлександровнаСпорткомитет г о КрасногорскБуякевич Александр ЕвгеньевичДубровская Я. Г. Гребенников И. А. Рябов А. А.920386383
Кубок города 5 этап гр А2018/10/282018/10/28Бондаренко Евгений Михайлович223388128
Кубок города 5 этап гр А2018/10/282018/10/28Бондаренко Евгений Михайлович323388135
Кубок города 5 этап гр А2018/10/282018/10/28Бондаренко Евгений Михайлович523388153
Кубок города 5 этап гр А2018/10/282018/10/28Бондаренко Евгений Михайлович723388189
Кубок города Верхняя Салда среди юношей и девушек2018/10/272018/10/28Комиссаров Владимир, 2844Комиссаров Владимир, 2844816388238
Кубок города Верхняя Салда среди юношей и девушек2018/10/272018/10/28Комиссаров Владимир, 2844Комиссаров Владимир, 2844816388240
Кубок города Новороссийска по быстрым шахматам 5 э2018/10/282018/10/28ШФ г.Новороссийска, Управление по ФК и СБондаренко Евгений МихайловичДресвянкин Юрий ВладимировичБражников Владислав Вадимович, Зубков Даниил Андреевич923388283
Кубок города Новороссийска по быстрым шахматам 5 э2018/10/282018/10/28ШФ г.Новороссийска, Управление по ФК и СБондаренко Евгений МихайловичЯкименко Анна АлександровнаЗахаров Юрий Юрьевич959388127
Кубок СШОР "Юность Москвы" - ОСЕННИЙ2018/10/142018/10/28Решетников837385445
Кубок ШФВ по быстрым шахматам2018/10/282018/10/2878388114
Любительский рапид - 27-28.10.2018 - турнир А2018/10/272018/10/28Першин М.Г.Санчелов В.И.811386574
Любительский рапид - 27-28.10.2018 - турнир Б2018/10/272018/10/28Першин М.Г.Санчелов В.И.849387754
Малахитовая шкатулка. 15-ый командный кубок2018/10/282018/10/285221727726388172
Масс-старт "ПКСЛ в Этюде" (классика, 21,27,28 октя2018/10/212018/10/28Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов О.В.Курноскина А.В., К.Б. Свистунов, Б.Н. Сосин, Рязанцева Ю.С., Ларина А., Огар Н.723384019
Маэстро, октябрь 2018. Турнир 1-3 разрядов2018/10/072018/10/2833099 Тыщенко М.В.ДЮШЦ "Маэстро"3669 Ханин В.М.3413 Жданов А.Д., 21856 Перешеин А.В.1225382757
Маэстро, октябрь 2018. Турнир новичков2018/10/072018/10/2833099 Тыщенко М.В.ДЮШЦ "Маэстро"3669 Ханин В.М.3413 Жданов А.Д., 21856 Перешеин А.В., 64155 Жданов С.Д.1223382760
Маэстро, октябрь 2018. Турнир юношеских разрядов2018/10/072018/10/2833099 Тыщенко М.В.ДЮШЦ "Маэстро"3669 Ханин В.М.3413 Жданов А.Д., 21856 Перешеин А.В.1245382759
Меморіал Привалова турнір на виконання 1 розряду2018/10/262018/10/2814104490 / Фірман НазарЛОШФ, ЛМР14149095 / Костів Микола925385824
Меморіал Привалова турнір на виконання 2 розряду2018/10/262018/10/2814104490 Фірман НазарЛОШФ, ЛМР14131684 Мацейко Максим939386094
Меморіал Привалова турнір на виконання 3 розряду2018/10/272018/10/2814104490 Фірман НазарЛОШФ, ЛМР14131447 Савчук Юлія14149095 Костів Микола948386762
Молодежное первенство Воронежской области - 1 лиг2018/10/192018/10/28Сиротин П.М.Сизинцева Е.А.926385770
Молодежное первенство Воронежской области - Высшая2018/10/192018/10/28Сиротин П.М.Сизинцева Е.А.710385763
ОПЕН-КЛАССИКА РШШ. Сезон - ОСЕНЬ. Дети до 18 лет.В2018/10/272018/10/28Павлова К.Русская Шахматная ШколаФарбштейн Д.520387783
ОПЕН-КЛАССИКА РШШ. Сезон - ОСЕНЬ. Дети до 18 лет.П2018/10/272018/10/28Павлова К.Русская Шахматная ШколаФарбштейн Д.64387782
Осеннее Первенство Олимпа 2018 - B2018/10/202018/10/28Шмид МихаэльШахматная школа ОлимпШмид Михаэль719385480
Осеннее Первенство Олимпа 2018 - C2018/10/202018/10/28Шмид МихаэльШахматная школа ОлимпШмид Михаэль711385481
Осенние Этюды для родителей (27 и 28 октября 2018г2018/10/272018/10/28мм Захаров Александр Сергеевич, 4120132Шахматная школа "Этюд" (Волгоград)мм Роговской А.Н, 4107241Брежнева Ольга ВикторовнаМельничук П.Н., Брежнев И.В., А.Л. Шепитько00387644
Осенние Этюды, <=2011г.р. (27 и 28 октября 2018г.,2018/10/272018/10/28мм Захаров Александр Сергеевич, 4120132Шахматная школа "Этюд" (Волгоград)мм Роговской А.Н, 4107241Брежнева Ольга ВикторовнаМельничук П.Н., Брежнев И.В., А.Л. Шепитько718383776
Осенний -2018(1 лига)2018/09/162018/10/28Малецкий В.С.КДЮСШТерещенко В.П.Мамышев Ю.Г.Козлитин Р.А.1112377613
Осенний квалификационный турнир куркино-20182018/10/202018/10/28Дорофеева А.Г.ШК "Стратегия"Дорофеева А.Г.Фетисов В.Н., Фурсин П.Ф., Джафаров Д.Ф., Аникина А.834385238
Осенний турнир среди школьников округа Выкса 20182018/10/282018/10/28В.П. Спиридонов (123090)Валерий Борисович БыстровВ.П. Спиридонов (123090)В.Ю. Шилин (40213), Ю.В. Чубаров (6216), В.А. Вахтеров (203129)932387736
Осенний-2018(вторая лига) С12018/09/162018/10/28Малецкий В.С.КДЮСШТерещенко В.П.Козлитин Р.А.1112379319
Осенний-2018(вторая лига) С22018/09/162018/10/28Малецкий В.С.КДЮСШТерещенко В.П.Козлитин Р.А.1112379320
Осенний-2018(высшая лига)2018/09/162018/10/28Малецкий В.С.КДЮСШТерещенко В.П.Мамышев Ю.Г.Козлитин Р.А.99377612
Осенний-2018. Группа D2018/10/142018/10/28Малецкий В.С.КДЮСШТерещенко В.П.Мамышев Ю.Г.Козлитин Р.А.00380742
Осенний-Д2018/10/142018/10/28Малецкий В.С.КДЮСШ г. АбаканаТерещенко В.П.Мамышев Ю.Г.735384515
Осень в Сокольниках-2018. Группа А.2018/10/282018/10/28Севастьянов Г.В.Севастьянов Г.В.721388113
Осень в Сокольниках-2018. Группа В.2018/10/282018/10/28Севастьянов Г.В.Севастьянов Г.В.717388123
Открытое первенство СК Темп, посвященное 70-летию2018/10/282018/10/28В.И. Воронцов722388061
Открытое первенство СК Темп, посвященное 70-летию2018/10/282018/10/28В.И. Воронцов720388064
Открытое первенство СК Темп, посвященное 70-летию2018/10/282018/10/28В.И. Воронцов722388063
Открытое первенство СК Темп, посвященное 70-летию2018/10/282018/10/28В.И. Воронцов730388062
Открытые городские соревнования по шахматам «Кубо2018/09/162018/10/28Гилева Ирина АлександровнаМБОУ ДО ДЮСШ "Интеллект"Козлов Олег БорисовичГилева Ирина Александровна739386565
Открытые городские соревнования по шахматам «Кубо2018/09/162018/10/28Гилева Ирина АлександровнаМБОУ ДО ДЮСШ "Интеллект"Козлов Олег БорисовичГилева Ирина Александровна839378350
Открытый турнир РШШ по РАПИДУ. Для всех желающихВт2018/10/282018/10/28Павлова К.Русская Шахматная ШколаПавлова П.Фарбштейн Д., Кузнецов Д.719388119
Открытый турнир РШШ по РАПИДУ. Для всех желающихПе2018/10/282018/10/28Павлова К.Русская Шахматная ШколаПавлова П.Фарбштейн Д., Кузнецов Д.712388118
Открытый чемпионат г. Чебоксары по классическим ша2018/10/202018/10/28Унтин А.Ф.713385263
Открытый чемпионат г. Чебоксары по классическим ша2018/10/202018/10/28Унтин А.Ф.744381811
Первенство Москвы по шахматамПолуфинал среди девоч2018/10/252018/10/28Ахметов Артем Замфирович 4129890ШФМАхметов Артем Замфирович 4129890Черенкова Анастасия 14201666Шопанов Акжан 13713272734383494
Первенство Москвы по шахматамПолуфинал среди мальч2018/10/252018/10/28Ахметов Артем Замфирович 4129890ШФМ, РГСУАхметов Артем Замфирович 4129890Черенкова Анастасия 14201666Ережеп Ассылжан 13712144736383492
Первенство Москвы по шахматамПолуфинал среди мальч2018/10/252018/10/28Ахметов Артем Замфирович 4129890ШФМ, РГСУАхметов Артем Замфирович 4129890Черенкова Анастасия 14201666Ережеп Ассылжан 13712144731383495
Первенство ФШК по быстрым шахматам (безразрядники)2018/10/272018/10/28Тимохович С.Н. 24255300Трушина Н.В. 44113927940388512
Полуфинал личного Чемпионата Республики Башкортост2018/10/272018/10/28Якупов Д.М.РОО "ФШРБ", МАУДО Дворец творчества г.НефтекамскБайбурин И.Ф.Мельникова М.А.952387821
Полуфинал первенства Москвы по шахматам среди маль2018/10/202018/10/28Решетников Е.А.737379830
Полуфинал первенства Москвы среди мальчиков до 112018/10/202018/10/28ШФМПереверткин В.В.748380413
Полуфинал первенства Москвы среди мальчиков до 132018/10/202018/10/28ШФМПереверткин В.В.729380414
Полуфинал чемпионата г.Комсомольска-на-Амуре по ша2018/09/302018/10/28Милованов О.К.Завизион Е.В., Семененко Т.В., Кривцов Н.Ю.962381287
ПШС. CHESS PLAZA. Классика G(0-1000)2018/10/272018/10/28Педагогический Шахматный СоюзОрлинков М.Л.530388527
ПШС. CHESS PLAZA. Классика H(1000-1200)2018/10/272018/10/28Педагогический Шахматный СоюзОрлинков М.Л.512388526
ПШС. CHESS PLAZA. Классика К(1200-1700)2018/10/272018/10/28Педагогический Шахматный СоюзОрлинков М.Л.515388525
ПШС. CHESS PLAZA. Рапид B(2011)2018/10/282018/10/28Педагогический Шахматный СоюзОрлинков М.Л.521388554
ПШС. CHESS PLAZA. Рапид C(2010)2018/10/282018/10/28Педагогический Шахматный СоюзОрлинков М.Л.520388553
ПШС. CHESS PLAZA. Рапид D(2008-2009)2018/10/282018/10/28Педагогический Шахматный СоюзОрлинков М.Л.541388552
ПШС. CHESS PLAZA. Рапид E(2006-2007)2018/10/282018/10/28Педагогический Шахматный СоюзОрлинков М.Л.515388551
ПШС. CHESS PLAZA. Рапид F(2000-2005)2018/10/282018/10/28Педагогический Шахматный СоюзОрлинков М.Л.516388550
