Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 290.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
134. Int. Dreikönig-Turnier 2019 in Bregenz zugleich Vbg. Schnellschach-Landeseinzelmeisterschaft AUT
1 Minuutit
2Juegos Deportivos Escolares - Macro Region 4 Categoría A Damas PER
1 Minuutit
3Juegos Deportivos Escolares - Macro Region 4 Categoría B Damas PER
2 Minuutit
4Juegos Deportivos Escolares - Macro Region 4 Categoría C Damas PER
2 Minuutit
5Copa Brasil de Xadrez para Deficientes Visuais - FBXDV - Etapa3 - 2018 Valparaíso/GO BRA
4 Minuutit
6Open International Salah Bey (W Setif) ALG
7 Minuutit
7Ajedrez Rapido - Alicante ESP
7 Minuutit
8Меморіал Мучник Лариси Львівни-2018 (турнір C) UKR
8 Minuutit
9IRT BLITZ CIRCUITO ALDO MESSORI COPA TITO HOT VEN
8 Minuutit
10Kelardasht Rapid Tournoment Chess 1397 IRI
8 Minuutit
11Меморіал Мучник Лариси Львівни-2018 (турнір A) UKR
9 Minuutit
12Juegos Deportivos Escolares - Macro Region 4 Categoría A Varones PER
12 Minuutit
13Juegos Deportivos Escolares - Macro Region 4 Categoría B Varones PER
14 Minuutit
1421. Activity-Cup AUT
14 Minuutit
15TORNEIG BLITZ SANT BERNAT ALZIRA 2018 ESP
15 Minuutit
16AJEDREZ MAS - IV Juegos Deportivos y Culturales Departamentales del Magisterio Fusagasugá 19, 20 y 21 de Julio de 2018 COL
15 Minuutit
17XXIX Festival Panamericano de la Juventud 2018 CAT Sub 12 Absoluto CHI
20 Minuutit
18XXIX Festival Panamericano de la Juventud 2018 CAT Sub 14 Absoluto CHI
22 Minuutit
1931º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - EQUIPE FEMININO BRA
23 Minuutit
20XXIX Festival Panamericano de la Juventud 2018 CAT Sub 18 Absoluto CHI
25 Minuutit
21Torneo IRT Femenino de Ajedrez Rapido Ajedrez Baranoa 2018 COL
29 Minuutit
22I IRT SUB-2200 de fin de semana Club Atlético Vélez Sarsfield - Semifinal de los Campeonatos Argentinos Sub1700-Sub2000-Sub2200 - Contacto(Wpp): 1155179034 ARG
35 Minuutit
23I Torneo Senda Antrocafé ESP
36 Minuutit
2416th Int. Chess Open Spilimbergo 2018 torneo C Elo < 1500 ITA
38 Minuutit
25XXVII детский шахматный фестиваль "Жигулевские просторы" - этап соревнований на Кубок России 2018 года по шахматам среди девушек до 15 лет RUS
38 Minuutit
26XXVII детский шахматный фестиваль "Жигулевские просторы" - этап соревнований на Кубок России 2018 года по шахматам среди девочек до 13 лет RUS
40 Minuutit
2716th Int. Chess Open Spilimbergo 2018 torneo B Elo < 1800 ITA
41 Minuutit
285° TORNEIO CXRR ONLINE LICHESS SÉRIE D BRA
42 Minuutit
29XXVII детский шахматный фестиваль "Жигулевские просторы" - этап соревнований на Кубок России 2018 года по шахматам среди девочек до 11 лет RUS
42 Minuutit
30Torneo IRT Absoluto de Ajedrez Rapido Ajedrez Baranoa 2018 COL
47 Minuutit
31Jeddah international Tournament Round Roben KSA
48 Minuutit
32XXXVIII OBERT ESCACS RÀPIDES “FESTA MAJOR PARETS DEL VALLÈS CAT
49 Minuutit
33XXVII детский шахматный фестиваль "Жигулевские просторы" - этап соревнований на Кубок России 2018 года по шахматам среди девочек до 9 лет RUS
50 Minuutit
34XXVII детский шахматный фестиваль "Жигулевские просторы" - этап соревнований на Кубок России 2018 года по шахматам среди мальчиков до 13 лет RUS
53 Minuutit
35Turnir SK Zadrugar - Lazarevo 2018 SRB
54 Minuutit
3631º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - EQUIPE MASCULINO BRA
54 Minuutit
37III Abierto Nocturno Mancomunidad de Islantilla ESP
54 Minuutit
38VI Abierto Nocturno Villa de La Redondela/ I Memorial Manuel Ortiz Trixac 'Boby' ESP
55 Minuutit
39 VI Campeonato Territorial de Ajedrez Activos de Girona, CALDES CAT
55 Minuutit
40XXVII детский шахматный фестиваль "Жигулевские просторы" - этап соревнований на Кубок России 2018 года по шахматам среди юношей до 15 лет RUS
55 Minuutit
41Pre-inscritos Torneo Blitz Anexión de Guanacaste CRC
55 Minuutit
42V Abierto Nocturno Playas de Cartaya ESP
55 Minuutit
43III Abierto Nocturno Playas de Isla Cristina ESP
56 Minuutit
44Noveno Torneo Inter-Regional de Ajedrez por Equipos PAR
56 Minuutit
45CCXC 2018 - Vicente Francimar (3a etapa) http://bit.ly/2KOvMzn BRA
56 Minuutit
4616th Int. Chess Open Spilimbergo 2018 torneo Master Elo > 2000 ITA
58 Minuutit
4733. Schwarzacher Open 2018 (B-Turnier bis 2100 Elo) AUT
1 h.
48IRT METRÓPOLE RÁPIDO - 81 ANOS BRA
1 h. 2 min.
4962º Jogos Regionais de São Paulo - Matão - Xadrez Feminino até 20 anos BRA
1 h. 3 min.
5062º Jogos Regionais de São Paulo - Matão - Xadrez Masculino até 20 anos BRA
1 h. 3 min.