Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

VIII CIRCUITO GALICIA CENTRAL (10/10) Lalín

Last update 06.09.2015 07:05:45, Creator/Last Upload: fedración gallega de ajedrez (110)

Starting rank

No.NameFEDRtgIRtgNTypClub/City
1Doval González José MgcESP20012359Universitario De Ourense
2Varasa Paredes Javier MgcESP20702349Universitario De Ourense
3Sanz Sixto Juan Jesús MgcESP19562330Lalín
4Rodríguez Pérez Jesús MgcESP20102327Marquiño-Brétema
5Gómez Diéguez Adrián MgcESP20712318S18Xadrez Ourense
6Abuín Boullón Manuel Ángel MgcESP21372316Xadrez Rianxo
7Domínguez Fernández ÁngelESP19882254S16Casa Da Xuventude
8Salazar Bernard IgnacioESP19562246Universitario De Ourense
9Ferreiro Díaz MiguelESP18972241S18Xadrez Ourense
10Barbosa Fernández Juan CarlosESP18642233VETCelanova
11Susavila Múñiz AntonioESP18142198Padrón
12Palacios González MiguelESP17962188Padrón
13Francisco Rodríguez José CarlosESP17202182VETXadrez Verín
14Hermida Araújo LinoESP18682182Universitario De Ourense
15Farto Orozco DavidESP17982180Kárpov
16Vázquez Fortes José MiguelESP19082162Chantada
17Carballo Cancela ManuelESP20172154Xadrez Marín
18López González AlfonsoESP17582153S14Grupo Bazán
19Fernández Andrade AntonioESP18372150Universitario De Ourense
20Fernández López AlejandroESP18272145S16Chantada
21Martínez Ferreira ÓscarESP16512143Xadrez Verín
22Rodríguez Lamas ManuelESP18012142Gallaecia
23Sardina Páramo Juan AntonioESP19072138VETKárpov
24Rodríguez Bernardo GumersindoESP17562131VETCelanova
25Sixto Puente EloyESP18332130Gallaecia
26Devesa Soutullo AbertoESP17242128Ccd Sanxenxo
27Pérez Dapoza CésarESP17122128S12Casa Da Xuventude
28Gómez Segade PabloESP19512121VETGallaecia
29Golmar Fondevila ManuelESP16862119Lalín
30Núñez García RamónESP17662119Padrón
31Feijoo Nóvoa CarlosESP20832113U.S.C.
32Rodríguez Ferreiro CamiloESP17582112Chantada
33De La Peña Llerandi AdolfoESP14822111VETE.T.X. Coruña
34Pena Varela MartínESP16872110S14Xadrez Oroso
35García Abreu BenjamínESP16832108Xadrez Marín
36Gómez Carreño MartínESP18232098S12Xadrez Ourense
37Fernández López PabloESP15702090S12Chantada
38Ferreiro Solla PabloESP16342080S14E.X.P.
39Ferreño Sanmartín ÁngelESP16602079S12Xadrez Marín
40Pérez Carballo DavidESP19302074Escola Luguesa
41Ibarra Martín AndrésESP16262072Xadrez Benchoshey
42Dorado Rodríguez DavidESP15722065Celanova
43Creo Abeijón DiegoESP16682058Marquiño-Brétema
44Álvarez Rodríguez CesáreoESP20902057Xadrez Verín
45Cereijo Ruiz NicolásESP02053Peleteiro
46Méndez Rial JorgeESP15252048S14Xadrez Rianxo
47Fernández Lage RamónESP14632044S18U.S.C.
48Alcalde Sosa GabrielESP02042Xadrez Benchoshey
49Juanes Barandela AlfonsoESP13092029S14Xadrez Benchoshey
50Novoa Blanco José ManuelESP15122028Universitario De Ourense
51Saavedra Carballido GregorioESP18112026Ex-Alcohólicos
52Feijoo Pérez DavidESP16672024Universitario De Ourense
53Nieves Fernández CelsoESP16382023VETXadrez Verín
54Perol Hurtado AdriánESP13042020S14Gallaecia
55Strokin MaximESP14902015Gallaecia
56Ferreiro Vázquez José ManuelESP02014Xadrez Benchoshey
57Martínez Dourado NéstorESP02013VETXadrez Rianxo
58Salgueiro Aguirre Juan RamónESP02003Xadrez Oroso
59Medarde Santiago Luis Marcos MFESP23242002U.S.C
60Vázquez Álvarez DiegoESP17612001Escola Luguesa
61Buitrón Ramil DavidESP15342000S12Gallaecia
62Magariños Gómez PabloESP16191999Padrón
63Gómez Mejuto ConstantinoESP16301980Padrón
64Pérez Sánchez AlbertoESP16021978S18Chantada
65Álvarez Rodicio CesáreoESP01974VETXadrez Verín
66Rodríguez González PedroESP01970Lalín
67Figueiral Listón AmadorESP15101969Universitario De Ourense
68Mato Vilas SantiagoESP12661963VETMarquiño-Brétema
69Cuñarro Ferreiro MartínESP01959S14Lalín
70Casais Lado JuanESP01958Noia
71Romero Fernández AndreaESP01958S18Marquiño-Brétema
72Gutiérrez Vázquez CelestinoESP01955S14Gallaecia
73Mota Cervelo MartínESP01949Gallaecia
74Gómez Vidal José ManuelESP12901947VETXadrez Rianxo
75Crespo Fuentes ÁlexESP01944S14Lalín
76Quintás Gómez Jesús AlbertoESP01942Escola Luguesa
77Cacheda Fernández IagoESP01939S14Gallaecia
78Rojo Rojo EnriqueESP01930VETChantada
79Pérez Rodríguez José VicenteESP01929Xadrez Verín
80Godoy Rodríguez CarlosESP01910Xadrez Benchoshey
81Moreno Fernández José ÁngelESP01904Chantada
82Álvarez Gallego CésarESP01886Xadrez Verín
83Rama Novoa DanielESP01874S18Lalín
84Pereira Cabezuelo DavidESP01872A Estrada
85Méndez Somoza JorgeESP01871Xadrez Rianxo
86Gómez Pérez José ManuelESP01863Xadrez Ourense
87Diéguez Ruibal José LuisESP01862Xadrez Benchoshey
88Fuentes Domínguez FavioESP01854Universitario De Ourense
89Fernández Vilas RamónESP01844U.S.C.
90González Naveira BraisESP01841S14Xadrez Benchoshey
91Ferreiro Estévez ÁngelESP01832VETXadrez Loureiro
92Saco Rivera JuanESP01819Xadrez Benchoshey
93Pena Dosil José AntonioESP01817Xadrez Oroso
94Garrido Pumar EmilioESP01800Xadrez Benchoshey
95Castaño Ces ManuelESP12291799VETPadrón
96Chouza Barreiro MiguelESP00S14Marquiño-Brétema
97Díaz Gómez MateoESP00S12Xadrez Ourense
98Feijó De Araújo MiguelESP00S14U.S.C.
99Muñoz Sierra PabloESP00S14Vigo
100Seijas Barreiro LuisESP00Noia
101Chaves Gómez AdriánESP01969Xadrez Rianxo
102Suárez Martínez Xosé ManuelESP01999Xadrez Rianxo
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 30.05.2020 17:55
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use