ПШС. CHESS PLAZA. Рапид А(2012+)2018/10/282018/10/28Педагогический Шахматный СоюзОрлинков М.Л.515388555
Рапид в Булошной 28 октября2018/10/282018/10/28Луговой Дмитрий64 клеткиЛапехин Александр620388130
Таланти Городка2018/10/282018/10/28Грех АЕ2-Е4Грех АМелешко В. Нощенко І.737388178
Третья Лига ЧереповецСезон 6 - Этап 22018/10/282018/10/28МГ Рахманов АлександрШахматный клуб "Гроссмейстер"Федосов Дмитрий, судья 2К713388132
Турнир по быстрым шахматам "Группа Слон-2" (октябр2018/10/272018/10/28Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов Олег Владимирович, Леднев Петр Александрович, Селиванов Даниил Игоревич, Яковлев Егор Вадимович413388297
Турнир рейтинговой 1000-11502018/10/282018/10/28Сиротин П.М.Шестакова О.В.Гребенников С.Н.7129388216
Турнир среди малышей "Профи-8 в Этюде" (27-28 октя2018/10/272018/10/28Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов О.В.Курноскина А.В., К.Б. Свистунов, Б.Н. Сосин, Рязанцева Ю.С.721383787
Турнир, посвященный 100-летию комсомолаГандикап2018/10/282018/10/28Калашников В.С.928387845
ФЧО 2018 Класика Юнаки та дівчата віком до 14 рокі2018/10/262018/10/28Національний суддя Палагіцький В. І.Національний суддя Палагіцький В. І.14106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NA926387676
ФЧО 2018 Класика Юнаки та дівчата віком до 14 рокі2018/10/262018/10/28Національний суддя Палагіцький В. І.Національний суддя Палагіцький В. І.14106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NA926388292
ФЧО 2018 Класика Юнаки та дівчата віком до 14 рокі2018/10/262018/10/28Національний суддя Палагіцький В. І.Національний суддя Палагіцький В. І.14106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NA926388816
Чемпионат Белгородской оласти по быстрым шахматам2018/10/282018/10/28Маслова И.В.811389402
Чемпионат Белгородской оласти по быстрым шахматам2018/10/282018/10/28Маслова И. В.943389403
Чемпионат группы "Пешка-2" ШШ "Этюд" (октябрь-20182018/10/202018/10/28мм Захаров Александр Сергеевич, 4120132Шахматная школа "Этюд" (Волгоград)мм Роговской А.Н, 4107241Мельничук П.Н., Брежнев И.В., Брежнева О.В.1111385218
Чемпионат группы "Пешка-3" ШШ "Этюд" (октябрь-20182018/10/172018/10/28мм Захаров Александр Сергеевич, 4120132Шахматная школа "Этюд" (Волгоград)мм Роговской А.Н, 4107241Мельничук П.Н., Брежнев И.В., Брежнева О.В.34385220
Шахматный турнир памяти Олега Онацевича среди юно2018/10/282018/10/28Каралкин Максим ВикторовичШахматная федерация Ленинградской областиМасляков Сергей Юрьевич Каралкин Максим ВикторовичКокорин Николай Васильевич760387385
Шахматный турнир ХХ Спартакиады народов Севера Рос2018/10/262018/10/28Белов Евгений ЮрьевичБелова Ольга Валентиновна1120387367
Шахматный фестиваль "Приз осенних каникул 2018"тур2018/10/272018/10/288101387228
Шахматный фестиваль "Приз осенних каникул 2018"тур2018/10/272018/10/28887387231
этап РАПИД Гран-При-Кубка России по быстрым шахмат2018/10/272018/10/28Абушинов Александр Санчирович11114387539
اولین دوره مسابقات شطرنج متوسطه اول شاهد پسران بند2018/10/282018/10/28Hossein EsteghamatHossein Esteghamat522387983
Lejweleputswa 1st Qualifier 2019 u/162018/10/272018/10/27Fanie PretoriusCarl Wentzel017387468
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 11 нас Op2018/10/262018/10/27Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид,"Алаг морь" шатрын клуб, МШХFT FA С. Ган-ОдNA Б. ЦоггэрэлГ. Гантулга730387620
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 13 нас Op2018/10/262018/10/27Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид,"Алаг морь" шатрын клуб, МШХFT FA С. Ган-ОдNA Б. ЦоггэрэлГ. Учирал717387621
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 5 нас эмэ2018/10/262018/10/27Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид,"Алаг морь" шатрын клуб, МШХFT FA С. Ган-ОдNA Б. ЦоггэрэлNA Д. Анхмаа714387618
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 5 нас эрэ2018/10/262018/10/27Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид,"Алаг морь" шатрын клуб, МШХFT FA С. Ган-ОдNA Б. ЦоггэрэлNA Д. Анхмаа726387619
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 5н нас эр2018/10/262018/10/27Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид"Алаг морь" шатрын клубС. Ган-ОдБ. Цоггэрэл226387420
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 6-7 нас э2018/10/262018/10/27Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид, Х. Нямтэмүүлэн"Алаг морь" шатрын клубС. Ган-ОдБ. Цоггэрэл715387611
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 6-7 нас э2018/10/262018/10/27Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид, Х. Нямтэмүүлэн"Алаг морь" шатрын клубС. Ган-ОдБ. Цоггэрэл744387612
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 9 нас эмэ2018/10/262018/10/27Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид,"Алаг морь" шатрын клуб, МШХFT FA С. Ган-ОдNA Б. ЦоггэрэлFA Ч. Бадрал723387617
"Морьтны алдар" шатрын цуврал тэмцээн II 9 нас эрэ2018/10/262018/10/27Д. Ганбаатар, Ч. Цэрэндэжид,"Алаг морь" шатрын клуб, МШХFT FA С. Ган-ОдNA Б. ЦоггэрэлFA Ч. Бадрал731387615
1° Abierto Ciudad de Carlos Casares - Sabado 27 de2018/10/272018/10/27Franco BentancorFranco BentancorAI OI Leandro Plotinsky961380749
10 Aniversario Instituto Austral (sub12-14) Comodo2018/10/272018/10/27RODRIGUEZ, MARGARITARODRIGUEZ, MARGARITAMENDOZA, JUAN CARLOSMENDOZA, JUAN CARLOS / RODRIGUEZ, MARGARITA712387927
10 Aniversario Instituto Austral (Sub8-10) Comodor2018/10/272018/10/27RODRIGUEZ, MARGARITARODRIGUEZ, MARGARITAMENDOZA, JUAN CARLOSMENDOZA, JUAN CARLOS / RODRIGUEZ, MARGARITA716387928
12 Etapa RPD SESC Catanduva U08, 10 e 12[4559/18]2018/10/272018/10/27SESC SPSESC SP & Superliga de Xadrez[2119218] NA Jose Antonio Sousa Jr[979] AA Marcelo M. SousaAA Andre Cesar Goes688387044
12 Etapa RPD SESC Catanduva U14, 16 e ABS[4558/18]2018/10/272018/10/27SESC SPSESC SP & Superliga de Xadrez[2119218] NA Jose Antonio Sousa Jr[979] AA Marcelo M. SousaAA Andre Cesar Goes698387043
12°TORNEO DE AJEDREZ FORJANDO MAESTROS EN HALLOWEE2018/10/272018/10/27Patricio Fontecilla RogelCLUB DE AJEDREZ VALDIVIAMónica Contreras SantibáñezOrlando López Illanes518388054
17e open international de Menton - Tournoi A2018/10/212018/10/27Serge CAIROL'Echiquier MentonnaisClaire PERNOUDJean-Dominique COQUERAUT983361697
17e open international de Menton - Tournoi B2018/10/212018/10/27Serge CAIROL'Echiquier MentonnaisClaire PERNOUDJean-Dominique COQUERAUT984361696
17e open international de Menton - Tournoi C2018/10/212018/10/27Serge CAIROL'Echiquier MentonnaisClaire PERNOUDJean-Dominique COQUERAUT964361695
1st IEFS open chess tournament2018/10/192018/10/27Almutairi, Khaled (KUW)Malkawi, Fadi (JOR) FA,FI,IOGagunashvili, Merab (GEO) FT Abdel Razik, Khaled (EGY)8117383715
1TEMATICO CORUCHEUS DEFESA ALEKHINE 2018/20192018/10/272018/10/27Agostinho RoxoC.C.R.CORUCHÉUSAntonio Coimbra FA (ID 1927434 )Margarida Coimbra (ID 1901191 )753383779
2018 BOTESSA CHESS GAMES FINAL -LADIES2018/10/272018/10/27BOTESSA615387755
2018 KOCAELİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ALTIN ÇOCU2018/10/272018/10/27AHMET AÇIKGÖZ BURAK BAYKALKOCAELİ GHSM KOCAELİ TSFNA İSMAİL ÇOLAK (34561919)NA KEMALETTİN AYAN1200384373
2018 Lardies OpeA Section2018/10/272018/10/27Lizette van RooyenTshwane ChessFA Reyneke Anneline (275032085)PA Jacqui Grobbelaar (294011237)58387236
2018 Lardies OpeB Section2018/10/272018/10/27Lizette van RooyenTshwane ChessFA Reyneke Anneline (275032085)PA Jacqui Grobbelaar (294011237)520387238
2018 Lardies OpeC Section2018/10/272018/10/27Lizette van RooyenTshwane ChessFA Reyneke Anneline (275032085)PA Jacqui Grobbelaar (294011237)530387243
2018 Lardies OpeD Section2018/10/272018/10/27Lizette van RooyenTshwane ChessFA Reyneke Anneline (275032085)PA Jacqui Grobbelaar (294011237)522387262
2018 Lardies OpeE Section2018/10/272018/10/27Lizette van RooyenTshwane ChessFA Reyneke Anneline (275032085)PA Jacqui Grobbelaar (294011237)511387269
2018 Lardies OpeF Section2018/10/272018/10/27Lizette van RooyenTshwane ChessFA Reyneke Anneline (275032085)PA Jacqui Grobbelaar (294011237)532387275
2018 m. Vilniaus miesto antrokų žaibo šachmatų tur2018/10/272018/10/27IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisLaurynas Glebavičius, Virgilijus Maštaitis, Romualdas Kondrotas628387814
2018 m. Vilniaus miesto ikimokyklinukų+pirmokų žai2018/10/272018/10/27IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisLaurynas Glebavičius, Virgilijus Maštaitis,046387819
