Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 290.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1III Torneo Internacional Isla de La Palma - Jugando con las estrellas ESP
1 Minuutit
2D5 Secondary Schools Teams 2018 (U19 Open) RSA
6 Minuutit
3Детский рапид-турнир в честь Дня физкультурника в "Осьминожках" в г. Ивантеевке Старт: 19.08.2018 Предварительная регистрация: goo.gl/gxGGzw RUS
10 Minuutit
461 JUEGOS ESCOLARES NACIONALES 2018 - FEMENINO NACIDOS ENTRE 2000 Y 2002 NCA
12 Minuutit
5VI Torneig Social Actiu 2018 Homenaje "Pere Pares i Valls" CAT
17 Minuutit
6 1st Alex Engineer Club EGY
17 Minuutit
74° Abierto ASOCIACION DEL PERSONAL SUPERIOR DE EMPRESAS DE ENERGIA (APSEE) 2018 ARG
20 Minuutit
8Первенство Московской области по классическим шахматам 2018 года мальчики до 11 лет (2009-2010 гг.р.) RUS
22 Minuutit
9Турнир памяти Ботвинника В RUS
25 Minuutit
10RAPID TOURNAMENT LARISA AUG 2018 SSL & ASAL GRE
25 Minuutit
11II Torneo de Ajedrez Villa de Mijas "El Torreón" XXIV Circuito Provincial de Ajedrez Diputación Málaga ESP
25 Minuutit
12Первенство Московской области по классическим шахматам 2018 года юноши до 17 лет (2003-2004 гг.р.) RUS
26 Minuutit
13NÖ Weinviertel 2.Klasse West 2018/19 AUT
27 Minuutit
14NÖ Weinviertel 2.Klasse Ost 2018/19 AUT
27 Minuutit
15BLITZ TOURNAMENT LARISA AUG 2018 SSL & ASAL GRE
29 Minuutit
16Первенство Московской области по классическим шахматам 2018 года юноши до 15 лет (2005-2006 гг.р.) RUS
29 Minuutit
17Bermuda Chess Festival 2018 BER
30 Minuutit
1815. AUHOF-OPEN GRUPPE B AUT
32 Minuutit
19Первенство Московской области по классическим шахматам 2018 года девочки до 11 лет (2009-2010 гг.р.) RUS
32 Minuutit
20IRT Homenaje "AI Ulises Hernández Bermúdez" Academia AAA puroajedrez@hotmail.com 0414-8236203 VEN
33 Minuutit
21Первенство Московской области по классическим шахматам 2018 года юноши до 19 лет (2001-2002 гг.р.) RUS
34 Minuutit
22III Torneo de Ajedrez Rincón de la Victoria XXIV Circuito Provincial de Ajedrez Diputación Málaga ESP
35 Minuutit
23VIII Memorial Jose Luis y Alejandro Ortega XXIV Circuito Provincial de Ajedrez Diputación Málaga ESP
35 Minuutit
24Первенство Московской области по классическим шахматам 2018 года девушки до 17 лет (2003-2004 гг.р.) RUS
38 Minuutit
255th Jam Fekr Bartar 26 Mordad 1397 IRI
40 Minuutit
2615. AUHOF-OPEN GRUPPE A AUT
40 Minuutit
27Torneig 35 anys Escola Escacs Montblanc 2018 CAT
41 Minuutit
28NÖ Weinviertel 3.Klasse 2018/19 AUT
41 Minuutit
29V Abierto Internacional de Ajedrez Hotel CEMAR**, Fernando Marcote In Memoriam Mondariz-Balneario del 16 al 23 de Agosto de 2018 ESP
41 Minuutit
30Первенство Московской области по классическим шахматам 2018 года девочки до 9 лет (2011 г.р. и моложе) RUS
43 Minuutit
31ADECORE 2018 - Varones Infantil PER
44 Minuutit
32Первенство Московской области по классическим шахматам 2018 года девочки до 13 лет (2007-2008 гг.р.) RUS
44 Minuutit
33I TORNEO FATIMEÑO DE AJEDREZ 2018 PER
45 Minuutit
34OPEN Povazske Podhradie 2018 FIDE Rapid, 21.ročník SVK
46 Minuutit
35традиционный турнир по быстрым шахматам памяти М.М. Ботвинника RUS
46 Minuutit
36Orenburg_Kubok Fed - 3 etap RUS
46 Minuutit
37Первенство Московской области по классическим шахматам 2018 года мальчики до 9 лет (2011 г.р. и моложе) RUS
46 Minuutit
38VII Torneo de Ajedrez Tardienta "Fiestas de San Roque" ESP
46 Minuutit
39NÖ Weinviertel 1.Klasse 2018/19 AUT
47 Minuutit
404° Torneo Abierto organizado por DAMAS DEL AJEDREZ ARG
50 Minuutit
41Турнир памяти Ботвинника "А" RUS
52 Minuutit
42II Torneo Master Diputación de Málaga 2019 Campeones XXIV Circuito Provincial de Ajedrez Diputación de Málaga ESP
52 Minuutit
4338th Festival Internazionale Conca della Presolana 2018 --- MASTER ITA
53 Minuutit
44 Campeonato de CTL por Equipos Sub18 y Sub 12 ESP
54 Minuutit
45VIII. Međunarodni šahovski turnir / VIII International Chess Tournament "Split Chess Open 2018" CRO
56 Minuutit
4638th Festival Internazionale Conca della Presolana 2018 --- UNDER 16 ITA
56 Minuutit
47Blitzturnier am Donnerstag 2018 4.Turnier AUT
1 h. 2 min.
48Obert Escacs Baix Ter IRT SUB 2200 (193188) CAT
1 h. 3 min.
49XXVII Team Championship of Macedonia MKD
1 h. 6 min.
501 TORNEIO DE XADREZ DO INSTITUTO INTERNACIONAL AMAZONIA VIVA BRA
1 h. 8 min.