Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 240.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Liiton valinta    ECU Logo

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1CAMPEONATO PROVINCIAL POR EQUIPOS DE CLUBES DE GRANADA | SEGUNDA DIVISION ESP
1 Minuutit
2блиц RUS
4 Minuutit
3Открытый турнир МБУ ДЮСШ №1 г. Кисловодска "Золотая осень 2017" RUS
4 Minuutit
46th International Tournament Lukavac 2017 BIH
7 Minuutit
5Kandidati prijavljeni za sudijski seminar BIH
8 Minuutit
6Квалификационный турнир с нормой 1 спортивного разряда. 10-17 октября. KAZ
9 Minuutit
7T.Petrosyan Chess House Final U08 ARM
11 Minuutit
8Осенний турнир(Б) RUS
12 Minuutit
9Осенний турнир(А) RUS
12 Minuutit
10Відкритий чемпіонат Львівської області до 16 років Попередня реєстрація UKR
14 Minuutit
11Liga Insular por Equipos Cat Segunda Division 2017-2018 ESP
15 Minuutit
12Արաբկիրի 4-րդ կարգի մրցաշար 1-ին խումբ ARM
16 Minuutit
13Cupa Flower Power - Editia a II-a Sah rapid ROU
20 Minuutit
14Schnellschachserie 2017/2018 im Schachklub Ottakring Termin 2 AUT
22 Minuutit
15CSU Bucuresti ed10 21-22.10.2017 U6 U8 U10 fete ROU
23 Minuutit
16CSU Bucuresti ed10 21-22.10.2017 U6 U8 U10 sub 1050 ROU
24 Minuutit
17CSU Bucuresti ed10 21-22.10.2017 U6 U8 U10 peste 1050 ROU
24 Minuutit
18Majstrovstvá okresu Banska Bystrica ZS a OG 2017 SVK
25 Minuutit
19Oktoberturnier 2017 des USK Uttendorf AUT
25 Minuutit
20Личный чемпионат Сахалинской области по классическим шахматам RUS
26 Minuutit
21XI Torneio Internacional da Figueira da Foz - Torneio Sabir Ali POR
26 Minuutit
22WALTON Special National Chess Tournament-2017 Open BAN
29 Minuutit
23WALTON Special National Chess Tournament-2017 Women BAN
29 Minuutit
24Полуфинал Чемпионата Астаны среди мальчиков 2010 года рождения и моложе KAZ
31 Minuutit
258. Pfalz-Open 2017 B-Turnier GER
31 Minuutit
26WALTON 37th National Women's Chess Championship-2017 BAN
31 Minuutit
27Полуфинал первенства Москвы до 15 лет RUS
34 Minuutit
28Liga Insular por Equipos Cat Division de Honor 2017-2018 ESP
37 Minuutit
29PIAYA NETWORK 2017 NEGROS INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT CHALLENGER SECTION PHI
37 Minuutit
309. Pfalz-Open 2018 A-Turnier GER
38 Minuutit
31Командное первенство школ г.о. Мытищи "Белая ладья" 2017 RUS
41 Minuutit
32Мемориал Елизаветы Ивановны Быковой RUS
41 Minuutit
33PIAYA NETWORK 2017 NEGROS INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT PHI
48 Minuutit
34Sportski susreti Jagodina 2017 SRB
50 Minuutit
35Cupa "Ziua Armatei Romane" - editia a XI-a - OPEN Mangalia, 21-22.10.2017 ROU
51 Minuutit
36V COPA CAMPEONES SUB-12 Final del Circuito de la Comunidad Valenciana 2017 ESP
58 Minuutit
37Aesculap open 2017 CZE
1 h. 2 min.
38GAMMA Reykjavik Open 2018 - Bobby Fischer Memorial ISL
1 h. 7 min.
39I Aberto do Brasil AXPG - Ponta Grossa - PR BRA
1 h. 10 min.
40ICS Chess Festival of Russia FIDE Rating Tournament (AICF EC: 172758/MAH/2017) (Registrations Open on www.indianchessschool.com) IND
1 h. 11 min.
4116th Iranian Super League Chess Championship 1396 - Second week IRI
1 h. 14 min.
42II Open Sub 2200 "Ceo Puerto Cabras 2017" -Campeonato de Canarias ESP
1 h. 16 min.
43Majstrovstvá obvodu Bratislava 2 základných škôl 2017 SVK
1 h. 17 min.
44Первенство Москвы по шахматам Полуфинал среди мальчиков до 11 лет RUS
1 h. 20 min.
45Первенство Москвы по шахматам Полуфинал среди мальчиков до 13 лет RUS
1 h. 20 min.
46Первенство Москвы по шахматам Полуфинал среди девочек до 13 лет RUS
1 h. 21 min.
47Přebor základních škol Svitavska CZE
1 h. 31 min.
48II XADREZ ESCOLAR GAÚCHO OPEN JUVENIL RPD (sub-20) e Amador U1800 BRA
1 h. 34 min.
49Первенство Костромской области 2017 года среди девочек до 13 лет. RUS
1 h. 36 min.
5030. Alpen Adria Jugend Schachgala U20 - Vorrunde A AUT
1 h. 36 min.
Advertisement