2018 m. Vilniaus miesto ikimokyklinukų+pirmokų žai2018/10/272018/10/27IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisLaurynas Glebavičius, Virgilijus Maštaitis, Romualdas Kondrotas640387675
2018 m. Vilniaus miesto ketvirtokų žaibo šachmatų2018/10/272018/10/27IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisLaurynas Glebavičius, Virgilijus Maštaitis, Romualdas Kondrotas612387670
2018 m. Vilniaus miesto penktokų+ žaibo šachmatų t2018/10/272018/10/27IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisLaurynas Glebavičius, Virgilijus Maštaitis, Romualdas Kondrotas610387817
2018 m. Vilniaus miesto trečiokų žaibo šachmatų tu2018/10/272018/10/27IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisLaurynas Glebavičius, Virgilijus Maštaitis, Romualdas Kondrotas616387816
2018 Mayor's Cup Chess Tournament Kids DivisionAng2018/10/272018/10/27Edward SerranoACSONA/NM Ronald LlavanesFNA Alfredo Chay, FNA Gabriel Prevandos Jose Fernando Camaya765387989
22nd Abu Dhabi Amateur Chess Tournament2018/10/252018/10/27FO, IA, Zuhair AhmadAbu Dhabi Chess ClubFA Bogdan Garbea987381386
2-3 თანრიგი2018/10/272018/10/27მაია ლომინეიშვილიოლიმპიური ჩემპიონიმაკა მაჩიტიძე719388390
23rd VGI CC Rapid Chess Tournament - Oct 27, 20182018/10/272018/10/27RickyVGI Chess CommunityHansen Siregar628387594
24th VGI CC Rapid Chess Tournament - Nov 3, 20182018/10/272018/10/27RickyVGI Chess CommunityHansen Siregar638389575
27 Oct Monthly Cat B Juniours2018/10/272018/10/27David AcheampongMentors Chess AcademyJohn Solarays, NAWilliam Gideon523388125
27 октября РАПИД2018/10/272018/10/27726387827
27Oct Monthly Cat A Seniors2018/10/272018/10/27David AcheampongMentors Chess AcademyJohn Solarays, NAWilliam Gideon516387769
2º TORNEIO SINSENAT NATAL-RN -27.10.2018-ADX2018/10/272018/10/27ATILA ALECIOADXÁTILA DAMASCENOATILA56387835
3° INTERCOLEGIAL CAISSA 2018 - CLUB USHUAIA JAQUE2018/10/272018/10/27AF RICARDO LUNAPROGRAMA DE AJEDREZ EDUCATIVO - SUBSECRETARIA DE POLITICAS SOCIOEDUCATIVASAR CALAPEÑA BRUNOVAZQUEZ DARIO - AGUSTIN QUIROGA - DARIO JURADO - FRANCO SOSA521388169
35Th Billabong Rapid Chess Tournament ( Under - 112018/10/272018/10/27Harish RastogiKamal Kumar420388530
35Th Billabong Rapid Chess Tournament ( Under - 142018/10/272018/10/27Harish RastogiKamal Kumar418388531
35Th Billabong Rapid Chess Tournament ( Under - 172018/10/272018/10/27Harish RastogiKamal Kumar49388532
35th Billabong Rapid Chess Tournament 2018 ( Under2018/10/272018/10/27Harish RastogiKamal Kumar513388529
392° Mall Florida Center2018/10/272018/10/27Club de ajedrez La FloridaAI Claudio Tossi635388215
4 თანრიგი2018/10/272018/10/27მაია ლომინეიშვილიოლიმპიური ჩემპიონიმაკა მაჩიტძე722388388
4° TORNEO AJEDREZ ESCOLAR x EQUIPOS Col.INMACULADA2018/10/272018/10/27manuel aguirreValenzuela Quezada, Jorge 3416739Mossuto Frez, Enzo 34114786109388501
44th Guernsey International Chess Festival - Holid2018/10/212018/10/27Geert Bailleul747347555
44th Guernsey International Chess Festival - Open2018/10/212018/10/27Geert Bailleul746347554
4th Ambeesh Sinha Memorial FIDE Rapid Rating Tourn2018/10/272018/10/27Abir SinhaGlobal Conference ServicesMS Gopakumar9462383687
4to Torneo mes de Octubre Infantiles ANBA-CBBA (272018/10/272018/10/27N.I. Mauricio Fernando Colque AyaviriClub de Ajedrez ANBA-COCHABAMBAA.D Eliceo Quilla CastroA.D Henry Suarez630387984
5 თანრიგი2018/10/272018/10/27მაია ლომინეიშვილიოლიმპიური ჩემპიონიმაკა მაჩიტიძე724388389
5° PEONCITO FUEGUINO 2018 - CLUB USHUAIA JAQUE MAT2018/10/272018/10/27AF LUNA RICARDOPROGRAMA DE AJEDREZ EDUCATIVO - SUBSECRETARIA DE POLÍTICAS SOCIOEDUCATIVASAR CALAPEÑA BRUNOJURADO DARIO- AGUSTIN QUIROGA - FRANCO SOSA - DARIO VAZQUEZ516388165
50. Gallasz Béla sakk emlékverseny A csoport2018/10/272018/10/27Kozák JánosSzentes Város Önkormányzata, Szentesi Művelődési Központ, Szentesi Sakk SEBartos, Ferenc FAKöhalminé Forrai, Julianna NA960386542
50. Gallasz Béla sakk emlékverseny B1 csoport2018/10/272018/10/27Kozák JánosSzentes Város Önkormányzata, Szentesi Művelődési Központ, Szentesi Sakk SEBartos, Ferenc FAKöhalminé Forrai, Julianna NA734387157
50. Gallasz Béla sakk emlékverseny B2 csoport2018/10/272018/10/27Kozák JánosSzentes Város Önkormányzata, Szentesi Művelődési Központ, Szentesi Sakk SEBartos, Ferenc FAKöhalminé Forrai, Julianna NA727387742
50. Gallasz Béla sakk emlékverseny B2 csoport2018/10/272018/10/27Kozák JánosSzentes Város Önkormányzata, Szentesi Művelődési Központ, Szentesi Sakk SEBartos, Ferenc FAKöhalminé Forrai, Julianna NA016386716
5to Torneo Blitz Peoneros 20182018/10/272018/10/27Víctor MedinaPeoneros Club de AjedrezVíctor Medina516388000
9. Memorijalni turnir "Anto Rmus"2018/10/272018/10/27Dakic MarijanaFondacija "Anto Rmus"; SSCG; SK "Berane" & SK "Gambit"IA Vujacic, Igor 932620FA Perunicic, Zoran 910031998385403
Abierto Cuatro Estaciones edición especial Blitz S2018/10/272018/10/27Mario PetrucciAjedrez MartelliAN Luciano Godoy931387283
Abierto de Ajedrez La Gomera 20182018/10/272018/10/27Excelentisimo Cabildo Insular de La GomeraAF Miguel Ángel Hormiga Amador955384849
Alborz Weekly Rapid 5 Aban 13962017/10/272018/10/27Alborz Chess AssocationSabahi Mohammad(12511498)747310134
Alhaurin II Torneo Escolar2018/10/272018/10/27Cristian Claros Egea y Sebastian Santaella AmateChesscuelaFrancisco Javier Rubio Doblas532387543
Ambeesh Sinha Memorial BLITZ2018/10/272018/10/27Abir SinhaGlobal Conference ServicesMS Gopakumar9174388070
Anuradhapura District Youth Chess Championship - 22018/10/262018/10/27IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaFA R.P.D.R. ThilakarathneMr. W.M.R. Thisal Weerasinghe33390198
Atahualpa BUllet segunda edición2018/09/152018/10/27Club AtahualpaJesús Alberto Coca1842378500
AUT STMK 2018 KREIS SÜD JUGENDMEISTERSCHAFT2018/10/262018/10/27Johann WimmerSpg. Feldbach-KirchbergRS Arnold PristernikRS Arnold Pristernik526382969
Betzy Fallas Marin in Memorian2018/10/272018/10/27Neeshmy NúñezComision Femenena/ FCACENeeshmy Núñez55387837
BIG WIN PRESTIGECUP 20182018/10/272018/10/27SERGEY MYSTAOVBrand Chess Life AcademyF.A Twinamatsiko RonaldF.A Tugume Richard, Namwanza Kennedy635387165
Blitz Betzy Fallas Marin in Memorian2018/10/272018/10/27Neeshmy NúñezComision Femenina/ FCACRIA Carolina MuñozJoshebeth Núñez931387622
Blitz del Litoral2018/10/272018/10/27Federacion Santafesina de AjedrezAI Juan Jose HuergoLionel Vivas722388023
Boljetin 2018.- TURNIR JE OTKAZAN2018/10/272018/10/2700380530
Brzopotezni turnir Radnicki - 27.10.2018 (5 min)2018/10/272018/10/27Kotevski DraganSK RadnickiXY00386794
CABOR CATUR PORSENI PERMATA GBKP 20182018/10/272018/10/27HAGA GINTING MANIKPORSENI PERMATA GBKPSAMMIN PALANDA WN, PNSYAMSUL MAARIF NA, ERI EMBUN WD435378685
Camat Cup I Kec. Pesantren Kota Kediri : Senior2018/10/272018/10/27Agus Priyanto, SKM.,M.PdCamatTriatmoko, S.Pd.S.E,M.Sn,WN,PD,FA772387497
Camat Cup I Kec. Pesantren Kota Kediri : U122018/10/272018/10/27Agus Priyanto, SKM.,M.PdCamatTriatmoko, S.Pd.S.E,M.Sn,WN,PD,FA652387504
Camat Cup I Kec. Pesantren Kota Kediri : U162018/10/272018/10/27Agus Priyanto, SKM.,M.PdCamatTriatmoko, S.Pd.S.E,M.Sn,WN,PD,FA638387500
Camat Cup I Kec. Pesantren Kota Kediri : U92018/10/272018/10/27Agus Priyanto, SKM.,M.PdCamatTriatmoko, S.Pd.S.E,M.Sn,WN,PD,FA648387505
CAMPEONATO DEL CAVB - Fase Preliminar2018/10/092018/10/27Círculo de Ajedrez de Villa Ballester615383398
Campeonato Escolar CXSP Sub 104ª Etapa2018/10/272018/10/27CXSPCXSPAnderson WilliansAlbano AgostinhoVictor Cavinato518388761
Campeonato Escolar CXSP Sub 144ª Etapa2018/10/272018/10/27CXSPCXSPAnderson WilliansAlbano AgostinhoVictor Cavinato59388768
Campeonato Escolar CXSP Sub 84ª Etapa2018/10/272018/10/27CXSPCXSPAnderson WilliansAlbano AgostinhoVictor Cavinato517388760
Campeonato Escolar CXSP Sub124ª Etapa2018/10/272018/10/27CXSPCXSPAnderson WilliansAlbano AgostinhoVictor Cavinato34388767
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO CINCO FEMENINO2018/10/202018/10/27Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 730113856386209
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO CUATRO FEMENINO2018/10/202018/10/27Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 730113856386206
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO DOS FEMENINO2018/10/202018/10/27Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 730113855386202
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO TRES FEMENINO2018/10/202018/10/27Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 730113855386204
