Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 240.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Liiton valinta    ECU Logo

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1Primavera 2017- Inicia Jueves 5 de octubre a las 19:30 Club Mariano Moreno ARG
1 Minuutit
2II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U08 BRA
1 Minuutit
3II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U10 BRA
2 Minuutit
4II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U12 BRA
2 Minuutit
5II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U14 BRA
2 Minuutit
6II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U16/U18 BRA
2 Minuutit
7II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - Absoluto BRA
2 Minuutit
8Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO JORGE DE GOURVILLE IN MEMORIAM - Válido al ELO FIDE $6.000 EN PREMIOS ARG
3 Minuutit
9Open Internacional Marquês Pombal - 2017 POR
6 Minuutit
10Liga Insular de Gran Canaria por Equipos Cat Segunda Division 2017-2018 ESP
7 Minuutit
11Match Philidor versus Lomas del Mirador Club Philidor 9 de Julio 613 Moron Pcia Bs As ARG
8 Minuutit
12XLV ANIVERSARIO CLUB TREBEJOS URU
10 Minuutit
13II IRT IBARRA 2017 ABSOLUTO ECU
14 Minuutit
14Club Ludika Jueves 19 Octubre COL
16 Minuutit
15Macht Philidor versus Lujan Sabado 21 de Octubre 16 hs Club Philidor 9 de Julio 613 Moron Pcia Bs As ARG
16 Minuutit
16Icelandic Team Championship 2017-18 - 1st division ISL
16 Minuutit
17Match Philidor versus Velez Sabado 21 de Octubre 16 hs Club philidor 9 de julio 613 Moron Bs As ARG
18 Minuutit
18OLIMPIADA DE AJEDREZ SED 2017 COL
19 Minuutit
19Final Nacional Superate Intercolegiados 2017 AJEDREZ CLASICO Juvenil Fem Juvenil Nacimiento 2000 - 2001 - 2002 COL
21 Minuutit
20Juega Calmao ESP
22 Minuutit
21Campeonato Nacional Universitario Individual Femenino NCA - 2017. NCA
24 Minuutit
22Final Nacional Superate Intercolegiados 2017 AJEDREZ CLASICO Juvenil Masc Juvenil Nacimiento 2000 - 2001 - 2002 COL
24 Minuutit
23Campeonato Nacional Universitario NCA - 2017. NCA
27 Minuutit
24Chess On Friday's - Semi-Rápidas - (03/11 - 20.15h) POR
37 Minuutit
251º Torneio Pousada da Juventude de Abrantes - Sub2200 (10 a 12 de Novembro) POR
38 Minuutit
26I Otoño 2017 - ITAM MEX
40 Minuutit
27Torneo Estatal del Issste Quintana Roo 2017 Categoria Infantil Sub 12. MEX
42 Minuutit
28Torneo Regreso a Clases. ( Cat. sub :8,10,12,14,Libre) Club PMOM. 22OCT2017 Los Teques Edo Miranda. Ver Cond. Facebook Club Ajedrez PMOM VEN
46 Minuutit
29II Torneo Feria Calamocha Adultos-Sub14 ESP
51 Minuutit
30Festival Navidad en altos Mirandinos.Mun. Carrizal Edo Miranda.SABADO 4/11/2017 Premios 5 lug,a cada Cat y Gen.Sub :S7,S9,S11,S13,Libre Preins:0416.9794392 VEN
51 Minuutit
31European - ACP Women Individual Rapid Chess Championship 2017 MNC
54 Minuutit
32Blitz bde los jueves ARG
55 Minuutit
338º Torneo Internacional de Ajedrez de Cocentaina "Fira de Tots Sants" 2017 - TORNEO INFANTIL ESP
55 Minuutit
34II Open internacional S' Arenal ESP
1 h. 4 min.
357° Abierto INTERNACIONAL de APSEE 2017 59° Aniversario 2017 $ 15.000 en premios ARG
1 h. 6 min.
3692 Final Campeonato Argentino Superior de Ajedrez del 12 al 24 de octubre de 2017 ARG
1 h. 7 min.
37Championnat National Individuel Toutes Catégories ALG
1 h. 10 min.
38Championnat National Individuel Feminin 2017 ALG
1 h. 11 min.
39VII IRT Abierto Internacional Raza Medellin 2017 COL
1 h. 14 min.
40VII Abierto Sub 2000 Raza 2017 COL
1 h. 14 min.
41JUBs 2017 (Jogos Universitários Brasileiros) Goiânia - GO- MASCULINO BRA
1 h. 24 min.
42 Abha International Rapid Chess Tournament 2017 Oct 20 KSA
1 h. 25 min.
43Torneo Estatal Issste Quintana Roo 2017 Categoria Infantil Sub 15. MEX
1 h. 30 min.
44JUBs 2017 (Jogos Universitários Brasileiros) Goiânia - GO- FEMININO BRA
1 h. 30 min.
45Torneo Estatal del Issste Quintana Roo 2017 Categoria Sub 18 Juvenil. MEX
1 h. 31 min.
46Torneo Estatal del Issste Quintana Roo 2017 Categoria Abierta. MEX
1 h. 31 min.
47Torneo Estatal del Issste 2017 Categoria Senior MEX
1 h. 31 min.
488º Torneo Internacional de Ajedrez de Cocentaina "Fira de Tots Sants" 2017 - TORNEO ABSOLUTO ESP
1 h. 33 min.
492017 BULPRISA PROVINCIAL MEET CHESS TOURNAMENT - SECONDARY GIRLS PHI
1 h. 34 min.
50Copa Julio Bolbochán 2017. Grupo I (+1850) FASGBA Sexta fecha el sábado 21 de octubre, 16.30hs. ARG
1 h. 34 min.
Advertisement