CAMPEONATO SEMIFINAL 2018GRUPO UNO FEMENINO2018/10/202018/10/27Mynor SalasFENAGAN. Quintana, Juan Jose ID: 730113855386200
CCA2018/10/272018/10/27Balakrishna PrabhuBalakrishna Prabhu58387787
Championship Yuzhny under 14 rapid2018/10/272018/10/2714109255 Shpilevoy, Eugen NA1112387738
Circuito Blitz CXSSP 2018 Etapa 43 (Dobradinha)2018/10/272018/10/27Tania CarvalhoID 5931 Clube de Xadrez de São Sebastião de ParaísoID 2102706 Gerson Peres Batista725386607
Circuito BLITZ FIDE CXSP 2018 - Quadragésima Etapa2018/10/272018/10/27Celso Villares de FreitasClube FoxAR Jose, Anderson W Amaro [2138514]1123387944
Circuito de Ajedrez Suburbano IV ABIERTA2018/10/272018/10/27Vargas Cortes, Gustavo 5105757Vargas Cortes, Gustavo (MEX)Vargas Cortes, Gustavo 5105757615388336
Circuito Escolar sáb 27/10 CA Villa Ballester, 14h2018/10/272018/10/27Círculo de Ajedrez de Villa Ballester00387039
Circuito Escolar sáb 27/10 CA Villa Ballester, 14h2018/10/272018/10/27Círculo de Ajedrez de Villa Ballester00387037
Circuito Escolar sáb 27/10 CA Villa Ballester, 14h2018/10/272018/10/27Círculo de Ajedrez de Villa Ballester00387038
Circuito Escolar sáb 27/10 CA Villa Ballester, 14h2018/10/272018/10/27Círculo de Ajedrez de Villa Ballester00387035
CIRCUITO MUNICIPAL DE XADREZ ESCOLAR 2018 - ETAPA2018/10/272018/10/27Silas Pereira de Oliveira NetoMUNICÍPIO DE CASCAVEL E CLUBE DE XADREZ DE CASCAVELAA João Paulo Polles024387303
CIRCUITO MUNICIPAL DE XADREZ ESCOLAR 2018 - ETAPA2018/10/272018/10/27Silas Pereira de Oliveira NetoMUNICÍPIO DE CASCAVEL E CLUBE DE XADREZ DE CASCAVELAA João Paulo Polles511387840
CIRCUITO MUNICIPAL DE XADREZ ESCOLAR 2018 - ETAPA2018/10/272018/10/27Silas Pereira de Oliveira NetoMUNICÍPIO DE CASCAVEL E CLUBE DE XADREZ DE CASCAVELAA João Paulo Polles34387842
CIRCUITO MUNICIPAL DE XADREZ ESCOLAR 2018 - ETAPA2018/10/272018/10/27Silas Pereira de Oliveira NetoMUNICÍPIO DE CASCAVEL E CLUBE DE XADREZ DE CASCAVELAA João Paulo Polles523387841
Circuito Regional Oeste de Xadrez 2018 - 8ª Etapa2018/10/272018/10/27Dalvan Jose FranceschinaClube de Xadrez de ChapecóAA Viott, Michel [ID FIDE 22732870]AA Vailon, Renato [ID FIDE 22733868];638387057
Circuito Regional Oeste de Xadrez 2018 - 8ª Etapa2018/10/272018/10/27Dalvan Jose FranceschinaClube de Xadrez de ChapecóAA Viott, Michel [ID FIDE 22732870]AA Vailon, Renato [ID FIDE 22733868];628387058
Circuito Regional Oeste de Xadrez 2018 - 8ª Etapa2018/10/272018/10/27Dalvan Jose FranceschinaClube de Xadrez de ChapecóAA Viott, Michel [ID FIDE 22732870]AA Vailon, Renato [ID FIDE 22733868];644387059
Circuito Regional Oeste de Xadrez 2018 - 8ª Etapa2018/10/272018/10/27Dalvan Jose FranceschinaClube de Xadrez de ChapecóAA Viott, Michel [ID FIDE 22732870]AA Vailon, Renato [ID FIDE 22733868];646387060
Circuito Regional Oeste de Xadrez 2018 - 8ª Etapa2018/10/272018/10/27Dalvan Jose FranceschinaClube de Xadrez de ChapecóAA Viott, Michel [ID FIDE 22732870]AA Vailon, Renato [ID FIDE 22733868];638387061
Circuito Regional Oeste de Xadrez 2018 - 8ª Etapa2018/10/272018/10/27Dalvan Jose FranceschinaClube de Xadrez de ChapecóAA Viott, Michel [ID FIDE 22732870]AA Vailon, Renato [ID FIDE 22733868];617387062
Clasificatorio Escalerilla Club Bobby Fischer de T2018/10/272018/10/27Sergio Cáceres VásquezClub Bobby Fischer de TalcaSergio Cáceres Vásquez720388613
Club Argentino de ajedrez- BLITZ SABADO 27/10/1852018/10/272018/10/27Dr. Paz, MarioSub-Comision de torneos - Club Argentino de AjedrezAN Kiszkiewicz, Ivan1131387974
CLUB DE AJEDREZ CHILE - COPA PROFESOR GRASSAU2018/10/272018/10/27MARCELO JORQUERA CAHUINCLUB DE AJEDREZ CHILEAR MANUEL REVECO733387999
Colombo District Youth Chess Championship - 20182018/10/262018/10/27IA Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri LankaIA Erosh JayasingheFA Pavithra AthukoralaNA Tharindu Weerasekara34386916
Colorato Kupa 2018 Szombathely1.játéknap2018/10/272018/10/27751387710
COPA IRT 46 aniversario CLUB DE AJEDREZ MAGDALENA2018/10/222018/10/27CLUB DE AJEDREZ MAGDALENAAI Ulises Cuellar 38041806633386257
Copa Amistad 2018 Torneo 2 Sede CAB Cat. Sub142018/10/272018/10/27C.A. CSM - Deportes UNLa - Juego Ciencia - C.A.BanfieldAN José Luis RamosAR Joaquín Palomares78387995
Copa Amistad 2018- Torneo 2 en el C A Banfield V.2018/10/272018/10/27GHS - NM -JLRCAB - Juego Ciencia - C.A. CSM - Deportes UNLaAN José Luis Ramos736379854
Copa Amistad 2018- Torneo 2 en el C A Banfield V.2018/10/272018/10/27GHS - NM - JLRCAB - JC - C.A. CSM - Deportes UNLaAN José Luis Ramos713387996
Copa Jaraguá de Xadrez Blitz - 4ª Etapa - CATEGORI2018/10/272018/10/27Karina KanzlerClube de Xadrez de Jaraguá do Sul - CXJaAF Luciano Rietter620386840
Copa Jaraguá de Xadrez Blitz - 4ª Etapa - ESCOLAR2018/10/272018/10/27Karina KanzlerClube de Xadrez de Jaraguá do Sul - CXJaAF Luciano Rietter622386842
Copa Jaraguá de Xadrez Blitz - 4ª Etapa - ESCOLAR2018/10/272018/10/27Karina KanzlerClube de Xadrez de Jaraguá do Sul - CXJaAF Luciano Rietter626386841
Copa Jaraguá de Xadrez Rápido - 4ª Etapa - 27/10/12018/10/272018/10/27Karina KanzlerClube de Xadrez de Jaraguá do Sul - CXJaAF Luciano Rietter657386839
Cupa "Micul sahist" - editia a LI a - 27octombrie2018/10/272018/10/27Cioara Andrei-NestorCs Gambitul Damei PloiestiCioara Andrei-Nestor750387705
Cupa CENTENAR sah pentru copiii din satele romanes2018/10/272018/10/27Ursan Cornel MariusACS GAMBIT HusiMunteanu MaricelCiobanu GinuGhiurtu Aurelian9101387923
Ekipno prvenstvo Vojvodine u ubrzanom šahu za 20182018/10/272018/10/27Danko BokanŠahovski savez Vojvodine u tehničkoj organizaciji ŠK Sloven RumaUšljebrka SlobodanTešić Dragan785387947
El Tunel2018/10/142018/10/27Greyvin Amaya (6517099)Ajedrez.crJosue Amaya (6502822)910383211
Etapa do Circuito Sul-Mato-Grossense de Xadrez RÁP2018/10/272018/10/27Federação Sul-Mato-Grossense de Xadrez - FESMAXFederação Sul-Mato-Grossense de Xadrez - FESMAXAF Angelo Mendonça de SouzaAA Leandro Varres521387826
EV 100 noorte kiirturniiride sari SÜGIS 2018 - III2018/10/272018/10/27Tallinna MaleklubiFA Hendrik Olde [4500504]FA Tarmo Tuul [4502175]717387449
EV 100 noorte kiirturniiride sari SÜGIS 2018 - III2018/10/272018/10/27Tallinna MaleklubiFA Hendrik Olde [4500504]FA Tarmo Tuul [4502175]Margareth Olde [4503082]724387450
EV 100 noorte kiirturniiride sari SÜGIS 2018 - III2018/10/272018/10/27Tallinna MaleklubiFA Hendrik Olde [4500504]FA Tarmo Tuul [4502175]713387451
Fecha 17 Torneo Blitz ANBA CBBA (27/10/2018)2018/10/272018/10/27N.I Mauricio Fernando Colque AyaviriClub de Ajedrez ANBA-CBBAA.N Hugo David ArteagaA.D Jose Carlos Colque612387997
Fedoseev v Van Foreest2018/10/212018/10/27Loek van Wely 1000268St. Schaaktoernooi N.O.-NederlandFrans Peeters 1035410Huub Blom 1016156Ad Bruijns 1039466, Erik van Elven 102968162386232
Festival de Ajedrez Guadalajara 2018Novatos2018/10/272018/10/27A. Amézquita044387649
Festival de Ajedrez Guadalajara 2018Sub 102018/10/272018/10/27A. Amézquita023387651
Festival de Ajedrez Guadalajara 2018Sub 142018/10/272018/10/27A. Amézquita026387650
Festival de Xadrez SESC Catanduva - 1 ANODATA: 27/2018/10/272018/10/27SESC SPSESC SP & Superliga de Xadrez[2119218] NA Jose Antonio Sousa Jr[979] AA Marcelo M. SousaAA Andre Cesar Goes349387749
FESTIVAL SESC JUNDIAI U08, 10 e 12 [4563/18] ID CB2018/10/272018/10/27SESC SPSESC SP & Superliga de Xadrez[2119218] NA Jose Antonio Sousa Jr[979] AA Marcelo M. SousaAA Andre Cesar Goes629389316
Final - Campeonato Brasiliense Absoluto STD 2018.2018/10/192018/10/27Raimundo Nascimento FelixFederação Brasiliense de XadrezNA Westerley B. Campos (2125420)78385375
Final Soprole 20182018/10/272018/10/27SoproleAI Claudio Tossi7106388213
Frauenschachopen 201827.Oktober 20182018/10/272018/10/27Roger LoupRoger LoupRoger Loup520387848
Fthinoporinos Marathonios-Anoixto Blitz Kallitheas2018/10/272018/10/27Stefanidi Maria-AnnaΣκακιστικός Όμιλος ΚαλλιθέαςNA Tsouba Maria (4231643)NA Tsouba Adamantia (4236548)925382854
Fthinoporinos Marathonios-Anoixto Rapid Kallitheas2018/10/272018/10/27Stefanidi Maria-AnnaSkakistikos Omilos KallitheasNA Tsouba Maria (4231643)NA Tsouba Adamantia (4236548)747382861
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư79383923
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư712384242
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư714384243
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư713384244
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư719384245
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư720384246
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư718384247
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư716384248
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư717384249
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư33384250
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư34384251
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư34384252
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư77384253
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư56384254
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư713384255
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư77384256
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư710384257
Giải cờ vua, cờ tướng học sinh phổ thông quận Ba Đ2018/10/272018/10/27Phòng GD&ĐT quận Ba Đình & Trường TTTN 10-10Đỗ Vũ Thư79384258
Giải Quân Đội Tháng 10-U112018/10/272018/10/27713388051
Giải Quân Đội Tháng 10-U62018/10/272018/10/27722388052
Giải Quân Đội Tháng 10-U72018/10/272018/10/27714388047
Gran pri 152018/10/272018/10/27jajaja1117387975
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/27Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya33393883
Hambantota District Youth Chess Championship 2018/2018/10/272018/10/27Lankanath Sanjaya [NA]Chess Federation Of Sri LankaLankanath Sanjaya [NA]D.G.D.Chamil Thilakarathna [DA], Nimal Ambepitiya12393884
Homenaje II Memorial Juan Miguel Riveros (PAR) IA_2018/10/272018/10/27Luis Roman CabreraClub Deportivo de Puerto SajoniaMartinez M Catalino (PAR) IA,IF00387319
Hoogeveen 2018 Amateur 1 (middag)2018/10/202018/10/27Loek van Wely 1000268St. Schaaktoernooi N.O.-NederlandFrans Peeters 1035410Huub Blom 1016156Ad Bruijns 1039466, Erik van Elven 1029681890382098
Hoogeveen 2018 Amateur 2 (ochtend)2018/10/202018/10/27Loek van Wely 1000268St. Schaaktoernooi N.O.-NederlandFrans Peeters 1035410Huub Blom 1016156Ad Bruijns 1039466, Erik van Elven 1029681865382099
Hoogeveen Open 2018 (semi-finals and finals)2018/10/262018/10/27Loek van Wely 1000268St. Schaaktoernooi N.O.-NederlandFrans Peeters 1035410Huub Blom 1016156Ad Bruijns 1039466, Erik van Elven 102968124382101
Hoogeveen Open 2018First four played semi-final an2018/10/202018/10/27Loek van Wely 1000268St. Schaaktoernooi N.O.-NederlandFrans Peeters 1035410Ad Bruijns 1039466Erik van Elven 1029681, Huub Blom 1016156982382097
Humacao Open 2018Categoria Aficionados2018/10/272018/10/27Jonathan Barreto Arzola FIDE # 3105652International Chess CorporationIsmael R. Soto González FIDE # 3102254510384205
Humacao Open 2018Categoria Estudiantil2018/10/272018/10/27Jonathan Barreto Arzola FIDE # 3105652International Chess CorporationIsmael R. Soto González FIDE # 310225457384210
Humacao Open 2018Categoria Semi-Pro y Abierta2018/10/272018/10/27Jonathan Barreto Arzola FIDE # 3105652International Chess CorporationIsmael R. Soto González FIDE # 310225457384200
I - Open de Xadrez Trovão Top 10 x 10 Clube ASCADE2018/10/272018/10/27Apoio: Sebastiao MagalhaesXadrezDFAgnaldo Braga da Silva712387863
I TORNEIO DE XADREZ ESTUDANTIL E ADULTO CEI 1o ao2018/10/272018/10/27Victor Hugo Camila MassineVictor Hugo MassineAmaro AntonioVictor Hugo Massine59386883
I TORNEIO DE XADREZ ESTUDANTIL E ADULTO CEI 4o e2018/10/272018/10/27Victor Hugo Camila MassineVictor Hugo MassineAmaro AntonioVictor Hugo Massine33386884
I TORNEIO DE XADREZ ESTUDANTIL E ADULTO CEI 6o e2018/10/272018/10/27Victor Hugo Camila MassineVictor Hugo MassineAmaro AntonioVictor Hugo Massine58386886
I TORNEIO DE XADREZ ESTUDANTIL E ADULTO CEI 8o e2018/10/272018/10/27Victor Hugo Camila MassineVictor Hugo MassineAmaro AntonioVictor Hugo Massine59386887
I TORNEIO DE XADREZ ESTUDANTIL E ADULTO CEI Adult2018/10/272018/10/27Victor Hugo Camila MassineVictor Hugo MassineAmaro AntonioVictor Hugo Massine57386885
I TORNEIO DE XADREZ ESTUDANTIL E ADULTO CEI Ens M2018/10/272018/10/27Victor Hugo Camila MassineVictor Hugo MassineAmaro AntonioVictor Hugo Massine58386888
I FESTIVAL CONTRA EL CÁNCER RÁPIDO 20MIN+05SEC2018/10/272018/10/27SUSAN MEDINA PEÑACEDDU UJED-INICIACIÓN DEPORTIVA-PONYS NEGROSANTONIO ROJAS RENDON525388252
I FESTIVAL CONTRA EL CÁNCER RÁPIDO 20MIN+05SEC PRO2018/10/272018/10/27SUSAN MEDINA PEÑACEDDU UJED-INICIACIÓN DEPORTIVA-PONYS NEGROSANTONIO ROJAS RENDON410388251
I кубок ДЮСШ№7 по шахматам. 2 этап -рапидГруппа B2018/10/202018/10/27ДЮСШ№7Кириллов А.Ю.8100387129
I Кубок МБУ ДО ДЮСШ №7 по шахматамГруппа AB-3 этап2018/10/202018/10/27МБУ ДО ДЮСШ №7 по шахматамКириллов А.Ю.080406794
I Кубок МБУ ДО ДЮСШ №7 по шахматамГруппа А-2 этап-2018/10/202018/10/27МБУ ДО ДЮСШ №7 по шахматамКириллов А.Ю.948386047
II IRT AJEPAR 2018 SUB 1800Ajedrez Mbarete, Paragu2018/10/262018/10/27Krish CaballeroA.N. Krish Gissela Caballero VazquezA.N. Krish Gissela Caballero VazquezNoelia Elizabeth Caballero VazquezOscar Caballero Reyes747387382
II juniorska liga centar2018/09/222018/10/27GM Alojzije JankovićHrvatski šahovski savezIA Slavko Bejuk, (14517361)Miroslav Horina, Marin Domović,11105332558
II Open Internacional Memorial Leonardo García-Jun2018/10/272018/10/27Juan José Hidalgo MateosCírculo Mercantil e Industrial de SevillaFélix Ramos SuriaAntonio Chaves López873377496
II Open Rapidas Alhaurin de la Torre2018/10/272018/10/27Cristian Claros Egea y Sebastian Santaella AmateChesscuelaFrancisco Javier Rubio Doblas957380532
II этап Рапид Гран При - Челны2018/10/272018/10/27Князев И. Н,950387896
III Etapa do Circuito Sul-Mato-Grossense de Xadrez2018/10/272018/10/27Federação Sul-Mato-Grossense de Xadrez - FESMAXFederação Sul-Mato-Grossense de Xadrez - FESMAXAF Angelo Mendonça de SouzaAR Mário GonzalesAR Mário Gonzales520383714
III RELÁMPAGO 2.018 - 54° ANIVERSARIO DE LA FUSIÓ2018/10/272018/10/27Á. R. Pablo LyzymysiukSUBCOMISIÓN DE AJEDREZ - SFUVVD Y BIB. POP. 1° DE MAYO (FUSIONADAS)Á. R. Pablo Lyzymysiuk513388605
III TORNEO "JULIO ERNESTO GRANDA ZUÑIGA" ADUNI-VE2018/10/272018/10/27JAIME BAUTISTAACADEMIA ADUNI-CESAR VALLEJO VILLA EL SALVADORRIVERO ORTZ, JUSTINO587387825
III TORNEO "JULIO ERNESTO GRANDA ZUÑIGA" VALLEJO-V2018/10/272018/10/27JAIME BAUTISTAACADEMIA ADUNI-CESAR VALLEJORIVERO ORTZ, JUSTINO561387824
III° RUDOLF CHAROUSEK2018/10/272018/10/27Del Bianco, Juan CarlosComision de Ajedrez del Banco CredicoopDel Bianco, Juan Carlos714387987
IMA MAHASPORTS MAHARASHTRA LEVEL CHESS TOURNAMENT2018/10/272018/10/27PRAVIN HENDIMA36387311
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian01383815
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian01383821
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian01383822
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian08383830
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian08383831
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian09383839
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian013383837
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian723386855
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian719386853
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian719386857
Infantil - Festival de Ajedrez VIII Centenario Uni2018/10/272018/10/27Gonzalez de la Nava, AmadorIA Lopez Rodriguez, EduardoGarcia del Castillo, Adrian719386852
Interschool chess tournament2018/10/272018/10/27DCBZhao Xue531387669
IRT Aso-Ajedrez Sucre Sub-1900CIRCUITO IRT ORIENTA2018/10/252018/10/27AR Rigoberto Vargas R.Prof. Rigoberto Vargas R.AI Ulises Hernández B.AR Rigoberto Vargas R.621384791
IRT Circuito de Ajedrez Rápido "Ex-Presidentes 2012018/10/272018/10/27IA Zaragoza Martinez, Enrique 5113563Lic. Jácome Jiménez, Abel 5133882IA Zaragoza Martinez, Enrique 5113563512383054
IV Copa El Carmelo sub 102018/10/272018/10/27Mario AriasAN Fernando Infante 3846377549387635
IV Copa El Carmelo sub 132018/10/272018/10/27Mario AriasAN Fernando Infante 3846377534387636
IV Copa El Carmelo Sub 162018/10/272018/10/27AN Fernando Infante 3846377510387637
IV Copa El Carmelo sub 72018/10/272018/10/27Mario AriasAN Fernando Infante 3846377523387634
IX Torneio Jovem Marquês de Pombal - Sub08 a Sub142018/10/272018/10/27Jorge BarrentoSecção de Xadrez "Oficina Criativa" - FabrikartsCarlos Ferreira522359841
Jogos Estudantis RJ 2018U14 (A Masc)2018/10/272018/10/27SEELJE/RJSEELJE/RJ - FEXERJIA Marcelo EinhornAA Angelo BentoAD Luiz Antonio Bardaro Manzi; Professores CXZO513380195
Jogos Estudantis RJ 2018U14 F (A Fem)2018/10/272018/10/27SEELJE/RJSEELJE/RJ - FEXERJIA Marcelo EinhornAA Angelo BentoAD Luiz Antonio Bardaro Manzi; Professores CXZO59380197
Jogos Estudantis RJ 2018U17 (B Masc)2018/10/272018/10/27SEELJE/RJSEELJE/RJ - FEXERJIA Marcelo EinhornAA Angelo BentoAD Luiz Antonio Bardaro Manzi; Professores CXZO516380199
Jogos Estudantis RJ 2018U17 F (B Fem)2018/10/272018/10/27SEELJE/RJSEELJE/RJ - FEXERJIA Marcelo EinhornAA Angelo BentoAD Luiz Antonio Bardaro Manzi; Professores CXZO511380200
JUNIOR CATEGORY CHESS IN SCHOOL THRISSUR 20182018/10/272018/10/27SASIDHARAN V [CHESS ASSOCIATION THRISSUR SECRETARY]MAHIMA CONCELING CENTER VALAPPADNOUSHAD K U5202387510
Junioru Kauss 3.sp.kl 27.-28.10.20182018/10/272018/10/27RKĢ un biedrība KaissaDiāna MatisoneDana Matisone829387818
Kadetsko prvenstvo ŠK Travno 2018 rejting2018/10/202018/10/27Nikola CetinaŠK TravnoJelenko MikacinićNikola Cetina99386052
Kaunas All Saints' Day Rapid Chess Tournament - 202018/10/272018/10/27Vaidotas BublysŠK "Margiris", A.Gustaičio ŠK, KŠFAlgirdas RauduvėJonas Ridzvanavičius946383113
KEJOHANAN CATUR TERBUKA BERPASUKAN SEMSALD EDISI 12018/10/272018/10/27HAMDI BIN MUSINSEKOLAH MENENGAH SAINS LAHAD DATUARDIAN SYAH MUMINGMUHAMMAD KHAZALIMOHD IDRIS ABDULLAH472387582
KEJOHANAN CATUR TERBUKA KIPMART MELAKA 2018KATEGOR2018/10/272018/10/27RizalNA Kamar DaniNA Ariff, Syawal Aqmar Shahrir (5712050)733387555
KEJOHANAN CATUR TERBUKA KIPMART MELAKA 2018KATEGOR2018/10/272018/10/27RizalNA Kamar DaniNA Ariff, Syawal Aqmar Shahrir (5712050)723387553
KEJOHANAN CATUR TERBUKA PIALA DATUK BANDAR PETALIN2018/10/272018/10/27Perpustakaan Komuniti Petaling JayaFA/FI/CM Mohd Fadli Zakaria (5700558)Zakaria, Mohd Faisal (5709687)7111387353
KEJOHANAN CATUR TERBUKA PIALA DATUK BANDAR PETALIN2018/10/272018/10/27Perpustakaan Komuniti Petaling JayaFA/FI/CM Mohd Fadli Zakaria (5700558)NA Ellie Emira Syamimi Ahmad Nazari (5711835)772387360
KEJOHANAN CATUR TERBUKA PIALA DATUK BANDAR PETALIN2018/10/272018/10/27Perpustakaan Komuniti Petaling JayaFA/FI/CM Mohd Fadli Zakaria (5700558)Foo Sern Xian (5723604)7121387332
KEJOHANAN CATUR TERBUKA SK BATU LANCHANG 20182018/10/272018/10/27Sangara Nanda SK Batu LanchangNA Saiful AsyrafIA Lim Poay Sim774387383
KEJUARAAN CATUR BEREGU ANTAR MAHASISWA P0LBAN KE V2018/10/272018/10/27SAMIN POLANDA WNPOLBANDARWIS PULUNGAN WNHARYATUN ARMANSYAH WN7178389015
KIEV CHESS CENTER (Blitz, 2018-10-27)2018/10/272018/10/27Koval Oleg (UKR) /14140870/KIEV CHESS CENTERPepa Yurij (UKR), FA /14136422/Sedliar Jurij (UKR), IA /14120410/1126387832
Kinder Chess League U11 (ША "ФАВОРИТ" 27.10.2018)2018/10/272018/10/27Бейкутов Д.Н.Шахматная Академия "ФАВОРИТ"Сухов М.А.Бейкутов Д.Н., Сухов М.А.634387712
Kinder Chess League U7 (ША ФАВОРИТ 27.10.2018)2018/10/272018/10/27Бейкутов Д.Н.Шахматная академия "ФАВОРИТ"Сухов М.А.Бейкутов Д.Н., Сухов М.А.625387722
Kiryat Ono Autumn 2018 rapid A2018/10/272018/10/27Reshef, Nir (ISR) [2814447]Ross, Oded (ISR) FA [2811189]Poleg, Matan (ISR) [2811472]512387687
Kiryat Ono Autumn 2018 rapid B2018/10/272018/10/27Reshef, Nir (ISR) [2814447]Ross, Oded (ISR) FA [2811189]Poleg, Matan (ISR) [2811472]528387688
Kiryat Ono Autumn 2018 rapid C2018/10/272018/10/27Reshef, Nir (ISR) [2814447]Ross, Oded (ISR) FA [2811189]Poleg, Matan (ISR) [2811472]534387689
Kollam District Inter School Team Chess Catogory 12018/10/272018/10/27Prof. Dr. Mathew K. JacobChess Association Kollam & YMCA KollamGregory Daniel [NA, IND, ID: 4665 9200]38387642
Kollam District Inter School Team Chess Catogory 22018/10/272018/10/27Prof. Dr. Mathew K. JacobChess Association Kollam & YMCA KollamGregory Daniel [NA, IND, ID: 4665 9200]429387643
Labuan Fun Chess (U9)2018/10/272018/10/27Karen MasudalKelab Catur UMSKALJonathan LikohMuhammad Aiman Bin Tarmizi629387564
Laerskool George Suid Junior Skaaktoernooi2018/10/272018/10/27Karen AdendorffKaren AdendorffNA George Swart563387508
Latvian students' chess championship 2018/20192018/10/272018/10/27 IA Alberts Cimins FIDE ID 11601787LASSFA Arturs Mihailovs FIDE ID 1160369063387658
Lejweleputswa 1st Qualifier 2019 Open2018/10/272018/10/27Fanie PretoriusCarl Wentzel016387469
Lejweleputswa 1st Qualifier 2019 u/102018/10/272018/10/27Carl Wentzel18387217
Lejweleputswa 1st Qualifier 2019 u/122018/10/272018/10/27Fanie PretoriusCarl Wentzel015387494
Lejweleputswa 1st Qualifier 2019 U/142018/10/272018/10/27Fanie PretoruisCarl Wentzel018387466
Liechtensteiner Landesmeisterschaft 2018Junioren2018/10/272018/10/27FA Dominik WolfingerLiechtensteiner SchachverbandFA Dominik Wolfinger718384960
LIGA CATUR SCUA M2 Seri 5 2018 -SD2018/10/272018/10/27Ari A SlametSCUA M2Hijrah Nurjayadi WNHendry Y Heriyanto WN526388085
Liga Puertorriquena de Clubes 20182018/09/222018/10/27Omar Aneses BocanegraAsociacion de Clubes de Ajedrez de Puerto RicoOmar Aneses BocanegraLuis Sosa TraniGabriel Pinales1045378481
Liga Puertorriqueña de Clubes 20182018/09/222018/10/27Omar Aneses BocanegraAsociacion de Clubes de Ajedrez de Puerto RicoOmar Aneses Bocanegra1024370955
Liga Rapido Zona Norte Rodriguez2018/10/272018/10/27Enrique Contessotto725388342
LIJAQUE Primaria Alta Jornada 2 Apertura 2018-20192018/10/272018/10/275117127 NA Ramirez Osio, Julio Adrian439387950
LIJAQUE Primaria Baja Jornada 2 Apertura 2018-20192018/10/272018/10/275117127 NA Ramirez Osio, Julio Adrian421387946
LIJAQUE Secundaria Jornada 2 Apertura 2018-20192018/10/272018/10/275117127 NA Ramirez Osio, Julio Adrian413387957
Memoriál Antonína Rakušana2018/10/272018/10/27ing. Lubor FrancSokol KolínJindřich Vejvoda728387784
Memorial de Xadrez Clodoaldo , Rafael , e Danilo 22018/10/272018/10/27Djalma Cardoso Lima NetoAACBX351Jose Gustavo Dos Santos Marques03387591
Memorial de Xadrez Clodoaldo , Rafael , e Danilo 22018/10/272018/10/27Djalma Cardoso Lima NetoAACBX351Jose Gustavo Dos Santos Marques59387584
Memorial de Xadrez Clodoaldo , Rafael , e Danilo 22018/10/272018/10/27Djalma Cardoso Lima NetoAACBX351Jose Gustavo Dos Santos Marques519387585
Memorial de Xadrez Clodoaldo , Rafael , e Danilo 22018/10/272018/10/27Djalma Cardoso Lima NetoAACBX351Jose Gustavo Dos Santos Marques513387586
Memorial de Xadrez Clodoaldo , Rafael , e Danilo 22018/10/272018/10/27Djalma Cardoso Lima NetoAACBX351Jose Gustavo Dos Santos Marques517387589
Memoriál Vladimíra Mikuleho 20182018/10/272018/10/27Václav VolmanŠK Lomnice nad PopelkouIng. Václav Volman947382264
MUCKO liga mládeže Bardejov GPX 2018-2019 1.kolo2018/10/272018/10/27Václav SemanišinŠK BLS Bardejov a Cukráreň MUCKOMarian Jura717387010
Nagylók kupa I. korcsoport2018/10/272018/10/27Katona FerencSzabó Anna611387856
Nagylók kupa II. korcsoport2018/10/272018/10/27Katona FerencSzabó Anna621387857
Nagylók kupa III. korcsoport2018/10/272018/10/27Katona FerencSzabó Anna621387858
Nagylók kupa IV. korcsoport2018/10/272018/10/27Katona FerencSzabó Anna628387859
Nagylók kupa kezdők2018/10/272018/10/27Katona FerencSzabó Anna68387855
Naxçıvan Şahmat Mərkəzi, tempo turnir2018/10/272018/10/27Naxçıvan MR Şahmat FederasiyasıEmin Hajiyev9102388042
Nopean shakin maraton 20182018/10/272018/10/27Ville JunnilaTuTSVille Junnila1520387683
Northern Cape Open 2018 B - Section (CHESSA)(Max R2018/10/262018/10/27Warren Ahjum (FIDE ID 14330555)Northern Cape ChessLoyd Wellen (FIDE ID 123065330)613384878
Northern Cape Open 2018 C - Section (CHESSA)(Max R2018/10/272018/10/27Warren Ahjum (FIDE ID 14330555)Northern Cape ChessLoyd Wellen (FIDE ID 123065330)57384876
O Pohár penzionu Protěž - Fischerovy šachy2018/10/272018/10/27Jaroslav ŠmídŠK Lípa, z.s.Milan BorůvkaJaroslav Šmíd727387756
Octava fecha del Provincial de Ajedrez en Misiones2018/10/272018/10/27Andrez BaezEscuela de Ajedrez Club San MartinEnzo Oliveira ID182249010387445
Octava fecha del Provincial de Ajedrez en Misiones2018/10/272018/10/27Andrez BaezEscuela de Ajedrez Club San MartinEnzo Oliveira ID182249031387406
Octava fecha del Provincial de Ajedrez en Misiones2018/10/272018/10/27Andrez BaezEscuela de Ajedrez Club San MartinEnzo Oliveira ID18224900383496
Octava fecha del Provincial de Ajedrez en Misiones2018/10/272018/10/27Andrez BaezEscuela de Ajedrez Club San MartinEnzo Oliveira ID182249030387409
Octava fecha del Provincial de Ajedrez en Misiones2018/10/272018/10/27Andrez BaezEscuela de Ajedrez Club San MartinEnzo Oliveira ID182249016387410
Octava fecha del Provincial de Ajedrez en Misiones2018/10/272018/10/27Andrez BaezEscuela de Ajedrez Club San MartinEnzo Oliveira ID18224903387412
One Day Hooghly District (U-14) Rapid Chess Tourn2018/10/272018/10/27IA R.C. ChatterjeeHooghly Dist. Chess Association & Modern Chess Academy, RishraIA Dr. Samir Mallick7122387124
OPEN IRT SUB 1600 CLUB AJEDREZ NACIMIENTO2018/10/272018/10/27CLUB AJEDREZ NACIMEINTOAF. CRISTIAN ESTRADA SANDOVAL549387898
Orhaneli 29 Ekim Hızlı Satranç Turnuvası10 YAŞ Ve2018/10/272018/10/27Aziz TURHANOrhaneli Satranç İlçe Temsilciliği ve Orhanemi MEMOsman OLDUKAziz TURHAN, Erdem CEYLAN558387847
Otvoreno prvenstvo grada -Kragujevac2018/10/272018/10/27RADE ZIVANOVICRADE ZIVANOVICAVRAMOVIC ALEKSANDAR (971464)78388236
PCCC Anniversary Chess Open 20182018/10/272018/10/27Ornido MalonePantukan Chess Club CooperativeFNA Jose L. Barba Jr.Marlon Manguilimotan644387630
Penang Age Group 2018 Under-7 Category2018/10/272018/10/27Tan Eng SeongPenang Chess AssociationLim Poay SimLim Wei Sheng721387691
Penang Age Group 2018 Under-9 Category2018/10/272018/10/27Tan Eng SeongPenang Chess AssociationLim Poay SimLim Wei Sheng, Saiful751388046
Perm Cup 332018/10/272018/10/27Pershin M.G.Terekhin, Anatoly 4120051723387640
PERTANDINGAN CATUR KESIHATAN KEMENTERIAN KESIHATAN2018/10/272018/10/27Abd Aziz, RoslanKelab Sukan Dan Rekreasi (KRS) Hospital SerdangMohd Nor, FI Noor Hafiz (5730546) Jansar, NA Muhd Khairi (5783887) 636387087
PLAZA DEL MAR - SUB10 - TORNEO DE AJEDREZ OTOÑO 202018/10/272018/10/27FRANCISCO ROMERO BERRUEZOAJEDREZ METRO CLUBGERMAN MALDONADO VALDIVIA740382370
PLLF Chess Club - Oct 2018 - Novices A and B2018/10/272018/10/27Joel PetersPLLF FoundationCarlyle Singh712387901
PLLF Chess Club - Oct 2018 - Open2018/10/272018/10/27Joel PetersCarlyle Singh56387902
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/27(IA) Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri Lanka(FA) R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne33390434
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/27(IA) Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri Lanka(FA) R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne12390608
Polonnaruwa District Youth Chess Championship - 202018/10/272018/10/27(IA) Luxman WijesuriyaChess Federation of Sri Lanka(FA) R.P.D.R. Thilakarathne(NA) Mr. R P S R Thilakarathne12390609
PORSENI PGRI KABUPATEN JEMBER 2018CABOR CATUR2018/10/272018/10/27SUGITOPGRI KABUPATEN JEMBERJHOHNNY THEO,WNAYYUB HILMI,SH,WNP586387590
POST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT PRESENTS2018/10/272018/10/27MR PRAFUL ZAVERIPOST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT BY KHALSA COLLEGEPREM PANDITSANDESH NAGARNAIKPREETI DESHMUKH, VIJAY THIK, VIVEK793387929
POST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT PRESENTS2018/10/272018/10/27MR PRAFUL ZAVERIPOST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT BY KHALSA COLLEGEPREM PANDITSANDESH NAGARNAIKPREETI DESHMUKH, VIJAY THIK, VIVEK646387963
POST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT PRESENTS2018/10/272018/10/27MR PRAFUL ZAVERIPOST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT BY KHALSA COLLEGEPREM PANDITSANDESH NAGARNAIKPREETI DESHMUKH, VIJAY THIK, VIVEK519387964
POST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT PRESENTS2018/10/272018/10/27MR PRAFUL ZAVERIPOST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT BY KHALSA COLLEGEPREM PANDITSANDESH NAGARNAIKPREETI DESHMUKH, VIJAY THIK, VIVEK641387965
POST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT PRESENTS2018/10/272018/10/27MR PRAFUL ZAVERIPOST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT BY KHALSA COLLEGEPREM PANDITSANDESH NAGARNAIKPREETI DESHMUKH, VIJAY THIK, VIVEK630387966
POST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT PRESENTS2018/10/272018/10/27MR PRAFUL ZAVERIPOST GRADUATE PROGRAM IN SPORTS MANAGMENT BY KHALSA COLLEGEPREM PANDITSANDESH NAGARNAIKPREETI DESHMUKH, VIJAY THIK, VIVEK649387967
Potterhouse School Junior Chess Tournament Under 12018/10/272018/10/27Githinji HingaMinichess Kenya & PotterHouse SchoolNA Bolo RonaldNA Franklin Maina645387330
Potterhouse School Junior Chess Tournament Under 12018/10/272018/10/27Githinji HingaMinichess Kenya & PotterHouse SchoolNA Bolo RonaldNA Franklin Maina623387331
Potterhouse School Junior Chess Tournament Under 12018/10/272018/10/27Githinji HingaMinichess Kenya & PotterHouse SchoolNA Bolo RonaldNA Franklin Maina612387333
Potterhouse School Junior Chess Tournament Under 12018/10/272018/10/27Githinji HingaMinichess Kenya & PotterHouse SchoolNA Bolo RonaldNA Franklin Maina619387336
Potterhouse School Junior Chess Tournament Under 82018/10/272018/10/27Githinji HingaMinichess Kenya & PotterHouse SchoolNA Bolo RonaldNA Franklin Maina636387329
Rápido FIDE de Outubro - ALEX 2018 ID CBX 4505/182018/10/272018/10/27Frota, AlvaroALEX - Associação Leopoldinense de XadrezAA Rodrigues, Paulo Fernando de L.610386585
RELAMPAGO CXC 27 10 20182018/10/272018/10/27Ulisses KaniakFEXPAR e Clube de Xadrez de CuritibaFM NA Bolivar Gonzalez [2100886]614393330
Šachová liga školských družstiev Prešov 2018-20192018/10/272018/10/27Pavol Čisárik312387895
ŠACHPINK Hodonice 20182018/10/272018/10/27František ŠimíkOptika Medek TJ HodoniceRadek Skoumal520386446
SACSSA 2018 Under 09 Boys2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric632387296
SACSSA 2018 Under 09 Girls2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric617387295
SACSSA 2018 Under 11 Boys2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric648387298
SACSSA 2018 Under 11 Girls2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric620387297
SACSSA 2018 Under 13 Boys2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric640387701
SACSSA 2018 Under 13 Girls2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric615387702
SACSSA 2018 Under 15 Boys2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric627387698
SACSSA 2018 Under 15 Girls2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric69387699
SACSSA 2018 Under 19 Boys2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric627387693
SACSSA 2018 Under 19 Girls2018/10/272018/10/27Johan du PlessisSouth African Christian Schools Sports AssociationTeresa SischyMphathi Eric67387696
Second Round - 2018/19 Newham Junior Grand Prix2018/10/272018/10/27Alan BrightAlan BrightRichard HardingJerzy Dybowksi523387853
SENIOR CATEGORY CHESS IN SCHOOL 20182018/10/272018/10/27SASIDHARAN V [CHESS ASSOCIATION THRISSUR SECRETARY]MAHIMA CONCELING CENTER VALAPPADNOUSHAD K U581387506
Shankland v Svidler2018/10/212018/10/27Loek van Wely 1000268St. Schaaktoernooi N.O.-NederlandFrans Peeters 1035410Huub Blom 1016156Ad Bruijns 1039466, Erik van Elven 102968162386230
SK TANJONG BAKO BLITZ2018/10/272018/10/27ABANG MOHAMMAD REDUANSK TANJONG BAKO & PCNSABANG IBRAHIMSANIAH926388133
Spektrumchess 1 - Žilina2018/10/272018/10/27Vaneková DarinaCVČ Žilina, TJ Mladosť ŽilinaKopera MichalGajdošík Andrej783387114
St. Joseph's Cup 2018 - Blitz2018/10/272018/10/27Daniel LamSt. Joseph College, Hong Kong Chess Federation LimitedRobin LaiMichael Cheung78384618
SUB-JUNIOR CATEGORY CHESS IN SCHOOL THRISSUR 20182018/10/272018/10/27SASIDHARAN V [CHESS ASSOCIATION THRISSUR SECRETARY]MAHIMA CONCELING CENTER VALAPPADNOUSHAD K U583387511
Sumqayıt-Hər şənbə tempo-turnir2018/10/272018/10/27T.Qafarov2 No-li UGİŞMİlham Əliyev729387786
Taplejung District Level Fide Rating Chess Tournam2018/10/232018/10/27Raj kumar MenyangboTaplejung District Chess Association/Thechambu Yangwarak Chess AssociationFA/NI Thapa Vijay kumar932384890
Tehran Pishkesvatan Rapid Cup Azar 13972018/10/272018/10/27Mr. Jofre, ManouchehrFA Sarkheil, Shamsollah (IRI)NA Sadegh Almani, Mohammad (IRI) ID 12587184732398822
Tehran Rapid Cup 5 Aban 1397 (U-2000)2018/10/272018/10/27Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Nima (IRI) 42505712625387924
Thailand Pattaya Open 2018 Blitz A2018/10/272018/10/27Jarunpol SajjapornthepIA Patcharawee BrahmawongFA Poompong Wiwatanadate, NA Phuttarak Khampliew937387719
Thailand Pattaya Open 2018 Blitz B2018/10/272018/10/27Jarunpol SajjapornthepIA Patcharawee BrahmawongNA Jarunpol Sajjapornthep, NA Khosak Phanudom936387720
THE 27-TH OF OCTOBER TOURNAMENT OF THE CHESS CLUB2018/10/272018/10/27Kalinin,A 13503103Fingerov,D 14109301Zaichuk,V 141097001112387936
THE 27-TH OF OCTOBER TOURNAMENT OF THE CHESS CLUB2018/10/272018/10/27Kalinin,A 13503103Fingerov,D 14109301Zaichuk,V 14109700910387937
Tikhomirov Memorial_Rapid2018/10/272018/10/27Berezina Tatyana, ID 24185795, NA, RUSBerezin Viktor, ID 4128869, IA, RUS718387652
Tikhomirov Memorial_Rapid2018/10/272018/10/27Berezina Tatyana, ID 24185795, NA, RUSBerezin Viktor, ID 4128869, IA, RUS020387501
Tikhomirov Memorial_Rapid2018/10/272018/10/27Berezina Tatyana, ID 24185795, NA, RUSBerezin Viktor, ID 4128869, IA, RUS022386405
Tikhomirov Memorial_Rapid2018/10/272018/10/27Berezina Tatyana, ID 24185795, NA, RUSBerezin Viktor, ID 4128869, IA, RUS07385682
Toerneo Blitz Santiago2018/10/272018/10/27MoscosoLeonardoWilfredo Paulino IA143387978
TORNEIO DE XADREZ IRMÃOS CARVALHO2018/10/272018/10/27Renato CarvalhoFFCAA EDNILSON ROSAS628386552
Torneio Rápido de Xadrez LRX Sâo João del Rei2018/10/272018/10/27Carlos Werneck FicheLiga Regional de Xadrez - LRX599 AR Enio Kleber de Castro599 AR Enio Kleber de Castro514386632
Torneo 9° Aniversario Construajedrez.Espartanos Di2018/10/272018/10/27N.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326Construajedrez con apoyo de Casa Rojas De Saltillo, Tacos Checo, VanguardiaN.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 513632658387552
Torneo 9° Aniversario Construajedrez.Espartanos Or2018/10/272018/10/27N.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326Construajedrez con apoyo de Casa Rojas De Saltillo, Tacos Checo, VanguardiaN.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326516387554
Torneo 9° Aniversario Construajedrez.Gladiadores.2018/10/272018/10/27N.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326Construajedrez con apoyo de Casa Rojas De Saltillo, Tacos Checo, VanguardiaN.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326517387557
Torneo 9° Aniversario Construajedrez.Guardianes2018/10/272018/10/27N.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326Construajedrez con apoyo de Casa Rojas De Saltillo, Tacos Checo, VanguardiaN.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 513632636387562
Torneo 9° Aniversario Construajedrez.Guerreros2018/10/272018/10/27N.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326Construajedrez con apoyo de Casa Rojas De Saltillo, Tacos Checo, VanguardiaN.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326516387558
Torneo 9° Aniversario Construajedrez.Miniguerreros2018/10/272018/10/27N.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326Construajedrez con apoyo de Casa Rojas De Saltillo, Tacos Checo, VanguardiaN.A.Aguilar Monterrosas, Eduardo 5136326520387559
TORNEO DE AJEDREZ PLAZA DEL MAR OTOÑO 20182018/10/272018/10/27FRANCISCO ROMERO BERRUEZOAJEDREZ METRO CLUBGERMÁN MALDONADO VALDIVIA742382371
Torneo de Ajedrez Quines2018/10/272018/10/27José "Paco" MaciasMunicipalidad de QuinesEmanuel Rigel NumaIgnacio M. Segre720392443
Torneo de Ajedrez Rápido "XX Aniversario INTEGRA2018/10/272018/10/27Lic. Julio Alberto Ramos GonzalezIntegra por Coatzacoalcos A.C.FA Hernandez Martinez, Jeronimo 5119154A.O. Gloria Athziri Cruz Ahumada532380898
Torneo de Ajedrez Rápido "XX Aniversario INTEGRA2018/10/272018/10/27Lic. Julio Alberto Ramos GonzalezIntegra por Coatzacoalcos A.C.FA Hernandez Martinez, Jeronimo 5119154A.O. Gloria Athziri Cruz Ahumada536380897
Torneo de Rapidas Confraternidad Ajedrecística Pro2018/10/272018/10/27Ing. Carlos Barabaran VillegasAsociación Deportiva Real Chess ClubIA Castaneda Del Aguila, Carlomario 3802701014387563
TORNEO EN LINEA2018/10/082018/10/27Carlos de LeonCarlos de LeonIrving Cerda737383052
TORNEO ESCOLAR AJEDREZ ESTACION JOAQUIN SOROLLA SU2018/10/272018/10/27Luis Arance GonzalezEMPRESA VALENCIANA ACTIVIDADESLuis Arance GonzalezEduardo Corrales Ucles526386659
TORNEO ESCOLAR AJEDREZ ESTACION JOAQUIN SOROLLA SU2018/10/272018/10/27Luis Arance GonzalezEMPRESA VALENCIANA ACTIVIDADESLuis Arance GonzalezEduardo Corrales Ucles524386657
TORNEO ESCOLAR AJEDREZ ESTACION JOAQUIN SOROLLA SU2018/10/272018/10/27Luis Arance GonzalezEMPRESA VALENCIANA ACTIVIDADESLuis Arance GonzalezEduardo Corrales Ucles532386658
TORNEO ESCOLAR SUS 10 ABSOLUTO SSCC OCT 20182018/10/272018/10/27Departamento extraescolar colegio SSCCAF MANUEL REYES RAMOSAR PABLO REYES JARA515387961
TORNEO ESCOLAR SUS 8 ABSOLUTO SSCC OCT 20182018/10/272018/10/27EDUCACION EXTRAESCOLAR COLEGIO SSCCAF MANUEL REYES RAMOSAR PABLOREYES JARA515387962
Torneo Halloween Malaga Factory2018/10/272018/10/27Cristian Claros Egea y Sebastian Santaella AmateChesscuelaFrancisco Javier Rubio Doblas6113387706
Torneo Halloween Malaga Factory2018/10/272018/10/27Cristian Claros Egea y Sebastian Santaella AmateChesscuelaFrancisco Javier Rubio Doblas1112387690
Torneo Halloween Malaga Factory2018/10/272018/10/27Cristian Claros Egea y Sebastian Santaella AmateChesscuelaFrancisco Javier Rubio Doblas0130379906
Torneo Infantill Biblioteca Malvinas ArgentinasTor2018/10/272018/10/27715388344
TORNEO MAGISTRAL VIII CENTENARIO UNIVERSIDAD DE SA2018/10/242018/10/27FM Amador González de la Nava (Id.2209519)CLUB DEPORTIVO AJEDREZ SALAMANCAIA Eduardo López Rodríguez (Id:22259961)AA Adrián García del Castillo (Id:22259961),78375547
Torneo Semirrapido de Octubre18-Club de Ajedrez de2018/10/272018/10/27Jorge PlazaolaClub de Ajedrez de QuilmesMaria de los Angeles Plazaola510387998
TORRE BLANCA -Torneo Rápido de los Sabados - 27-102018/10/272018/10/27AI OI Leandro PlotinskyCírculo de Ajedrez Torre BlancaAN Christian Galvan626387985
treino 27 de Outubro Santoantoniense2018/10/272018/10/27520387751
Trofeo Madrid Chess Academy - WWCWinterchess World2018/10/272018/10/27Federacion Madrileña de Ajedrez - Madrid Chess AcademyIA Blasco De La Cruz, Luis 2219107Ortiz Berruguete, Adrian 22209263943386360
Turnaj všech generací 2018 - Vznik ČSR 1918U příle2018/10/272018/10/27Čermák JosefOV KSČM Zborovská 44, Praha 5Ing.Vandas KarelVeselský Jan732392137
TURNAMEN HUT RSCM KE - 992018/10/272018/10/27ENDAR SAKTI LUBIS, CM. IA. FI.RSCM JAKARTAWAHYU DASAWARSA, WN.FACHRI WIDANA, WNP.639387596
U08, 10 e 12 SUPERLIGA 13 Etapa RPD FEAC [4560/18]2018/10/272018/10/27SESC SPFEAC & Superliga de Xadrez[2119218] NA Jose Antonio Sousa Jr[979] AA Marcelo M. SousaAA Andre Cesar Goes633388952
U14, 16 e ABS SUPERLIGA 13 Etapa RPD FEAC [4561/182018/10/272018/10/27SESC SPFEAC & Superliga de Xadrez[2119218] NA Jose Antonio Sousa Jr[979] AA Marcelo M. SousaAA Andre Cesar Goes651388949
V Circuito de Xadrez Rápido - 2018 - 9ª Etapa Abso2018/10/272018/10/27AA Francisco Hélder Rodrigues CavalcanteXadrez Social Clube - XSCAA Francisco Hélder Rodrigues Cavalcante632379914
V Etapa do Circuito de Xadrez RPD CXC 20182018/10/272018/10/27Ulisses KaniakFEXPAR e Clube de Xadrez de CuritibaFM NA Bolivar Gonzalez [2100886]742386508
V Torneio de Xadrez da EBM Edith Willecke 2018 - A2018/10/272018/10/27Prof. Estela LuzKaiser Luiz MafraMarcio Aurélio Vieira77387737
V Torneio de Xadrez da EBM Edith Willecke 2018 - E2018/10/272018/10/27Prof. Estela LuzKaiser Luiz MafraMarcio Aurélio Vieira756387739
VI Torneio de Xadrez RPD do Costa Verde Tenis Club2018/10/272018/10/27Francisco Elieser PimentaFederação Baiana de Xadrez - FBX[ID 2125978] AF Wilter Pereira Vieira046382026
VI TORNEO ESCUELA DE AJEDREZ JANDULA DE ANDUJAR SU2018/10/202018/10/27RAFAEL DELGADO CUBILLACLUB DE AJEDREZ JANDULA, ANDUJARJOSE LUIS MECO BENITEZ542383090
VII Cup Gran-Prix Chelyabinsk 2018 Rapid 3 (sf)2018/10/262018/10/27Yatsenko, Vitaly D. (RUS)964387377
VIII Coach Janis Mileika memorial chess tournament2018/10/272018/10/27Agafonov, Yuri Dr. FIDE ID 11602104Jēkabpils Sporta SkolaNA Aleksandrs Vasiļkovs, FIDE ID 1160842NA Anatolijs Jasinskis, FIDE ID 11612010717384838
VIII Coach Janis Mileika memorial chess tournament2018/10/272018/10/27Agafonov, Yuri Dr. FIDE ID 11602104Jēkabpils Sporta SkolaNA Aleksandrs Vasiļkovs FIDE ID 11608412NA Anatolijs Jasinskis, FIDE ID 11612010754384836
west coast blits invitational 20182018/10/272018/10/27Basil EllmanEnrico Abdol525388076
west Coast invitational blits adults2018/10/272018/10/27lyndon julieslyndon JuliesBasil EllmanEnrico Abdol515388075
X deciji turnir SK Banovci Dunav - decaci mladji2018/10/272018/10/27Stankovic Miodrag FA (949922)SK Banovci Dunav i OS Slobodan SavkovicIgnjatovic Dusan NAStankovic Jelena NA727384645
X deciji turnir SK Banovci Dunav - decaci stariji2018/10/272018/10/27Stankovic Miodrag FA (949922)SK Banovci Dunav i OS Slobodan SavkovicIgnjatovic Dusan NAStankovic Jelena NA710384646
X deciji turnir SK Banovci Dunav - devojcice mladj2018/10/272018/10/27Stankovic Miodrag FA (949922)SK Banovci Dunav i OS Slobodan SavkovicIgnjatovic Dusan NAStankovic Jelena NA721384643
X deciji turnir SK Banovci Dunav - devojcice stari2018/10/272018/10/27Stankovic Miodrag FA (949922)SK Banovci Dunav i OS Slobodan SavkovicIgnjatovic Dusan NAStankovic Jelena NA56384644

The output is limited to 1500 lines.

Overview of all tournaments (sorted chronologically according to end date descending)